Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıMENÜ
Gebeliğe Hazırlık Antalya

Gebeliğe Hazırlık

Gebeliğe hazırlık çoğunlukla ihmal edilen ancak sağlıklı bir hamilelik için oldukça önemli bir süreçtir. Gebeliğe her anlamda hazır olmak ve bu yönde planlar yapmak hamilelik sürecini de bir o kadar kolaylaştıracaktır.
Gebeliğe Hazırlık

Gebeliğe hazırlık döneminde yapılan değerlendirmeler ve tetkikler hem kendiniz hem de doktorunuz için güvenli bir gebelik süreci anlamına gelir. Gebeliğin oluşumu ile vücudumuzun dengeleri değişir. Gebeliğe fizyolojik bir adaptasyon süreci başlar. Bu süreçte nelerin nasıl değişeceğini bilmek gebeliğin sağlıklı bir şekilde devamı açısından önem arz eder. Gebeliğe hazırlık döneminde fizyolojik süreçler hakkında bilgi almak istenmeyen durumların daha erken tespit edilmesine olanak tanır.

Gebeliğe hazırlık döneminde annenin mevcut ya da geçirilmiş hastalıklarını bilmek gerekir. Bu hastalıklara yönelik gerekli test ve tetkikler yapılarak hastalığın ne durumda olduğuna bakılır. Kullandığı ilaçları sorgulayarak gebelik sürecinde tedavinin devamı için planlama yapılır. Gebelikle birlikte görülen fizyolojik değişim mevcut hastalıkların aşikar hale gelmesine neden olabilir.

Bu nedenle bu hastalıkları bilip gerekli önlemleri almak hem anne hem de bebek sağlığı için gereklidir. Böylelikle hamilelik dönemindeki olası riskler en aza indirilmiş olur. Gebeliğe hazırlık yapılırken annenin hamilelik süreci hakkında bilgilenmesi kendini gebelik döneminde daha rahat hissetmesine neden olur. Bu da gebelik stresini azaltarak sağlıklı bir hamilelik geçirmeye katkıda bulunur. Neyi nasıl yapacağını bilmek anneye konforlu bir gebelik süreci yaşatır.

Gebeliğe hazırlık sürecinde anne sadece hamilelik yönünden ele alınmaz. Bu süreçte annenin gebeliğini nasıl bir ortamda geçireceğine de bakılır. Annenin hamileliğini sağlıklı, temiz ve rahat bir ortamda geçirmesi oldukça önemlidir. Bu yönde gerekli değişimler ve planlamalar yapılır. Böyle bir yaklaşım ile sağlıklı bir hamilelik ve doğum süreci sağlanmış olur.

Gebeliğe hazırlık Antalya’da Doktor Funda Yazıcı Erol ile sağlıklı bir şekilde yapılmaktadır. Randevu ve ön görüşme için lütfen arayınız.

Gebeliğe hazırlık hamilelik planından yaklaşık 4-5 ay önce başlar. Öncelikle annenin yaş, kilo, boy, gebelik sayısı ve gebelik hikayeleri kaydedilir. Geçirdiği hastalıklar, mevcut hastalıkları ve kullandığı ilaçlar sorgulanır. Gebeliğe hazırlık sürecinde annenin çalışma hayatı, alışkanlıkları ve yaşam alanı bilinmelidir. Beslenme tarzı ve yaptığı spor faaliyetleri öğrenilir. Tüm bunları bilmek gebelikteki olumsuzlukları önleme yönündeki tutumlardır.

Annenin gebeliğe hazırlık dönemindeki çalışma, yaşam, beslenme tarzı ve alışkanlıkları öğrenilir. Varsa olumsuzluklar tespit edilerek düzeltilmeye çalışılır. Gebeliğe hazırlık sürecindeki önemli bir nokta da aile ve akrabalardaki kalıtsal hastalıkların bilinmesidir. Ayrıca anne kalp ve akciğer hastalıkları, böbrek ve karaciğer hastalıkları yönünden sorgulanır. Kan hastalıkları ve hormonal bozukluklar yönünden değerlendirmeler yapılır.

Gebeliğe hazırlık döneminde annenin sigara ve alkol alışkanlıkları bilinmelidir. Bu alışkanlıkların sıklık ve miktarı önemlidir.

SORU SORABİLİRSİNİZ
 • B
  Bah***07.05.2022

  I would like to visit Dr Funda in order to do a check up for pregnancy preparation

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  We have sent you a message on e mail.

 • S
  Sed***07.11.2020

  Merhaba muayene ve doğum ücretleri hakkında bilgi alabilir miyim. Çalıştığınız bir sigorta var mı? Sigortalı veya sigortasız olmak arasındaki farkları öğrenebilir miyim? Şuan hamile değilim ve sigortam yok ama çocuk istiyoruz ve Funda hanımın doktorum olmasını istiyorum Allah nasip ederse

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Doğum fiyatları hakkında detaylı bilgi için lütfen sabit hattımız dan bize ulaşınız.

 • R
  Rab***21.08.2019

  Hayırlı günler ben 3senelik evliyim 1.4.2018 ilk gebeliğimi yaşadım 21.5.2018 düşük yaparak kürtaj oldum bir senen boyunca birdaha hamile kalmadım doldura gittiğimde bana rahim filimi çekildi sonuçta anne karnındayken sağ tüpüm oluşmamış olarak gözüküyor bana dokturum hamile kalabileceğimi ama biraz geç olabilir dedi ve bize aşılama önerdi ve biz kabul ettik ilk aşılama tutmadı ve biz hemen diğer ay birdaha yaptırdık ve tuttu gebeliğin boyunca düşmemesi icin iğne vuruldum ve çok hafif bir lekeyle ddoktura gittim orada bagizi sorunlar çıktı düşük yapabileceğimi söyleşilerdi ve ben hastaneye yarim ve 3 gün sonra döktur kesenin boş olduğunu söylediler yada mol gebelik dendi ve ben anestezi altında kürtaj oldum patoloji sonucu mol gebelik çıktı benim kan tahlillerim çok güzel ilerledi hiç yükselmedi bana üç ay ttakip demişlerdi size sorum bundan sonra nasıl ilerlemem gerektiği şimdiden teşekkürler sorumu cevapladığınız icin

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Gebelik düşünüyor iseniz yapılan tahliller ile birlikte değerlendirmemiz uygun olacaktır. Detaylı bilgi ve dilerseniz randevu için lütfen 0 242 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • H
  Hum***15.05.2019

  Hicam 40 yas gebelik icin risklimi

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  İleri yaş gebelik komplikasyonları açısından risk oluşturmaktadır.

 • F
  Fat***04.04.2019

  2 yıldır evliyim artık yavaş yavaş çocuk düşünüyoruz ama bende Akdeniz anemisi olduğu için tedirginim muane olmak istiyorum yardımcı olur musunuz

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Randevu ve detaylı bilgi için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bizi arayınız.

 • C
  Cih***06.02.2019

  Mrb hamile kalmak istiyorum olmuyorr 2 yildir geri donus yaparsaniz sevinirim

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Daha önce yapılan tetkiklerle birlikte 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşarak randevu alabilirsiniz.

 • C
  Can***05.02.2019

  Mrb ben hamile kalmak istiyorum ama 2 yildir kalamadim kolay gelsin

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Lütfen bize sabit hattımızdan ulaşarak randevu alınız. Değerlendirmemiz gerekir.

 • O
  Oks***15.01.2019

  Merhaba Funda hanim. Randevu almak istiyorum, ama yabanci oldum icin turkce cok iyi bilmiyorum (orta) ve randevu almak icin telefondan aramiyorum o yuzden. Rusya'da tedavi oldum, simdi Antalyada doktora bulmak istiyorum ve internette sizinle ilgili yorumları görünce hemen size gitmeye karar verdim doktor hanim. Rusya'da erozyon ve endoservisit teşhisi kondu ve enfeksiyon vardı (tüm geçmiş analizler ve kolposkopi bende vardir). Şimdi hamile kalmak istiyorum, ama önce iyileşmek gerekiyor. Umarım bana yardım edeileceksiniz doktor hanim. Mümkünse hizmetlerinizin fiyatlarını bilmek isterim. Şimdiden teşekkür ederim.

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Size randevu konusunda geri dönüş sağlayacağız.

 • K
  Kad***28.07.2018

  Hocam iyi akşamlar benim 8 yaşında oğlum var ikinciyi düşünüyoruz 4 aydır olmuyor adet düzensizligide var ne yapmam lazım Mersin mut ilçesinden arıyorum sizi memleketimizde doğum doktoru olmadığı için size yazdım kusura bakmayın bana dönerseniz sevinirim

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Adet düzensizliğiniz varsa mutlaka jinekolojik muayene olmanız gerekir. Randevu talebi için sabit hattımızı arayınız.

SORU SOR
En az 70 karakter
Yorum ve Fiyat Talebi Formu
En az 70 karakter

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621