Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıMENÜ
Kızlık Zarı Muayenesi Fiyatları

Kızlık Zarı Muayenesi Antalya

Kızlık zarı muayenesi bir bekaret kontrolüdür. Muayene jinekolojik pozisyonda yapılır. İç dudaklar yanlara açılarak vajinal girişte görülmeye çalışılır. Kişi kendi kızlık zarlarını ayna ya da başka bir şekilde değerlendirmeleri çok zordur.
Kızlık Zarı Muayenesi Antalya

Kızlık zarı muayenesi (bekaret kontrolü) kızlık zarında yırtılma, bozulma ve zedelenmeyi tespit etmek için yapılan bir tür jinekolojik kontroldür. Kızlık zarı muayenesi halk arasında bekaret testi, bakirelik kontrolü, bekaret kontrolü ve kızlık muayenesi olarak da ifade edilir.

Antalya kızlık zarı muayenesi jinekolojik pozisyonda yapılır. İç dudaklar yanlara açılarak vajinal girişte görülmeye çalışılır. Kızların kendi kızlık zarlarını ayna ya da başka bir şekilde görüp değerlendirmeleri çok zordur. Böyle yapmanın kafa karışıklığı dışında bir faydası yoktur. Kızlık zarı muayenesi bu konuda uzman olan doktorlar tarafından yapılabilir.

Kızlık zarı muayenesi Antalya’da kızlık zarının bütünlüğü, anatomik özellikleri, delik yapısı ve yırtık varlığı ile değerlendirilir.

Kızlık zarında doğal çentik olması sık görülen normal bir anatomik çeşitliliktir. Önemi bazen yırtık ile karışmasıdır. Ancak deneyimli gözler bunu fark edecektir.

Kızlık zarındaki yırtık saat yönünde tanımlanarak belirtilir. Yırtık sayısı, derinliği ve varsa ek vajinal problemlere bakılır. Bazen küçük bir zedelenme, bazen yırtık görülür. Bazen de bozulmuş olup bütünlüğü ortadan kalmıştır. Kızlık zarı muayenesi ile küçük zedelenmeler dışındaki yırtık ve bozulmalara kızlık zarı dikimi uygulanabilir.

Kızlık zarı muayenesi yapılırken farklı çeşitlerde kızlık zarı tipleri görülebilir. Deliğinde bölme olan, çok delikli, kenarları düzensiz, kapalı ve esnek kızlık zarı gibi birçok farklı kızlık zarı çeşitleri ile karşılaşmak mümkündür. Bu türden bir şekil ile karşılaşıldığında muayene olan kişiye bu konu hakkında bilgi verilir.

kızlık zarı muayenesiKızlık zarı muayenesi Antalya

Kızlık zarı muayenesi Antalya ilinde kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ve bazen de adli tabip hekimlerince yapılabilir.

Kızlık zarı muayenesi sırasında birçok farklı kızlık zarı şekli ve yapısı ile karşılaşılabilir. Kızlık zarının bu özellikleri muayene sırasında anlaşılabilmektedir. Kızlık zarı şekillerinden bazılarının klinik bir önemi olmazken bazıları ise ilişkiye girmede zorlanma, adet kanının içeride birikmesi gibi sorunlara neden olur.

Kızlık zarı muayenesinde en sık görülen kızlık zarı şekli halka şeklindeki yuvarlak deliği olan kızlık zarı tipidir. Bunun dışında hilal şeklinde, dudaksı, bölmeli, çok delikli, saçaklı, girintili, kapalı ve esnek yapıda olan farklı bir çok kızlık zarı tipi ve yapısı vardır.

Kızlık zarı muayenesi sırasında karşılaşılan kızlık zarı tiplerinden biri de doğal çentikli kızlık zarıdır. Doğal çentikli kızlık zarında kızlık zarının serbest kenarında yapısal doğuştan olan bir çentik bulunur. Bu çentik zedelenme ya da yırtık sonucu gelişmez. Ancak kızlık zarı muayenesinde kenar zedelenmesi ile karışabilir. Tecrübeli bir kadın doğum uzmanı tarafından kızlık zarında doğal çentik olduğu anlaşılabilir. Kızlık zarında doğal çentik olması normal kızlık zarlarının %10-20’si civarında bulunur. Doğal çentik olması kızlık zarının kanamasına engel bir durum teşkil etmez. Bu kişiler bekaret raporu alabilir.

Kızlık zarı muayenesinde karşılaşılan bir diğer tip kapalı kızlık zarıdır. Kapalı kızlık zarı nadir görülür. Tedavi edilmesi gereken bir durumdur. Genelde ilk adet kanamasının olmaması ve beraberinde adet dönemleri ile ilişkili karın ağrılarının bulunması şikayeti ile gelir. Kızlık zarı cerrahi açılarak tedavi edilmelidir. İçerde biriken adet kanı ve salgılar böylece dışarı drene edilir.

Kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır?

Kızlık zarı muayenesi (bekaret kontrolü) litotomi pozisyonu denen kadın doğum muayenesi ile yapılır. Bu pozisyonda kişi sırt üstü yatar durumda bacaklarını 90 derece bükülmüş, 30 derece yanlara açmış ve dizlerini 70-90 derece kıvırmıştır. Kadın doğum uzmanı iç dudakları yanlara açıp bekaret zarını görerek bütünlüğünü değerlendirir. Eğer yırtık varsa saat yönünde belirtir.

Kızlık zarı muayenesini herkes yaptırabilir mi?

Kızlık zarı muayenesini 18 yaşından büyük her bayan yaptırabilir. 18 yaşından küçüklerde ebeveyn onayı ile yapılabilir. Kızlık zarı muayenesinde kızlık zarında bölme, çok delikli yapı, küçük delik olması, labial ya da saçaklı farklı tiplerin olması klinik bulgu vermeyeceği gibi ilişki sırasında zorlanma ve ağrı gibi şikayetlere de neden olur.

Bu gibi durumlarda kızlık zarı deliğinin genişletilmesine yönelik müdahalede bulunulabilir. Kızlık zarı girişini engelleyen bölmenin çıkarılması, küçük delikli ise açılması gibi müdahalelerde bulunulabilir.

Kızlık zarı muayenesi ne kadar sürer?

Kızlık zarı muayenesi (bekaret kontrolü, kızlık testi) kadın doğum uzmanı tarafından yapılan bir çeşit jinekolojik muayene türüdür. Yaklaşık 5 dakika kadar sürer. Kızlık zarı muayenesi litotomi pozisyonunda yani bacaklar yanlara açık, dizler bükülmüş şekilde yapılır. Bu pozisyon aynı zamanda diğer jinekolojik kontroller, bazı ameliyatlar ve doğumda da kullanılır. Daha sonra iç dudaklar yanlara açılarak zar görülür. Yırtık varsa saat yönünde yeri, sayısı ve derinliği tarif edilerek raporlanır. Kızlık zarı muayenesi Antalya’da kliniklerde kolay yapılabilen bir jinekolojik kontroldür.

Kızlık zarı muayenesi ayna ile yapılabilir mi?

Kızlık zarını kendimiz görebilmek için bacakların yanlara açık olması ve iç dudakların aralanmış olması gerekir. Ancak doktor olmayan birinin kendi kızlık zarını ayna ile ayırt edebilmesi ya da görmesi zordur. Bu durum hem kafa karışıklığı yaratır hem de yanlış yorumlamalara neden olabilir. O nedenle kızlık zarı muayenesinin kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından yapılması daha sağlıklı olacaktır. Kızlık zarı her bayanda aynı şekil ve görünümde olmaz. O nedenle farklı tip ve görünümlerin anlaşılması ancak jinekolog tarafınca yapılan kızlık zarı muayenesi ile olur. 

Kızlık zarı muayenesini kimler yaptırır?

Kızlık zarı muayenesi yaptıranlar bekaret zarının bozulup bozulmadığını öğrenmek isteyen bayanlardır. Bekaret kontrolü kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafınca yapılır. Bekaret zarında yırtılma ya da bozulma şüphesi olan 18 yaş üzeri bayanlar bu muayeneyi yaptırabilir. 18 yaş altında ebeveyn izni gerekir.

Kızlık zarı muayenesini kendimiz yapabilir miyiz?

Kızlık zarı bacaklar yanlara açılıp iç dudaklar dışa aralanarak görülebilir. Fakat bu konu hakkında deneyimli olmayan biri kızlık zarını vajina duvarından ayırt edemez. Çünkü bekaret zarı ve devam eden vajina dokusu renk olarak birbirine benzer. 

Kızlık zarı muayenesinde kaç kişiyle ilişkiye girildiği belli olur mu?

Kızlık zarı muayenesinde kaç kişi ile ilişkiye girildiği belli olmaz. Ayrıca kaç kişi ile ilişkiye girildiği herhangi bir tıbbi test ile anlaşılmaz.

Kızlık zarı muayenesi fiyatları 2019

Kızlık zarı muayenesi fiyatları 2019 genellikle kadın doğum uzmanının yaptığı jinekolojik muayene ücreti ile benzerdir. Ancak farklı jinekolog doktorlar arasında kızlık zarı muayenesi fiyatları değişebilir. Kızlık zarı muayenesi bacaklar yanlara açılarak yapılan kolay ağrısız bir bekaret kontrol işlemidir. Kızlık zarı muayenesi fiyatları için tercih ettiğiniz klinik ile iletişime geçerek bilgi almanız daha doğru olacaktır.

Kızlık zarı muayenesi ile kaç kez ilişkiye girildiği anlaşılır mı?

Kızlık zarı muayenesi ile kaç kez ilişkiye girildiği anlaşılmaz. Ayrıca kaç kez ilişkiye girildiği herhangi bir medikal test ile belli olmaz.

Kaç kez ilişkiye girildiğinde hamile kalınır?

Yumurtlama döneminde yani iki adet zamanı ortasında ilişki olması ile hamile kalmak daha olasıdır. Yumurtlama dönemi dışındaki zamanlarda ilişkiye girmek hamile kalma olasılığını düşürür.

Bekaret kontrolü kızlık zarını değerlendirmek için kadın doğum uzmanı tarafından yapılan bir tür jinekolojik muayenedir. Bekaret kontrolü Antalya’da kadın hastalıkları kliniklerinde bakılabilir. 

Kızlık zarı muayenesinde yanılma olur mu?

Bekaret kontrolü kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından yapıldı ise genellikle yanılma olmaz.

Kızlık zarı muayenesi raporu nedir?

Kızlık zarı raporu zarın değerlendirildikten sonra hazırlanan muayene sonucu belgesidir. Antalya’da bekaret raporu adli tabiplerce verilir.

Kızlık zarı muayenesi raporu nasıl alınır?

Kızlık zarı muayenesi raporu yalnızca adli hekimlerce verilir. 18 yaş üzeri bayanlarda kişinin kendi yazılı izni, 18 yaş altında ise yazılı ebeveyn onamı da gerekir.

Kızlık zarı muayenesi raporunda ne yazar?

Kızlık zarı muayenesi raporunda ya da bekaret raporu örneğinde zarın normal olup olmadığına bakılır. Ayrıca varsa yırtık yönü, sayısı ve derinliği saat hizasında tarif edilerek belirtilir.

Kızlık zarı muayenesi raporunda neler yazar?

Kızlık zarı muayenesi raporunda kişisel bilgiler ve kızlık zarı muayene sonucu yazar.

Kızlık zarı muayenesi sonrası bekaret raporu nereden alınır?

Bekaret raporu kızlık zarı muayenesi sonrası adli tıp birimleri tarafından verilir. Burada görevli adli tıp uzmanı hekimlerden alınır. Bekaret raporu kişinin yazılı isteği ile adli tıp birimleri tarafından verilmektedir. Kişinin yazılı izni alınıp bekaret muayenesi yapılarak rapor düzenlenir.

Kızlık zarı muayenesi Antalya ilinde yapılabilen kolay bir değerlendirmedir. Bekaret kontrolü ve merak edilen sorular için bize ulaşabilirsiniz. 

Gizlilik taahhütnamesi

Kliniğimize başvurma sebebiniz ve kişisel bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği R.G. 01.08.1998, 23420) tamamen gizli tutulacaktır. Başka şahıslara kişisel bilgileriniz, hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmez.

SORU SORABİLİRSİNİZ
 • H
  Hak***20.10.2019

  Bekaret kontrolü fiyat alabilirmiyiz

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat bilgisi ve detaylar için lütfen 0 242 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • G
  Gö***19.10.2019

  İliskiye girdim ama tam girmedi yarıya kadara kanama olmadi ama kızlık zarım bizulmusmudur? Ve kanama olmadan bozuluyor mu ?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Muayene ederek anlayabiliriz.

 • M
  Mer***16.10.2019

  Merhaba iyi akşamlar ben kızlık zarı muayenesinin fiyatını öğrenmek istiyorum kolay gelsin

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat bilgisi için lütfen 0 242 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • E
  Esr***10.10.2019

  Foto atsak bakabilecek misiniz kızlık bozulup bozulmadığı na

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Muayene ederek bakmak uygun olacaktır.

 • A
  Ayc***26.09.2019

  Kızlık zarı ne kadara bakıyosunuz

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat bilgisi için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bize ulaşınız.

 • K
  Kad***07.09.2019

  Merhabalar ben 25 günlük evliyim ama eşimle cinsel ilişkiye giremiyorum kızlığın yırtınıyor ayrıca çok acıdan dolayı ilişki olmuyor bile ne yapmam lazım lütfen yardımcı olur musunuz?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Öncelikle muayene olmanız uygun olacaktır.

 • S
  Sev***04.09.2019

  kızlık zarı kontrolü için muayene ücreti ne kadar olur

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Muayene ücreti için lütfen 0 242 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • D
  Did***29.08.2019

  Hocam meraba ben kızlık zarı muayenesı oldum ama emın deılm ters ilişki sırasında bir kez vajınaya sert bı sekılde giriş oldu kan geldı ve ıkı gun aralıklarla devam ettı leke seklınde bunları doktora anlatmadn sadce kızlık muyanesi olmak istedgmı söledım doktor saglam bişey yok dedı ben ılıskıye girsem kanama olurmu dedıgımde ben bilemem onu olabılırde olmayabılırde yaşamadn bilemzsin dedı yaşım 32 oldgu için doğruyu sölememiş olabılırmı yaşadıgım şeyden sonra iki parmagımı vajınaya soktum ve hiç acı kanama olmadı sizce bozulmusmudur hiç evlenmemıs ve bekar oldgm için gözle muayene etti sadce yardımcı olursanız sevınırım cevabnızı beklıyrm

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Kızlık zarınızın durumunu muayene ederek anlayabiliriz. Dilerseniz 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bize ulaşarak randevu alabilirsiniz.

 • K
  Kad***28.08.2019

  Küçükken bisiklet sürerken şeyimi bisikletin sert yerine vurdum çok acıdı kan geldi kızlık zarıma bişey olmuşmudur? Erkek arkadaşım elini şeyime götürdü hiç Bi şekilde acı hissetmedim elini de oynatmadı şeyimden kan geldi patlamışmıdır kızlık zarım

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Kızlık zarının durumunu muayene edip anlayabiliriz. Dilerseniz sabit hattımız dan bize ulaşıp randevu alabilirsiniz.

 • C
  Cem***22.08.2019

  Merhaba hocam saat hizası 12 ye doğru bir uzantı var sizce bu yırtık olabilir mi? Saat 3 6 9 uzantısında hiç bir problem yoktur gayet düzgün bir halka vardır

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Muayene ederek değerlendirmemiz daha uygun olacaktır.

SORU SOR
Yorum ve Fiyat Talebi Formu

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621