Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolDoğum - Gebelik ve Kadın Hastalıkları UzmanıMENÜ
Antalya Labioplasti Ameliyatı Fiyatları

Labioplasti Antalya

Labioplasti iç dudak sarkması sonucu bu genital yapının cerrahi olarak küçültülüp düzeltilmesi ameliyatıdır. Labioplasti ameliyatı ile çeşitli cerrahi teknikler kullanılarak iç dudaklardaki sarkma ve büyümeler düzeltilir.
Labioplasti Antalya

Labioplasti Ameliyatı

Labioplasti ameliyatları Antalya’da iç dudak sarkması ya da büyük iç dudakların küçültülmesine yönelik yapılan cerrahi operasyonlardır. Labioplasti zor bir ameliyat değildir. Labioplasti Antalya’da doktorlar tarafından yaygın yapılan bir estetik ameliyattır. Ancak tecrübeli ve deneyimli bir labioplasti uzmanı tarafından yapılması daha başarılı sonuçlar alınmasını sağlar.

Labioplasti Nedir?

Labioplasti iç dudak sarkması sonucu bu genital yapının cerrahi olarak küçültülüp düzeltilmesi ameliyatıdır. İç dudaklarda yapısal olarak ya da yaşla birlikte sarkma ve büyüme olabilir.

İç dudaklar normalde ayakta bacaklar kapalı iken görünmez. İç dudak sarkması sık görülen genital bölge sorunlarından biridir. Bazen de doğuştan iç dudak sarması ya da polip tarzı çıkıntı şeklinde anormal büyümeler görülebilmektedir. Labioplasti ameliyatı ile çeşitli cerrahi teknikler kullanılarak iç dudaklardaki sarkma ve büyümeler düzeltilir.

Labioplasti Ameliyatı Neden Yapılır?

Labioplasti ameliyatı iç dudak sarkması ve büyümesinden kaynaklanan sorunlar nedeni ile yapılır. Labioplasti ile iç dudaklar küçültülür. İç dudaklar genital bölgenin önemli bir yapısıdır. Ter bezleri açısından zengin bir doku olup vajinal girişi örterek burayı korumaktadır. İç dudak sarkması ya da büyümesi labioplasti olmamış bir bayanda genital bölgenin daha nemli olmasına neden olur. Bu da mikroorganizmaların daha kolay çoğalmasına yol açar. Bu bölgede gelişen enfeksiyonlar vajinaya ilerleyip kötü kokulu akıntı, ağrı şeklinde belirti veren vajinal iltihaba neden olabilir.

İç dudakların komşuluğunda sağlı ve sollu bartholin denen salgı bezleri bulunur. Bu bezler bir kanal ile kızlık zarının hemen önüne açılır. Bu bezlerin salgıladığı sıvı vajinal girişe akarak cinsel ilişkide kayganlık sağlar. Vajinal enfeksiyonlar bu bezlere yayılarak enfeksiyon ve apse gelişmesine neden olur. Labioplasti ile dolaylı olarak bu tür enfeksiyonların da önüne geçilmiş olacaktır.

İç dudak sarkması ve büyümesi sürtünme sonucu ciltte tahrişe neden olur. Bu da genital bölgede acı ve kaşıntı gibi şikayetleri beraberinde getirir. Kronik dönemde ise tedavi edilmez ise ciltte nekroz ve açık yara gelişebilir. Labioplasti ameliyatı genital bölgenin normal anatomik yapısını almasında faydalı olacaktır.

Labioplasti olmamış ve iç dudak sarkması olan bir kişide ayakta iken dış dudaklar arasından sarkma olur. Bu da özellikle mayo, bikini ve tayt gibi dar kıyafetlerin giyilmesini zorlaştırır. Aynı zamanda tuvalet temizliğini de güçleştirir. İç dudak sarkması ile iç çamaşıra temas, tahriş ve kızarıklık oluşabilir.

Bu da uzun dönemde kişiyi çok rahatsız eder. Labioplasti bu gibi sorunları çözecektir. İç dudak sarkması ve büyümesi cinsel ilişki sırasında da problemlere neden olur. Penisin vajene girmesinde zorluk ya da ilişki sırasında sarkık olan kısmın rahatsız etmesi sorun yaratabilir. Ayrıca iç dudak sarkması kozmetik olarak ta hoş görünmez. Labioplasti iç dudak sarkması nedeniyle ilişkide sorun yaşayan çiftlere de uygulanabilmektedir.

Bazen doğuştan iç dudaklardan birinde saplı doku çıkıntısı bulunabilir. Bu hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak günlük yaşamda sorun yaratır. İç dudaktaki saplı doku parçası iç çamaşırı kullanırken, kıyafet giymede, tuvalet temizliği sırasında ve spor aktiviteleri yaparken sorun yaratır. Labioplasti ameliyatı ile bu saplı doku parçası cerrahi olarak kolay bir şekilde alınabilmektedir.

Labioplasti Ameliyatı ve Özgüven

Labioplasti ameliyatı kendine olan özgüveni artırır. Cinsel yaşam hem iç dudakların küçültülmesi hem de özgüvenin kazanılması ile daha iyi bir duruma gelir. Bu ameliyat bölgesel ya da uyutarak yapılan anestezi ile ağrısız olarak uygulanabilir.

Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti ameliyatı iç dudak sarkması, asimetrisi, düzensizliği, büyümesi ve çıkıntısı gibi farklı birçok nedenle uygulanır. Cerrahi yöntem iç dudakta bu sayılan problemlerden hangisinin bulunduğuna göre değişir.

Labioplasti Nasıl Yapılır?Labioplasti Nasıl Yapılır?

Temelde labioplasti ameliyatı 3 şekilde yapılır.

 • Kenar çıkarma ve düzeltme yöntemi ile labioplasti,
 • Kama çıkarma ve birleştirme yöntemi ile labioplasti,
 • Saplı doku parçasının alınması.

Kenar çıkarma yöntemi iç dudak sarkması ve düzensizliği olduğu durumlarda uygulanır. Çıkıntılı kenar labioplasti cerrahisi ile çıkartılarak kalan doku dikilir. Kama çıkarma yöntemi ise daha çok iç dudak büyümesi olanlara uygulanır. İç dudakta yaygın büyüme tek taraflı ya da çift taraflı olabilir.

Her iki durumda iç dudakların dış kenarından üçgen şeklinde bir doku parçası çıkartılır. Açıkta kalan kenar uçları birbirine dikilir. Böylece iç dudak hacmi azaltılmış olur. Bazen doğuştan ya da sonradan iç dudaklardan birinde saplı doku çıkıntısı bulunur. Bu doku sap kısmının iç dudağa birleştiği yerden cerrahi olarak çıkartılabilir.

Antalya Labioplasti Ameliyatı Fiyatları 2019

Labioplasti fiyatları Antalya’da birkaç faktöre bağlı değişkenlik gösterir.

Labioplasti ameliyatının yapıldığı hastane, doktor tercihi labioplasti fiyatları için başlıca belirleyici etmenlerdir. Bunlar dışında işlemin hangi teknik ile yapılacağı ve kullanılacak anestezi yöntemi de Labioplasti Fiyatları için belirleyicidir. Antalya Labioplasti Fiyatları 2019 için özellikle seçtiğiniz kliniği arayarak bilgi almanız daha uygun olacaktır.

İç Dudak Sarkması

İç dudak sarkması doğuştan, yaşlanmaya bağlı, uzun süren enfeksiyonlar ya da sigara kullanımına bağlı gelişebilir. Herhangi bir neden olmadan da görülebilir. İç dudak sarkması ve büyümesi hareket sırasında ciltte tahriş, cinsel ilişkide zorlanma, kötü koku, ağrı ve enfeksiyon gibi durumlara yol açar.

Labioplasti Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Labioplasti ameliyatı yaklaşık 30-40 dakika sürer. Ameliyat öncesi değerlendirme ve hazırlıklar ile işlem sonrası gözlem ve taburculuk süresi ise toplamda birkaç saati bulur. Uyutarak anestezi ile ameliyat yapıldı ise hastanede bir gece kalmak gerekebilir. Labioplasti ameliyatında eriyebilen dikişler kullanılır. Bu nedenle işlem sonrası dikiş aldırmaya gerek yoktur. Labioplasti Antalya’da hastanelerde benzer sürelerde yapılmaktadır. 

Labioplasti Olanlar Nelere Dikkat Etmeli?

 • Labioplasti olanlar cinsel bölge temizliğine dikkat edilmelidir. Tuvalet sonrası genital bölge ılık su kullanılarak önden arkaya doğru temizlenmelidir. Temizlik sonrasında labioplasti ameliyatının yapıldığı yer ve dikişler kuru tutulmalıdır. Varsa doktorunuzun verdiği pansuman önerdiği şekilde uygulanır.
 • Labioplasti ameliyatı sonrası ilk banyo işlemden 24 saat sonra ayaktan duş şeklinde yapılır. Labioplasti sonrası banyo ve duş alırken ayaktan duş şeklinde yıkanmak daha doğru olur. Labioplasti sonrası banyo yaparken küvet kullanmak önerilmez. Küvet kullanmak vajinal bölge içine su girmesine neden olur. Bu da enfeksiyon açısından risk yaratır. Ayrıca dikişlerin iyileşmesini de olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle özellikle ilk 7-10 gün ayaktan duş şeklinde banyo yapmak daha uygun olacaktır.
 • Labioplasti sonrası olan ağrılar için doktorunuzun verdiği ağrı kesiciler kullanılabilir. Labioplasti ameliyatı sonrasında enfeksiyon gelişmesini önlemek için doktorunuzun verdiği antibiyotikler tarif ettiği şekilde aksatılmadan kullanılır.
 • Labioplasti olanların ilk birkaç hafta spor aktivitelerinden kaçınması önerilir. Özellikle bacakların ağırlıklı olarak kullanıldığı jimnastik, tekvando, futbol, pilates ev benzeri spor aktiviteleri dikişlerin açılmasına neden olabilir.
 • Labioplasti ameliyatı olanlar isterse ertesi gün iş hayatına dönebilir. Ancak ilk birkaç hafta daha dikkat edilmeli, bacak ve genital bölgeyi zorlayıcı işlerden kaçınılmalıdır.

labioplasti ameliyatı antalyaLabioplasti Ameliyatı Ne Zaman Yapılır?

Labioplasti ameliyatı 18 yaşını doldurmuş iç dudak sarkması, iç dudaklarda büyüme, asimetri, düzensizlik ve çıkıntı olan bayanlara uygulanabilir.

Labioplasti sonrası tekrarlama olur mu?

Labioplasti ameliyatı deneyimli ve tecrübeli bir uzman tarafından yapılmalıdır. Kozmetik yönü de bulunan labioplasti ameliyatında kişiye özgü bir cerrahi planı yapılır. Hangi bölgenin ne kadar ve nasıl küçültüleceği belirlenir. Kullanılacak cerrahi tekniğe karar verildikten sonra ameliyat planlanır. Labioplasti ameliyatı sonrası bu bölgeyi ilgilendiren herhangi bir sorun (örneğin enfeksiyon, travma) yaşanmadı ise tekrarlama olmaz.

Labioplasti ameliyatı gerekli mi?

Labioplasti ameliyatı yazımızın başında da anlatıldığı üzere birçok farklı klinik neden ile yapılır. Tekrar hatırlayacak olursak iç dudak sarkması ve büyümesi terleme ve sürtünme sonucu, ciltte tahriş ve enfeksiyon yaratabilir.

Bu durum genital bölge temizliğini de zorlaştırıp günlük yaşamda sorun oluşturur. Tedavi edilmediği zaman cinsel yaşamdaki problemler de dahil olmak üzere bir dizi sıkıntıyı beraberinde getirir. Labioplasti ameliyatı öncesi kişinin günlük yaşamda karşısına çıkan bu sorunlar doktorun muayene bulguları ile birlikte değerlendirilir. Bu şekilde labioplasti ameliyatının gerekli olup olmadığına karar verilir. Labioplasti ameliyatı gerekli ise bir an önce operasyon planı yapılarak bu sorunların giderilmesi sağlanır.

Labioplasti zararları nelerdir?

Labioplasti ameliyatı her cerrahi operasyonda bulunan riskler içerir. Bunlar başlıca ağrı, şişlik, ödem, kanama ve enfeksiyon gibi durumlardır. Bazen de anesteziye bağlı bulantı, kusma ve sersemlik gibi şikayetler oluşabilir. Anestezi sonrası olan bu şikayetler genellikle birkaç saat içinde kendiliğinden geçer.

Labioplasti gerektiren durumlar nelerdir?

Labioplasti gereken durumlar iç dudak sarkması, büyüme, asimetri, saplı doku bulunması ve düzensizliği gibi nedenlerdir. İç dudaklardaki bu anormal boyut ve görünüm değişikliği hem kozmetik hem de fiziksel sorunlara yol açar. Hatta uzun dönemde bu nedenle kişinin özgüvenini yitirmesi depresyon gibi psikolojik problemlere neden olabilir.

Labioplasti ameliyatı sonrası bakım nasıl olur?
 • Labioplasti sonrası genital temizlik en önemli bakımdır. Bu nedenle tuvalet temizliğinde önden arkaya doğru ılık su kullanarak nazikçe temizlik yapmak gerekir. Sonrasında bu bölge ıslak bırakılmamalıdır.
 • Banyo ilk 7-10 gün ayaktan duş alarak yapılır. Sonrasında genital bölge nazikçe kurulanır. Labioplasti sonrası 4-6 hafta deniz ve havuza girilmemelidir.
 • İç çamaşırı seçiminde pamuklu olanlar tercih edilir. Pamuklu iç çamaşırı kullanımı bu bölgenin nemli kalmasını önleyecektir.
 • Dar kot, tayt benzeri sıkı kıyafetler yerine bol ve hava dolaşımı kolay olan kıyafetler tercih edilmelidir.
 • Doktorunuzun önerdiği özel bir pansuman varsa tarif ettiği şekilde uygulanır. Ancak genellikle özel bir pansumana gerek duyulmaz.

Labioplasti yerinde ciltte şişlik, kızarıklık, akıntı ve ısı artışı gibi belirti ve bulgular açısından dikkatli olunmalıdır. Labioplasti sonrası bu bölgede fazla olmayan bir şekilde hafif ödem oluşabilir. Ancak fazla miktarda ödem ve şişlik doku içi kanama (hematom) belirtisi olabilir. Labioplasti yerinde ısı artışı, kızarıklık ve akıntı ameliyat sonrası enfeksiyon belirtisi olabilir. Bu belirti ve bulgular görüldüğünde doktorunuz mutlaka haberdar edilmelidir. Erken dönemde yapılan ek tedaviler ile bu sorunlar kolaylıkla düzelecektir.

Labioplasti ameliyatı Antalya ilinde yapıldı ise sıcak ve nemden dolayı genital bölgenin temizliği ve kuru tutulmasına daha dikkat edilmelidir.

Labioplasti sonrası nelere dikkat edilmeli?
 • Labioplasti sonrası genital bölge temizliğine dikkat edilmelidir.
 • Doktorun verdiği pansuman, ağrı kesici ve antibiyotikler önerdiği şekilde kullanılmalıdır.
 • Labioplasti sonrası 4-6 hafta denize ve havuza girilmemelidir.
 • İlk 7-10 gün ayaktan duş şeklinde banyo önerilir.
 • Labioplasti sonrası ilk duş 24 saat sonra ayaktan alınabilir.
 • Labioplasti sonrası 4-6 hafta bisiklet, motosiklet ve ata binilmemelidir. Bacak germe gibi sporlardan kaçınılmalıdır.
 • Labioplasti sonrası 4-6 hafta cinsel ilişkiye girilmemelidir.
 • Ameliyat yerinde şişlik, kızarıklık ve akıntı yönünden dikkatli olunmalıdır.
Labioplasti ne zaman iyileşir?

Labioplasti ameliyatında iyileşme süreci genellikle ilk 4-6 haftada büyük oranda tamamlanır. Dikişler ilk 2-3 haftalık dönemde erir. İyileşme döneminde labioplasti alanında hafif kaşıntı olabilir. İlk günlerde ameliyat yerinde ödem bulunur. Ayrıca lekelenme tarzı küçük kanamalar görülebilir.

Aşırı ödem, şişlik, ağrı, fazla miktarda kanama, kızarıklık ve akıntı olması önem arz eder. Bu belirtiler dikişlerde açılma, doku içi kanama ve enfeksiyon göstergesi olabilir. Böyle bir durumda Antalya’daki ya da bulunduğunuz ildeki doktorunuzla mutlaka iletişime geçiniz.

Labioplasti sonrası his kaybı olur mu?

Labioplasti ameliyatı sonrası his kaybı yaşanmaz. Bu nedenle orgazm olumsuz yönde etkilenmez. Yapılan çalışmalar labioplasti sonrası cinsel yaşamın olumlu şekilde etkilendiğini ortaya koymuştur.

Labioplasti olan bayanlarda iç dudak sarkması ve büyümesi nedeni ile yaşanan cinsel ilişki zorluğu ortadan kalkar. Bununla birlikte yapılan iç dudak estetiği kişinin kendine olan güvenini kazanmasına yol açar. Özgüvenin yükselmesi ilişki sırasında alınan hazzı artırmakta ve kişi daha rahat uyarılabilmektedir. Böylelikle cinsel yaşantıda belirgin düzelme sağlanır. 

Labioplasti sonrası cinsel ilişki ne zaman olmalı?

Labioplasti sonrası cinsel ilişki ameliyattan 4-6 hafta sonra olabilir. İlk haftalar doku iyileşmesi nedeni ile ilişkiye girmemek daha sağlıklı olacaktır. Bu haftalarda cinsel ilişkiye girmek dikişlerin açılmasına ya da dikiş yeri enfeksiyonuna neden olabilir.

Labioplasti çeşitleri nelerdir?

Labioplasti genellikle iç dudaklara yapılmaktadır. Ancak bazen dış dudaklarda da sarkma ve büyüme görülebilir. Ya da dış dudak hacmi azdır. Bu durumda dış dudaklara da estetik işlemler uygulanabilir. Dış dudakların küçültülmesi ve dış dudaklara yağ enjeksiyonu da labioplasti başlığı altında uygulanır.

Labioplasti teknikleri nelerdir?

Labioplasti teknik olarak başlıca 2 şekilde uygulanır. Bunlardan biri sarkık ve düzensiz iç dudaklara yapılan kenar çıkarma tekniği, diğeri ise boyutu artmış iç dudaklara yapılan kama çıkarma tekniğidir. Dış dudaklara ise hacim küçültme ya da dış dudak dolgusu şeklinde estetik yöntemler uygulanabilir.

Labioplasti dikişleri alınır mı?

Labioplasti dikişleri alınmaz. Çünkü bu ameliyatta eriyebilen dikişler kullanılır. Yaklaşık 2-3 haftalık süre içinde labioplasti dikişleri erir.

Labioplasti genel anestezi ile mi yapılır?

Antalya’da labioplasti ameliyatı genel anestezi, uyutarak ya da lokal anestezi ile yapılabilir. Genel ya da sedasyon anestezide kişinin aynı gün hastanede kalması önerilir. Genel ya da sedasyon anestezide kişi işlem anını hatırlamaz. 

Labioplasti lokal anestezi ile yapılır mı?

Antalya’da labioplasti ameliyatı için genel ya da sedasyon anestezisi dediğimiz uyutarak işlemin yapılması şart değildir. Labioplasti ameliyatının boyutuna göre işlem sadece lokal (bölgesel) anestezi ile de yapılabilir. Lokal anestezide iç dudaklar uyuşturulur. Operasyon sırasında kişi ağrı ya da acı hissetmez. Ancak işlem anını hatırlar.

Antalya labioplasti ameliyatını hangi doktorlar yapar?

Antalya Labioplasti ameliyatını kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ya da plastik cerrahi doktorları yapar.

Labioplasti nerelerde yapılır?

Labioplasti ameliyatı Antalya’da ve il dışında bu tür estetik operasyonları yapan doktorların bulunduğu hastanelerde uygulanabilmektedir. 

Labioplasti hakkında yorumlar nasıldır?

Labioplasti ameliyatı iç dudak estetiği konusunda deneyim ve tecrübesi bulunan merkezlerde uygulandı ise labioplasti olanların yorumları oldukça iyidir. İç dudak estetiği ameliyatı ile kişi hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak sıkıntı ve şikayetlerinden kurtulmaktadır. İç dudak sarkıklığının neden olduğu problemlerin giderilmesi ve kişinin özgüvenini yeniden kazanması labioplasti hakkında olumlu yorumlar sağlamaktadır.

Labioplasti ameliyatı yapan hastaneler hangileri?

Labioplasti ameliyatı her hastanede yapılabilir. Ancak özellikli bir işlem olduğundan her doktor bu ameliyatı yapmayabilir. O nedenle tercih ettiğiniz kliniği arayarak labioplasti ameliyatının uygulanıp uygulanmadığı hakkında bilgi almanız önerilir.

Labioplasti ameliyatı riskleri nelerdir?

Labioplasti ameliyatında her cerrahi işlemde olabilen ödem, kanama, enfeksiyon gibi riskler vardır. Bu riskler ameliyatın deneyimli kliniklerde yapılması ve doktor önerilerine tam uyulması ile minimale iner. Enfeksiyonlardan korunmak için doktorun verdiği antibiyotikler önerilen şekilde kullanılmalıdır.

Labioplasti komplikasyonları nelerdir?

Labioplasti ameliyatı steril şartlarda yapılan cerrahi bir operasyondur. Her ameliyatta olan benzer risk ve komplikasyonlara sahiptir. Labioplasti sonrası dikişlerde açılma, ameliyat yerinde kanama, doku içi kan birikmesi, enfeksiyon gelişimi gibi komplikasyonlar görülebilir. Ancak deneyimli merkezlerde bu risk ve komplikasyon oranları oldukça düşüktür. 

Labioplasti ameliyatı kızlık zarına zarar verir mi?

Kızlık zarı vajina girişinin 10-20 mm içinde bulunur. İç dudaklar ile kızlık zarı anatomik olarak farklı yerdedir. Bu nedenle iç dudak ameliyatı ile kızlık zarının bir ilgisi bulunmaz. Labioplasti ameliyatı kızlık zarına zarar vermez.

Labioplasti ameliyatı devlet hastanesinde yapılır mı?

Bu türden estetik cerrahi operasyonlar genellikle devlet hastanelerinde ödenmediği için uygulanmamaktadır.

Labioplasti öncesi ve sonrası nasıl olur?

Labioplasti öncesi iç dudaklarda tek ya da çift taraflı büyüme, iç dudak sarkması, kenarlarda düzensizlik olabilir. Bazen de saplı doku çıkıntısı bulunabilir. İç dudaklardaki bu sorunlar labioplasti cerrahisi sonrası giderilecektir. Labioplasti sonrası iç dudaklarda küçülme sağlanırken iç dudak kenarları da daha düzgün hale getirilir. Labioplasti öncesi ve sonrası arasında olumlu yönde belirgin bir fark olur.

Labioplasti sonrası iz kalır mı?

Labioplasti ve benzeri genital operasyonlar estetik ameliyatlardır. Bu ameliyatların deneyimli kliniklerde yapılması ile başarı ve memnuniyet oranı oldukça yüksektir. Tecrübeli merkezlerde ve uzman hekimler tarafından yapılırsa genellikle herhangi bir iz kalmaz.

Labioplasti kaşıntıya neden olur mu?

Dikişlerin erimesine bağlı iyileşme döneminde labioplasti sonrası hafif kaşıntı olabilir. Ancak yoğun miktarda kaşıntı ve eşlik eden kızarıklık, şişlik gibi başka klinik bulgularında olması durumunda doktorunuzu mutlaka haberdar ediniz.

Labioplasti lazer ile yapılır mı?

Labioplasti lazer ile yapılabilir. Lazer sadece dokuları kesme yöntemi olup cerrahi yönteme göre bir üstünlüğü yoktur.

Labioplasti sonrası morluk neden olur?

Labioplasti sonrası morluk cilt altı yumuşak dokuya kan sızması sonucu görülebilir. Morluk ve beraberinde şişlik olması bu durumu destekler. Bu açıdan doktorun muayene etmesi uygun olacaktır.

Labioplasti sonrası ödem olur mu?

Labioplasti sonrası cerrahi bölgede az miktarda cilt ve cilt altı yumuşak doku ödemi görülebilir. Fazla miktarda ödem ve şişlik olması yumuşak doku içi kan birikimini akla getirir. Labioplasti sonrası ödemle birlikte ciltte kızarıklık ve akıntı görülmesi enfeksiyon lehine bulgulardır. Bu bulguların erkenden fark edilip varsa enfeksiyonun tedavisi yapılır.

Labioplasti sonrası ödem ne zaman geçer?

Labioplasti sonrası öden 10 gün içinde %90 oranında geçer. Labioplasti sonrası ödem 2-3 ay içinde ise tamamen kaybolur.

Labioplasti sonrası ağrı olur mu?

Labioplasti ameliyatı sırasında anestezi uygulanır. Ayrıca iç dudaklar uyuşturulur. Bu nedenle labioplasti ameliyatı sırasında ağrı ya da acı duyulmaz. İşlem sonrası ağrılar için doktorunuz ağrı kesici verecektir. İşlem sonrası birkaç gün olan sızlama tarzı ağrılar azalarak geçecektir.

Labioplasti sonrası kanama olur mu?

Labioplasti sonrası 7-10 gün lekelenme tarzı küçük kanamalar olabilir. Ancak fazla miktarda kanama olması durumunda mutlaka doktorunuza bilgi veriniz.

Labioplasti sonrası şişlik neden olur?

Labioplasti sonrası cerrahi bölgede belirgin şişlik olması doku içi kan birikimini düşündürür. Ancak hafif ödeme bağlı şişlik işlem sonrası görülebilmektedir.

Labioplasti sonrası banyo yapılır mı?

Labioplasti ameliyatından 24 saat sonra ayaktan duş şeklinde banyo yapılabilir. 7-10 gün ayaktan duş şeklinde banyo yapılması önerilir. İşlem sonrası 4-6 hafta içinde küvet, havuz ve denize girmek önerilmez.

Labioplasti sonrası normal doğum yapılabilir mi?

Labioplasti ameliyatı olmuş bir bayan normal doğum yapabilir. Bu tür ameliyatlar normal doğuma engel değildir.

Gizlilik taahhütnamesi

Antalya’daki kliniğimize başvurma sebebiniz ve kişisel bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği R.G. 01.08.1998, 23420) tamamen gizli tutulacaktır. Başka şahıslara kişisel bilgileriniz, hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmez.

Genital Estetik Konuları

SORU SORABİLİRSİNİZ
 • E
  Eyl***31.05.2019

  Merhaba labioplasti için fiyat alabilir miyim? Antalya da yaşıyorum

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Labioplasti fiyatı için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bizi arayınız.

 • S
  Sin***30.05.2019

  Merhabalar. Ben size labioplasti ameliyatını sormak istiyordum. İlk muayene ücretsiz mi? Ameliyat ücreti ne kadar? Teşekkür ederim.

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Labioplasti Ameliyatı düşünüyorsanız öncesinde ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz. Randevu için 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bizi arayınız.

 • Ç
  Çağ***19.05.2019

  Merhaba Funda Hanım. Ben labioplasti olmak istiyorum . Dış dudaklarda sarkma var. Profesyonel sporcuyum ne gibi sınırlılıkları olur ? Fiyat konusunda ne kadar yardımcı olabilirsiniz aynı zamanda öğrenciyim

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Labioplasti ameliyatı konusunda detaylı bilgi için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bizi arayınız. Fiyat ve ameliyat hakkında size detaylı bilgi verecegiz.

 • F
  Fun***07.05.2019

  Labioplasti ve genital bolge beyazlatma fiyatini ogrenmek istiyorum.sehir disindan gelecek olan hastalarinizi geldikleri gun ameliyata aliyo musunuz?Arastirdigim kadariyla muayene yeri ve ameliyat olma yeri farkli.Sehir disindan gelenler icin surec nasil isliyor?Bir de labioplasti ve genital bölge beyazlatma ayni anda yapilabilir mi?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Konu hakkında detaylı bilgi için lütfen 0 242 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • D
  Der***26.04.2019

  İç dudak ameliyatı için fiyat alabilirmiyim Burdurdan olduğum için fiyat alıp öle gelmek istiyorum şimdiden tesekkurler

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  İç dudak ameliyatı (labioplasti) fiyatları için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bize ulaşınız. Labioplasti ameliyatı için Burdur İlinden de gelen hastalarımız bulunmaktadır. Bize telefon numaramızdan ulaştığınız takdirde size labioplasti ameliyatı hakkında detaylı bilgi verecegiz.

 • E
  Eda***18.04.2019

  Merhaba iyi günler Labioplasti Ameliyatının Fiyatı hakkında bilgi almak istiyorum. Teşekkürler

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Labioplasti ameliyatı fiyatları için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bizi arayınız.

 • Ç
  Çağ***06.04.2019

  Merhaba ben labioplasti ameliyatlının fiyatını soracaktım. Bodrum da yaşıyorum, 20 yaşında ve öğrenciyim. Lütfen yardımcı olun

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Labioplasti ameliyatı fiyatları ve işlem hakkında detaylı bilgi için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bizi arayınız.

 • M
  Mer***02.04.2019

  Liboplasti ameliyatı fiyatı nedir? ÖğrenebiliR miyim. Şehir dışında yaşıyorum.

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Labioplasti ameliyatı için şehir dışından gelebilirsiniz. Labioplasti ameliyatı fiyatları için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bize ulaşınız.

 • E
  Edi***12.02.2019

  Fiyatı ne kadar

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Labioplasti fiyatı için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit telefonumuzdan bize ulaşınız.

 • G
  Goz***30.01.2019

  ben labioplasti ameliyati ve dudak dolgusu ameliyati olmayi dusunuyorum bunlarin fiyatlari nedir bilgi verirseniz sevinirim

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Labioplasti ve dış dudak dolgusu hakkında detaylı bilgi ve fiyatlar için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bize ulaşınız.

SORU SOR
Basından Videolar

Kadın sağlığı, gebelik ve tüp bebekle ile ilgili TV programlarımız merakla takip edilmektedir.

Yorum ve Fiyat Talebi Formu

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolDoğum - Gebelik ve Kadın Hastalıkları Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621