Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolDoğum - Gebelik ve Kadın Hastalıkları UzmanıMENÜ
Kızlık Zarı Muayenesi Antalya

Kızlık Zarı Muayenesi

Kızlık zarı muayenesi jinekolojik pozisyonda yapılır. İç dudaklar yanlara açılarak vajinal girişte görülmeye çalışılır. Kızların kendi kızlık zarlarını ayna ya da başka bir şekilde görüp değerlendirmeleri çok zordur.
Kızlık Zarı Muayenesi

Kızlık zarı muayenesi kızlık zarında yırtılma, bozulma ve zedelenmeyi tespit etmek için yapılan bir tür jinekolojik kontroldür. Kızlık zarı muayenesi halk arasında bekaret testi, bakirelik kontrolü, bekaret kontrolü ve kızlık muayenesi olarak da ifade edilir.

Antalya kızlık zarı muayenesi jinekolojik pozisyonda yapılır. İç dudaklar yanlara açılarak vajinal girişte görülmeye çalışılır. Kızların kendi kızlık zarlarını ayna ya da başka bir şekilde görüp değerlendirmeleri çok zordur. Böyle yapmanın kafa karışıklığı dışında bir faydası yoktur. Kızlık zarı muayenesi bu konuda uzman olan doktorlar tarafından yapılabilir.

Kızlık zarı muayenesi Antalya’da kızlık zarının bütünlüğü, anatomik özellikleri, delik yapısı ve yırtık varlığı ile değerlendirilir. Kızlık zarında doğal çentik olması sık görülen normal bir anatomik çeşitliliktir. Önemi bazen yırtık ile karışmasıdır. Ancak deneyimli gözler bunu fark edecektir.

Kızlık zarındaki yırtık saat yönünde tanımlanarak belirtilir. Yırtık sayısı, derinliği ve varsa ek vajinal problemlere bakılır. Bazen küçük bir zedelenme, bazen yırtık görülür. Bazen de bozulmuş olup bütünlüğü ortadan kalmıştır. Kızlık zarı muayenesi ile küçük zedelenmeler dışındaki yırtık ve bozulmalara kızlık zarı dikimi uygulanabilir.

Kızlık zarı muayenesi yapılırken farklı çeşitlerde kızlık zarı tipleri görülebilir. Deliğinde bölme olan, çok delikli, kenarları düzensiz, kapalı ve esnek kızlık zarı gibi birçok farklı kızlık zarı çeşitleri ile karşılaşmak mümkündür. Bu türden bir şekil ile karşılaşıldığında muayene olan kişiye bu konu hakkında bilgi verilir.

Kızlık zarı muayenesi Antalya

Kızlık zarı muayenesi Antalya'da kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ve bazen de adli tabip hekimlerince yapılabilir.

Kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır?

Kızlık zarı muayenesi (bekaret kontrolü) litotomi pozisyonu denen kadın doğum muayenesi ile yapılır. Bu pozisyonda kişi sırt üstü yatar durumda bacaklarını 90 derece bükülmüş, 30 derece yanlara açmış ve dizlerini 70-90 derece kıvırmıştır. Kadın doğum uzmanı iç dudakları yanlara açıp bekaret zarını görerek bütünlüğünü değerlendirir. Eğer yırtık varsa saat yönünde belirtir.

Kızlık zarı muayenesini herkes yaptırabilir mi?

Kızlık zarı muayenesini 18 yaşından büyük her bayan yaptırabilir. 18 yaşından küçüklerde ebeveyn onayı ile yapılabilir.

Kızlık zarı muayenesi zor mu?

Kızlık zarı muayenesi (bekaret kontrolü, kızlık testi) kadın doğum uzmanı tarafından yapılan bir çeşit jinekolojik muayene türüdür. Kızlık zarı muayenesi litotomi pozisyonunda yani bacaklar yanlara açık, dizler bükülmüş şekilde yapılır. Bu pozisyon aynı zamanda diğer jinekolojik kontroller, bazı ameliyatlar ve doğumda da kullanılır. Daha sonra iç dudaklar yanlara açılarak zar görülür. Yırtık varsa saat yönünde yeri, sayısı ve derinliği tarif edilerek raporlanır. Kızlık zarı muayenesi Antalya’da kliniklerde kolay yapılabilen bir jinekolojik kontroldür.

Kızlık zarı muayenesi ayna ile yapılabilir mi?

Kızlık zarını kendimiz görebilmek için bacakların yanlara açık olması ve iç dudakların aralanmış olması gerekir. Ancak doktor olmayan birinin kendi kızlık zarını ayna ile ayırt edebilmesi ya da görmesi zordur.

Bekaret kontrolü yaptıranlar kimlerdir?

Bekaret kontrolü yaptıranlar bekaret zarının bozulup bozulmadığını öğrenmek isteyen bayanlardır. Bekaret kontrolü kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafınca yapılır. Bekaret zarında yırtılma ya da bozulma şüphesi olan 18 yaş üzeri bayanlar bu muayeneyi yaptırabilir. 18 yaş altında ebeveyn izni gerekir.

Kendimiz kızlık zarı muayenesini nasıl yapabiliriz?

Kızlık zarı bacaklar yanlara açılıp iç dudaklar dışa aralanarak görülebilir. Fakat bu konu hakkında deneyimli olmayan biri kızlık zarını vajina duvarından ayırt edemez. Çünkü bekaret zarı ve devam eden vajina dokusu renk olarak birbirine benzer. 

Kızlık zarı muayenesinde kaç kişiyle ilişkiye girildiği belli olur mu?

Kızlık zarı muayenesinde kaç kişi ile ilişkiye girildiği belli olmaz. Ayrıca kaç kişi ile ilişkiye girildiği herhangi bir tıbbi test ile anlaşılmaz.

Kızlık zarı muayenesi fiyatları 2019

Kızlık zarı muayenesi fiyatları 2019 genellikle kadın doğum uzmanının yaptığı jinekolojik muayene ücreti ile benzerdir. Ancak farklı jinekolog doktorlar arasında kızlık zarı muayenesi fiyatları değişebilir. Kızlık zarı muayenesi bacaklar yanlara açılarak yapılan kolay ağrısız bir bekaret kontrol işlemidir. Kızlık zarı muayenesi fiyatları için tercih ettiğiniz klinik ile iletişime geçerek bilgi almanız daha doğru olacaktır.

Kızlık zarı muayenesi ile kaç kez ilişkiye girildiği anlaşılır mı?

Kızlık zarı muayenesi ile kaç kez ilişkiye girildiği anlaşılmaz. Ayrıca kaç kez ilişkiye girildiği herhangi bir medikal test ile belli olmaz.

Kaç kez ilişkiye girildiğinde hamile kalınır?

Yumurtlama döneminde yani iki adet zamanı ortasında ilişki olması ile hamile kalmak daha olasıdır. Yumurtlama dönemi dışındaki zamanlarda ilişkiye girmek hamile kalma olasılığını düşürür.

Bekaret kontrolü kızlık zarını değerlendirmek için kadın doğum uzmanı tarafından yapılan bir tür jinekolojik muayenedir. Bekaret kontrolü Antalya’da kadın hastalıkları kliniklerinde bakılabilir. 

Kızlık zarı muayenesinde yanılma olur mu?

Bekaret kontrolü kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından yapıldı ise genellikle yanılma olmaz.

Bekaret raporu nedir?

Bekaret raporu zarın değerlendirildikten sonra hazırlanan muayene sonucu belgesidir. Antalya’da bekaret raporu adli tabiplerce verilir.

Bekaret raporu nasıl alınır?

Bekaret raporu yalnızca adli hekimlerce verilir. 18 yaş üzeri bayanlarda kişinin kendi yazılı izni, 18 yaş altında ise yazılı ebeveyn onamı da gerekir.

Bekaret raporunda ne yazar?

Bekaret raporunda ya da bekaret raporu örneğinde zarın normal olup olmadığına bakılır. Ayrıca varsa yırtık yönü, sayısı ve derinliği saat hizasında tarif edilerek belirtilir.

Bekaret raporunda neler yazar?

Bekaret raporunda kişisel bilgiler ve kızlık zarı muayene sonucu yazar.

Kızlık zarı muayenesi sonrası bekaret raporu nereden alınır?

Bekaret raporu kızlık zarı muayenesi sonrası adli tıp birimleri tarafından verilir. Burada görevli adli tıp uzmanı hekimlerden alınır. Bekaret raporu kişinin yazılı isteği ile adli tıp birimleri tarafından verilmektedir. Kişinin yazılı izni alınıp bekaret muayenesi yapılarak rapor düzenlenir.

Kızlık zarı muayenesi Antalya'da yapılabilen kolay bir değerlendirmedir. Bekaret kontrolü ve merak edilen sorular için bize ulaşabilirsiniz. 

Gizlilik taahhütnamesi

Kliniğimize başvurma sebebiniz ve kişisel bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği R.G. 01.08.1998, 23420) tamamen gizli tutulacaktır. Başka şahıslara kişisel bilgileriniz, hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmez.

SORU SORABİLİRSİNİZ
 • G
  Gökçe Yıldız Özatay10.03.2019

  Merhaba, adetliyken kızlık zarı görünür mü şimdiden teşekkürler.

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Evet, görülebilir.

 • B
  Belma06.03.2019

  Kızlık zarı muayenisi ücreti öğrenmek istiyorum yardımcı olur musunuz?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Kızlık zarı muayene fiyatı için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bize ulaşınız.

 • N
  Nuran05.03.2019

  Kızlık zarı muayene fiyatları hakkında bilgi alabilir miyim

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Kızlık zarı muayene ücreti için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımızı arayınız.

 • B
  Busee14.02.2019

  Doktorum nişanlim vajinaya girmeden baskı uyguladı kan geldi hatta ara ara ertesi günde geldi. Penisini vajinaya girmeden böyle bozulmasi olabilir mi ilk ilişkiye girdiğimizde kanama olmazsa vajina darlığından ilişkiye girmedigimi anlayabilir mı hiç penis girmeyen vajina belli.olur mu

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Kızlık zarı muayenesi ile sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

 • I
  Isimyok13.02.2019

  Merhabalar hocam, size bi sorum olacaktı.' Himen ince kenarlı ancak anatomik olarak intakt bakire ' ben bu raporun ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkür ederim.

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Kızlık zarı bozulmamış anlamında.

 • A
  Acil Durum11.02.2019

  Hocam merhaba ben nişanlımla sürtünme ile birşeyler yaşadık o sırada biraz kendimizi tutamayınca sert bir şekilde penisi vajinama çarptı bir anda durduk ve baktığımda yoğun bir kanama geldi 2-3 dakika devam etti sonrası perine de zedelenme oldu sızıntı şekilinde geldi bu kanın ondanmi yoksa zardanmi geldi bilemedik ama 2 gün boyunca vajinamdan gelen kan kahverengi idi pihtilasarak gelmeye başladı 3-4 gün korkup 8inci günü doktora gittik 3 yönünde kaideye inmeyen çentik var dedi sonra ki ilişkide kanayıp kanamaz bilemem dedi sizce hocam bakiremiyim?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Kızlık zarının durumunu kızlık zarı muayenesi ile anlayabiliriz.

 • K
  Kadin26.01.2019

  Merhaba mast. Sırasında erkek arkadaşımdan darbe aldim ama icime girmedi biraz kan geldi hemen aninda doktora gittik alttan muayene etti kizlik zarin duruyor dedi. Geri lavaboya girdim biraz daha kan geldi ve adetim o gün bitmisti. Acaba doktor yanildi mi zedelendi mi yardimci olun lutfen

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Kızlık zarı muayenesi (Bekaret kontrolü) ile kızlık zarının durumu anlaşılabilir.

 • K
  Kafa Karışık02.01.2019

  Kızlık zarı durumu için muayene ücreti nedir ve polikistik över sendrom teşhisi koyuldu bu durumda hamile kalma olasılığım nedie

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Kızlık zarı muaynesi fiyatı 2019 için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bize ulaşınız. Polikistik over sendromu için öncelikle muayene edip değerlendirmemiz gerekir.

 • G
  Genciz24.11.2018

  Biz erkek arkadaşımla kaydırma yapıyorduk canım da çok yanmadi ama kan geldi ayna ile baktığımda alt tarafta yırtılma gördüm kızlık zarının bozulmuş mudur 18 yaşından küçük olduğum için doktora da gidemiyorum

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Kızlık zarının durumu hakkında kesin bilgi kızlık zarı muayenesi ile olabilmektedir.

 • T
  Tansu Koca24.11.2018

  Bir kaza yaşadım ve alt kısımdan bir kanama geldi. Kızlık zarımın yırtılıp yırtılmadığını merak ediyorum. Muayene ücretini öğrenebilir miyim ?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Kızlık zarı muaynesi fiyatları 2018 - 2019 için lütfen sabit hattımız dan bize ulaşınız.

SORU SOR
Basından Videolar

Kadın sağlığı, gebelik ve tüp bebekle ile ilgili TV programlarımız merakla takip edilmektedir.

Yorum ve Fiyat Talebi Formu

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolDoğum - Gebelik ve Kadın Hastalıkları Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621