Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıMENÜ
Labioplasti Ameliyatı Antalya Fiyatları

Labioplasti

Labioplasti ameliyatı kadın genital estetik operasyonları içinde en sık yapılanıdır. Vajina girişini saran iç dudakların aşırı büyümesi tahriş, kızarıklık, enfeksiyon ve ilişkide zorlanma gibi problemlere neden olur. Bu ameliyat ile iç dudaklar küçültülerek estetik bir görünüme kavuşur.
Labioplasti

Labioplasti Ameliyatı Nedir?

Labioplasti iç dudaklardaki sarkma ve büyümenin düzeltilmesi ameliyatıdır. İç dudaklar normalde ayakta ve bacaklar kapalı iken dışarıdan bakmakla görünmez. Büyümesi ve sarkması estetik kaygılar yanında birçok medikal sorunu beraberinde getirir. Antalya labioplasti ameliyatı ile genital bölge normal anatomik görünümüne kavuşur.

İç dudak sarkması yapısal ya da yaşla birlikte olan sık görülen genital bölge sorunlarından biridir. Bazen de doğuştan olur. Labioplasti ameliyatı ile iç dudaklardaki sarkma, büyüme ve polip tarzındaki çıkıntılar cerrahi olarak düzeltilir.

Labioplasti Ameliyatı Antalya

İç dudaklar genital bölgenin önemli bir parçasıdır. Dış dudaklarla birlikte vajinal girişi örterek burayı korumaktadır.

Labioplasti ameliyatı genellikle iç dudak sarkması, düzensiz kenar yapısı ya da büyük iç dudakların küçültülmesi için yapılır. Labioplasti zor bir ameliyat değildir. Doktorlar tarafından yaygın yapılan estetik bir operasyondur. Tecrübeli ve deneyimli bir hekim tarafından yapılması başarılı sonuçlar alınmasını sağlar.

Labioplasti ameliyatı 18 yaşını doldurmuş iç dudak sarkması, iç dudaklarda büyüme, asimetri, düzensizlik ve çıkıntı olan kadınlara uygulanabilir. Labioplasti ameliyatı kendine olan özgüveni artırır. Cinsel yaşam hem iç dudakların küçültülmesi hem de özgüvenin kazanılması ile daha iyi bir hale gelir.

Labioplasti Amaliyatı Antalya ilinde genel anestezi ya da lokal anestezi ile yapılır. Genel anestezide kişinin bir gün hastanede kalması gerekir. Genel anestezi alan kişi işlem anını hatırlamaz. 

Ameliyatın hasta uyutularak yapılması şart değildir. Sorunun boyutuna göre işlem sadece lokal anestezi ile de yapılabilir. Lokal anestezide iç dudaklar uyuşturulur. Operasyon sırasında kişi ağrı ya da acı hissetmez. Ancak işlem anını hatırlar.

Labioplasti Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Labioplasti ameliyatı iç dudak sarkması ve büyümesinden kaynaklanan sorunlar ve genital bölge estetiğinin sağlanması amacı ile yapılır. İç dudaklardaki büyüme estetik ve medikal bazı sorunlara neden olur. Bunlar;

İç dudak büyümesi genital bölgenin nemli kalmasına yol açar. Bu da mikroorganizmaların daha kolay çoğalmasına neden olur. Bu bölgede gelişen enfeksiyonlar vajinaya ilerleyerek kötü kokulu akıntı, ağrı ve ateş gibi vajinal enfeksiyon belirtilerine neden olur.

İç dudakların komşuluğunda sağlı ve sollu bartholin denen salgı bezleri vardır. Bu bezler bir kanal ile kızlık zarının hemen önüne açılır. Bartholin bezlerinin salgıladığı sıvı vajinal girişe akarak cinsel ilişkide kayganlık sağlar. Vajinal enfeksiyonlar bu bezlere yayılırsa Bartholin apsesi gelişebilir. Labioplasti ameliyatı dolaylı olarak bu tür genital enfeksiyonların önüne geçer.

İç dudak sarkması sürtünme sonucu ciltte tahrişe neden olur. Bu da genital bölgede acı ve kaşıntı gibi şikayetleri beraberinde getirir. Tedavi edilmezse uzun dönemde ciltte nekroz ve açık yara gelişebilir. 

Bir kadın ayakta iken iç dudaklar, dış dudaklar arasından görünüyorsa büyük demektir. Bu da özellikle mayo, bikini ve tayt gibi dar kıyafetlerin giyilmesini zorlaştırır. Aynı zamanda tuvalet temizliği de daha güç yapılır. İç dudaklarda büyüme sonucu iç çamaşıra temas, tahriş ve kızarıklık oluşturur. Bu da günlük hayatta kadını çok rahatsız eder. 

İç dudak sarkması ve büyümesi cinsel ilişki sırasında problemlere yol açar. Penisin ilişki sırasında vajinaya girmesi zorlaşabilir. Ayrıca ilişki sırasında sarkık olan kısmın çifti rahatsız etmesi sorun yaratır. İç dudak sarkması estetik olarak ta hoş görünmez.

Bazen iç dudaklardan birinde doğuştan saplı bir doku çıkıntısı olabilir. Bu hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak günlük yaşamda sorun yaratır. İç dudaktaki bu fazla doku parçası iç çamaşırı giyerken, kıyafet kullanırken, tuvalet temizliği yaparken ve spor aktiviteleri sırasında rahatsızlık verir. Labioplasti ameliyatı ile bu saplı doku parçası cerrahi olarak çıkartılabilir.

Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti ameliyatı iç dudak sarkması, asimetrisi, düzensizliği, büyümesi ve çıkıntısı gibi farklı birçok nedenle uygulanır. Cerrahi yöntem bu sayılan problemlerden hangisinin bulunduğuna göre değişir.

Temelde labioplasti ameliyatı 3 şekilde yapılır. Bunlar;

 1. Kenar çıkarma ve düzeltme yöntemi,
 2. Kama çıkarma ve birleştirme yöntemi,
 3. İlk 2 yöntemin birlikte uygulanması,
 4. Saplı doku parçasının alınması.

Kenar çıkarma yöntemi iç dudak sarkması ve düzensizliği olduğu durumlarda yapılır. Çıkıntılı kenar alınarak kalan doku dikilir. 

Kama çıkarma yöntemi iç dudakların bütününde büyüme olan kadınlara uygulanır. İç dudaktaki büyüme tek taraflı ya da çift taraflı olabilir. Kama yönteminde iç dudakların dış kenarından üçgen şeklinde bir doku parçası alınır. Açıkta kalan kenar uçları birbirine dikilir. Böylece iç dudak küçültülmüş olur.

Bazen doğuştan ya da sonradan iç dudaklardan birinde fazladan saplı doku çıkıntısı olur. Özellikle ergenlikten önce genital tüyler alınırken iç dudağın yanlışlıkla traş bıçağı ile kesilmesi iyileşirken aşırı doku büyümesi şeklinde görülebilir. Labioplasti bu sorun içinde uygulanır.

Labioplasti Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Labioplasti sonrası genital temizlik ve hijyen dikkat edilmesi gerelen en önemli husustur. Sağlıklı bir iyileşme süreci geçirmek ve enfeksiyonlardan korunmak için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlar;

 • Tuvalet sonrası genital bölge ılık su ile önden arkaya doğru temizlenir. Temizlik sonrasında ameliyatın yapıldığı yer ve dikişler nazikçe kurulanır. Varsa doktorunuzun verdiği pansuman önerdiği şekilde uygulanır.
 • Labioplasti ameliyatı sonrası ilk banyo işlemden 24 saat sonra ayaktan duş şeklinde yapılır. Özellikle ilk 7-10 gün ayaktan duş şeklinde banyo önerilir. Labioplasti sonrası küvet kullanılması önerilmez. Küvet kullanmak vajinal bölge içine su girmesine neden olur. Bu da enfeksiyon riski yaratır. Ayrıca dikişlerin açılmasına yol açabilir. 
 • Labioplasti sonrası ağrılar için doktorunuzun verdiği ağrı kesiciler kullanılır. Enfeksiyon gelişmesini önlemek için varsa eğer doktorunuzun verdiği antibiyotikler tarif edildiği şekilde aksatılmadan kullanılmalıdır.
 • Labioplasti olanların ilk birkaç hafta spor aktivitelerinden kaçınması gerekir. Özellikle bacakların aktif olarak kullanıldığı jimnastik, tekvando, futbol, pilates ve benzeri spor aktiviteleri dikişlerin açılmasına neden olabilir.
 • Labioplasti ameliyatı olanlar isterse ertesi gün iş hayatına dönebilir. Ancak ilk birkaç hafta bacak ve genital bölgeyi zorlayıcı işlerden kaçınılmalıdır.
 • Labioplasti sonrası 4-6 hafta denize ve havuza girilmemelidir.
 • Labioplasti sonrası 4-6 hafta bisiklet, motosiklet ve ata binilmemelidir.
 • Labioplasti sonrası 4-6 hafta cinsel ilişkiye girilmemelidir.
 • İç çamaşır seçiminde pamuklu olanlar tercih edilir. Pamuklu iç çamaşır kullanımı bu bölgenin nemli kalmasını önler.
 • Dar kot, tayt ve benzeri sıkı kıyafetler yerine bol ve hava dolaşımı kolay olan giysiler tercih edilmelidir.
 • Doktorunuzun önerdiği özel bir pansuman varsa tarif ettiği şekilde yapılır. Ancak genellikle pansuman ihtiyacı olmaz.
 • Ameliyat yerinde şişlik, kızarıklık ve akıntı yönünden dikkatli olunmalıdır.

Labioplasti Ameliyatı Süresi

Labioplasti ameliyatı yaklaşık 60 dakika sürer. Ameliyat öncesi değerlendirme, hazırlıklar ve işlem sonrası gözlem ile birlikte toplamda operasyon birkaç saati bulur.

Ameliyat genel anestezi ile yapıldıysa hastanede bir gece kalmak gerekir. Labioplasti ameliyatında eriyebilen dikişler kullanılır. Bu nedenle işlem sonrası dikiş aldırmaya gerek yoktur. Labioplasti Antalya ilinde özel hastanelerde benzer sürelerde yapılmaktadır. 

labioplasti ameliyatı antalya

Labioplasti Sonrası Tekrar Büyüme Olur Mu?

Labioplasti ameliyatı deneyimli ve tecrübeli uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır. Kozmetik yönü de bulunan labioplasti ameliyatında kişiye özgü bir cerrahi operasyon planlanır. Hangi bölgenin ne kadar ve nasıl küçültüleceği önceden belirlenir.

Kullanılacak cerrahi tekniğe karar verildikten sonra ameliyata geçilir. Labioplasti ameliyatı sonrası bu bölgeyi ilgilendiren herhangi bir sorun (örneğin kanama, enfeksiyon, travma) yaşanmadıysa iç dudaklarda tekrar büyüme olmaz.

Labioplasti Ameliyatı Risk ve Komplikasyonları

Labioplasti ameliyatında her cerrahi operasyonda olan bazı riskler vardır. Bunlar;

 • Vajinal bölgede ağrı,
 • Genital bölgede şişlik,
 • Dikiş atması,
 • Cerrahi bölge ve çevresinde yoğun ödem,
 • Doku içine ya da dışına kanama,
 • İç dudaklarda kızarıklık, akıntı, ısı artışı gibi enfeksiyon belirtileri olması,
 • Ciltte nekroz,
 • Apse gelişimi.

Bazen de anesteziye bağlı bulantı, kusma ve sersemlik gibi şikayetler oluşabilir. Anestezi sonrası olan bu sorunlar genellikle birkaç saat içinde kendiliğinden geçer.

Labioplasti yerinde şişlik, kızarıklık, akıntı ve ısı artışı gibi belirti ve bulgular açısından dikkatli olunmalıdır. Bu belirtiler olası bir enfeksiyonu akla getirir. Labioplasti sonrası bu bölgede fazla olmayan bir şekilde hafif ödem olabilir. Ancak fazla miktarda ödem ve şişlik doku içi kanama (hematom) belirtisidir.

Bu belirti ve bulgular görüldüğünde doktorunuz mutlaka haberdar edilmelidir. Erken dönemde yapılan ek tedaviler ile bu sorunlar kolaylıkla düzelecektir.

Labioplasti ameliyatı Antalya ilinde yapıldı ise sıcak ve nemden dolayı genital bölgenin temizliği ve kuru tutulmasına daha dikkat edilmelidir.

Labioplasti Ameliyatı İyileşme Süreci

Labioplasti ameliyatında iyileşme süreci genellikle ilk 4-6 hafta sürer. Dikişler ilk 2-3 haftalık dönemde erir. Bu süreçte dikişlerin erimesine bağlı hafif kaşıntı olabilir. İlk günlerde ameliyat yerinde ödem vardır. Ayrıca lekelenme tarzı küçük kanamalar görülebilir.

Aşırı ödem, şişlik, ağrı, fazla miktarda kanama, kızarıklık ve akıntı olması önem arz eder. Bu belirtiler dikişlerde açılma, doku içi kanama ve enfeksiyon belirtisi olabilir. Böyle bir durumda Antalya’daki ya da bulunduğunuz ildeki doktorunuzla mutlaka iletişime geçiniz.

Labioplasti Sonrası His Kaybı Olur Mu?

Labioplasti ameliyatı sonrası his kaybı yaşanmaz. Bu nedenle orgazm olumsuz yönde etkilenmez. Yapılan çalışmalar labioplasti yaptıran kadınların cinsel yaşamlarının olumlu yönde etkilendiğini göstermiştir.

Labioplasti yaptıran kadınlarda iç dudak büyümesi kaynaklı cinsel ilişki sorunları ortadan kalkar. Bununla birlikte cinsel yaşamda kadının kendine olan güvenide artar. 

Özgüvenin yükselmesi ilişki sırasında alınan hazzı artırmakta ve kişi daha rahat uyarılabilmektedir. Böylelikle cinsel yaşantıda belirgin bir düzelme sağlanır. 

Labioplasti sonrası cinsel ilişki zamanı

Labioplasti sonrası ilk cinsel ilişki ameliyattan 4-6 hafta sonra önerilir. İlk haftalarda doku iyileşmesini bozmamak için ilişkiye girilmesi önerilmez. Bu haftalarda cinsel ilişkiye girmek dikişlerin açılmasına, kanama ya da kesi yeri enfeksiyonuna neden olabilir.

Labioplasti sonrası dikişler ne zaman alınır?

Labioplasti sonrası dikişler alınmaz. Çünkü bu ameliyatta eriyebilen dikişler kullanılır. Yaklaşık 2-3 haftalık süre içinde labioplasti dikişleri doku içinde kendiliğinden eriyerek kaybolur.

Labioplasti ameliyatı kızlığa zarar verir mi?

Kızlık zarı vajina girişinin 1-2 cm içinde bulunur. İç dudaklar ile kızlık zarı anatomik olarak farklı yerdedir. Bu nedenle iç dudak ameliyatı ile kızlık zarının bir ilgisi bulunmaz. Labioplasti ameliyatı kızlık zarına zarar vermez.

Labioplasti sonrası iz kalır mı?

Labioplasti ve benzeri genital operasyonlar estetik ameliyatlardır. Bu ameliyatların deneyimli kliniklerde yapılması ile başarı ve memnuniyet oranı oldukça yüksektir. Tecrübeli merkezlerde ve uzman hekimler tarafından yapılırsa labioplasti sonrası bir iz kalmaz.

Labioplasti sonrası kaşıntı olur mu?

Dikişlerin erimesine bağlı olarak ilk 2 haftada iyileşme döneminde labioplasti sonrası hafif kaşıntı olabilir. Ancak yoğun miktarda kaşıntı beklenmez. Kaşıntı ile birlikte kızarıklık, şişlik gibi başka bulgularında olması olası bir mantar enfeksiyonunu akla getirir. Bu durumunda doktorunuza mutlaka bilgi veriniz. 

Labioplasti sonrası morluk neden olur?

Labioplasti sonrası morluk cilt altı yumuşak dokuya kan sızması sonucu görülebilir. Morluk ve beraberinde şişlik olması bu durumu destekler. Ameliyat sonrası ilk günlerde görülen morluk ve şişliğin en sık nedeni dikiş atmasıdır. Hafif morluklar cilt altına kan sızması nedeni ile görülebiliken beraberinde şişlik olması doku içi kan birikmesine bağlıdır. Buna hematom denir ve acil değerlendirilmesi gerekir. 

Labioplasti sonrası ödem

Labioplasti sonrası ödemin en fazla olduğu zaman operasyondan bir gün sonrasıdır. Ccerrahi bölgede az miktardacilt altı yumuşak doku ödemi görülür. Bu ödem birkaç güne belirgin şekilde azalır. İlk ayın sonuna doğru %90 oranında geçer.

Fazla miktarda ödem ve şişlik olması yumuşak doku içi kan birikimini akla getirir. Buna hematom denir. Labioplasti sonrası ödemle birlikte ciltte kızarıklık ve akıntı görülmesi enfeksiyon lehine bulgulardır. Bu bulgular varsa doktorunuz bilgilendirilmelidir. 

Labioplasti sonrası ağrı

Labioplasti ameliyatı sırasında anestezi uygulanır. Ayrıca iç dudaklar uyuşturulur. Bu nedenle labioplasti ameliyatı sırasında ağrı ya da acı hissedilmez. Anestezi etkisinin geçmesiyle birlikte olan ağrılar için doktorunuz ağrı kesici verecektir. İşlem sonrası birkaç gün olan sızlama tarzı ağrılar azalarak kendiliğinden geçer.

Labioplasti sonrası kanama

Labioplasti sonrası 7-10 gün lekelenme tarzı küçük kanamalar olabilir. Ancak fazla miktarda kanama veya şişlik olması durumunda mutlaka doktorunuza bilgi veriniz.

Dışa kanamanın en sık nedeni dikiş atmasına bağlıdır. Doktorunuz bölgeyi tekrar değerlendirip ek 1-2 dikiş atarak kanamayı durduracaktır. 

Labioplasti sonrası cerrahi bölgede belirgin şişlik olması doku içi kan birikimini düşündürür. Ancak hafif ödeme bağlı şişlik işlem sonrası olağandır.

Labioplasti normal doğuma engel mi?

Labioplasti ameliyatı olmuş bir kadın normal doğum yapabilir. Bu tür ameliyatlar normal doğuma engel değildir.

Antalya Labioplasti Fiyatları 2024

Antalya labioplasti fiyatları 2024  ameliyatın yapıldığı hastane, doktor tercihi ve seçilen anestezi yönteminde göre belirlenir. İç dudak düzensizliği bazen ufak bir doku parçasının çıkartılması ile giderilebilirken bazen de kama çıkarma yönteminde olduğu gibi daha büyük bir operasyon gerekebilir. Bu yüzden doktor muayene ederek yapılacak cerrahi işlemi planlar ve kişiye belli bir maliyet sunar.

Güncel labioplasti fiyat bilgisi için bizi arayabilirsiniz. 

Gizlilik taahhütnamesi

Antalya’daki kliniğimize başvurma sebebiniz ve kişisel bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği R.G. 01.08.1998, 23420) tamamen gizli tutulacaktır. Başka şahıslara kişisel bilgileriniz, hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmez.

SORU SORABİLİRSİNİZ
 • G
  Gam***27.09.2023

  Merhaba labioplasti ve vagijinaplasti ile ilgili bilgi ve fiyat alabilir miyim?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat, bilgi ve dilerseniz randevu için lütfen sabit hattımızdan bize ulaşınız. Tel: 0 (242) 322 9773

 • S
  Sel***10.05.2023

  Merhaba iyi gunler, Ben labia majora reduction ve vaginoplastry icin sizden fiyat almak istedim lutfen. Ve kac gun lazim bu islem icin. Cok tskdrm.

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  İşlem için 3 günlük bir süre ayırmanız yeterlidir. Hastane yatış süresi 1 gündür. Fiyat ve detaylı bilgi için lütfen +90 (242) 322 97 73 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • M
  Mel***16.04.2023

  Labioplasti lazerle yapilan bir işlem mi kaç gün sonra işe dönülebilir iyileşme süreci kaç gün ort fiyat bgisi alablirmiyim

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • H
  Hel***29.01.2023

  Merhaba. Öncelikle 17 yaşında bir gençkızım. Labioplasti için araştırmalar yapıyorum iç dudağımdaki asimetrik görüntü için. Ailemizde genetik değil. Geçirdiğim mantar enfeksiyonu sonucunda oluşan kaşıntı sebebiyle sol labium da bir sarkma mevcut aynı zamanda bakireyim ve iyi bir sonuç almak istiyorum, ortalama labioplasti ameliyatı fiyatınız nedir? Bana yardımcı olurmusunuz?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • D
  Dil***13.01.2023

  İç dudaklarda sarkma.oldugu için ameliyat olmayi düşünüyorum fiyat vermeniz mümkün müdür?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve detaylı bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • A
  Ayş***13.12.2022

  Merhaba genital İç dudak küçültme ameliyatı fiyatını öğrenebilir miyim Isparta da yaşıyorum araba sürebilir miyim ameliyat sonrası teşekkür ediyorum cevabınızı bekliyorum

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Ameliyattan sonra ertesi gün araç kullanabilirsiniz. Fiyat ve detaylı bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • M
  Mit***25.11.2022

  Merhaba, ben labioplasty için sorum var, çok rahatsizim oyuzden yaptirmaya için sizden soruyorum

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • D
  Dar***10.11.2022

  Merhaba, benim sağ iç dudağım sol iç dudağımdan büyük. Bu beni rahatsız ediyor. Ameliyatın fiyatını öğrenmek istiyorum ve ileşme süreci ne kadar sürer?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve bilgi için lütfen gün içinde 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • B
  Bir***15.10.2022

  İç dudak estetiği ve dış dudak dolgu için bilgi almak istiyorum. Fiyat ve musaitlik durumu

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • E
  Eyl***05.08.2022

  labioplasti (iç dudak büyümesi) ameliyatı için yaklaşık fiyat bilgisi almak istiyorum .

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

SORU SOR
En az 70 karakter
Yorum ve Fiyat Talebi Formu
En az 70 karakter

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621