Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıMENÜ
Antalya Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık Zarı Dikimi Antalya

Kızlık zarı farklı birçok nedenden dolayı bozulabilir. Kızlık zarı dikimi Antalya’da güvenle ve sağlıklı yapılabilen bir cerrahi tamir ve dikim işlemidir. Yöntemin şekline göre farklı kızlık zarı dikimi fiyatları ile uygulanır.
Kızlık Zarı Dikimi Antalya

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi vajina girişine yakın bulunan kızlık zarı adı verilen bütünlüğü bozulmuş doku kıvrımının dikilmesi operasyonudur. Halk arasında bu onarım bekaret yenileme, kızlık zarı diktirme, bakirelik tazeleme gibi farklı şekillerde de ifade edilir. Antalya’da kızlık zarı diken doktorlar onarımdan önce kızlık zarı muayenesi ile değerlendirme yapar.

Kızlık zarı mitolojik geçmişi bulunan ve bazı toplumlarda bekaretin sembolü olarak görülen bir vajina parçasıdır. Bu toplumlarda kızlık zarının bozulması ya da yırtılması bekaretin kaybedilmesini ifade eder. Zarın düğün gecesi ilk ilişkide yırtılması ve kızlık zarı kanının çarşafa değmesi bazı toplum ve kültürlerde önemlidir.

Mitolojide zifaf gecesi evlilik ve düğün tanrısına adanmıştır. Kızlık zarı tıpta himen olarak bilinir. Bu yapının önemi neticesinde kızlık zarı dikimi operasyonu da günümüzde oldukça talep görmektedir. Kızlık zarı dikimi dışarıdan bakmakla anlaşılmaz. Kızlık zarı onarımı vajinal girişin iç kısmına geçici kızlık zarı dikimi ve kalıcı kızlık zarı dikimi şeklinde yapılır. Kızlık zarı tamirinin medikal ismi hymenoplasti operasyonudur.

Kızlık Zarı Dikimi Antalya 

Kızlık zarı dikimi Antalya ilinde güvenle yapılabilen bir ameliyat ve tamir işlemidir. İşlem yöntemin şekline göre farklı kızlık zarı dikimi fiyatları ile uygulanır. Kızlık zarı dikimi ameliyatı kızlık zarının bekaret sembolü olarak görüldüğü bazı toplumlarda yoğun talep görmektedir. Kızlık zarı dikimi ile ilgili merak edilen belli başlı konular şunlardır;

 • Kızlık zarı dikimi 18 yaş üzeri bayanlara uygulanabilir. 18 yaş altı durumlarda ancak ebeveyn onayı ile sadece kızlık zarı muayenesi yapılabilmektedir. 
 • Kızlık zarı dikimi lokal ya da uyutarak anestezi altında yapılır. 
 • Kızlık zarı dikimi işlemi cerrahi tekniğe göre 15-30 dakika kadar sürer. 
 • İşlem sonrası aynı gün taburculuk mümkündür.
 • Kızlık zarı dikiminde kullanılan dikişler kendiliğinden erir. Dikiş aldırmaya gerek duyulmaz. 
 • Uzun dönemli kızlık zarı dikimi sonrası iyileşme süreci hemen başlar 4-8 haftada büyük oranda tamamlanır.
 • Kısa dönemli kızlık zarı dikiminde 7-10 gün içinde ilişkiye girilir. Uzun dönemli onarımda ise aylar, yıllar sonra ilişkiye girilebilir. 
 • Kızlık zarı dikimi ile birlikte iç dudak küçültme, vulva dolgusu ya da kliteroplasti gibi genital estetik operasyonlar yapılabilir.
 • Kızlık zarı dikimi sonrası tuvalete gitmede sakınca bulunmaz. Ancak dikişlerin açılmaması için kuvvetli ıkınmamaya özen gösterilmelidir. 
 • Kızlık zarı dikimi ile adet bozulmaz. Ancak bazı kişilerin kaygı ve korkuya bağlı yaşadığı stres sonucu adet düzeni etkilenebilir.  
 • Kızlık zarının dikildiği ancak doktor tarafından muayene ile anlaşılır.
 • Kızlık zarı dikimi Antalya gibi sıcak illerde yapıldı ise genital bölgenin nemli kalmamasına dikkat edilmelidir. 

Kızlık zarı farklı birçok nedenden dolayı bozulabilir. Karete, tekvando ve futbol gibi sporlar sırasında vajinal girişe darbe alınması sonucu kızlık zarı bozulabilir. Mastürbasyon sırasında vajinaya parmak girişi olması da kızlık zarını bozabilir. Bu olayları anlatmak ve açıklamak kızlar için zor olabilir. Bu durumlarda genç kızlar kızlık zarı dikimi isteyebilir. Kızlar yaşadıkları bir ilişkiyi yanlış anlaşılmaktan korktukları için kızlık zarı dikimi isteyebilmektedir. 

Kızlık Zarı Dikimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı dikimi bölgesel ya da uyutarak anestezi altında yapılır. Kızlık zarı dikimi sonraki ilk ilişkinin zamanına göre uzun ya da kısa vadeli yöntem ile yapılabilir. Uzun ve kısa dönemli kızlık zarı dikimi arasında cerrahi teknik farkı vardır. Onarım işlemi sonrası amaç sonraki ilk ilişkide kanama sağlanmasıdır.

Evlilik öncesi cinsel ilişki yaşamış çiftlerde ilk gece kanaması olduğunun ispatlanması açısından düğün öncesi kızlık zarı dikimi yapılabilmektedir. İkinci evliliklerini yapan çiftler evliliğe yeni bir sayfa açmak açısından sembolik şekilde kızlık zarı dikimi isteyebilmektedir.

Kızlık zarı farklı birçok nedenden dolayı bozulmuş kişiler yaşadıkları ruhsal çöküntü ve bunalımdan kurtulmak için kızlık zarı dikimi yaptırmaktadır. Kızlık zarını diktirmek bu kişilerde psikolojik olarak rahatlama sağlamaktadır. Kızlık zarı diktirenler bu şekilde yeni bir sayfa açarak kendilerini daha iyi hissetmektedir. Kızlık zarı dikimi yaşadıkları bu stresten kurtulmalarına yardımcı olmaktadır.

Evliliğini uzun yıllar boyunca devam ettirmiş bazı çiftler de kızlık zarı dikimi isteyebilmektedir. Evliliğe yeni bir heyecan katmak, ilk gece fantezisini yeniden yaşamak ve birlikteliklerini pekiştirmek amaçlı kızlık zarı dikimi talep edebilmektedir. Kızlık zarı dikimi Antalya ve diğer illerde benzer teknik ve yöntemler ile uygulanmaktadır.

Antalya Kızlık Zarı Dikimi Fiyat

Antalya kızlık zarı dikimi fiyatı 2021 için tercih edeceğiniz doktor, uygulanacak olan dikim yöntemi ve anestezinin şekline göre size uygun olan bir ücret sunacaktır. Kısa dönemli kızlık zarı dikimi fiyatı uygulanan cerrahi teknik farkı nedeni ile uzun dönemli yönteme göre daha düşük olmaktadır.

Kalıcı kızlık zarı dikiminde flep kaldırma ve kalıntı doku parçalarının uç uca dikilmesi nedeni ile kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları diğer yönteme göre biraz daha fazladır. Kalıcı kızlık zarı dikimi teknik olarak daha karmaşık ve süre olarak geçici onarıma göre daha uzundur. Bu da kızlık zarı dikimi fiyatlarına yansımaktadır.

Geçici kızlık zarı dikiminde eriyebilen dikişler ile fokal daraltma uygulanır. İşlem teknik olarak kalıcı kızlık zarı dikimine göre daha kolaydır. Ayrıca kalıcı onarıma göre daha kısa süren bir işlemdir. Bu nedenle geçici kızlık zarı dikimi fiyatı kalıcı onarımdan daha düşüktür.

Her iki yöntemde de lokal ya da sedasyon anestezi kullanılabilir. Bu nedenle kızlık zarı dikimi fiyatları işlemin bir bütün olarak nasıl ve ne şekilde yapılacağına göre belirlenir. Antalya kızlık zarı dikimi fiyatları yukarıda belirtilen faktörler ışığında şekillenmektedir.

Kızlık zarı dikimi 2021 fiyatları, sormak istediğiniz sorular ve randevu için 0 (242) 322 9773 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikimi Çeşitleri

Kızlık zarı dikimi kalıcı ve geçici olmak üzere başlıca 2 çeşit yöntem ile yapılır. Her iki kızlık zarı onarımında kullanılan teknikler farklıdır. Ayrıca her iki kızlık zarı tamiri zaman olarak birbirinden farklı sürelerde yapılır. Kalıcı kızlık zarı dikimi geçici onarıma göre daha uzun sürer. Her iki dikim işleminde de bölgesel ya da uyutarak anestezi uygulanabilir.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı kızlık zarı dikimi yakın zamanda düğün planı olmayan kızlık zarı bozulmuş kişilere uygulanan dikim operasyonudur. Kalıcı kızlık zarı dikimi 2 yöntemle yapılır. Bunlar flep kaldırma tekniği, diğeri ise kalıntı doku parçalarının dikilerek kızlık zarının yeniden oluşturulması işlemidir.

Flep yöntemi yeterli sayı ve boyutta kızlık zarına ait kalıntı doku parçası bulunmadığında tercih edilir. Flep yöntemi vajina girişinde kızlık zarının olması gereken yerde vajina mukozasının kaldırılarak burada yeni bir kızlık zarı oluşturulması işlemidir.

Kalıcı onarım denmesinin sebebi işlemden sonra ilişki ne zaman olursa kanama da o zaman olacaktır. Yani yıllar sonra bile ilişkiye girilse kanama o zaman olur. Ancak kalıcı dikim yapılsa da düğün öncesi doktorun tekrardan bir kontrol ve muayene yapması işlem başarısını daha mümkün kılacaktır.

İlişki sayısı az ya da bir kez olan kişilerde kızlık zarı dikimi için yeterli sayı ve boyutta kalıntı doku parçası bulunabilir. Flep yöntemindeki gibi mukoza kaldırmak yerine kalıntı doku uçları birleştirilerek kızlık zarına tam bir onarım yapılır.

Her iki yöntemde de eriyebilen dikişler kullanıldığı için sonradan dikişler alınmaz. Düğün öncesi bu bayanlar kontrole çağrılır. Evlilik planı uzak olan kişilere yapılır.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Geçici kızlık zarı dikimi halk arasında acil kızlık onarımı olarak da bilinir. Yakın zamanda yani 1-2 ay içinde düğün planı olacaksa uygulanır. Geçici kızlık zarı dikimi Antalya ilinde genellikle düğüne 1 hafta kala yapılabileceği gibi daha erkende uygulanabilir.

Geçici kızlık zarı dikiminde kızlık zarının olduğu bölge gizli dikişler ile daraltılır. İlişki olunca penis buradan geçerken daraltılan yeri genişletir. Böylece dikilen yerde cinsel ilişki sırasında küçük kanamalar olur. Kullanılan dikişler eriyebilen özellikte olup cinsel ilişki sırasında eş tarafından hissedilmez.

Kızlık zarı dikimi vajinal girişin yaklaşık 1-2 cm içine yapılan cerrahi bir operasyondur. Onarımın şekli bütünlüğünü kaybetmiş ya da yırtılmış kızlık zarının muayene ile değerlendirilmesi sonrası planlanır. Kızlık zarı tamirinde amaç gerdek gecesi kanama sağlanmasıdır. Kızlık zarı dikimi sonrası iyileşme süreci kişinin doku yapısı, sigara ya da alkol kullanması ve beslenme tarzı ile ilişkilidir.

Kızlık zarı dikiminde tam başarı sağlamak için iyi bir onarım yanında doku iyileşmesini bozacak faktörlerden kaçınmak ta bir o kadar önemlidir. Onarım sonrası düğün öncesi kontrolde dikilmiş kızlık zarı değerlendirilir. Bu kontrol işleminde tam bir iyileşme olup olmadığına ya da ek dikiş gerekip gerekmediğine bakılır.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kızlık zarı dikimi sonrası dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. İşlem sonrası doktorun önerileri dikkate alınmalıdır. Kızlık zarı dikimi sonrası özel bir pansuman yoktur, ancak genital bölgeyi koruyacak bazı önerilerde bulunulur.

Kalıcı kızlık zarı dikimi yapılmış ise 1,5-2 ay, geçici onarım yapılmış ise 7 gün bacağı çok açacak sporların yapılmaması ve bisiklet tarzı binek araçların kullanılmaması önerilir.  Yine aynı sürelerde küvette banyo yapmak, deniz ve havuza girmek önerilmez. Karın içi basıncı artıracak şiddetli ıkınma, öksürme ve hapşırma durumlarından kaçınılmalıdır. Bu nedenle özellikle kabız olmamak için bol sıvı ve lifli gıdalar tüketilmelidir.

kızlık zarı dikimi antalya

Kızlık zarı nasıl dikilir?

Onarım bölgesinin temiz tutulması oldukça önemlidir. Genital bölgeyi nemlendirecek dar kot ve naylon içeren kıyafetlerden kaçınılmalıdır. Tuvalet temizliği önden arkaya doğru olacak şekilde soğuk ya da sıcak su kullanılmadan ılık su ile yapılmalıdır. Sonrasında ise kurulanarak nemli kalması önlenmelidir. Kızlık zarı dikimi sonrası bu önerilere oldukça dikkat edilmelidir.

Kızlık zarı dikiminden sonra lekelenme şeklinde ufak kanamalar olabilir. Bu ufak kanamalar gün geçtikçe doku iyileşmesi ile birlikte azalarak geçer. Ancak onarım sonrası fazla miktarda kanama olması dikişlerde açılmanın bir belirtisi olabilir. Bu nedenle doktorunuza durum hakkında hemen bilgi verilmelidir. Gerekirse kızlık zarı muayenesi sonrası ek dikiş atılması gerekebilir. Kızlık zarı dikiminden 7-10 gün sonra dikişlerin erimesine bağlı o bölgede yoğun olmayan bir kaşıntı olabilir. Ancak fazla miktarda kaşıntı varsa ve vücudun diğer kısımlarında da görülüyorsa alerjik bir problem kaynaklı olabilir.

Doktorunuz durum hakkında haberdar edilmelidir. Dikim işleminden sonra şeffaf, açık sarı ve pembemsi ufak kokusuz akıntılar olabilir. Ancak koyu sarı, yeşil ya da peynirimsi kötü kokulu akıntılar bakteriyel ya da mantar enfeksiyonlarının göstergesi olabilir.

Kızlık zarı dikimi sonrası vajinada şişlik olması onarım sonrası doku içi kan birikmesi (hematom) göstergesi olabilir. Bu nedenle tamir sonrası vajinal şişlik ve dolgunluk konusunda uyanık olmak gerekir. Doktorunuzun yapacağı kontrolde kan toplanması küçük ise gözleyebilir. Büyük ise iğne ile boşaltılması gerekebilir.

Kızlık Zarı Nedir? Nerede Bulunur?

Kızlık Zarı Nedir?Kızlık zarı vajina girişinin 1-2 cm içinde bulunan perde tarzında çevresel olarak vajinal kanal ile devamlılık gösteren bir dokudur. Çapı 2-3 cm, kalınlığı 1-3 mm arasındadır. Ağız içimizdeki doku olan mukoza ile benzer kıvam ve renktedir. Kızlık zarı bir organ değildir. Bu perdenin ortasında yuvarlak küçük bir delik vardır. Bu delik çapı kişiler arasında değişse de genellikle 10-25 mm arasındadır. Kızlık zarı dikimi ile bozulan bu perde tekrar onarılır.

Kızlık zarı deliğinin görevi adet kanı ve vajinal salgıların dışarı atılmasını sağlamaktır. Bazen bu delik kapalı olur. Bu durumda kan ve salgılar içeride birikerek rahatsızlık yaratır. Bu durumda kızlık zarı açılarak tedavi edilir. Kızlık zarı açılması uygulanan kişilere de daha sonra gerek duyulur ise kızlık zarı dikimi yapılabilir.

Kızlık zarı perdesinin kalınlığı yaklaşık 1-3 mm arasındadır. Kalınlık, çap, yapı ve delik özellikleri ile çok çeşitlilik gösteren bir dokudur. Bazı kızlarda kalın bazılarında ise incedir. Çapı kişiler arasında değişir. Doku natürü ise sert ya da elastik olabilir.

Kızlık zarı deliği ise birçok farklı şekilde karşımıza çıkabilir. Bu nedenle kızlık zarı dikimi için de kalıntı doku parçası her kişide aynı değildir.

Kızlık zarının ne işe yaradığına dair en kabul görmüş düşünce vajina içini enfeksiyonlara karşı korumasıdır. Özellikle bebeklik ve çocukluk döneminde kızlık zarı kalınlığı daha fazla delik açıklığı ise çok küçüktür. Bu da vajina ve rahim içini dışarıdan gelebilecek enfeksiyonlara karşı korumaktadır.

Yaşla birlikte kızlık zarı incelir ve delik açıklığı artar. İlk birkaç ilişkide ise büyük oranda yırtılarak bütünlüğünü kaybeder. Bazı toplumlarda kızlık zarı bakirelik göstergesidir. Bu toplumlarda kızlık zarının yırtılması ya da bozulması ile bazı kişiler kızlık zarı dikimi istemektedir.

Kızlık zarı dikimi kimlere yapılır?

Kızlık zarı dikimi Antalya'da 18 yaş ve üzeri kişilerde uygulanabilmektedir. Herhangi bir üst yaş sınırı bulunmaz. Kızlık zarı dikimi yapılabilmesi için bekar ya da evli olmak gerekmez. Daha önce kürtaj olmuş, doğum yapmış, ilk ilişki sırasında kanama olmamış ya da kızlık zarı bozulmasa bile esnek yapıda kızlık zarı olan kişilere kızlık zarı dikimi uygulanabilmektedir. Bazen vajina estetiği ile birlikte aynı seansta kızlık zarı dikimi de yapılabilmektedir.

Kızlık zarı dikimi kimlere yapılmaz?

Kızlık zarı dikimi Antalya'da 18 yaş altı kızlara yapılmaz. Yoğun vajinal ve pelvik enfeksiyon varlığında yapılmaz. Ancak enfeksiyon tedavi edildikten sonra yapılabilir. Kan sulandırıcı ilaç kullananlarda da kanama değerleri normale döndürülüp ilaçları düzenlendikten sonra yapılabilir.

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı?

Kızlık zarının dikildiği ancak Antalya kadın hastalıkları ve doğum uzmanları ya da adli tabiplerce yapılan kızlık zarı muayenesi ile anlaşılabilir. Kızlık zarı eriyebilen dikişler kullanılarak dikilir. Bu nedenle kızlık zarının dikildiği erkek tarafından ilişki sırasında anlaşılmaz. Bu konuda uzman olmayan biri kızlık zarı dikimi olduğunu anlamaz. Kızlık zarı dikimi dışarıdan bakmakla belli olmaz.

İyi dikilen kızlık zarı, ilişkiden sonra %100 kanar!

Kızlık zarı dikimi sonrası doktorunuzun vermiş olduğu önerilere dikkat edilirse ve düğün öncesi kontrole gelinirse kanama sağlanacaktır. Ancak işlem sonrası önerilere uyulmaz ise dikişlerde atma, o bölgede enfeksiyon gelişmesi ya da kan toplanması (hematom) olursa onarım etkinliği zayıf kalacaktır. Bu durumlar tedavi dilmez ve gerekli ek operasyonlar yapılmaz ise kanamanın olmaması ihtimali vardır. Bu nedenle işlem sonrasında ağır iş ve sporlardan kaçınmak, genital bölge temizliğine özen göstermek ve kontrole gelmek ihmal edilmez ise kanama sağlanacaktır.

Kızlık zarı dikimi sonrası doktor kontrolü ne zamandır?

Antalya'da kızlık zarı dikimi sonrasında işlemin başarısı açısından doktor kontrollerinin yapılması önerilir. Kızlık zarı dikimi sonrası doktor kontrolünün işlemden 1-2 ay sonra ve ilişkiden önceki 10-15 gün içinde yapılması önerilir. Kontrollerin yapılması durumunda kızlık zarı dikimi sonrası kanama olacaktır. Kızlık zarı dikimi sonrası kontrol ile doktor dikişlerin ve doku iyileşmesinin durumu hakkında bilgi edinir. Kızlık zarı dikimi sonrası kanamanın olması açısından bu kontrollerin yapılması önemlidir.

Kızlık zarı dikimi ne zaman yapılmalıdır?

Kızlık zarı dikiminin ne zaman yapılacağı uygulanacak olan onarım tekniğine göre belirlenir. Bir de dikim öncesi adet zamanı bilinmelidir. İşlem kişinin adet dönemi içinde yapılmaz. Kızlık zarı dikimini adet kanamaları bitince ya da iki adet dönemi arasında yapmak daha uygundur. İşlemin adet döneminde yapılması dikişlerin iyi tutmaması, kanama ve enfeksiyon gibi riskler oluşturacaktır. Ayrıca bu durumda işleme bağlı kanama olup olmadığını anlamak ta zorlaşır.

Antalya'da kalıcı kızlık zarı dikimi planlanmış ise işlem kişinin adet kanaması olmadığı herhangi bir zaman diliminde yapılabilir. İşlemin mevsimsel bir önemi yoktur. Geçici kızlık zarı dikimi ise düğüne 10 gün kala herhangi bir zaman diliminde yapılabilir. Yani düğüne 1 hafta kala ya da 1 gün kala uygulanabilir. Geçici yöntemde eriyebilen dikişler ile fokal daraltma yapıldığından penis girişi olunca bu bölgede küçük kanamalar oluşur.

Kızlık zarı dikimi ne kadar tutar?

Kızlık zarı dikimi sonrasında dikiş atması, o bölgede enfeksiyon gelişmesi ya da dokuda kan toplanması gibi durumlar nadiren görülen istenmeyen durumlardır. Bu istenmeyen durumların gelişmesi kızlık zarı dikişlerinin tutmamasına neden olabilir. Kızlık Zarı Dikimi Antalya ili ya da il dışı gelen hastalara uygulandığında mutlaka önerilere dikkat edilmesi ve kontrol zamanı hatırlatılmaktadır.

Kızlık zarı dikimi ne kadar dayanır?

Kızlık zarı dikimi sonrası dikişlerde atma ya da diğer istenmeyen durumlar gelişmedi ise kızlık zarı kalıcı onarımda yıllarca, geçici onarımda ise düğüne kadar dayanır. Ancak sigara ve alkol kullanımı, beslenmeye dikkat edilmemesi ve kronik hastalık durumlarında doku iyileşmesi iyi olmadığında dikişler istenildiği şekilde tutmayabilir. Bu nedenle özellikle kalıcı kızlık zarı dikimi yaptıranlar kontrole gelmeyi ihmal etmemelidir. Kızlık zarı kontrolünde gerekirse ek dikiş atılarak kanama sağlanmaya çalışılacaktır.

Kızlık zarı dikimini hangi doktor yapar?

Antalya’da kızlık zarı dikimi yapan doktorlar genellikle bu konuda deneyim ve tecrübeli kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarıdır. Kızlık zarı dikimi farklı teknikler kullanılarak yapılan bir cerrahi onarımdır. Bu nedenle doktorun konun hakkında bilgili ve deneyimli olması işlem başarısı açısından önem arz eder.

Antalya'da kızlık zarı dikimi yapılıyor mu?

Kızlık zarı dikimi Antalya gibi birçok büyük şehirde jinekolog doktorlarca yapılabilen cerrahi bir operasyondur. İşlem genellikle Antalya merkezi içinde uygulanmaktadır. Ancak Antalya’nın bazı ilçelerinde de kızlık zarı tamiri yapılmaktadır. Kızlık zarı dikimi düşünüyorsanız detaylı bilgi ve randevu için sabit hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. 

Antalya'da kızlık zarı diken doktorlar var mı?

Antalya’da kızlık zarı diken doktorlar vardır. Bu doktorlar genellikle il merkezi içinde ameliyatlarını yapmaktadır. Kızlık zarı dikimi deneyim ve tecrübe gerektiren bir işlemdir. Bu işlem farklı tekniklerin kullanıldığı bir operasyon olduğundan her kadın doğum uzmanı kızlık zarı tamiri yapmayabilir. 

Kızlık zarı ne zaman dikilir?

Kızlık zarı kişinin adet olmadığı bir zamanda yapılabilir. İşlemin planlandığı dönemde eğer ciddi bir alt batın ve vajinal enfeksiyon ya da iltihap varsa önce bu durum tedavi edilir. İşlemin hasta iyileşince yapılması planlanır. Yine yüksek ateş olması, genel durum bozukluğu ve ciddi hastalık durumlarında kızlık zarı dikimi ertelenir.

Kızlık zarı dikimi ağrı yapar mı?

Kızlık zarı dikimi anestezi altında yapılan bir operasyondur. Bu nedenle işlem sırasında o bölge uyuşturulduğu için kişi ağrı hissetmez. Bölgesel uyuşturma yapıldı ise işlemin yapıldığını hisseder. Uyutarak yapılan kızlık zarı dikiminde ise işlemi hatırlamaz ve acı duymaz. Bu nedenlerden dolayı kızlık zarı dikimi sırasınfda acı olmaz.

Kızlık zarı dikimi ne kadar sürer?

Kızlık zarı dikiminde işlem süresi her hastaya göre değişir. Doktorun tecrübesi, yapılan dikim yöntemi, uygulanan anestezi şekli, kişinin doku yapısı işlem süresini etkileyen başlıca faktörlerdir. İşlem süreleri kalıcı kızlık zarı dikiminde 25-30 dakika, geçici kızlık zarı dikimi ise 15-20 dakikadır. Bunlar ameliyat süreleridir. İşlemden önce yapılan hazırlıklar ve işlem sonrası hastanın dinlendirilmesi ile birlikte toplam süre 1-1,5 saati bulur. İşlem sonrasında hasta göslenip ayaktan taburcu edilir. Kızlık zarı dikimi sonrası hastanede kalmaya gerek yoktur. Ancak Antalya kızlık zarı dikimi için il dışından gelen kişilerin o gün Antalya’da kalmaları ve dinlenmeleri daha uygundur.

Kızlık zarı dikimi Antalya'da hangi hastanelerde yapılır?

Kızlık zarı dikimi Antalya özel kadın doğum uzmanlarının anlaşmalı olduğu hastane ya da kliniklerde uygulanabilir. Dikim işlemi standart steril şartlar altında uygulanan cerrahi bir ameliyattır. Hekim deneyimi işlem başarısında oldukça önemlidir.

Kızlık zarı dikimi hangi şehirlerde yapılır?

Kızlık zarı dikimi günümüzde Antalya ile birlikte hemen hemen her ilde yapılabilmektedir. Ancak büyük illerde daha fazla doktor bu iş ile ilgilenmektedir. Bulunduğunuz ilde kızlık zarı tamiri yapılmıyor ise en yakın büyük şehirde bu işlemi yaptırabilirsiniz. Günümüzde artık uçak kullanımının yaygınlaşması ile birlikte ülkenin diğer köşesinden gelip aynı gün işlemi yaptırmak ve ertesi gün geri dönmek mümkündür.

Kızlık zarı dikimi Antalya'da hangi bölümde yapılır?

Kızlık zarı jinekolojik bir bölgede bulunduğundan bu alana yönelik işlem ve ameliyatlar kadın hastalıkları ve doğum bölümü tarafından uygulanır. Kızlık zarı dikimi Antalya'da jinekolog doktorlar tarafından yapılan cerrahi bir işlem özelliğindedir. Bu nedenle bu ameliyatı kadın hastalıkları ve doğum doktorları yapar.

Kızlık zarı dikimi ameliyat mıdır?

Kızlık zarı dikimi cerrahi bir onarım işlemidir. Özellikle flep yöntemi ile kalıcı kızlık zarı dikimi yapılırken vajina mukozasından parça kaldırılarak yeniden oluşturulur. Hem kalıcı hem geçici onarım ameliyatı sırasında kendiliğinden eriyebilen dikişler kullanılır. Kızlık zarı ameliyatı küçük cerrahi operasyonlar grubundan olup sonrasında hastanede kalmaya gerek duyulmaz. Ancak işlem sonrasında dokuda kan birikmesi oldu ise çok nadiren günlük yatış ve gözlem gerekebilir. İşlem sonrası genellikle kişiler ayaktan taburcu edilir.

Kızlık zarı dikimi ne zaman iyileşir?

Kızlık zarı dikimi sonrası iyileşme hemen başlar. Vücudumuzdaki küçük kesi iyileşmesine benzer sürede dokular kendini yeniler. Ancak kişide doku iyileşmesini uzatacak bir kronik hastalık var ise, alkol ya da sigara kullanımı var ise iyileşme süresi uzar. Yaşanan yoğun stres, uzun süre ilaç kullanımı doku iyileşmesini uzatır. Kızlık zarı dikimi sonrası genital bölge temizliğine dikkat edilmez ise bu bölgede enfeksiyon gelişebilir. Enfeksiyon gelişmesi dikilen kızlık zarının iyileşme süresini uzatabilir. Bu nedenle enfeksiyon ya da iltihap şüphesi varlığında o bölgede akıntı ve kızarıklık gibi şikayetler gelişir. Bu durum bir an önce tedavi edilmelidir.

Kızlık zarı dikimi sonrası kaşıntı olur mu?

Kızlık zarı dikimi sonrası kaşıntı dikkate alınması gereken bir şikayettir. Fakat onarımdan 7-10 gün sonra görülen kaşıntılar genellikle dikişlerin erimesine bağlı oluşur. Onarımdan sonra rahatsız edici ve yoğun kaşıntı gelişmesi özellikle bir mantar enfeksiyonunun habercisi olabilir.

Mantar enfeksiyonlarında kaşıntıya beyaz bir akıntı da eşlik edebilir. Yaşanan yoğun stres, ilaç, sigara, alkol kullanımı ve genital bölgenin nemli kalması mantar enfeksiyonlarının gelişmesine zemin hazırlayacaktır. Bu durum doktorunuzun önereceği ilaçlar ile tedavi edilmelidir. Kızlık zarı dikimi sonrası oluşan kaşıntı eğer tüm vücutta oluyor ise ilaç alerjisine bağlı gelişebilir. Bu durumda doktorunuza bilgi vermeniz gerekir.

Dikilen kızlık zarı ilişkide nasıl kanar?

Dikilen kızlık zarının ilişkide kanaması uygulanan tekniğe göre değişir. Kalıcı kızlık zarı dikiminde flep yöntemi ile ya da kalıntı dokular ile kızlık zarı yeniden oluşturulduğundan sonraki ilişkide yenilenen bu yapı penis girişi ile açılıp kanama sağlanacaktır. Geçici kızlık zarı dikiminde ise vajinal girişe yakın yerde dikişler ile lokalize daraltma yapılır. Penis girişi sırasında bu darlık genişlerken çevre dokudaki küçük açılmalar kanama ile sonuçlanır. Böylece her iki onarım şeklinde de farklı mekanizmalar ile kızlık zarı kanaması sağlanmış olur.

Kızlık zarının dikildiğini doktor anlar mı?

Kızlık zarının dikildiği Antalya kadın hastalıkları ve doğum uzmanları ile adli tıp hekimleri tarafından yapılan kızlık kontrolü ile anlaşılabilir. Kızlık zarı dikimi Antalya’da uygulanabilen bir operasyon olup kızlık zarı kontrolü sonrası işlem yapılır.

Kızlık zarının dikildiği nasıl anlaşılır?

Kızlık zarının dikildiği kişinin kendi ya da doktor olmayan biri tarafından anlaşılmaz. Kadın doğum hekimleri kızlık zarının dikildiğini normal kızlık zarı görüntüsü deneyimlerine sahip oldukları için anlayabilirler. Kızlık zarı muayenesinde bu bölgede uygulanmış cerrahi onarıma ait doku değişikliklerini fark ederek kızlık zarı dikimi yapıldığını anlayabilirler. Antalya’da kızlık zarı muayenesi ile doktor kızlık zarı dikimi yapıldığını anlayabilir.

Kızlık zarı dikimi sonrası ilişkiye ne zaman girilir?

Kalıcı kızlık zarı dikimi ilişkiye aylar ya da yıllar sonra girilecekse yapılmaktadır. Bu nedenle yapılan kızlık zarı dikimi uzun yıllar dayanır. Geçici kızlık zarı dikimi ise 10 gün içinde düğün planı var ise yapılır. Bu nedenle geçici kızlık zarı dikiminden sonra 10 gün içinde ilişki olmalıdır. Bu süre aşılırsa dikişler eriyerek o bölge tekrar eski haline gelebilir.

Kızlık zarı dikimi sonrası adet bozulur mu?

Antalya'da kızlık zarı dikimi planlanırken adet dönemi bitimi tercih edilir. Ancak adet dönemi bitimi denk getirilemiyorsa işlem başarısını artırmak için adet geciktiriciler kullanılarak işlem yapılabilir. Bu duruma nadiren ihtiyaç duyulur. Kızlık zarı dikimine bağlı adet bozulması, adet düzeninde değişme ya da adet görmeme durumu yaşanmaz. Çünkü yapılan onarım işleminin rahimle bir ilgisi yoktur. Ancak kızlık zarı dikimi olduğu dönemde yoğun bir stres ve gerginlik yaşandı ise buna bağlı olarak adet düzeni etkilenebilir.

Kızlık zarı dikimi sonrası akıntı olur mu?

Kızlık zarı dikimi sonrası yaklaşık 10-15 gün içinde kırmızı ya da kahverengi şekilde kanamalı akıntı olabilir. Daha sonraki günlerde ise dikişlerin erimesi sonucu beyaz ya da sarı renkte kokusu olmayan akıntı olabilir. Bu akıntıya yanma ve kaşıntı eşlik etmez. Kızlık zarı dikiminden sonra koyu sarı ve yeşil renkli akıntı ile eşlik eden yanma ve kaşıntı enfeksiyon habercisi olabilir.

Kızlık zarı dikimi sonrası kabızlık olur mu?

Kızlık zarı dikimi sonrası kabızlık oluşması için bir neden yoktur. Ancak az sıvı tüketimi, hareketsizlik ve kullanılan ilaçlar bu dönemde kabızlığa yol açabilir.

Kızlık zarı dikimi sonrası nasıl beslenilmeli?

Kızlık zarı dikiminden sonra beslenme genellikle proteinden zengin gıdalar ile olmalıdır. Günde 2-3 litre gibi miktarlarda bol sıvı alınmalıdır. Sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklardan mümkün olduğunca kaçınılmalıdır. Fazla miktarda tuz içeren dondurulmuş gıdalar da önerilmez. Doğru beslenmede amaç doku iyileşmesini kolaylaştırmaktır. Kahve ve çay tüketimi fazla miktarda olmamalıdır. Bitki çaylarını tüketmek te bir sakınca yoktur. Ancak ıhlamur, adaçayı, kuşburnu çayı dışındaki fazla bilinmedik bitki çaylarının çok tüketilmesi önerilmez.

Kızlık zarı dikimi sonrası idrarımı yapabilir miyim?

Kızlık zarı dikiminden sonra idrar yapmada bir sakınca yoktur. Kızlık zarı dikimi vajinal girişe yakın uygulanır. Operasyon yeri idrar kanalının olduğu düzeyde değildir. Bu nedenle onarım sonrası kişi idrarını yapılabilir. Ancak idrar sonrası genital bölge temizlenirken dikkatli olunmalıdır. Temizlik önden arkaya doğru ılık su ile ve fazla bastırılmadan yapılmalıdır. Bu enfeksiyon gelişimine karşı bir önlemdir.

Kızlık zarı dikimi sonrası büyük tuvalete çıkabilir miyim?

Kızlık zarı dikiminden sonra büyük tuvalete çıkmada bir sakınca yoktur. Ancak tuvalette fazla ıkınmak karın içi basıncı artıracağından kontrollü bir şekilde fazla ıkınmadan tuvalet yapmak daha doğru olur. Büyük tuvaleti zorlaştıran bir diğer durum ise kabızlıktır. Kızlık zarı dikimi sonrası yeterli sıvı tüketimine ve bol lifli gıda alımına dikkat etmek kabızlığa karşı bir önlem olacaktır. Büyük tuvalet sonrası önemli noktalardan biri de temizliğin ılık su ile önden arkaya doğru yapılmasıdır. Böylece makat çevresindeki kirli bölgeden uzak durulmuş olur. Bu da dikim sonrası enfeksiyon gelişmesini önleyecektir.

Kızlık zarı dikimi sonrası nasıl kıyafetler giymeli?

Kızlık zarı dikiminden sonra dar olmayan geniş ve bol kıyafetler giyilmelidir. İç çamaşırında ise pamuklu olanlar tercih edilmelidir. Kıyafet seçiminde amaç bölgenin nemli tutulmaması ve hava almasının sağlanmasıdır. Özellikle kot tarzı pantolonlar günlük yaşamda çok giyilmektedir. Bu nedenle dar kotların tercih edilmemesi genital bölgenin daha rahat hava almasını sağlayacaktır. Bu da nemlenmesini önleyecektir. Benzer şekilde naylon içeren iç çamaşırlar da genital bölgenin nemli olmasına neden olur. Bu nedenle pamuklu iç çamaşırları tercih edilir.

Kızlık zarı dikimi sonrası ağda yapılır mı?

Genital bölge kadında tüylenmenin ve ter bezlerinin yoğun olduğu bir yerdir. Kızlık zarı dikimi öncesi genital tüylerin temizlenerek gelinmesi hem işlemin daha rahat yapılması hem de onarım sonrası bölgenin nemli kalmaması açısından önemlidir. Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası doku iyileşme süresi 1,5-2 ayı bulmaktadır. Bu nedenle bu süre içinde ağda yapmak, lazer epilasyon ya da tüy dökücü krem kullanmak önerilmez. Bu bölgenin dikkatli ve hassas bir şekilde tıraş edilmesi daha uygundur. Diğer tüy dökücü yöntemler iyileşme süresi tamamlanınca uygulanabilir.

Dikim sonrası tüylerin uzatılması genital bölgenin nemli kalmasına neden olacağından tüylerin hassas ve dikkatli bir şekilde tıraş edilmesi önerilir. Genital bölgenin nemli kalması mantar başta olmak üzere enfeksiyonlara zemin hazırlar. İyileşme süresini uzatır. Geçici kızlık zarı dikimi sonrası da öneriler benzerdir. Ama geçici onarım zaten düğüne yakın yapıldığından işlem öncesi bölgenin tüylerden temizlenmesi yeterli olacaktır.

Kızlık zarı dikimi sonrası ilişki ne zaman olur?

Kalıcı onarımda ilişki dikimden sonra 2-3 aydan yıllar sonraya yayılan uzun bir süre içinde olabilir. Geçici onarımda ise ilişki dikimden sonra 10 gün içinde olabilir. Özellikle kalıcı onarımda ilişkiye yakın zamanda kızlık zarını diken doktorunuza kontrole gitmek kanama olasılığını tama çıkaracaktır.

Kızlık zarının dikildiğini erkek anlar mı?

Kızlık zarının dikildiğini erkek hiçbir şekilde anlamaz. Kızlık zarı dikimi yapıldığı dışarıdan belli olmaz. İlişki sırasında da hissedilemez. Çünkü onarım işleminde kendiliğinden eriyebilen dikişler kullanılır. Kızlık zarı dikimi olduğu ancak uzman doktor tarafından yapılan kızlık zarı muayenesi ile anlaşılabilir.

Kızlık zarı dikimi sonrası tampon kullanılır mı?

Kızlık zarı dikimi sonrası tampon dikişlere zarar vereceği için vajina içine konmamalıdır. Dikim sonrası ey uygun olanı ped kullanmaktır. Ameliyatlardan sonra spanç olarak bilinen gazlı bezler doktor tarafından kanama takibi amaçlı kullanılabilir. Bu gazlı bezlerde tampon olarak ifade edilebilir. Ancak kanama kesilince doktor uygun gördü ise gazlı bezi çıkaracaktır. Tamponun vajina içinde tutulması ya da unutulması istenmeyen klinik durumlara sebep olabilir.

Kızlık zarı dikimi sonrası denize ve havuza girilir mi?

Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası ilk 2 ay, geçici kızlık zarı dikiminde ise ilişki olana kadar deniz ve havuza girilmesi önerilmez. Bu sürelerden önce deniz ve havuza girmek genital bölgeyi nemli tutacağından doku iyileşmesini uzatabilir. Atılan dikişlerin erimesine ya da tutmamasına sebep olabilir.

Kızlık zarı dikimi sonrası deniz, havuz ve küvete girmek işlem sonrasında görülebilecek enfeksiyon riskini artıracağından önerilen sürelerden önce yapılması uygun değildir. Antalya deniz açısından kolay ulaşılabilir bir konumdadır. O nedenle kızlık zarı dikimi sonrası deniz önerilerine uymaya özen gösterilmelidir.

Kızlık zarı dikimi sonrası hamam ya da saunaya girilmesi önerilmez. Hamam ve sauna yüksek sıcaklık ve nem içeren yerlerdir. Bu nedenle işlem sonrası hamam ve saunaya gidilmesi dikişlerin erimesi ve açılmasına neden olabilir. Bu durumda işlem başarısı düşecektir. Ayrıca yüksek nem cerrahi bölgedeki doku iyileşmesini bozacaktır. Nemin bir başka etkisi de mantar ve bakteriyel enfeksiyonların gelişimine zemin hazırlamasıdır.

Kızlık zarı dikimi sonrası uçağa veya otobüse binebilir miyim?

Antalya'da kızlık zarı onarımı sonrasında herhangi bir sorun gelişmedi ise uçağa binmekte bir sakınca bulunmaz. Ancak işlemin yapıldığı günü mümkünse dinlenerek geçirmek önerilmektedir.

Antalya'da kızlık zarı dikimi sonrası yapılan doktor kontrolünde herhangi bir problem görülmedi ise otobüs ile oturarak seyahat edilebilir. Ancak yolculuk çok uzun sürecekse seyahati ertesi güne ya da sonrasına ertelemek daha doğrudur. Özel araç ile seyahat ediliyor ise 1-2 saatte bir mola vererek dinlenmek daha uygun olacaktır.

Kızlık zarı dikimi sonrası motosiklete binebilir miyim?

Kızlık zarı dikimi sonrası bisiklet ve motosiklet gibi araçların kullanılması ilk 2 ay önerilmez. Bisiklet ve motosiklete binmek vajinal bölgede basınç oluşturarak dikişlerin açılması ve kanama gibi istenmeyen durumların oluşmasına neden olabilir. Yine benzer şekilde kızlık zarı dikimi sonrası ata binmek te ilk 2 ay uygun değildir.

Kızlık zarı dikimi hangi mevsimde veya ayda yapılmalı?

Kızlık zarı dikimi için herhangi bir mevsim sınırlaması yoktur. Kızlık zarı dikimi işlemi her mevsim yapılabilir. Onarımın sıcak mevsimlerde ve aylarda yapılması durumunda genital bölgenin nemli kalmamasına biraz daha özen gösterilmelidir. Özellikle geçici kızlık zarı dikimi düğün zamanı nedeni ile yaz aylarında tercih edildiğinden onarım sonrası genital bölgenin kuru tutulmasına dikkat edilmelidir.  Kızlık zarı dikimi Antalya’da yapıldı ise burası sıcak bir il olduğundan genital bölgenin nemli kalmamasına özen gösterilmelidir.

Kızlık zarı diktirme operasyonları herhangi bir ayda yapılabilir. Geçici onarımlar düğünlerin yaz aylarında yapılması nedeni ile daha çok haziran, temmuz,  ağustos ve eylül aylarında sık talep edilmektedir. Antalya yazları sıcak ve nemlidir. Bu yüzden kızlık zarı dikimi yazın yapılacaksa işlem sonrası genital bölgenin temizliğine daha dikkat edilmelidir. Nem ve sıcak enfeksiyon gelişimini kolaylaştırabilir.

Kızlık zarı dikimi sonrası korse veya kilotlu çorap giyilir mi?

Kızlık zarı dikimi sonrası korse kullanmak karın içi basıncı artıracağı için zorunluluk olmadıkça önerilmez. Ancak geçici kızlık zarı dikimi yapılmış ise düğünde kısa süreli olarak kullanılabilir. Kızlık zarı dikimi sonrası kilotlu çorap kullanmak genital bölgenin havalanmasını azaltır. Ayrıca burayı nemli tutacağından dolayı ilk 2 ay önerilmez.

Kızlık zarı dikimi yeri neresidir?

Kızlık zarı vajinal girişin 10-20 mm içerisinde bulunur. Dışarıdan bakmakla görünmez. Ancak bacaklar yanlara açıkken yapılan jinekolojik muayenede görülebilir. Kızlık zarı dikimi yapılırken bacaklar yanlara açılır. Kızlık zarı dikimi vajinal girişin birkaç santim içine uygulanır.

Kızlık zarı ne kadar içeridedir?

Kızlık zarı vajina girişinin yaklaşık 1-2 cm içinde yerleşim gösterir. Bacaklar kapalı ya da ayakta dururken kızlık zarı görünmez. Kızlık zarını görmek için vajinal girişin içine bakmak gerekir. Kızlık zarı dikimi sonrası işlemin uygulandığı yerde ancak bu şekilde görülebilir.

Kızlık zarı parmakla hissedilebilir mi?

Kızlık zarı eğer bozulmamış ise parmak ile hissetmek mümkündür. Ancak sert ve hızlı yapılan parmak girişlerinde kızlık zarı yırtılabilir. O nedenle parmak girişi ile kontrol yapılırken dikkatli olunmalıdır. Parmak girişi ile kızlık zarı yırtılınca kızlık zarı dikimi ile yırtılan uçlar birleştirilebilir.

Kızlık zarı neden kanamaz?

Normalde ilk ilişkilerde yeterli vajinal ıslaklık ve kayganlık sağlandı ise kanama olmayabilir. Çünkü kızlık zarı esneyebilen elastik bir dokudur. Bu normal durum dışında kızlık zarının kanamamasının birkaç nedeni bulunur.

Bunlardan en sık görüleni kızlık zarının esnek olmasıdır. Esnek kızlık zarı normale göre daha elastik bir doku natürüne sahiptir. Penis girişi sırasında esneyerek delik çapı genişler. İlişki bitince de tekrar eski haline gelir. Esnek kızlık zarı sert bir ilişkide kanayabilir. Ya da esnek kızlık zarına dikim yapılarak ta kanama sağlanabilir. Esnek kızlık zarı bulunanlara kanama sağlamak için kızlık zarı dikimi yapılabilir.

Kızlık zarının kanamamasının bir diğer nedeni ise kızlık zarının olmaması ya da kalıntı tarzında bulunmasıdır. Nadiren görülen bir durumdur. Bu tip yapıda olanlarda kızlık zarı dikimi uygulanabilir. Kızlık zarı normalde zayıf kılcal damar ağı içerir. Ancak bazı kişilerde kılcal damar ağı çok daha azdır. Hatta ilişki sırasında kızlık zarı yırtılsa bile kanama olmaz. Bozulmuş olanlarda kızlık zarı dikimi ile kanama sağlanabilir.

Kızlık zarının ilişki sırasında kanamamasının bir diğer nedeni ise çeşitli nedenlerle önceden bozulmuş olmasıdır. Mastürbasyon, çeşitli spor aktiviteleri, çarpma ve düşme sonucu bozulabilir. Kızlık zarı muayenesinde böyle bir durum saptanırsa kızlık zarı dikimi Antalya’da uygulanabilmektedir.

Kızlık zarı neden kanar?

Kızlık zarı zayıf kılcal damar ağı içerir. Sinir bağlantıları zayıftır. Bu nedenle zedelenme ve yırtılma sonucu bu küçük damarların duvar bütünlüğü bozulur ve kanama olur. Ancak az miktarda kılcal damar içerdiğinden kızlık zarı kanama miktarı azdır. Bazı kişilerde damar yapısı diğerlerine göre daha fazla ve belirgindir. Bu durumda kızlık zarı kanama miktarı fazla olabilir.

Kızlık zarı kanamasının durmaması neden olur?

Kızlık zarı bazı kişilerde kalın olup kan damar ağı biraz daha fazladır. Bu durumda ilişkide yırtılınca normale göre daha fazla kanama görülebilir. Ancak kanama kısa bir süre sonra durmalıdır. Fazla miktarda kanama olması ve kızlık zarı kanamasının devam etmesi eşlik eden vajinal duvar yırtığının bir belirtisi olabilir. Böyle bir durumda doktora başvurmak gerekir. 

Kızlık zarı kanamasının rengi nasıldır?

Kızlık zarı kanamasının rengi kanamanın şekline göre değişir. Genellikle pembeden açık kırmızı renge doğru bir yelpazede görülür. Ancak ilişki sonrası olan kanama vajina içinde birikip sonradan dışarı çıkarsa pıhtılı, koyu kırmızı ve kahverengi şekilde olabilir.

Kızlık zarı dikimi sonrası kanama nasıl olur?

Kızlık zarı dikimi sonrası ilk ilişkide öncesinde doktor kontrolüne de gelindi ise genellikle birkaç damla kırmızı renkte kanama olur. Vajinal girişte kızlık zarı dikiminin yapıldığı yerde penis girişi ile genişleme olur ve kanama sağlanır. Kızlık zarı dikimi sonrası fazla miktarda bir kanama görüldü ise vajinal duvara uzanan bir yırtıktan şüphe edilir. Bu durumda yırtık miktarına göre müdahale gerekebilir.

Kızlık zarı kanamasının devam etmesi önemli mi?

Kızlık zarı kanamasının devam etmesi önemlidir. Kanama durmuyor ise eşlik eden bir vajinal duvar zedelenmesi ve yırtığının işareti olabilir. Böyle bir durum vajinal duvardaki yırtığın dikilmesi ile tedavi edilebilir. Kızlık zarı dikimi Antalya’da yapıldı ise doktorunuza, il dışında iseniz oradaki bir kadın doğum uzmanına kontrol olmanız önerilir.

Kızlık zarı kanamasının miktarı ne kadardır?

Kızlık zarı kanaması lekelenme şeklinde birkaç damladan fazla miktarda kanamaya kadar görülebilir. Genellikle kendi kendine duran birkaç damla kırmızı renkte kanama olur. İlişki sırasındaki derin vajinal yırtılmalar yoğun kanamaya neden olabilir. Yoğun ve fazla kanama olması ve devam etmesi hayati tehlike arz eder. Bu durumda acil müdahale gerekebilir.

Yırtılan yer dikilerek tedavi edilir. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında panik olmak ve korkmak vajinal kasılmaları tetikleyerek kanamayı artırabilir. O nedenle sakin olup bir an önce doktora başvurmak sorunu çözecektir. Kızlık zarı kanaması bazen de hiç olmaz. Bu durum genellikle esnek kızlık zarı olanlarda görülür.

Kızlık zarı kanaması ne kadar sürer?

Kızlık zarını bozulması sonucu kanamanın süresi birkaç farklı durumda değişir. Genellikle birkaç damla kırmızı renkli kanama olup 1-2 dakika sonra geçer. Sonrasında kanama olmaz. Bazen de lekelenme şeklinde birkaç gün devam edebilir. Eğer kanama miktarı fazla ise o bölgeye tampon uygulamak gerekebilir. Kanama 1-2 dakika içinde azalmıyor ve devam ediyorsa doktora başvurulmalıdır. Vajinal yırtık olabilir. Kızlık zarı dikimi durumunda da benzer şekilde bir kanama görülmesi beklenir.

Kızlık zarı kanaması nasıl olur?

Kızlık zarı kanaması ilişki sırasında ya da diğer nedenler ile yırtılınca genellikle birkaç damla şeklinde kırmızı renkte olur. Ancak kızlık zarının kalın olması, damarlanmasının fazla olması ya da vajinal yırtığın eşlik etmesi durumunda kanama miktarı artar. Eğer kan vajina içinde beklemiş ise pıhtılı ve koyu renkte görülür. Kızlık zarı dikimi yapılan kişilerde de da benzer kanama şekilleri olabilir.

Kızlık zarı kanaması ne zaman durur?

Kızlık zarı kanaması genellikle 1-2 dakika içinde durur. Ancak lekelenme şeklinde birkaç gün de görülebilir. Fazla miktarda, durmayan kanama durumunda doktor müdahalesi gerekebilir.

Kızlık zarı dikimi sonrası dikişler alınır mı?

Hem kalıcı kızlık zarı dikimi hem de geçici kızlık zarı dikiminde kendiliğinden eriyebilen dikişler kullanılır. Bu nedenle kızlık zarı dikimi sonrası dikişlerin alınması gerekmez.

Kızlık zarı dikimi muayenesi nasıl yapılır?

Kızlık zarı dikimi öncesinde kızlık zarı muayenesi Antalya'da yapılarak kızlık zarının durumu değerlendirilir. Kızlık zarı muayenesi jinekolojik masada bacaklar yanlara açılarak yapılır. İç dudaklar yanlara aralandığında vajinal girişin hemen yakınında kızlık zarı görülebilir. Kızlık zarı muayenesinde kızlık zarındaki zedelenme, yırtık ya da bozulmuş alanlar tespit edilir. Birlikte çevre genital bölgelerde değerlendirilerek en sorunlar araştırılır. Muayene sonrası onarım yapılacaksa gerekli hazırlıklar sonrası kızlık zarı dikimi için plan yapılabilir.

Kızlık zarı şekilleri nelerdir?

Kızlık zarı farklı birçok şekil ve tipte olabilir. En sık rastlanan kızlık zarı tipi yuvarlak yani halkasal kızlık zarı tipidir. Bunun dışında hilal şeklinde, bölmeli, çok delikli, saçaklı, dudak şeklinde olmak üzere farklı tiplerde birçok çeşit bulunmaktadır. Kızlık zarı dikimi için çok fazla bir önemi olmasa da bazen kalıntı doku parçalarının sayı ve boyutunu etkilemesi nedeni ile operasyon yöntemi ve şeklini belirleyebilmektedir.

Esnek kızlık zarı olan kişilerde kızlık zarı ilişki sırasında bozulmaz. O nedenle kızlık zarı kanaması da görülmeyebilir. Esnek kızlık zarında kanama sağlamak için kızlık zarı dikimi uygulaması yapılabilmektedir.

Kızlık zarı dikimi ve kalıntı kızlık zarı

Kızlık zarı ilişki ve ilişki dışı birçok nedenle yırtılabilir. Kızlık zarının yırtılıp bozulduğu durumlarda kızlık zarı bölgesinde kalıntı kızlık zarı parçaları bulunur. Eğer bu parçaların sayı ve boyutu uygun ise uç uca dikim yöntemi kullanılarak onarılabilir. Ancak yeterli sayı ve boyutta kızlık zarı kalıntısı yoksa uç uca dikim yöntemini uygulamak zordur. Uç uca onarım ile kızlık zarı dikimi yapabilmek için en az 3-4 parça yeterli boyutta kızlık zarı kalıntısı gerekir. Bu durumda flep ya da doku kaldırma yöntemleri ile kızlık zarı oluşturulur.

Kızlık zarı dikimi sonrası gebelik olur mu?

Kızlık zarı dikimi ameliyatı gebeliğe engel bir durum değildir. Ancak kızlık zarı dikimi sonrası penis girişi olmadan sürtünme yolu ile gebe kalmak olasıdır. O nedenle kızlık zarı dikimi sonrası gebelik istenmiyor ise doğum kontrol yöntemleri ile korunmak uygun olacaktır.

Kızlık zarı dikimi sonrası ilişkiye girememe neden olur?

Kızlık zarı dikimi sonrası ilişkiye girememe ya da tam olmayan ağrılı cinsel ilişki durumu kızlık zarı dikimi yerindeki vajinal kanalın dar olmasından kaynaklanır. Kızlık zarı dikimi sonrası vajinal kanal bu düzeyde normalden daha dar olursa ilişkiye girememe ve zorlanma sorunu ile karşılaşılabilir. Bu durumda kızlık zarı dikimi yerinde vajinal girişi mümkün kılacak açıklık sağlanmalıdır. Bunu sağlamak ek cerrahi bir operasyon gerektirebilir.

Kızlık zarı dikimi sonrası normal doğum yapılabilir mi?

Kızlık zarı dikimi normal doğuma bir engel değildir. Kızlık zarı dikimi ameliyatı sonrası doktorunuzun uygun göreceği normal ya da sezaryen doğum yapılabilir. Kızlık zarı dikimi doğum yapmayı zorlaştırmaz. Ya da kızlık zarı dikimi olanlarda zor doğum olacak diye bir durum söz konusu değildir. Bunun yanı sıra doğum sonrası eğer istenirse kızlık zarı dikimi de yapılabilmektedir.

Esnek kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?

Esnek kızlık zarı dikimi tekniği normal kızlık zarı onarımına göre farklıdır. Esnek kızlık zarı komşuluğunda vajinal duvar üzerinde işlem yapılır. Burada amaç sonraki ilk ilişkide kanama sağlanmasıdır.

Kızlık zarı dikimi sonrası aynı gün seyahat yapabilir miyim?

Kızlık zarı dikimi Antalya ili dışından gelen kişilere de uygulanabilmektedir. Kızlık zarı lokal anestezi ile yapıldı ise aynı gün seyahat yapılmasında bir sakınca yoktur. Ancak uyutarak anestezi altında işlem yapılan kişilerin aynı gün araç kullanması istenmez. Çünkü anestezi ilaçları dikkatte azalma, sersemlik, uyku hali gibi yan etkilere sahiptir. Bu durumda uyutularak yapılan kızlık zarı dikimi sonrası birkaç saat dinlenip kendi aracını kullanmadan seyahat yapılması daha uygun olacaktır. Uzun yolculuklarda mutlaka 1-2 saatte bir mola verilmeli ve rahat pozisyonda bir seyahat tercih edilmelidir.

Kızlık zarımın dikildiği anlaşılır mı?

Kızlık zarı dikimi vajina girişinin içine uygulanır. Dışarıdan bakmakla belli olmaz. Ayrıca kendiliğinden eriyebilen dikişler kullanıldığı için ameliyat sonrasında dikiş aldırma kaygısı yoktur. Kızlık zarı dikimi yapıldığı başka biri tarafından anlaşılmaz. Kızlık zarının dikildiği ancak kadın doğum uzmanının yapacağı kızlık zarı muayenesi ile anlaşılabilir.

Kapalı kızlık zarı için dikim yapılabilir mi?

Kapalı kızlık zarı nadir görülen bir durumdur. Bu durumda adet kanı rahim içi ve vajinada birikir. Kızlık zarı cerrahi olarak açılıp içeride biriken kanın boşaltılması gerekir. Adet dönemlerinde kanamanın olmaması ve karın ağrısı ile bulgu verir. Kızlık zarı açılması yapılmış kişilerde eğer istenirse daha sonraki dönemlerde bekaret kanaması sağlanması için kızlık zarı dikimi uygulanabilir.

Kızlık zarı nasıl gelişir?

Kızlık zarı vajinanın bir parçasıdır. Vajina gelişimi embriyonel dönemde 3’üncü gebelik haftasında başlar. Vajina genital kanal adı verilen bir yapıdan şekillenir. 12’inci gebelik haftasında ilkel bir uterovajinal kanal oluşumu başlar. 20’inci haftada vajinal kanal oluşumu tamamlanır.

Kızlık zarı vajinal kanaldaki bir kabarıklıktan gelişir. Kızlık zarı deliği ise doğumdan önce ya da doğumdan kısa bir zaman sonra meydana gelir. Çok nadiren kızlık zarı deliği oluşmaz ve kapalı şekilde kalır. Bu durumda ilk adet kanı ve vajinal sekresyonlar dışarı atılamayacağından içeride birikir. Bu da karın ağrısı yapar.

Kızlık zarı normalde anlamlı bir sinir ağı içermez. Yeni doğmuş bir bebekte hormonal etkiye bağlı kızlık zarı açık pembe renkte, kalın ve kabarık yapıdadır. Doğumdan sonra birkaç yıl bu şekilde görülür. Kızlık zarı deliği halka şeklinde bir yapıdadır. Bu delik doğum sonrası her yıl yaklaşık 1 mm büyür. Ergenlik dönemine gelindiğinde belli bir çapta kalır.

Kızlık zarı oldukça esnek bir yapı özelliği gösterse de vajina içine parmak sokmak, mastürbasyon ve çeşitli spor faaliyetleri sonucu darbe alınması kızlık zarını bozabilir. Kızlık zarı bozulduktan sonra yırtık kenarları zamanla iyice açılır. Kızlık zarı kalıntıları vajinal girişte nodüler fibrotik yapılar şeklinde görülür. Buna karunkula mitriformis (carunculae myrtiformes) adı verilir.

Antalya Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları 2021

Antalya kızlık zarı dikimi fiyatları 2021 işlemin uygulanacağı tercih edilen klinik, doktor seçimi, kullanılan dikim yöntemi, yapılacak anestezi tipi gibi birçok faktöre göre değişir. İşlemin yapılacağı bölge ve il kızlık zarı dikimi fiyatları 2021 için belirleyici diğer unsurlardır. Kızlık zarı dikiminde maliyeti belirleyen temel faktörler sırası ile;

 • Kızlık zarı dikimi yapan doktor
 • Seçilecek olan dikim yöntemi (Kısa ya da Uzun Dönemli)
 • Uygulanacak anestezi şekli (Bölgesel ya da uyutarak)
 • Onarımın yapılacağı yer
 • Ek estetik operasyon planı

Gizlilik taahhütnamesi

Antalya kliniğimize başvurma sebebiniz ve kişisel bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği R.G. 01.08.1998, 23420) tamamen gizli tutulacaktır. Başka şahıslara kişisel bilgileriniz, hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmez.

 • Kızlık zarı dikimi yaptırdım.

  Sizinle internet üzerinden tanıştım. Yorumları okuyunca içime rahatlık düştü. Kızlık zarı dikimi yaptırdım. İlk başta korkmuştum. Ama sizinle tanışınca bunların hepsinin geçici olduğunu fark ettim. Çok cana yakınsınız. Güler yüzlü ve hastanın psikolojisini anlayan ve ona göre davranan birisiniz. Bunun için çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

 • Hem psikolojik hem beden olarak çok iyi hissediyorum.

  Sevgili doktorum Funda Hanım.Daha önce bir ilişki oldu. Ama bazı sıkıntılardan dolayı evliğim olmadığı için çok kötü olmuştum. Erkek arkadaşım ile ilişkiye girmiştik.Bütün dünyam karardı. Aileme ne hesap vereceğimi bilemiyordum. Taki Funda hanım ile tanışana kadar. Beni o kadar rahatlattı ki şu an hem psikolojik olarak hem beden olarak kendimi çok iyi hissediyorum. Her şey için çok teşekkür ederim. İyi ki sizi tanımışım. Sevgilerle…

 • Dr. Funda hanıma gelmeye karar verdim.

  Birkaç yıl önce yaşadığım kısa bir evlilik sonrası boşanma kararı aldım. Karşıma bana evliliği tekrar düşündürebilecek kişi çıktıktan sonra hayatıma yeni bir sayfa açmak istediğim için kızlık zarımı diktirmeye karar verdim. Araştırmalarım sonucu Dr. Funda hanıma gelmeye karar verdim. İlgisi ve beni rahatlatan konuşmasıyla doğru karar verdiğimi göstermiş oldu. Ekibi ve kendisine çok teşekkür ediyorum. Korkmadan gelmelerini, hayatlarını ertelememelerini tavsiye ediyorum. Bu yazım benim gibi her şeye yeniden başlamak isteyen bayanlara motivasyon olur umarım. Teşekkürler Doktorum.

 • Funda Hanıma ölene kadar dua edeceğim.

  Funda Hanıma ölene kadar dua edeceğim. Ben ona kızlık zarı diktirdim. Bunu söylerken bile utanıyorum. Ama mecburdum. Hayatıma giren kişi bir nevi zorla bana sahip oldu. Sonra evlenelim diye beni kandırdı. Kızlık zarı diktirmemi o istedi evlenince tekrar aynı şeyi yaşayabilmek için. Funda hanıma işlemi yaptırdıktan sonra beni ortada bıraktı. Meğer rahat bırakmak için parasını ödemiş. Sonrasında çok psikolojim bozuldu. Ama yapacak hiçbir şeyim yoktu. Sonra karşıma mükemmel bir adam çıktı. Ve bir bakmışım evleniyorum. Ona söyleyemedim bütün olanları çok söylemek isterdim ama beni bu şekilde kabul etmezdi. Ölene kadar bu benimle gidecek ama büyük bir acı, utanç olarak. Funda Hanımdan Allah razı olsun.

 • Beni bu süreçte çok rahatlattı.

  Genç yaşımda yapmış olduğum bir hataydı. İlk başlarda çok umurumda olmamıştı bu durum. Ama yaşım ilerledikçe gerçek hayata döndüğümde aslında pişman olduğum bir olay haline geldi bekaret sorunu. Şimdi evlenme yolundayım ve çok zor durumdayım. Bu durumun üstesinden nasıl gelicem diye düşünürken Funda Hanımla tanıştım. Beni bu süreçte çok rahatlattı. Çok yardımcı oldu. Ve zar dikimi kararını zorda olsa verdim. Şimdi kendimi daha iyi hissediyorum. Teşekkür ederim.

 • Ve kızlık zarı dikimi yaptırdım.

  Funda Hanım her şey için çok teşekkür ederim. Benim için yeni bir hayata adım atmama sebep oldunuz. Daha önce böyle bir şeye adım atmak istiyordum. Güvenemiyor ve cesaret edemiyordum. Ta ki sizi bulduktan sonra adım attım. Ve Allah cc sizden razı olsun. Adım atmak istediğim hayata siz vesile oldunuz. Ve kızlık zarı dikimi yaptırdım. Şu anki temennim inşallah evlendikten sonrada size böyle bir yazı yazmak istiyorum. İnşallah yazmak nasip olur. Sizi çok seviyorum.

 • Funda Hanımın eşsiz iyiliği ve tecrübesi ile

  Funda Hanım’a çok çaresiz kaldığımda arkadaşım tarafından ulaştım. Günümüzde artık uğraşılmaması gereken ama bazı küçük yerlerde en önemli hayatımızın tek odak noktası imiş gibi görünen kızlık zarı tamiri için Funda Hanım’a ulaştım. Nasıl yaparım nasıl anlatırım diye çevre baskısı içindeyken Funda Hanımın benimle ilgilenmesi kendimi ve psikolojimi rahat hissettirmesi bile yapılan operasyonun çok iyi geçmesini sağladı. Çünkü kendimi çok baskı altında hissettiğim bir toplumda yaşıyorum. Ve kalıcı kızlık zarı operasyonu ile ve Funda Hanımın eşsiz iyiliği ve tecrübesi ile bu sorunumdan bugün itibari ile kurtuldum. Çok mutluyum. İyi ki varsınız. Başarılarınızın devamını diliyorum.

 • Düğünüm oldu ve her şey normal.

  5 sene öncesi başıma gelen talihsiz olaydan sonra hayata küsmüştüm. Hiçbir şekilde kendimle barışamadım. İnsanlar, çevrem hepsi düşündükçe normal bakamıyordum. Eşimle tanışıp hayata bakış açım değiştikten sonra başıma gelen olayı nasıl çözebilirim derken Dr. Funda Hanım’la tanıştım. Ve iyi ki tanıştım. Beni tekrar hayata döndürdü. Kızlık zarı onarımı yaptı. Ve bakış açısı ilgisi ile şu an her şeyi ona borçluyum. Düğünüm oldu ve her şey normal. Nasıl mutlu olduğum anlatmakla bitmez. Yeni bir sayfam var artık. Dr. Funda Hanım iyi ki varsınız. Sizi çok seviyorum.

 • Yeni bir sayfa açmak için Funda hocaya geldim.

  3 sene önce çok aşıktım, çok güvenmiştim erkek arkadaşıma, birlikte olduktan sonra çok değişti. Kötü davranmaya başladı. Aldattı çok kez affettim. Birlikte olduktan sonra ayrılmaya korkuyordum. Sonra bir gün cesaretimi toparladım. Ve bitirdim. Bir zaman sonra tekrardan aşık oldum. O kadar iyi kalpli biri ki, anlayışlı hep destekliyor beni. Onunla yeni bir başlangıç yapmak istedim. Evliliğime 3 gün kaldı. Yeni bir sayfa açmak için Funda hocaya geldim. Sağolsun o kadar iyi bir insan ki yanında çekinmiyorsun bile… Çok korkuyordum. Sayesinde korkularım gitti… Benim kahramanım. Size çok teşekkür ediyorum… İyi ki varsınız.

 • Allah ondan bin kere razı olsun.

  Canım doktorum, 24 yaşında istemediğim bir cinsel tacize maruz kaldım. Şu anda 26 yaşındayım. Yıllarca saklamak zorunda kaldığım içime attığım ve bu sebepten cinselliği bile aklımdan geçirmiyordum. Şimdi evlenme kararı aldığım 2 senedir hayatımda olan ama yaklaşmaya korktuğum bir insan var hayatımda. Evlilik kararı aldık. Ancak korkularım yüzünden bir türlü düğün tarihi alamadığım zamanlar oldu. Bu korkular içerisinde Funda Hanım ile tanıştım. Yaşadıklarımı ilk kez burada paylaşıyorum. Funda hanım bana vajina daraltma, kızlık zarı dikimi ve labioplasti operasyonu yaptı. Allah ondan bin kere razı olsun. Bu gün 11. günüm. Artık kendime güvenim geldi. Yeni bir sayfa açmak için hiç fırsatım yok sanıyordum. İçimde tek başına yaşadığım her şeye tam anlamıyla deva oldu. Teşekkür ederim.

TÜM YORUMLAR
SORU SORABİLİRSİNİZ
 • K
  Kad***23.11.2020

  Merhaba kızlık zarı dikiminde uygulanan tekniklere göre fiyat degişiyormu

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Evet.

 • B
  Ber***12.11.2020

  Hocam bn kızlık zarı dikimi ve ücretini ondan sonra kaç dakika sürebileceğini vede dikim olduktan sonra herhangi bir ağrının olduğunu yada olmadığını vede kesin çözüm olup olmadığını sorucaktim

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve detaylı bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı hattımızdan bize ulaşınız.

 • A
  Ayl***01.11.2020

  Ben sizinle telefonda görüşmeye çekindim bundan dolayı burdan yazmayı tercih ettim öncelikle soru bölümü ayırdığınız için teşekkür ederim. Bir kaç sorum olacaktı ilk olarak kalıcı zar dikimi yapmak istiyorum sürekli akıntılarım var belki bunlar ilaçlarla hal edilebilir fakat dikiş tutmamasından korkuyorum açılmasından şuan 21 yaşındayım şimdilik evlenmek istemiyorum belki 5 belki 10 yıl sonra belki hiç evlenmem ama bu işlemi yapmak istiyorum. Ben ağrı da oturuyorum ve 1 ay sonra kontrole gelip gitmem çok problemli olur Antalya da en fazla 2 hafta kalabilirim bu yeterli olur mu? Ücreti nedir? Garantisi var mı kanamanın? Gizlilik nasıl korunuyor? Beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum funda hanım.

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Kızlık zarı dikimi operasyonunda mutlak sonuç elde edebilmek için kontrol gereklidir. Kontrol yapılmasının amacı doku iyileşme yanıtını değerlendirmektir. Operasyon hakkında daha detaylı bilgi için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bize ulaşınız. Size detaylı bilgi vereceğiz.

 • N
  Nai***30.10.2020

  Kalıcı kızlık zarı için fiyat öğrenebilir miyim? Yıllarca bir sorun olmadan yırtılma olmadan kalır mı? Şimdiden teşekkür ederim

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve detaylı bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı hattımızdan bize ulaşınız.

 • Y
  Yıl***18.10.2020

  Kalıcı kızlık zarı diktirme işlemi yaptırmak istiyorum. Bu konuda çok korkuyorum ve endişeliyim. Yaklaşık 2 aydır kliniğiniz gelmek istiyorum fakat bu konular nasıl konuşulur nereden başlanır inanın çok utanıyorum :(

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Ücretsiz ön görüşme için gelebilir veya arayabilirsiniz. Size detaylı bilgi vereceğiz. Tel: 0 242 322 9773, Antalya.

 • M
  Mzy***01.10.2020

  Kızlık zarı dikimi fiyatı ve randevu almak istiyorum mesaj olarak bilgilendirirseniz sevinirim tesekkurler

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • G
  Gül***16.09.2020

  Merhaba ben kalıcı bir şekilde kızlık zarımı diktirmek istiyorum acaba ortalama fiyat ne kadar tutar ? .

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve detaylı bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı hattımızdan bize ulaşınız.

 • C
  Cel***06.08.2020

  Kalıcı kızlık zarı illa düğünden 1-2 ay öncesimi yapılmalı daha önceden yapılsa herhangi bir sorun oluşurmu

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Kalıcı onarımda iyileşme süreci 6-8 haftadır. Bu nedenle düğüne 1-2 ay dan uzun bir süre olması istenir.

 • E
  Eda***07.06.2020

  Merhaba istemeyerek bi ilişkiye girdim ve 6 kere girdim şu an nişanlıyım nişanlım kız olduğuma inanmak istiyo yardımcı olurmusunuz fiyatta alırsam iyi olur

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve detaylı bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı hattımızdan bize ulaşınız.

 • B
  Bey***05.06.2020

  16 yaşımda zorlanarak cinsel ilişkiye girdirildim şu an 19 yaşındayım ve bir sevgilim var bu durumu bilmiyor seneye nişanlanmayı düşünüyoruz.bu durumda tepkisi ne olur ölçemiyorum ve kendimi rahat hissetmiyorum. Kızlık zarı dikimi için fiyat alacaktım ve şehirdışından geleceğim öyle bir durumda kaç gün sürer

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve detaylı bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı hattımızdan bize ulaşınız.

SORU SOR
En az 70 karakter
Yorum ve Fiyat Talebi Formu
En az 70 karakter

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621