Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıMENÜ
Antalya Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık Zarı Dikimi Antalya

Kızlık zarı ilişki ve ilişki dışı çeşitli nedenden dolayı bozulabilir. Kızlık zarı dikimi Antalya ilinde güvenli ve başarılı bir şekilde yapılan cerrahi bir onarımdır. Uygulanan yönteme ve anestezi şekline göre farklı kızlık zarı dikimi fiyatları ile yapılabilir.
Kızlık Zarı Dikimi Antalya

Kızlık Zarı Diktirme

Kızlık zarı dikimi (hymenoplasti) vajina girişine 1-2 cm mesafede bulunan kızlık zarı adı verilen bütünlüğü bozulmuş doku kıvrımının onarımıdır. Halk arasında bu onarım bekaret dikimi, kızlık zarı diktirme, kızlık zarı onarımı gibi farklı şekillerde ifade edilebilir. 

Antalya ilinde kızlık zarı diken doktorlar onarımdan önce kızlık zarı muayenesi ile bir ön değerlendirme yapar. Bu değerlendirme ve düğün zamanına göre hangi kızlık zarı onarımı yapılacağına karar verilir.

Kızlık zarı bazı toplumlarda bekaretin sembolü olarak görülmektedir. Kızlık zarının bozulması ya da yırtılması bekaretin kaybedildiğini ifade eder. Zarın düğün gecesi ilk ilişkide yırtılması ve kızlık zarı kanının çarşafa değmesi adeti halen devam etmektedir.

Kızlık Zarı Dikimi Antalya 

Kızlık zarı dikimi Antalya ilinde mikrocerrahi yöntemlerle başarılı ve güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Kızlık zarı ameliyatı ilk gece kanaması amaçlayan toplumlarda yoğun talep görmektedir. Dikimle ilgili detaylı bilgiyi bu sayfada bulabilir, dilerseniz Op. Dr. Funda Yazıcı Erol’a sabit hattımızdan ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Kızlık zarı diktirme hakkında merak edilen başlıca konular şunlardır;

 • Kızlık zarı dikimi 18 yaş üzeri bayanlara uygulanabilir. 18 yaş altı kızlarda ancak ebeveyn onayı ile sadece kızlık zarı muayenesi yapılabilmektedir. 
 • Kızlık zarı onarımı lokal ya da uyutarak anestezi altında yapılır. 
 • Kızlık zarı dikimi cerrahi tekniğe göre 15-30 dakika kadar sürer. 
 • İşlem sonrası aynı gün taburculuk mümkündür.
 • Kızlık zarı dikiminde kullanılan dikişler kendiliğinden erir. Dikiş aldırmaya gerek duyulmaz. 
 • Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası iyileşme süreci 4-8 haftada büyük oranda tamamlanır.
 • Geçici kızlık zarı dikiminde 7-10 gün içinde ilişkiye girilmelidir. Kalıcı onarımda ise aylar, yıllar sonra ilişkiye girilebilir. 
 • Kızlık zarı dikimi ile birlikte iç dudak küçültme, dış dudak dolgusu ya da kliteroplasti gibi genital estetik ameliyatlar yapılabilir.
 • Kızlık zarı dikimi sonrası tuvalete gitmede sakınca bulunmaz. Ancak dikişlerin açılmaması için kuvvetli ıkınılmamalıdır.
 • Kızlık zarı dikimi ile adet bozulmaz. Ancak bazı kadınların kaygı ve korkularına bağlı, yaşadığı stres sonucu adet düzeni etkilenebilir.  
 • Kızlık zarının dikildiği ancak doktor tarafından muayene ile anlaşılır.
 • Kızlık zarı diktirme Antalya gibi sıcak illerde yapıldı ise genital bölgenin nemli kalmamasına dikkat edilmelidir. 

Kızlık zarı birçok nedenden dolayı bozulur; 

 • Karete, tekvando ve futbol gibi spor aktiviteleri sırasında vajinal girişe darbe alınması sonucu kızlık zarı bozulabilir.
 • Mastürbasyon sırasında vajinaya parmak girişi olması da kızlık zarını bozabilir. Bu olayları anlatmak ve açıklamak kızlar için zor olabilir.
 • Kızlar yaşadıkları bir ilişkiyi yanlış anlaşılmaktan korktukları için kızlık zarı dikimi isteyebilmektedir.
 • Çarpma ve düşme sonucu kazara kızlık zarı yırtılabilir. 
 • Küçük yaşta geçirilen genital bölge ameliyatına bağlı bozulabilir.

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı dikimi vajina girişine uygulanır. Bu onarım temelde iki yöntemle yapılır. İlki vajinal girişin kendiliğinden eriyen cerrahi ipliklerle daraltılmasıdır. Bu iplikler 7-10 gün içinde erir. Bu yüzden bekaret kanaması için ilişki 1 hafta içinde olmalıdır. Diğer yöntemde ise vajina girişinden kaldırılan canlı doku parçaları ile kızlık zarı dikimi yapılır. Bu onarım yıllarca dayanabilir. Kızlık zarı onarımı sırayla şu şekildedir;

 • Kadın jinekolojik masaya alınır.
 • Bacaklar yanlara açık olacak şekilde uzanır.
 • Üzeri steril cerrahi örtü ile kapatılır.
 • Vajinal ve genital bölge steril solüsyonlar ile temizlenir.
 • Anestezi lokal veya genel (sedasyon) olarak verilir.
 • Vajina girişinde kızlık zarı ameliyatı yapılır.
 • Sedasyon anestezisi alan kadınlar uyandırılır.
 • Kıyafetlerini giyen kadın gözlem odasına geçer.
 • 45-60 dakika kadar kanama kontrolü ve genel durum takibi yapılır.
 • Dinlenen ve herhangi bir komplikasyon saptanmayan kişiler önerilerle ayaktan taburcu edilir.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı dikimi fiyatları tercih edeceğiniz doktor, uygulanacak olan dikim yöntemi ve anestezinin şekline göre değişir. Her doktor kendi deneyim ve tecrübesi doğrultusunda seçilen onarım yöntemine göre size uygun bir fiyat sunacaktır. Sabit telefon hattımızdan bize ulaşarak güncel kızlık zarı dikimi maliyetini öğrenebilirsiniz.

Kalıcı kızlık zarı dikiminde uygulanan yöntemler daha karmaşık olduğundan fiyatları diğer yönteme göre daha fazladır. Geçici kızlık zarı dikiminde eriyebilen dikişlerle vajina girişine daraltma uygulanır. İşlem teknik olarak kalıcı yönteme göre daha kolaydır. Ayrıca daha kısa süren bir işlemdir. Bu nedenle geçici kızlık zarı dikimi fiyatı daha düşük olmaktadır.

Her iki yöntemde de lokal ya da sedasyon anestezi kullanılabilir. Bu nedenle kızlık zarı dikimi fiyatları işlemin bir bütün olarak nasıl ve ne şekilde yapılacağına göre belirlenir. Antalya kızlık zarı dikimi fiyatları 2022, sormak istediğiniz sorular ve randevu için 0 (242) 322 9773 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Kızlık Zarı Onarımı Çeşitleri

Kızlık zarı dikiminde kalıcı ve geçici olmak üzere başlıca 2 yöntem kullanılır. Her iki onarımda kullanılan teknikler farklıdır.

 1. Vajina girişinin kısmen daraltılması (geçici onarım): Bu yöntem düğüne 1 aydan az bir süre kalmış kızlara yapılır. Vajina girişi kendiliğinden eriyen dikişlerle ilişki sırasında bir miktar kanama olacak şekilde daraltılır. Burada hekimin tecrübesi çok önemlidir. Vajina açıklığı ne çok dar, ne çok geniş bırakılmalıdır. Dar olursa ilişkiye girilemez. Geniş olursa da kanama olmaz.
 2. Flep yöntemiyle canlı doku kaldırma (kalıcı onarım): Bu bir kalıcı onarım tekniğidir. Düğüne 2 aydan fazla bir süresi olan kızlarda tercih edilir. Vajinal girişte kızlık zarına ait kalıntı parçalar onarım için yetersiz kalır. Bu durumda vajina iç mukozasından kızlık zarı oluşturmak için kama şeklinde parçalar kaldırılır. Kaldırılan parçaların tabanı kesilmez. Beslenmesi buradan olur. Daha sonra uç uca dikim yapılarak kızlık zarı elde edilir.

Kızlık zarı farklı birçok nedenden dolayı bozulmuş kişiler yaşadıkları ruhsal çöküntü ve bunalımdan kurtulmak için kızlık zarı dikimi yaptırmaktadır. Kızlık zarını diktirmek bu kişilerde psikolojik rahatlama sağlar.

Evlilik öncesi cinsel ilişki yaşamış kadınlarda ilk gece kanamasının ispatlanması açısından düğün öncesi kızlık zarı dikimi yapılabilmektedir. Bunun yanında evliliğini uzun yıllar boyunca devam ettirmiş bazı çiftler de kızlık zarı dikimi isteyebilmektedir. Evliliğe yeni bir heyecan katmak, ilk gece fantezisini yeniden yaşamak ve birlikteliklerini pekiştirmek amaçlı kızlık zarı dikimi talep edebilmektedir.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı kızlık zarı dikimi 2 ay içinde düğün planı olmayan kızlara yapılabilir. Kalıcı onarım iki şekilde olur. Bunlar flep kaldırma ve kalıntı doku parçalarının dikilerek kızlık zarının yeniden oluşturulması teknikleridir.

 1. Flep yöntemi: Vajinal girişte yeterli sayı ve boyutta kalıntı kızlık zarı parçası yoksa tercih edilir. Flep yöntemi vajina girişinde, kızlık zarının olması gereken yerde, vajina mukozasının içten kaldırılarak yeni bir kızlık zarı oluşturulması işlemidir. Kalıcı onarım denmesinin sebebi işlemden sonra ilişki ne zaman olursa kanama da o zaman olacaktır. Yani yıllar sonra bile ilişkiye girilse kanama olur.
 2. Kenar birleştirme yöntemi: İlişki sayısı az ya da bir kez olan kişilerde kızlık zarı dikimi için yeterli sayı ve boyutta kalıntı doku parçası bulunabilir. Flep yöntemindeki gibi mukoza kaldırmak yerine kalıntı doku parçalarının kenar uçları birleştirilerek kızlık zarına tam bir onarım yapılır.

Her iki yöntemde de eriyebilen dikişler kullanıldığı için sonradan dikiş aldırma ihtiyacı olmaz. Düğün öncesi bu bayanlar kontrole çağrılarak doku iyileşmesi ve kızlık zarının son durumu değerlendirilir. Gerek olursa ek 1-2 revizyon dikişi atılır.

Kızlık zarı dikimi sonrası iyileşme süreci kişinin doku yapısı, sigara ya da alkol kullanılıp kullanılmadığı ve beslenme tarzı ile ilişkilidir. Kızlık zarı dikiminde tam başarı sağlamak için iyi bir onarım yanında doku iyileşmesini bozacak faktörlerden kaçınmak ta bir o kadar önemlidir.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Geçici kızlık zarı dikimi halk arasında acil kızlık onarımı olarak da bilinir. Yakın zamanda yani 1-2 ay içinde düğün planı varsa yapılır. Genellikle düğüne 3-5 gün kala yapılır.

Geçici kızlık zarı dikiminde kızlık zarının olduğu bölge gizli dikişler ile daraltılır. İlişki olunca penis buradan geçerken daraltılan yeri genişletir. Böylece dikilen yerde cinsel ilişki sırasında küçük kanamalar olur. Kullanılan dikişler cinsel ilişki sırasında partner tarafından hissedilmez.Kızlık zarı tamirinde amaç gerdek gecesi kanama sağlanmasıdır.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kızlık zarı dikimi sonrası özel bir pansuman yoktur, ancak doktorunuz genital bölgeyi koruyacak bazı önerilerde bulunulur. Bunlar;

 • Genital temizliğe dikkat edilmeli, genital bölge nemli ve kirli bırakılmamalıdır,
 • Kalıcı kızlık zarı dikimi yapılmış ise 1,5-2 ay, geçici onarım yapılmış ise 7 gün bacak sporlarının yapılmaması ve bisiklet tarzı binek araçların kullanılmaması,
 • İlk 2 ay küvette banyo yapmak, deniz ve havuza girmek önerilmez,
 • Karın içi basıncı artıracak şiddetli ıkınma, öksürme ve hapşırmadan kaçınılmalıdır,
 • Kabız olmamak için bol sıvı ve lifli gıdalar tüketilmelidir. Kabızlık ıkınma sırasında karın içi basıncı artırarak dikişlerin açılmasına neden olabilir.

kızlık zarı dikimi antalya

Kızlık Zarı Tamiri Sonrası Öneriler

 • Onarım bölgesinin temiz tutulması önemlidir.
 • Genital bölgeyi nemlendirecek dar kot ve naylon içeren kıyafetlerden kaçınılmalı, pamuklu olanlar tercih edilmelidir.
 • Tuvalet temizliği önden arkaya doğru ılık su ile yapılmalıdır. Sonrasında ise kurulanarak nemli kalması önlenmelidir.
 • Kızlık zarı dikiminden sonra lekelenme şeklinde ufak kanamalar olabilir. Bu kanamalar gün geçtikçe doku iyileşmesi ile birlikte azalarak geçer.
 • Onarım sonrası fazla miktarda kanama dikişlerde açılmanın bir belirtisi olabilir. Bu nedenle doktorunuza durum hakkında bilgi verilmelidir.
 • Kızlık zarı dikiminden 7-10 gün sonra dikişlerin erimesine bağlı hafif bir kaşıntı olabilir. Çok fazla kaşıntı varsa ve vücudun diğer kısımlarında da görülüyorsa alerjik nedenli olabilir.
 • Kızlık zarı dikimi sonrası şeffaf, açık sarı ve pembemsi ufak akıntılar olabilir. Ancak koyu sarı, yeşil ya da peynirimsi kötü kokulu akıntılar bakteri ya da mantar enfeksiyonlarının belirtisidir.
 • Vajinada şişlik olması onarım sonrası doku içi kan birikmesinin (hematom) belirtisi olabilir. Doktorunuz kontrolde kan toplanması küçük ise takip eder. Büyük ise iğne ile boşaltılması gerekir.

Kızlık Zarı Ne Kadar İçeridedir?

Kızlık Zarı Nedir?

Kızlık zarı bir organ değildir. Yeri vajina girişinin 1-2 cm içerisindedir. Perde tarzında olup ortasında yuvarlak küçük bir delik vardır. Delik çapı kişiler arasında değişse de genellikle 15-20 mm arasındadır. Vajina mukozası ile devamlılık gösterir. Çapı 2-3 cm, kalınlığı 2-3 mm arasındadır. Yanak içi dokumuza benzer kıvam ve renktedir.

Kızlık zarı açıklığı adet kanı ve vajinal salgıların dışarı atılmasını sağlar. Bazen kızlık zarı deliği doğuştan gelişmez ve kapalı olur. Bu durumda kan ve salgılar içeride birikerek rahatsızlık yaratır. Kızlık zarı açılarak tedavisi yapılır.

Kızlık zarı kalınlık, çap, yapı ve delik özellikleri ile çeşitlilik gösteren bir dokudur. Bazı kızlarda kalın, bazılarında ise incedir. Çapı kişiler arasında değişir. Doku natürü ise sert ya da elastik olabilir. Kızlık zarı deliği ise birçok farklı şekilde karşımıza çıkar.

Kızlık zarının ne işe yaradığına dair en benimsenmiş görüş vajina içini enfeksiyonlara karşı korumasıdır. Özellikle bebeklik ve çocukluk döneminde kızlık zarı kalınlığı fazla, delik açıklığı ise çok küçüktür. Bu da vajina ve rahim içini dışarıdan gelebilecek enfeksiyonlara karşı korur. Yaşla birlikte kızlık zarı incelir ve delik açıklığı artar. Birkaç ilişki sonrası büyük oranda yırtılarak bütünlüğünü kaybeder.

Kızlık zarı Çeşitleri ve Özellikleri

Kızlık zarı ortasındaki deliğin şekline göre birçok çeşide ayrılır. En sık görülen şekil halka tarzında olan annüler kızlık zarıdır. Kızlık zarı çeşitleri şunlardır;

 • Anüler kızlık zarı (yuvarlak, halkalı himen): En sık görülen kızlık zarı çeşidi %80-90 oranında anüler himen’dir. Bu çeşit kızlık zarında ortadaki açıklık yuvarlaktır. Bu açıklığın boyutu herkeste farklıdır. Genellikle delik çapı 20 mm’yi geçmez.
 • Yarımay kızlık zarı (kresentrik kızlık zarı): Yarımay kızlık zarı ikinci en sık görülen (%5-20) kızlık zarı şeklidir. Kızlık zarının ortasında bulunan açıklık yarımay şeklindedir. Açıklığın üst kısmında zar kalınlığı alta göre daha incedir.
 • Bölmeli ve yarı bölmeli kızlık zarı (septalı himen): Bölmeli kızlık zarı çok nadir (%1-5) görülür. Kızlık zarı açıklığı küçük bir doku parçası ile ikiye bölünmüştür. Bu parça kızlık zarı deliğini tam bir şekilde ikiye bölebileceği gibi diğer parçanın serbest kaldığı tam olmayan uzanımlar olabilmektedir.
 • Kalburumsu kızlık zarı (çok delikli, kribriform, eleksi kızlık zarı): Kalburumsu zar %1 civarında çok nadir görülür. Kızlık zarında tek bir delik bulunmaz. Kızlık zarında irili ufaklı çok sayıda delik vardır. Bu görünümü nedeniyle eleğe benzer.
 • İmperfore kızlık zarı (deliksiz kızlık zarı): Çok nadir (1/1000 den az) görülür. Kızlık zarı kapalı olup ortasında delik bulunmaz. Vajinal kanalın dış ortam ile bağlantısı yoktur. Ergenlikle birlikte adet kanı vajina ve rahim içinde birikir. Birkaç adet dönemi sonrasında biriken kanın basıncına bağlı ağrılar iyice artar. Tedavide kızlık zarı açılarak içerde biriken kan boşaltılır.
 • Multipar kızlık zarı (doğum yapmışlarda görülen kızlık zarı): Normal doğum sonrasında kızlık zarının kalıntı dokularıda gerilmeye bağlı iyice yırtılır. Kalıntı parçalar vajina duvarında nodüler bir hal alır. Bu görünüme multipar himen denir.
 • Mikroperfore Kızlık zarı (küçük delikli kızlık zarı): Kızlık zarı deliği normalden küçüktür. Genellikle 10-12 mm’nin altındadır. İlişkiye girmede zorluk, vajinal salgı ve adet kanının içerde birikmesi, sık vajinal enfeksiyonlar gibi sıkıntılara yol açar. Tedavisinde kızlık zarı açıklığı genişletilir.
 • Dentiküler kızlık zarı: Kızlık zarının serbest kenarları düzensiz, girintili çıkıntılı bir haldedir. Muayene sırasında kızlık zarı zedelenmesi ile karışabilir.
 • Fimbrial kızlık zarı: Kızlık zarı püsküllü, saçalı bir yapıdadır. Bu tip kızlık zarında delik çapı geniş olabilir. Çok nadir görülen bir şekildir.
 • Kızlık zarı yokluğu: Kızlık zarı kadınların bir kısmında nadiren olmaz. Bazen de kalıntı şekilde bulunur. Bu durumda ilk ilişkide kızlık zarı kanaması olmayacaktır. Bu durum muayene sırasında anlaşılabilir.

Kızlık zarı dikimi iyileşme süresi nedir?

Kızlık zarı dikimi sonrası iyileşme hemen başlar. Kalıcı onarımda tamamen iyileşme 6-8 haftayı bulur. Vücudumuzdaki küçük kesi iyileşmesine benzer sürede dokular kendini yeniler. Ancak kişide doku iyileşmesini uzatacak bir kronik hastalık var ise, alkol ya da sigara kullanımı var ise iyileşme süresi uzar. Yaşanan yoğun stres, uzun süre ilaç kullanımı doku iyileşmesini uzatır. Kızlık zarı dikimi sonrası genital bölge temizliğine dikkat edilmez ise bu bölgede enfeksiyon gelişebilir. Enfeksiyon gelişmesi dikilen kızlık zarının iyileşme süresini uzatabilir. Bu nedenle enfeksiyon ya da iltihap şüphesi varlığında o bölgede akıntı ve kızarıklık gibi şikayetler olur. Bu durum bir an önce tedavi edilmelidir.

Kızlık zarı dikimi kimlere yapılır?

Kızlık zarı dikimi 18 yaş üzeri kadınlara yapılabilir. Kızlık zarının nedeni ne olursa olsun bütünlüğünün bozulduğu her durumda kızlık zarı onarımı, tamiri veya dikimi yapılabilir. Daha önce kürtaj olmuş, doğum yapmış, ilk ilişki sırasında kanama olmamış ya da kızlık zarı bozulmasa bile esnek yapıda kızlık zarı olan kişilere kızlık zarı dikimi uygulanabilmektedir. Bazen vajina estetiği ile birlikte aynı seansta kızlık zarı dikimi de yapılabilmektedir. Kızlık zarı onarımının başlıca nedenleri şunlardır;

 • Evlilik dışı cinsel ilişkiye bağlı kızlık zarının bozulması
 • Kızlık zarının mastürmasyon, spor ve kaza sonucu bozulması
 • Kızlık zarının doğuştan olmaması veya kalıntı şeklinde bulunması
 • Kızlık zarı yırtılmış genç bir kızın fiziksel ve psikolojik yönden kendini rahat hissetmek istemesi
 • Kadının, eşine ve ailelere ilk gece (gerdek gecesi) bekaret kanaması olduğunu göstermek istemesi
 • Evli çiftlerde fantezi amaçlı yeniden ilk gece heyecanının yaşanmak istenilmesi
 • Nişanlılık döneminde istenmeden kızlık zarının bozulması
 • Transvajinal ultrason, kürtaj ve vajinal cerrahi operasyon öyküsüne bağlı kızlık zarının bozulması

Kızlık zarı diktirme kimlere yapılmaz?

Kızlık zarı dikimi Antalya'da 18 yaş altı kızlara yapılmaz. Yoğun vajinal ve pelvik enfeksiyon varlığında yapılmaz. Ancak enfeksiyon tedavi edildikten sonra yapılabilir. Kan sulandırıcı ilaç kullananlarda da kanama değerleri normale döndürülüp ilaçları düzenlendikten sonra yapılabilir.

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı?

Kızlık zarının dikildiği ancak Antalya Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları ya da Adli tabiplerce yapılan kızlık zarı muayenesi ile anlaşılabilir. Kızlık zarı eriyebilen dikişler kullanılarak dikilir. Bu nedenle kızlık zarının dikildiği erkek tarafından ilişki sırasında anlaşılmaz. Bu konuda uzman olmayan biri kızlık zarı dikimi olduğunu anlamaz. Kızlık zarı dikimi dışarıdan bakmakla belli olmaz.

İyi bir dikim ve kontrol sonrası kızlık zarı %100 kanar!

Kızlık zarı dikimi sonrası doktorunuzun vermiş olduğu önerilere dikkat edilirse ve düğün öncesi kontrole gelinirse %100 kanama sağlanacaktır. Ancak işlem sonrası önerilere uyulmaz ise dikişlerde atma, o bölgede enfeksiyon gelişmesi ya da kan toplanması (hematom) olursa onarım etkinliği zayıf kalacaktır. Bu durumlar tedavi dilmez ve gerekli ek operasyonlar yapılmaz ise kanamanın olmaması ihtimali vardır. Bu nedenle işlem sonrasında ağır iş ve sporlardan kaçınmak, genital bölge temizliğine özen göstermek ve kontrole gelmek ihmal edilmez ise kanama sağlanır.

Kızlık zarı onarımı sonrası doktor kontrolü

Antalya'da kızlık zarı onarımı sonrasında işlemin başarısı açısından doktor kontrollerinin yapılması önerilir. Kızlık zarı dikimi sonrası doktor kontrolünün işlemden 1-2 ay sonra ve ilişkiden önceki 10-15 gün içinde yapılması istenir. Kontrollerin yapılması durumunda kızlık zarı dikimi sonrası kanama olacaktır. Kızlık zarı dikimi sonrası kontrol ile doktor dikişlerin ve doku iyileşmesinin durumu hakkında bilgi edinir.

Kızlık zarı dikimi ne zaman yapılmalıdır?

Kızlık zarı dikiminin ne zaman yapılacağı uygulanacak olan onarım tekniğine göre belirlenir. Bir de dikim öncesi adet zamanı bilinmelidir. İşlem kişinin adet dönemi içinde yapılmaz. Kızlık zarı dikimini adet kanamaları bitince ya da iki adet dönemi arasında yapmak daha uygundur. İşlemin adet döneminde yapılması dikişlerin iyi tutmaması, kanama ve enfeksiyon gibi riskler oluşturacaktır. Ayrıca bu durumda işleme bağlı kanama olup olmadığını anlamak ta zorlaşır.

Antalya'da kalıcı kızlık zarı dikimi planlanmış ise işlem kişinin adet kanaması olmadığı herhangi bir zaman diliminde yapılabilir. İşlemin mevsimsel bir önemi yoktur. Geçici kızlık zarı dikimi ise düğüne 10 gün kala herhangi bir zaman diliminde yapılabilir. Yani düğüne 1 hafta kala ya da 1 gün kala uygulanabilir. Geçici yöntemde eriyebilen dikişler ile fokal daraltma yapıldığından penis girişi olunca bu bölgede küçük kanamalar oluşur.

Kızlık zarı dikimi ne kadar tutar?

Kızlık zarı dikimi sonrasında dikiş atması, o bölgede enfeksiyon gelişmesi ya da dokuda kan toplanması gibi durumlar nadiren görülen istenmeyen komplikasyonlardır. Bu istenmeyen durumların gelişmesi kızlık zarı dikişlerinin tutmamasına neden olabilir.

Kızlık zarı dikimi ne kadar dayanır?

Kalıcı kızlık zarı dikimi ömür boyu, geçici kızlık zarı onarımı ise 7-10 gün kadar dayanır. Ancak sigara ve alkol kullanımı, beslenmeye dikkat edilmemesi ve kronik hastalık durumlarında doku iyileşmesi iyi olmadığında dikişler istenildiği şekilde tutmayabilir. Bu nedenle özellikle kalıcı kızlık zarı dikimi yaptıranlar kontrole gelmeyi ihmal etmemelidir. Kızlık zarı kontrolünde gerekirse ek dikiş atılarak kanama sağlanır.

Kızlık zarı dikimini hangi doktor yapar?

Antalya’da kızlık zarı dikimi yapan doktorlar genellikle bu konuda deneyim ve tecrübeli kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarıdır. Kızlık zarı dikimi farklı teknikler kullanılarak yapılan bir cerrahi onarımdır. Bu nedenle doktorun konun hakkında bilgili ve deneyimli olması işlem başarısı açısından önemlidir.

Kızlık zarı ne zaman dikilir?

Kızlık zarı kişinin adet olmadığı bir zamanda yapılabilir. İşlemin planlandığı dönemde eğer ciddi bir alt batın ağrısı ve vajinal enfeksiyon ya da iltihap varsa önce bu hastalıklar tedavi edilir. İşlemin hasta iyileşince yapılması planlanır. Yine yüksek ateş, genel durum bozukluğu ve ciddi hastalık durumlarında kızlık zarı dikimi ertelenir.

Kızlık zarı onarımı ağrı yapar mı?

Kızlık zarı dikimi anestezi altında yapılan bir operasyondur. Bu nedenle işlem sırasında o bölge uyuşturulduğu için kişi ağrı hissetmez. Bölgesel uyuşturma yapıldı ise işlemin yapıldığını hisseder. Uyutarak yapılan kızlık zarı dikiminde ise kişi işlemi hatırlamaz ve acı duymaz. Bu nedenlerden dolayı kızlık zarı dikimi sırasında acı olmaz.

Kızlık zarı dikimi ne kadar sürer?

Kızlık zarı dikiminde işlem süresi her hastaya göre değişir. Doktorun tecrübesi, yapılan dikim yöntemi, uygulanan anestezi şekli, kişinin doku yapısı işlem süresini etkileyen başlıca faktörlerdir. İşlem süreleri kalıcı kızlık zarı dikiminde 25-30 dakika, geçici kızlık zarı dikimi ise 15-20 dakikadır. Bunlar ameliyat süreleridir. İşlemden önce yapılan hazırlıklar ve işlem sonrası hastanın dinlendirilmesi ile birlikte toplam süre 1-1,5 saati bulur. İşlem sonrasında hasta gözlenip ayaktan taburcu edilir. Kızlık zarı dikimi sonrası hastanede kalmaya gerek yoktur. Ancak Antalya kızlık zarı dikimi için il dışından gelen kişilerin o gün Antalya’da kalmaları ve dinlenmeleri daha uygundur.

Kızlık zarı dikimi Antalya'da hangi hastanelerde yapılır?

Kızlık zarı dikimi Antalya özel kadın doğum uzmanlarının anlaşmalı olduğu hastane ya da kliniklerde uygulanabilir. Dikim işlemi standart steril şartlar altında uygulanan cerrahi bir ameliyattır. Hekim deneyimi işlem başarısında oldukça önemlidir.

Kızlık zarı dikimi hangi şehirlerde yapılır?

Kızlık zarı dikimi günümüzde Antalya ile birlikte hemen hemen her ilde yapılabilmektedir. Ancak büyük illerde daha fazla doktor bu iş ile ilgilenmektedir. Bulunduğunuz ilde kızlık zarı tamiri yapılmıyor ise en yakın büyük şehirde bu işlemi yaptırabilirsiniz. Günümüzde artık uçak kullanımının yaygınlaşması ile birlikte ülkenin diğer köşesinden gelip aynı gün işlemi yaptırmak ve ertesi gün geri dönmek mümkündür.

Kızlık zarı tamiri ameliyat mıdır?

Kızlık zarı tamiri cerrahi bir onarım işlemidir. Özellikle flep yöntemi ile kalıcı kızlık zarı dikimi yapılırken vajina mukozasından parça kaldırılarak yeniden oluşturulur. Hem kalıcı hem geçici onarım ameliyatı sırasında kendiliğinden eriyebilen dikişler kullanılır. Kızlık zarı ameliyatı küçük cerrahi operasyonlar grubundan olup sonrasında hastanede kalmaya gerek duyulmaz. Ancak işlem sonrasında dokuda kan birikmesi oldu ise çok nadiren günlük yatış ve gözlem gerekebilir. İşlem sonrası genellikle kişiler ayaktan taburcu edilir.

Kızlık zarı dikimi sonrası kaşıntı olur mu?

Kızlık zarı dikimi sonrası kaşıntı dikkate alınması gereken bir şikayettir. Fakat onarımdan 7-10 gün sonra görülen kaşıntılar genellikle dikişlerin erimesine bağlı oluşur. Onarımdan sonra rahatsız edici ve yoğun kaşıntı gelişmesi özellikle bir mantar enfeksiyonunun habercisi olabilir.

Mantar enfeksiyonlarında vajinada kaşıntıya beyaz bir akıntı da eşlik edebilir. Yaşanan yoğun stres, ilaç, sigara, alkol kullanımı ve genital bölgenin nemli kalması mantar enfeksiyonlarının gelişmesine zemin hazırlayacaktır. Bu durum doktorunuzun önereceği ilaçlar ile tedavi edilmelidir. Kızlık zarı dikimi sonrası oluşan kaşıntı eğer tüm vücutta oluyor ise ilaç alerjisine bağlı olabileceği düşünülür. Bu durumda doktorunuza bilgi vermeniz gerekir.

Dikilen kızlık zarı ilişkide nasıl kanar?

Dikilen kızlık zarının ilişkide kanaması uygulanan tekniğe göre değişir. Kalıcı kızlık zarı dikiminde flep yöntemi ile ya da kalıntı dokular ile kızlık zarı yeniden oluşturulduğundan sonraki ilişkide yenilenen bu yapı penis girişi ile yırtılıp kanama sağlanacaktır.

Geçici kızlık zarı dikiminde ise vajinal girişe yakın yerde dikişler ile fokal daraltma yapılır. Penis girişi sırasında bu darlık genişlerken çevre dokudaki küçük açılmalar kanama ile sonuçlanır. Böylece her iki onarım şeklinde de farklı mekanizmalar ile birkaç damla kırmızı renkli kızlık zarı kanaması sağlanmış olur.

Kızlık zarının dikildiği nasıl anlaşılır?

Kızlık zarının dikildiği kişinin kendi ya da doktor olmayan biri tarafından anlaşılmaz. Kadın doğum hekimleri kızlık zarının dikildiğini normal kızlık zarı görüntüsü deneyimlerine sahip oldukları için anlayabilirler. Kızlık zarı muayenesinde bu bölgede uygulanmış cerrahi onarıma ait doku değişikliklerini fark ederek kızlık zarı dikimi yapıldığını anlayabilirler.

Kızlık zarının dikildiğini doktor anlar mı?

Kızlık zarının dikildiği Antalya kadın hastalıkları ve doğum uzmanları ile adli tıp hekimleri tarafından yapılan kızlık kontrolü ile anlaşılabilir. Kızlık zarı dikimi Antalya’da uygulanabilen bir operasyon olup kızlık zarı kontrolü sonrası işlem yapılır.

Kızlık zarı dikimi sonrası ilişkiye ne zaman girilir?

Kalıcı kızlık zarı dikimi ilişkiye aylar ya da yıllar sonra girilecekse yapılmaktadır. Bu nedenle yapılan kızlık zarı dikimi uzun yıllar dayanır. Geçici kızlık zarı dikimi ise 10 gün içinde düğün planı var ise yapılır. Bu nedenle geçici kızlık zarı dikiminden sonra 10 gün içinde ilişki olmalıdır. Bu süre aşılırsa dikişler eriyerek o bölge tekrar eski haline gelebilir.

Kızlık zarı dikimi sonrası adet bozulur mu?

Antalya'da kızlık zarı dikimi planlanırken adet dönemi bitimi tercih edilir. Ancak adet dönemi bitimi denk getirilemiyorsa işlem başarısını artırmak için adet geciktiriciler kullanılarak işlem yapılabilir. Bu duruma nadiren ihtiyaç duyulur. Kızlık zarı dikimine bağlı adet bozulması, adet düzeninde değişme ya da adet görmeme durumu yaşanmaz. Çünkü yapılan onarım işleminin rahimle bir ilgisi yoktur. Ancak kızlık zarı dikimi olduğu dönemde yoğun bir stres ve gerginlik yaşandı ise buna bağlı olarak adet düzeni etkilenebilir.

Kızlık zarı dikimi sonrası akıntı olur mu?

Kızlık zarı dikimi sonrası yaklaşık 10-15 gün içinde kırmızı ya da kahverengi şekilde kanamalı akıntı olabilir. Daha sonraki günlerde ise dikişlerin erimesi sonucu beyaz ya da sarı renkte kokusu olmayan akıntı olabilir. Bu akıntıya yanma ve kaşıntı eşlik etmez. Kızlık zarı dikiminden sonra koyu sarı ve yeşil renkli akıntı ile birlikte yanma ve kaşıntı olması enfeksiyon habercisi olabilir.

Kızlık zarı dikimi sonrası kabızlık olur mu?

Kızlık zarı dikimi sonrası kabızlık oluşması için bir neden yoktur. Ancak az sıvı tüketimi, hareketsizlik ve kullanılan ilaçlar bu dönemde kabızlığa yol açabilir.

Kızlık zarı dikimi sonrası nasıl beslenilmeli?

Kızlık zarı dikiminden sonra beslenme genellikle proteinden zengin gıdalar ile olmalıdır. Günde 2-3 litre kadar bol sıvı alınmalıdır. Sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklardan mümkün olduğunca kaçınılmalıdır. Fazla miktarda tuz içeren dondurulmuş gıdalar da önerilmez. Doğru beslenmede amaç doku iyileşmesini kolaylaştırmaktır. Kahve ve çay tüketimi fazla miktarda olmamalıdır. Bitki çaylarını tüketmekte bir sakınca yoktur. Ancak ıhlamur, adaçayı, kuşburnu çayı dışındaki fazla bilinmedik bitki çaylarının çok tüketilmesi önerilmez.

Kızlık zarı dikimi sonrası idrarımı yapabilir miyim?

Kızlık zarı dikiminden sonra idrar yapmada bir sakınca yoktur. Kızlık zarı dikimi vajinal girişe yakın uygulanır. Operasyon yeri idrar kanalının olduğu düzeyde değildir. Bu nedenle onarım sonrası kişi idrarını rahatça yapabilir. Ancak idrar sonrası genital bölge temizlenirken dikkatli olunmalıdır. Temizlik önden arkaya doğru ılık su ile ve fazla bastırılmadan yapılmalıdır. Bu enfeksiyon gelişimine karşı bir önlemdir.

Kızlık zarı dikimi sonrası büyük tuvalete çıkabilir miyim?

Kızlık zarı dikiminden sonra büyük tuvalete çıkmada bir sakınca yoktur. Ancak tuvalette fazla ıkınmak karın içi basıncı artıracağından kontrollü bir şekilde fazla ıkınmadan tuvalet yapmak daha doğru olur. Büyük tuvaleti zorlaştıran bir diğer durum ise kabızlıktır. Kızlık zarı dikimi sonrası yeterli sıvı tüketimine ve bol lifli gıda alımına dikkat etmek kabızlığa karşı bir önlem olacaktır. Büyük tuvalet sonrası önemli noktalardan biri de temizliğin ılık su ile önden arkaya doğru yapılmasıdır. Böylece makat çevresindeki kirli bölgeden uzak durulmuş olur. Bu da dikim sonrası enfeksiyon gelişmesini önleyecektir.

Kızlık zarı dikimi sonrası nasıl kıyafetler giymeli?

Kızlık zarı dikiminden sonra dar olmayan geniş ve bol kıyafetler giyilmelidir. İç çamaşırda ise pamuklu olanlar tercih edilmelidir. Kıyafet seçiminde amaç bölgenin nemli kalmaması ve hava almasının sağlanmasıdır. Özellikle kot tarzı pantolonlar günlük yaşamda çok giyilmektedir. Bu nedenle dar kotların tercih edilmemesi genital bölgenin daha rahat hava almasını sağlayacaktır. Bu da nemlenmesini önleyecektir. Benzer şekilde naylon içeren iç çamaşırlar da genital bölgenin nemli olmasına neden olur. Bu nedenle pamuklu iç çamaşırları tercih edilir.

Kızlık zarı dikimi sonrası ağda yapılır mı?

Genital bölge kadında tüylenmenin ve ter bezlerinin yoğun olduğu bir yerdir. Kızlık zarı dikimi öncesi genital tüylerin temizlenerek gelinmesi hem işlemin daha rahat yapılması hem de onarım sonrası bölgenin nemli kalmaması açısından önemlidir. Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası doku iyileşme süresi 1,5-2 ayı bulmaktadır. Bu nedenle bu süre içinde ağda yapmak, lazer epilasyon ya da tüy dökücü krem kullanmak önerilmez. Bu bölgenin dikkatli ve hassas bir şekilde tıraş edilmesi daha uygundur. Diğer tüy dökücü yöntemler iyileşme süresi tamamlanınca uygulanabilir.

Dikim sonrası tüylerin uzatılması genital bölgenin nemli kalmasına neden olacağından tüylerin hassas ve dikkatli bir şekilde tıraş edilmesi önerilir. Genital bölgenin nemli kalması mantar başta olmak üzere enfeksiyonlara zemin hazırlar. İyileşme süresini uzatır. Geçici kızlık zarı dikimi sonrası da öneriler benzerdir. Ama geçici onarım zaten düğüne yakın yapıldığından işlem öncesi bölgenin tüylerden temizlenmesi yeterli olacaktır.

Kızlık zarı dikimi sonrası ilişki ne zaman olur?

Kalıcı onarımda ilişki dikimden sonra 2-3 ay sonra istenildiği zaman olabilir. Geçici onarımda ise ilişki dikimden sonra 10 gün içinde olmalıdır. Özellikle kalıcı onarımda ilişkiye yakın zamanda kızlık zarını diken doktorunuza kontrole gitmek kanama olasılığını tama çıkaracaktır.

Kızlık zarının dikildiğini erkek anlar mı?

Kızlık zarının dikildiğini erkek hiçbir şekilde anlamaz. Kızlık zarı dikimi yapıldığı dışarıdan belli olmaz. İlişki sırasında da hissedilemez. Çünkü onarım işleminde kendiliğinden eriyebilen dikişler kullanılır. Kızlık zarı dikimi olduğu ancak uzman doktor tarafından yapılan kızlık zarı muayenesi ile anlaşılabilir.

Kızlık zarı dikimi sonrası tampon kullanılır mı?

Kızlık zarı dikimi sonrası tampon dikişlere zarar vereceği için vajina içine konmamalıdır. Dikim sonrası ey uygun olanı ped kullanmaktır. Ameliyatlardan sonra spanç olarak bilinen gazlı bezler doktor tarafından kanama takibi amaçlı kullanılabilir. Bu gazlı bezlerde tampon olarak ifade edilebilir. Ancak kanama kesilince doktor uygun gördü ise gazlı bezi çıkaracaktır. Tamponun vajina içinde tutulması ya da unutulması istenmeyen klinik durumlara sebep olabilir.

Kızlık zarı dikimi sonrası denize ve havuza girilir mi?

Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası ilk 2 ay, geçici kızlık zarı dikiminde ise ilişki olana kadar deniz ve havuza girilmesi önerilmez. Bu sürelerden önce deniz ve havuza girmek genital bölgeyi nemli tutacağından doku iyileşmesini uzatabilir. Atılan dikişlerin erimesine ya da tutmamasına sebep olabilir.

Kızlık zarı dikimi sonrası deniz, havuz ve küvete girmek işlem sonrasında görülebilecek enfeksiyon riskini artıracağından önerilen sürelerden önce yapılması uygun değildir. Antalya deniz açısından kolay ulaşılabilir bir konumdadır. O nedenle kızlık zarı dikimi sonrası deniz önerilerine uymaya özen gösterilmelidir.

Kızlık zarı dikimi sonrası hamam ya da saunaya girilmesi önerilmez. Hamam ve sauna yüksek sıcaklık ve nem içeren yerlerdir. Bu nedenle işlem sonrası hamam ve saunaya gidilmesi dikişlerin erimesi ve açılmasına neden olabilir. Bu durumda işlem başarısı düşecektir. Ayrıca yüksek nem cerrahi bölgedeki doku iyileşmesini bozacaktır. Nemin bir başka etkisi de mantar ve bakteriyel enfeksiyonların gelişimine zemin hazırlamasıdır.

Kızlık zarı dikimi sonrası uçağa veya otobüse binebilir miyim?

Antalya'da kızlık zarı onarımı sonrasında herhangi bir sorun gelişmedi ise uçağa binmekte bir sakınca bulunmaz. Ancak işlemin yapıldığı günü mümkünse dinlenerek geçirmek önerilmektedir.

Antalya'da kızlık zarı dikimi sonrası yapılan doktor kontrolünde herhangi bir problem görülmedi ise otobüs ile oturarak seyahat edilebilir. Ancak yolculuk çok uzun sürecekse seyahati ertesi güne ya da sonrasına ertelemek daha doğrudur. Özel araç ile seyahat ediliyor ise 1-2 saatte bir mola vererek dinlenmek daha uygun olacaktır.

Kızlık zarı dikimi sonrası motosiklete binebilir miyim?

Kızlık zarı dikimi sonrası bisiklet ve motosiklet gibi araçların kullanılması ilk 2 ay önerilmez. Bisiklet ve motosiklete binmek vajinal bölgede basınç oluşturarak dikişlerin açılması ve kanama gibi istenmeyen durumların oluşmasına neden olabilir. Yine benzer şekilde kızlık zarı dikimi sonrası ata binmekte ilk 2 ay uygun değildir.

Kızlık zarı dikimi hangi mevsimde veya ayda yapılmalı?

Kızlık zarı dikimi için herhangi bir mevsim sınırlaması yoktur. Kızlık zarı dikimi işlemi her mevsim yapılabilir. Onarımın sıcak mevsimlerde ve aylarda yapılması durumunda genital bölgenin nemli kalmamasına biraz daha özen gösterilmelidir.

Özellikle geçici kızlık zarı dikimi düğün zamanı nedeni ile yaz aylarında tercih edildiğinden onarım sonrası genital bölgenin kuru tutulmasına dikkat edilmelidir. 

Kızlık zarı diktirme operasyonları herhangi bir ayda yapılabilir. Geçici onarımlar düğünlerin yaz aylarında yapılması nedeni ile daha çok haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarında sık talep edilmektedir. 

Kızlık zarı dikimi sonrası korse veya kilotlu çorap giyilir mi?

Kızlık zarı dikimi sonrası korse kullanmak karın içi basıncı artıracağı için zorunluluk olmadıkça önerilmez. Ancak geçici kızlık zarı dikimi yapılmış ise düğünde kısa süreli olarak kullanılabilir. Kızlık zarı dikimi sonrası kilotlu çorap kullanmak genital bölgenin havalanmasını azaltır. Ayrıca burayı nemli tutacağından dolayı ilk 2 ay önerilmez.

Kızlık zarı ne kadar içeridedir?

Kızlık zarı vajinal girişin 10-20 mm içerisinde bulunur. Dışarıdan bakmakla görünmez. Ancak bacaklar yanlara açıkken yapılan jinekolojik muayenede görülebilir. Kızlık zarı dikimi yapılırken bacaklar yanlara açılır. Kızlık zarı dikimi vajinal girişin birkaç santim içine uygulanır.

Kızlık zarı parmakla hissedilebilir mi?

Kızlık zarı eğer bozulmamış ise parmak ile hissetmek mümkündür. Ancak sert ve hızlı yapılan parmak girişlerinde kızlık zarı yırtılabilir. O nedenle parmak girişi ile kontrol yapılırken dikkatli olunmalıdır. Parmak girişi ile kızlık zarı yırtılınca kızlık zarı dikimi ile yırtılan uçlar birleştirilebilir.

Kızlık zarı neden kanamaz?

Normalde ilk ilişkilerde yeterli vajinal ıslaklık ve kayganlık sağlandı ise kanama olmayabilir. Çünkü kızlık zarı esneyebilen elastik bir dokudur. Bu normal durum dışında kızlık zarının kanamamasının birkaç nedeni bulunur;

 • Bunlardan en sık görüleni kızlık zarının esnek olmasıdır. Esnek kızlık zarı normale göre daha elastik bir doku natürüne sahiptir. Penis girişi sırasında esneyerek delik çapı genişler. İlişki bitince de tekrar eski haline gelir. Esnek kızlık zarı sert bir ilişkide kanayabilir. Ya da esnek kızlık zarına dikim yapılarak ta kanama sağlanabilir. 
 • Kızlık zarının kanamamasının bir diğer nedeni ise kızlık zarının olmaması ya da kalıntı tarzında bulunmasıdır. Nadiren görülen bir durumdur. Bu tip yapıda olanlarda kızlık zarı dikimi uygulanabilir. Kızlık zarı normalde zayıf kılcal damar ağı içerir. Ancak bazı kişilerde kılcal damar ağı çok daha azdır. Hatta ilişki sırasında kızlık zarı yırtılsa bile kanama olmaz. 
 • Kızlık zarının ilişki sırasında kanamamasının bir diğer nedeni ise çeşitli nedenlerle önceden bozulmuş olmasıdır. Mastürbasyon, çeşitli spor aktiviteleri, çarpma ve düşme sonucu bozulabilir. Kızlık zarı muayenesinde böyle bir durum saptanırsa kızlık zarı dikimi Antalya’da uygulanabilmektedir.

Kızlık zarı neden kanar?

Kızlık zarı zayıf kılcal damar ağı içerir. Sinir bağlantıları zayıftır. Bu nedenle zedelenme ve yırtılma sonucu bu küçük damarların duvar bütünlüğü bozulur ve kanama olur. Ancak az miktarda kılcal damar içerdiğinden kızlık zarı kanama miktarı azdır. Bazı kişilerde damar yapısı diğerlerine göre daha fazla ve belirgindir. Bu durumda kızlık zarı kanama miktarı fazla olabilir.

Kızlık zarı kanamasının durmaması neden olur?

Kızlık zarı bazı kişilerde kalın (rigid hymen) olup kan damar ağı biraz daha fazladır. Bu durumda ilişkide yırtılınca normale göre daha fazla kanama görülebilir. Ancak kanama kısa bir süre sonra durmalıdır. Fazla miktarda kanama olması ve kızlık zarı kanamasının devam etmesi eşlik eden vajinal duvar yırtığının bir belirtisi olabilir. Böyle bir durumda doktora başvurmak gerekir. 

Kızlık zarı kanamasının rengi nasıldır?

Kızlık zarı kanamasının rengi kanamanın şekline göre değişir. Genellikle pembeden açık kırmızı renge doğru bir yelpazede görülür. Ancak ilişki sonrası olan kanama vajina içinde birikip sonradan dışarı çıkarsa pıhtılı, koyu kırmızı ve kahverengi şekilde olabilir.

Kızlık zarı dikimi sonrası kanama nasıl olur?

Kızlık zarı dikimi sonrası ilk ilişkide doktor kontrolüne gelindi ise genellikle birkaç damla kırmızı renkte kanama olur. Vajinal girişte kızlık zarı dikiminin yapıldığı yerde penis girişi ile genişleme olur ve kanama sağlanır. Kızlık zarı dikimi sonrası fazla miktarda bir kanama görüldü ise vajinal duvara uzanan bir yırtıktan şüphe edilir. Bu durumda yırtık miktarına göre müdahale gerekebilir.

Kızlık zarı kanamasının miktarı ne kadardır?

Kızlık zarı kanaması lekelenme şeklinde birkaç damladan fazla miktarda kanamaya kadar görülebilir. Genellikle kendi kendine duran birkaç damla kırmızı renkte kanama olur. İlişki sırasındaki derin vajinal yırtılmalar yoğun kanamaya neden olabilir. Yoğun ve fazla kanama olması ve devam etmesi hayati tehlike arz eder. Bu durumda acil müdahale gerekebilir.

Yırtılan yer dikilerek tedavi edilir. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında panik olmak ve korkmak vajinal kasılmaları tetikleyerek kanamayı artırabilir. O nedenle sakin olup bir an önce doktora başvurmak sorunu çözecektir. Kızlık zarı kanaması bazen de hiç olmaz. Bu durum genellikle esnek kızlık zarı olanlarda görülür.

Kızlık zarı kanaması ne kadar sürer?

Kızlık zarını bozulması sonucu kanamanın süresi birkaç farklı durumda değişir. Genellikle birkaç damla kırmızı renkli kanama olup 1-2 dakika sonra geçer. Sonrasında kanama olmaz. Bazen de lekelenme şeklinde 3-7 gün devam edebilir. Eğer kanama miktarı fazla ise o bölgeye tampon uygulamak gerekir. Kanama 1-2 dakika içinde azalmıyor ve devam ediyorsa doktora başvurulmalıdır. Vajinal yırtık olabilir. Kızlık zarı dikimi durumunda da benzer şekilde bir kanama görülmesi beklenir.

Kızlık zarı kanaması ne zaman durur?

Kızlık zarı kanaması genellikle 1-2 dakika içinde durur. Ancak lekelenme şeklinde birkaç gün de görülebilir. Fazla miktarda, durmayan kanama durumunda doktor müdahalesi gerekebilir.

Kızlık zarı dikimi sonrası dikişler alınır mı?

Hem kalıcı hem de geçici kızlık zarı dikiminde kendiliğinden eriyebilen dikişler kullanılır. Bu nedenle kızlık zarı dikimi sonrası dikişlerin alınması gerekmez.

Kızlık zarı dikimi gebeliğe engel mi?

Kızlık zarı dikimi ameliyatı gebeliğe engel bir durum değildir. Ancak kızlık zarı dikimi sonrası penis girişi olmadan sürtünme yolu ile gebe kalmak olasıdır. O nedenle kızlık zarı diktirme sonrası gebelik istenmiyor ise doğum kontrol yöntemleri ile korunmak uygun olacaktır.

Kızlık zarı dikimi sonrası ilişkiye girememe neden olur?

Kızlık zarı dikimi sonrası ilişkiye girememe ya da tam olmayan ağrılı cinsel ilişki durumu kızlık zarı dikimi yerindeki vajinal kanalın dar olmasından kaynaklanır. Kızlık zarı dikimi sonrası vajinal kanal bu düzeyde normalden daha dar olursa ilişkiye girememe ve zorlanma sorunu ile karşılaşılabilir. Bu durumda kızlık zarı dikimi yerinde vajinal girişi mümkün kılacak açıklık sağlanmalıdır. Bunu sağlamak ek cerrahi bir operasyon gerektirebilir.

Kızlık zarı dikimi doğuma engel mi?

Kızlık zarı dikimi normal doğuma bir engel değildir. Kızlık zarı ameliyatı sonrası doktorunuzun uygun göreceği normal ya da sezaryen doğum yapılabilir. Kızlık zarı dikimi doğum yapmayı zorlaştırmaz. Ya da kızlık zarı dikimi olanlarda zor doğum olacak diye bir durum söz konusu değildir. Bunun yanı sıra doğum sonrası eğer istenirse tekrar kızlık zarı dikimi de yapılabilmektedir.

Esnek kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?

Esnek kızlık zarı dikimi tekniği normal kızlık zarı onarımına göre farklıdır. Esnek kızlık zarı komşuluğunda vajinal duvar üzerinde işlem yapılır. Burada amaç sonraki ilk ilişkide kanama sağlanmasıdır.

Kızlık zarı dikimi sonrası aynı gün seyahat edebilir miyim?

Kızlık zarı dikimi Antalya ili dışından gelen kişilere de uygulanabilmektedir. Kızlık zarı lokal anestezi ile yapıldı ise aynı gün seyahat yapılmasında bir sakınca yoktur. Ancak uyutarak anestezi altında işlem yapılan kişilerin aynı gün araç kullanması istenmez. Çünkü anestezi ilaçları dikkatte azalma, sersemlik, uyku hali gibi yan etkilere sahiptir. Bu durumda uyutularak yapılan kızlık zarı dikimi sonrası birkaç saat dinlenip kendi aracını kullanmadan seyahat yapılması daha uygun olacaktır. Uzun yolculuklarda mutlaka 1-2 saatte bir mola verilmeli ve rahat pozisyonda bir seyahat tercih edilmelidir.

Kapalı kızlık zarı için dikim yapılabilir mi?

Kapalı kızlık zarı nadir görülen bir durumdur. Bu durumda adet kanı rahim içi ve vajinada birikir. Kızlık zarı cerrahi olarak açılıp içeride biriken kanın boşaltılması gerekir. Adet dönemlerinde kanamanın olmaması ve karın ağrısı ile bulgu verir. Kızlık zarı açılması yapılmış kişilerde eğer istenirse daha sonraki dönemlerde bekaret kanaması sağlanması için kızlık zarı dikimi uygulanabilir.

Kızlık zarı nasıl gelişir?

Kızlık zarı vajinanın bir parçasıdır. Vajina gelişimi embriyonel dönemde 3’üncü gebelik haftasında başlar. Kızlık zarı vajinal kanaldaki bir kabarıklıktan gelişir. Kızlık zarı deliği ise doğumdan önce ya da doğumdan kısa bir zaman sonra meydana gelir.

Kızlık zarı normalde anlamlı bir sinir ağı içermez. Yeni doğmuş bir bebekte hormonal etkiye bağlı kızlık zarı açık pembe renkte, kalın ve kabarık yapıdadır. Doğumdan sonra birkaç yıl bu şekilde kalır. Kızlık zarı deliği doğum sonrası her yıl yaklaşık 1 mm büyür. Ergenlik dönemine gelindiğinde 15-18 mm çapa ulaşır.

Doğum yapmış kadınlarda kızlık zarı kalıntıları vajinal girişte nodüler fibrotik yapılar şeklinde görülür. Buna karunkula mitriformis (carunculae myrtiformes) adı verilir.

Antalya Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları 2022

Antalya kızlık zarı dikimi fiyatları 2022 işlemin uygulanacağı tercih edilen klinik, doktor seçimi, kullanılan dikim yöntemi, yapılacak anestezi tipi gibi birçok faktöre göre değişir. İşlemin yapılacağı bölge ve il kızlık zarı dikimi fiyatları 2022 için belirleyici diğer unsurlardır. Kızlık zarı dikiminde maliyeti belirleyen temel faktörler sırası ile;

 • Kızlık zarı dikimi yapan doktor
 • Seçilecek olan dikim yöntemi (Kısa ya da Uzun Dönemli)
 • Uygulanacak anestezi şekli (Bölgesel ya da uyutarak)
 • Onarımın yapılacağı yer
 • Ek estetik operasyon planı

Gizlilik taahhütnamesi

Antalya kliniğimize başvurma sebebiniz ve kişisel bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği R.G. 01.08.1998, 23420) tamamen gizli tutulacaktır. Başka şahıslara kişisel bilgileriniz, hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmez.

 • Kızlık zarı dikimi yaptırdım.

  Sizinle internet üzerinden tanıştım. Yorumları okuyunca içime rahatlık düştü. Kızlık zarı dikimi yaptırdım. İlk başta korkmuştum. Ama sizinle tanışınca bunların hepsinin geçici olduğunu fark ettim. Çok cana yakınsınız. Güler yüzlü ve hastanın psikolojisini anlayan ve ona göre davranan birisiniz. Bunun için çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

 • Hem psikolojik hem beden olarak çok iyi hissediyorum.

  Sevgili doktorum Funda Hanım.Daha önce bir ilişki oldu. Ama bazı sıkıntılardan dolayı evliğim olmadığı için çok kötü olmuştum. Erkek arkadaşım ile ilişkiye girmiştik.Bütün dünyam karardı. Aileme ne hesap vereceğimi bilemiyordum. Taki Funda hanım ile tanışana kadar. Beni o kadar rahatlattı ki şu an hem psikolojik olarak hem beden olarak kendimi çok iyi hissediyorum. Her şey için çok teşekkür ederim. İyi ki sizi tanımışım. Sevgilerle…

 • Dr. Funda hanıma gelmeye karar verdim.

  Birkaç yıl önce yaşadığım kısa bir evlilik sonrası boşanma kararı aldım. Karşıma bana evliliği tekrar düşündürebilecek kişi çıktıktan sonra hayatıma yeni bir sayfa açmak istediğim için kızlık zarımı diktirmeye karar verdim. Araştırmalarım sonucu Dr. Funda hanıma gelmeye karar verdim. İlgisi ve beni rahatlatan konuşmasıyla doğru karar verdiğimi göstermiş oldu. Ekibi ve kendisine çok teşekkür ediyorum. Korkmadan gelmelerini, hayatlarını ertelememelerini tavsiye ediyorum. Bu yazım benim gibi her şeye yeniden başlamak isteyen bayanlara motivasyon olur umarım. Teşekkürler Doktorum.

 • Funda Hanıma ölene kadar dua edeceğim.

  Funda Hanıma ölene kadar dua edeceğim. Ben ona kızlık zarı diktirdim. Bunu söylerken bile utanıyorum. Ama mecburdum. Hayatıma giren kişi bir nevi zorla bana sahip oldu. Sonra evlenelim diye beni kandırdı. Kızlık zarı diktirmemi o istedi evlenince tekrar aynı şeyi yaşayabilmek için. Funda hanıma işlemi yaptırdıktan sonra beni ortada bıraktı. Meğer rahat bırakmak için parasını ödemiş. Sonrasında çok psikolojim bozuldu. Ama yapacak hiçbir şeyim yoktu. Sonra karşıma mükemmel bir adam çıktı. Ve bir bakmışım evleniyorum. Ona söyleyemedim bütün olanları çok söylemek isterdim ama beni bu şekilde kabul etmezdi. Ölene kadar bu benimle gidecek ama büyük bir acı, utanç olarak. Funda Hanımdan Allah razı olsun.

 • Beni bu süreçte çok rahatlattı.

  Genç yaşımda yapmış olduğum bir hataydı. İlk başlarda çok umurumda olmamıştı bu durum. Ama yaşım ilerledikçe gerçek hayata döndüğümde aslında pişman olduğum bir olay haline geldi bekaret sorunu. Şimdi evlenme yolundayım ve çok zor durumdayım. Bu durumun üstesinden nasıl gelicem diye düşünürken Funda Hanımla tanıştım. Beni bu süreçte çok rahatlattı. Çok yardımcı oldu. Ve zar dikimi kararını zorda olsa verdim. Şimdi kendimi daha iyi hissediyorum. Teşekkür ederim.

 • Ve kızlık zarı dikimi yaptırdım.

  Funda Hanım her şey için çok teşekkür ederim. Benim için yeni bir hayata adım atmama sebep oldunuz. Daha önce böyle bir şeye adım atmak istiyordum. Güvenemiyor ve cesaret edemiyordum. Ta ki sizi bulduktan sonra adım attım. Ve Allah cc sizden razı olsun. Adım atmak istediğim hayata siz vesile oldunuz. Ve kızlık zarı dikimi yaptırdım. Şu anki temennim inşallah evlendikten sonrada size böyle bir yazı yazmak istiyorum. İnşallah yazmak nasip olur. Sizi çok seviyorum.

 • Funda Hanımın eşsiz iyiliği ve tecrübesi ile

  Funda Hanım’a çok çaresiz kaldığımda arkadaşım tarafından ulaştım. Günümüzde artık uğraşılmaması gereken ama bazı küçük yerlerde en önemli hayatımızın tek odak noktası imiş gibi görünen kızlık zarı tamiri için Funda Hanım’a ulaştım. Nasıl yaparım nasıl anlatırım diye çevre baskısı içindeyken Funda Hanımın benimle ilgilenmesi kendimi ve psikolojimi rahat hissettirmesi bile yapılan operasyonun çok iyi geçmesini sağladı. Çünkü kendimi çok baskı altında hissettiğim bir toplumda yaşıyorum. Ve kalıcı kızlık zarı operasyonu ile ve Funda Hanımın eşsiz iyiliği ve tecrübesi ile bu sorunumdan bugün itibari ile kurtuldum. Çok mutluyum. İyi ki varsınız. Başarılarınızın devamını diliyorum.

 • Düğünüm oldu ve her şey normal.

  5 sene öncesi başıma gelen talihsiz olaydan sonra hayata küsmüştüm. Hiçbir şekilde kendimle barışamadım. İnsanlar, çevrem hepsi düşündükçe normal bakamıyordum. Eşimle tanışıp hayata bakış açım değiştikten sonra başıma gelen olayı nasıl çözebilirim derken Dr. Funda Hanım’la tanıştım. Ve iyi ki tanıştım. Beni tekrar hayata döndürdü. Kızlık zarı onarımı yaptı. Ve bakış açısı ilgisi ile şu an her şeyi ona borçluyum. Düğünüm oldu ve her şey normal. Nasıl mutlu olduğum anlatmakla bitmez. Yeni bir sayfam var artık. Dr. Funda Hanım iyi ki varsınız. Sizi çok seviyorum.

 • Yeni bir sayfa açmak için Funda hocaya geldim.

  3 sene önce çok aşıktım, çok güvenmiştim erkek arkadaşıma, birlikte olduktan sonra çok değişti. Kötü davranmaya başladı. Aldattı çok kez affettim. Birlikte olduktan sonra ayrılmaya korkuyordum. Sonra bir gün cesaretimi toparladım. Ve bitirdim. Bir zaman sonra tekrardan aşık oldum. O kadar iyi kalpli biri ki, anlayışlı hep destekliyor beni. Onunla yeni bir başlangıç yapmak istedim. Evliliğime 3 gün kaldı. Yeni bir sayfa açmak için Funda hocaya geldim. Sağolsun o kadar iyi bir insan ki yanında çekinmiyorsun bile… Çok korkuyordum. Sayesinde korkularım gitti… Benim kahramanım. Size çok teşekkür ediyorum… İyi ki varsınız.

 • Allah ondan bin kere razı olsun.

  Canım doktorum, 24 yaşında istemediğim bir cinsel tacize maruz kaldım. Şu anda 26 yaşındayım. Yıllarca saklamak zorunda kaldığım içime attığım ve bu sebepten cinselliği bile aklımdan geçirmiyordum. Şimdi evlenme kararı aldığım 2 senedir hayatımda olan ama yaklaşmaya korktuğum bir insan var hayatımda. Evlilik kararı aldık. Ancak korkularım yüzünden bir türlü düğün tarihi alamadığım zamanlar oldu. Bu korkular içerisinde Funda Hanım ile tanıştım. Yaşadıklarımı ilk kez burada paylaşıyorum. Funda hanım bana vajina daraltma, kızlık zarı dikimi ve labioplasti operasyonu yaptı. Allah ondan bin kere razı olsun. Bu gün 11. günüm. Artık kendime güvenim geldi. Yeni bir sayfa açmak için hiç fırsatım yok sanıyordum. İçimde tek başına yaşadığım her şeye tam anlamıyla deva oldu. Teşekkür ederim.

TÜM YORUMLAR
SORU SORABİLİRSİNİZ
 • Ö
  Ömü***10.05.2022

  Hocam 5 gün önce kalıcı kızlık zarı diktirdim ama 2 gündür çok fazla batma ağrı var bu normal mi

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Ameliyat olduğunuz doktora danışmanız daha uygun olacaktır.

 • S
  Sez***26.03.2022

  Hocam merhaba ben kalici kışlık zari işlemi oldum 16.gunum 2 -3 gün arayla kanamalarim oluyor 2 günlük ped degistirdim her geldiğinde ve kasıklarda ağrı var bu normal mi?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Muayene olmanız uygun olacaktır.

 • A
  Ayş***05.03.2022

  Merhabalar. Kızlık zarı zedelenmesi ve yırtılma hakkında görüşmek istiyorum. Birde dikim ücreti nedir?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Bilgi için lütfen yarın gün içinde 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • Z
  Zel***25.11.2021

  Merhaba kızlık zarı dikim ve fiyatı hakkında bilgi almak istiyorum Cumartesi günleri çalışyor musunuz ve işlem ne kadar sürüyor

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • B
  Bur***24.08.2021

  Merhaba daha önce de rahatsız etmiştim bir çok yere sorunca karıştırdim ben çift kat gercek flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikim fiyatı nedir ayrıca garanti kanama oluyor mu

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve konu hakkında bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • G
  Gam***22.08.2021

  ben flep yöntemi ile zar dikimi fiyatınızı öğrenmek istiyorum ve bu kayıtlara geçiyor mu gizlilik ilkesine uyuyor musunuz

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • E
  Esr***08.07.2021

  Merhaba 28 yaşında bekar bir bayanım. Kızlık zarı dikimi yaptırmak istiyorum. Aydından size yazıyorum. Antalyaya geldiğim gün içerisinde ameliyat mümkün olur mu ve fiyatlarınız nedir öğrenebilir miyim?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Evet mümkün, Fiyat bilgisi ve randevu için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • F
  Fir***28.06.2021

  Merhaba kalıcı kızlık zarı dikimi için fiyat bilgisi almak istiyorum. Düğün günüm belli değil. İşlem için de yanımda getirebileceğim kimse yok gizlilikten dolayı bilinmemesi gerek rica etsem bilgi alabilir miyim? Fiyat bilgisi ? Kalıcı zar ne zamana kadar dayanabilir onun hakkında. Detaylı olarak okudum sitenizdeki bilgileri fakat duymak daha iyi olacaktır. Öncekinin fiyat bilgisi rica etsem gizliliğimde önemli teşekkür ederim iyi çalışmalar

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve detaylı bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • A
  Ayş***18.05.2021

  Merhaba. Kızlık zarı dikimi öncesi hazırlıklar nelerdir ve kaç dakika sürüyor hazırlıklar ve işlemler

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Dikim hakkında detaylı bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bşze ulaşınız.

 • P
  Pel***06.05.2021

  Merhaba Doktor hanım ben kalıcı zar dıkımı yaptırmıştım en son ılıskıys gırdım kan geldı ama istemiyordum böyle bışi. 2-3 defa oldu zar yırtıldıysa da tekrardan kalıcı zar dıkımı yaptırabılır mıyım bi de fiyatını öğrenebılır mıyım vajina daraltmayla beraber? Size yaptırmak ıstıyorum da ? Geri dönüşü mesajla yapabılır mısınız acaba bna ?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve detaylı bilgi için lütfen gün içinde 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

SORU SOR
En az 70 karakter
Yorum ve Fiyat Talebi Formu
En az 70 karakter

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621