Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıMENÜ
Antalya Labioplasti Ameliyatı Fiyatları

Labioplasti

Labioplasti iç dudak sarkması sonucu bu genital yapının cerrahi olarak küçültülüp düzeltilmesi ameliyatıdır. Labioplasti ameliyatı ile çeşitli cerrahi teknikler kullanılarak iç dudaklardaki sarkma ve büyümeler düzeltilir.
Labioplasti

Labioplasti Nedir?

Labioplasti iç dudaklardaki yapısal ya da yaşla birlikte olan sarkma ve büyümenin düzeltilmesi ameliyatıdır. İç dudaklar normalde ayakta ve bacaklar kapalı iken dışarıdan bakmakla görünmez. Sarkma sık görülen genital bölge sorunlarından biridir. Bazen de doğuştan olur.  Labioplasti ameliyatı ile iç dudaklardaki sarkma, büyüme ve polip tarzındaki çıkıntılar güvenli bir şekilde düzeltilir.

Labioplasti Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Labioplasti ameliyatı iç dudak sarkması ve büyümesinden kaynaklanan sorunlar nedeni ile yapılır. İç dudaklar genital bölgenin önemli bir parçasıdır. Ter bezleri açısından zengin bir doku olup vajinal girişi örterek burayı korumaktadır. İç dudaklardaki büyüme bazı sorunlara neden olur;

 • İç dudak sarkması ya da büyümesi labioplasti olmamış bir kadında genital bölgenin daha nemli olmasına yol açar. Bu da mikroorganizmaların daha kolay çoğalmasına neden olur. Bu bölgede gelişen enfeksiyonlar vajinaya ilerleyerek kötü kokulu akıntı, ağrı ve ateş gibi belirtilerle vajinal iltihab gelişimine sebebiyet verir.
 • İç dudakların komşuluğunda sağlı ve sollu bartholin denen salgı bezleri vardır. Bu bezler bir kanal ile kızlık zarının hemen önüne açılır. Bartholin bezlerinin salgıladığı sıvı vajinal girişe akarak cinsel ilişkide kayganlık sağlar. Vajinal enfeksiyonlar bu bezlere yayılırsa Bartholin apsesi gelişmesine neden olabilir. Labioplasti ameliyatı dolaylı olarak bu tür enfeksiyonların önüne geçer.
 • İç dudak sarkması ve büyümesi sürtünme sonucu ciltte tahrişe neden olur. Bu da genital bölgede acı ve kaşıntı gibi şikayetleri beraberinde getirir. Kronik dönemde tedavi edilmez ise ciltte nekroz ve açık yara gelişebilir. Labioplasti ameliyatı genital bölgenin normal anatomik yapısını almasında faydalı olacaktır.
 • Labioplasti olmamış ve iç dudak sarkması olan bir kişide ayakta iken dış dudaklar arasından sarkma olur. Bu da özellikle mayo, bikini ve tayt gibi dar kıyafetlerin giyilmesini zorlaştırır. Aynı zamanda tuvalet temizliği de daha güç yapılır.
 • İç dudak sarkması ile iç çamaşıra temas, tahriş ve kızarıklık oluşturur. Bu da uzun dönemde kişiyi çok rahatsız eder. Labioplasti bu gibi sorunları çözecektir. 
 • İç dudak sarkması ve büyümesi cinsel ilişki sırasında problemlere neden olur. Penisin vajene girmesinde zorluk ya da ilişki sırasında sarkık olan kısmın rahatsız etmesi sorun yaratır.
 • İç dudak sarkması kozmetik olarak ta hoş görünmez. Labioplasti iç dudak sarkması nedeniyle sorun yaşayan kadınlara etkin bir çözüm sunar.
 • Bazen doğuştan iç dudaklardan birinde saplı doku çıkıntısı bulunabilir. Bu hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak günlük yaşamda sorun yaratır. İç dudaktaki saplı doku parçası iç çamaşırı kullanırken, kıyafet giymede, tuvalet temizliği sırasında ve spor aktiviteleri yaparken sorun yaratır. Labioplasti ameliyatı ile bu saplı doku parçası cerrahi olarak kolay bir şekilde alınabilir.

Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti ameliyatı iç dudak sarkması, asimetrisi, düzensizliği, büyümesi ve çıkıntısı gibi farklı birçok nedenle uygulanır. Cerrahi yöntem iç dudakta bu sayılan problemlerden hangisinin bulunduğuna göre değişir.

Temelde labioplasti ameliyatı 3 şekilde yapılır.

 • Kenar çıkarma ve düzeltme yöntemi
 • Kama çıkarma ve birleştirme yöntemi
 • Saplı doku parçasının alınması

Kenar çıkarma yöntemi iç dudak sarkması ve düzensizliği olduğu durumlarda uygulanır. Çıkıntılı kenar çıkartılarak kalan doku dikilir. Kama çıkarma yöntemi ise daha çok iç dudak büyümesi olanlara uygulanır. İç dudaktaki büyüme tek taraflı ya da çift taraflı olabilir. Kama yönteminde iç dudakların dış kenarından üçgen şeklinde bir doku parçası çıkartılır. Açıkta kalan kenar uçları birbirine dikilir. Böylece iç dudak hacmi azaltılmış olur. Bazen doğuştan ya da sonradan iç dudaklardan birinde saplı doku çıkıntısı bulunur. Bu doku sap kısmının iç dudağa birleştiği yerden cerrahi olarak çıkartılabilir.

Labioplasti Antalya

Labioplasti ameliyatı iç dudak sarkması ya da büyük iç dudakların küçültülmesi için yapılan cerrahi operasyonlardır. Labioplasti zor bir ameliyat değildir. Labioplasti doktorlar tarafından yaygın yapılan bir estetik operasyondur. Ancak tecrübeli ve deneyimli bir hekim tarafından yapılması başarılı sonuçlar alınmasını sağlar. Labioplasti Antalya ilinde sedaston anestezisi altında sağlıklı ve güvenli bir şekilde yapılmaktadır.

Labioplasti Fiyatları 2022

Labioplasti fiyatları 2022 Antalya’da ameliyatın yapıldığı hastane, doktor tercihi ve seçilen anestezi yönteminde göre belirlenir. İç dudak düzensizliği bazen ufak bir doku parçasının çıkartılması ile giderilebilir. Bazen de kama çıkarma yönteminde olduğu gibi daha büyük bir operasyon gerekebilir. Bu yüzden doktor muayene ederek yapılacak cerrahi işlemi planlar ve kişiye belli bir maliyet sunar.

İç Dudak Sarkması

İç dudak sarkması doğuştan, yaşlanmaya bağlı, uzun süren enfeksiyonlar ya da sigara kullanımına bağlı gelişebilir. Herhangi bir neden olmadan da görülebilir. İç dudak sarkması ve büyümesi hareket sırasında ciltte tahriş, cinsel ilişkide zorlanma, kötü koku, ağrı ve enfeksiyon gibi durumlara yol açar.

İç Dudak Büyümesi ve Sarkması

Labioplasti kaç yaşında yapılır?

Labioplasti ameliyatı 18 yaşını doldurmuş iç dudak sarkması, iç dudaklarda büyüme, asimetri, düzensizlik ve çıkıntı olan kadınlara uygulanabilir.

Labioplasti ameliyatı gerekli mi?

Labioplasti ameliyatı yazımızın başında da anlatıldığı üzere birçok farklı klinik neden ile yapılır. Tekrar hatırlayacak olursak iç dudak sarkması ve büyümesi terleme ve sürtünme sonucu, ciltte tahriş ve enfeksiyon yaratır. Bu durum genital bölge temizliğini de zorlaştırıp günlük yaşamda sorunlara neden olur. Tedavi edilmediği zaman cinsel yaşamdaki problemler de dahil olmak üzere bir dizi sıkıntıyı beraberinde getirir.

Labioplasti ameliyatı öncesi kişinin günlük yaşamda karşısına çıkan bu sorunlar doktorun muayene bulguları ile birlikte değerlendirilir. Bu şekilde labioplasti ameliyatının gerekli olup olmadığına karar verilir. Labioplasti ameliyatı gerekli ise bir an önce operasyon planı yapılarak bu sorunların giderilmesi sağlanır.

Labioplasti ameliyatı ne kadar sürer?

Labioplasti ameliyatı yaklaşık 30-40 dakika sürer. Ameliyat öncesi değerlendirme, hazırlıklar, işlem sonrası gözlem ve taburculuk süresi ile birlikte toplamda birkaç saati bulur.

Uyutarak anestezi ile ameliyat yapıldı ise hastanede bir gece kalmak gerekir. Labioplasti ameliyatında eriyebilen dikişler kullanılır. Bu nedenle işlem sonrası dikiş aldırmaya gerek yoktur. Labioplasti Antalya ilinde özel hastanelerde benzer sürelerde yapılmaktadır. 

Labioplasti sonrası nelere dikkat edilmeli?

 • Labioplasti olanlar cinsel bölge temizliğine dikkat etmelidir. Tuvalet sonrası genital bölge ılık su ile önden arkaya doğru temizlenir. Temizlik sonrasında ameliyatın yapıldığı yer ve dikişler kuru tutulmalıdır. Varsa doktorunuzun verdiği pansuman önerdiği şekilde uygulanır.
 • Labioplasti ameliyatı sonrası ilk banyo işlemden 24 saat sonra ayaktan duş şeklinde yapılır. Özellikle ilk 7-10 gün ayaktan duş şeklinde banyo önerilir. Labioplasti sonrası banyo ve duş alırken ayaktan duş şeklinde yıkanmak daha doğrudur. Labioplasti sonrası küvet kullanmak önerilmez. Küvet kullanmak vajinal bölge içine su girmesine neden olur. Bu da enfeksiyon riski yaratır. Ayrıca dikişlerin iyileşmesini de olumsuz etkiler.
 • Labioplasti sonrası olan ağrılar için doktorunuzun verdiği ağrı kesiciler kullanılabilir. Enfeksiyon gelişmesini önlemek için varsa eğer doktorunuzun verdiği antibiyotikler tarif edildiği şekilde aksatılmadan kullanılmalıdır.
 • Labioplasti olanların ilk birkaç hafta spor aktivitelerinden kaçınması önerilir. Özellikle bacakların ağırlıklı olarak kullanıldığı jimnastik, tekvando, futbol, pilates ve benzeri spor aktiviteleri dikişlerin açılmasına neden olabilir.
 • Labioplasti ameliyatı olanlar isterse ertesi gün iş hayatına dönebilir. Ancak ilk birkaç hafta daha dikkat edilmeli, bacak ve genital bölgeyi zorlayıcı işlerden kaçınılmalıdır.

Labioplasti Ameliyatı Özgüveni Artırır Mı?

Labioplasti ameliyatı kendine olan özgüveni artırır. Cinsel yaşam hem iç dudakların küçültülmesi hem de özgüvenin kazanılması ile daha iyi bir duruma gelir. Bu ameliyat bölgesel ya da uyutarak yapılan anestezi ile ağrısız olarak uygulanabilir.

labioplasti ameliyatı antalya

Labioplasti sonrası tekrar büyüme olur mu?

Labioplasti ameliyatı deneyimli ve tecrübeli bir uzman tarafından yapılmalıdır. Kozmetik yönü de bulunan labioplasti ameliyatında kişiye özgü bir cerrahi planlanır. Hangi bölgenin ne kadar ve nasıl küçültüleceği belirlenir.

Kullanılacak cerrahi tekniğe karar verildikten sonra ameliyata geçilir. Labioplasti ameliyatı sonrası bu bölgeyi ilgilendiren herhangi bir sorun (örneğin enfeksiyon, travma) yaşanmadı ise iç dudaklarda tekrar büyüme olmaz.

Labioplasti Ameliyatı Riskleri

Labioplasti ameliyatı her cerrahi operasyonda bulunan riskler içerir. Bunlar başlıca ağrı, şişlik, ödem, kanama ve enfeksiyon gibi durumlardır. Bazen de anesteziye bağlı bulantı, kusma ve sersemlik gibi şikayetler oluşabilir. Anestezi sonrası olan bu şikayetler genellikle birkaç saat içinde kendiliğinden geçer.

Labioplasti hangi durumlarda yapılır?

Labioplasti gereken durumlar iç dudaklarda sarkma, büyüme, asimetri, saplı doku bulunması ve düzensizliği gibi nedenlerdir. İç dudaklardaki bu anormal boyut ve görünüm değişikliği hem kozmetik hem de fiziksel sorunlara yol açar. Hatta uzun dönemde bu nedenle kişinin özgüvenini yitirmesi depresyon ve benzeri psikolojik sorunlara neden olabilir.

Labioplasti ameliyatı sonrası bakım

 • Labioplasti sonrası genital temizlik en önemli bakımdır. Bu nedenle tuvalet temizliğini önden arkaya doğru, ılık su kullanarak nazikçe yapmak gerekir. Sonrasında bu bölge ıslak bırakılmamalıdır.
 • Banyo ilk 7-10 gün ayaktan duş şeklinde yapılır. Sonrasında genital bölge nazikçe kurulanır. Labioplasti sonrası 4-6 hafta sauna, küvet, deniz ve havuza girilmemelidir.
 • İç çamaşır seçiminde pamuklu olanlar tercih edilir. Pamuklu iç çamaşır kullanımı bu bölgenin nemli kalmasını önler.
 • Dar kot, tayt ve benzeri sıkı kıyafetler yerine bol ve hava dolaşımı kolay olan giysiler tercih edilmelidir.
 • Doktorunuzun önerdiği özel bir pansuman varsa tarif ettiği şekilde yapılır. Ancak genellikle özel bir pansumana gerek duyulmaz.

Labioplasti yerinde ciltte şişlik, kızarıklık, akıntı ve ısı artışı gibi belirti ve bulgular açısından dikkatli olunmalıdır. Labioplasti sonrası bu bölgede fazla olmayan bir şekilde hafif ödem oluşabilir. Ancak fazla miktarda ödem ve şişlik doku içi kanama (hematom) belirtisidir.

Labioplasti yerinde ısı artışı, kızarıklık ve akıntı ameliyat sonrası enfeksiyon belirtisi olabilir. Bu belirti ve bulgular görüldüğünde doktorunuz mutlaka haberdar edilmelidir. Erken dönemde yapılan ek tedaviler ile bu sorunlar kolaylıkla düzelecektir.

Labioplasti ameliyatı Antalya ilinde yapıldı ise sıcak ve nemden dolayı genital bölgenin temizliği ve kuru tutulmasına daha dikkat edilmelidir.

Labioplasti sonrası öneriler

 • Labioplasti sonrası genital bölge temizliğine dikkat edilmelidir.
 • Doktorun verdiği pansuman, ağrı kesici ve antibiyotikler önerdiği şekilde kullanılmalıdır.
 • Labioplasti sonrası 4-6 hafta denize ve havuza girilmemelidir.
 • İlk 7-10 gün ayaktan duş şeklinde banyo önerilir.
 • Labioplasti sonrası ilk duş 24 saat sonra ayaktan alınabilir.
 • Labioplasti sonrası 4-6 hafta bisiklet, motosiklet ve ata binilmemelidir. Bacak germe gibi sporlardan kaçınılmalıdır.
 • Labioplasti sonrası 4-6 hafta cinsel ilişkiye girilmemelidir.
 • Ameliyat yerinde şişlik, kızarıklık ve akıntı yönünden dikkatli olunmalıdır.

Labioplasti ameliyatı iyileşme süresi ne kadar?

Labioplasti ameliyatında iyileşme süreci genellikle ilk 4-6 haftada büyük oranda tamamlanır. Dikişler ilk 2-3 haftalık dönemde erir. İyileşme döneminde labioplasti alanında hafif kaşıntı olabilir. İlk günlerde ameliyat yerinde ödem bulunur. Ayrıca lekelenme tarzı küçük kanamalar görülebilir.

Aşırı ödem, şişlik, ağrı, fazla miktarda kanama, kızarıklık ve akıntı olması önem arz eder. Bu belirtiler dikişlerde açılma, doku içi kanama ve enfeksiyon belirtisi olabilir. Böyle bir durumda Antalya’daki ya da bulunduğunuz ildeki doktorunuzla mutlaka iletişime geçiniz.

Labioplasti sonrası his kaybı olur mu?

Labioplasti ameliyatı sonrası his kaybı yaşanmaz. Bu nedenle orgazm olumsuz yönde etkilenmez. Yapılan çalışmalar labioplasti sonrası cinsel yaşamın olumlu şekilde etkilendiğini ortaya koymuştur.

Labioplasti olan kadınlarda iç dudak sarkması ve büyümesi nedeni ile yaşanan cinsel ilişki zorluğu ortadan kalkar. Bununla birlikte yapılan iç dudak estetiği kişinin kendine olan güvenini kazanmasına yol açar.

Özgüvenin yükselmesi ilişki sırasında alınan hazzı artırmakta ve kişi daha rahat uyarılabilmektedir. Böylelikle cinsel yaşantıda belirgin düzelme sağlanır. 

Labioplasti sonrası cinsel ilişki ne zaman olmalı?

Labioplasti sonrası cinsel ilişki ameliyattan 4-6 hafta sonra olabilir. İlk haftalar doku iyileşmesi nedeni ile ilişkiye girmemek daha sağlıklı olacaktır. Bu haftalarda cinsel ilişkiye girmek dikişlerin açılmasına ya da dikiş yeri enfeksiyonuna neden olabilir.

Labioplasti çeşitleri nelerdir?

Labioplasti genellikle iç dudaklara yapılmaktadır. Ancak bazen dış dudaklarda da sarkma ve büyüme görülebilir. Ya da dış dudak hacmi azdır. Bu durumda dış dudaklara da estetik işlemler uygulanabilir. Dış dudakların küçültülmesi ve dış dudaklara yağ enjeksiyonu da labioplasti başlığı altında uygulanır.

Labioplasti teknikleri nelerdir?

Labioplasti teknik olarak başlıca 2 şekilde uygulanır. Bunlardan biri sarkık ve düzensiz iç dudaklara yapılan kenar çıkarma tekniği, diğeri ise boyutu artmış iç dudaklara yapılan kama çıkarma tekniğidir. Dış dudaklara ise hacim küçültme ya da dış dudak dolgusu şeklinde estetik operasyonlar yapılır.

Labioplasti sonrası dikişler ne zaman alınır?

Labioplasti dikişleri alınmaz. Çünkü bu ameliyatta eriyebilen dikişler kullanılır. Yaklaşık 2-3 haftalık süre içinde labioplasti dikişleri doku içinde kendiliğinden erir.

Labioplasti genel anestezi ile mi yapılır?

Antalya’da labioplasti ameliyatı genel anestezi, uyutarak ya da lokal anestezi ile yapılabilir. Genel ya da sedasyon anestezide kişinin aynı gün hastanede kalması önerilir. Genel ya da sedasyon anestezisi alan kişi işlem anını hatırlamaz. 

Labioplasti lokal anestezi ile yapılır mı?

Labioplasti ameliyatı için genel ya da sedasyon anestezisi dediğimiz uyutarak işlemin yapılması şart değildir. Labioplasti ameliyatının boyutuna göre işlem sadece lokal (bölgesel) anestezi ile de yapılabilir. Lokal anestezide iç dudaklar uyuşturulur. Operasyon sırasında kişi ağrı ya da acı hissetmez. Ancak işlem anını hatırlar.

Labioplasti ameliyatını hangi doktorlar yapar?

Antalya labioplasti ameliyatını Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ya da Plastik Cerrahi doktorları yapar.

Labioplasti nerelerde yapılır?

Labioplasti ameliyatı Antalya’da ve il dışında bu tür estetik operasyonları yapan doktorların bulunduğu özel hastanelerde uygulanabilmektedir. 

Labioplasti yorumları

Labioplasti ameliyatı iç dudak estetiği konusunda deneyim ve tecrübesi bulunan merkezlerde uygulandı ise labioplasti yorumları oldukça iyidir. İç dudak estetiği ameliyatı ile kişi hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak sıkıntı ve şikayetlerinden kurtulmaktadır. İç dudak sarkıklığının neden olduğu problemlerin giderilmesi ve kişinin özgüvenini yeniden kazanması labioplasti hakkında olumlu yorumlar sağlamaktadır.

Labioplasti ameliyatı yapan hastaneler

Labioplasti ameliyatı her özel hastanede yapılabilir. Ancak özellikli bir işlem olduğundan her doktor bu ameliyatı yapmayabilir. Bu nedenle tercih ettiğiniz kliniği arayarak labioplasti ameliyatının uygulanıp uygulanmadığı hakkında bilgi almanız önerilir.

Labioplasti Riskleri

Labioplasti ameliyatında her cerrahi işlemde olabilen ödem, kanama, enfeksiyon gibi riskler vardır. Bu riskler ameliyatın deneyimli kliniklerde yapılması ve doktor önerilerine tam uyulması ile minimale iner. Enfeksiyonlardan korunmak için doktorun verdiği antibiyotikler önerilen şekilde kullanılmalıdır.

Labioplasti komplikasyonları nelerdir?

Labioplasti ameliyatı steril şartlarda yapılan cerrahi bir operasyondur. Her ameliyatta olan benzer risk ve komplikasyonlara sahiptir. Labioplasti sonrası dikişlerde açılma, ameliyat yerinde kanama, doku içi kan birikmesi, enfeksiyon gelişimi gibi komplikasyonlar görülebilir. Ancak deneyimli merkezlerde bu risk ve komplikasyon oranları oldukça düşüktür. 

Labioplasti ameliyatı kızlığa zarar verir mi?

Kızlık zarı vajina girişinin 10-20 mm içinde bulunur. İç dudaklar ile kızlık zarı anatomik olarak farklı yerdedir. Bu nedenle iç dudak ameliyatı ile kızlık zarının bir ilgisi bulunmaz. Labioplasti ameliyatı kızlık zarına zarar vermez.

Labioplasti devlet hastanesinde yapılır mı?

Bu türden estetik cerrahi operasyonlar genellikle devlet hastanelerinde ödenmediği için uygulanmaz.

Labioplasti Sonrası

Labioplasti öncesi ve sonrası

Labioplasti öncesi iç dudaklarda tek ya da çift taraflı büyüme, iç dudak sarkması, kenarlarda düzensizlik vardır. Bazen de saplı doku çıkıntısı bulunur. İç dudaklardaki bu sorunlar labioplasti cerrahisi sonrası geçer. Labioplasti sonrası iç dudaklarda küçülme sağlanırken iç dudak kenarları da daha düzgün hale gelir. Labioplasti öncesi ve sonrası arasında olumlu yönde belirgin bir fark vardır.

Labioplasti sonrası iz kalır mı?

Labioplasti ve benzeri genital operasyonlar estetik ameliyatlardır. Bu ameliyatların deneyimli kliniklerde yapılması ile başarı ve memnuniyet oranı oldukça yüksektir. Tecrübeli merkezlerde ve uzman hekimler tarafından yapılırsa genellikle herhangi bir iz kalmaz.

Labioplasti sonrası kaşıntı

Dikişlerin erimesine bağlı iyileşme döneminde labioplasti sonrası hafif kaşıntı olabilir. Ancak yoğun miktarda kaşıntı ve eşlik eden kızarıklık, şişlik gibi başka klinik bulgularında olması durumunda doktorunuzu mutlaka haberdar ediniz.

Labioplasti lazer ile yapılır mı?

Labioplasti lazer ile yapılabilir. Lazer sadece dokuları kesme yöntemi olup cerrahi yönteme göre bir üstünlüğü yoktur.

Labioplasti sonrası morluk

Labioplasti sonrası morluk cilt altı yumuşak dokuya kan sızması sonucu görülebilir. Morluk ve beraberinde şişlik olması bu durumu destekler. Bu açıdan doktorun muayene etmesi uygun olacaktır.

Labioplasti sonrası ödem

Labioplasti sonrası cerrahi bölgede az miktarda cilt ve cilt altı yumuşak doku ödemi görülebilir. Fazla miktarda ödem ve şişlik olması yumuşak doku içi kan birikimini akla getirir. Labioplasti sonrası ödemle birlikte ciltte kızarıklık ve akıntı görülmesi enfeksiyon lehine bulgulardır. Bu bulgular erkenden fark edilmeli varsa enfeksiyonun tedavisi yapılmalıdır.

Labioplasti sonrası ödem ne zaman geçer?

Labioplasti sonrası öden 10 gün içinde %90 oranında geçer. Labioplasti sonrası ödem 2-3 ay içinde ise tamamen kaybolur.

Labioplasti sonrası ağrı

Labioplasti ameliyatı sırasında anestezi uygulanır. Ayrıca iç dudaklar uyuşturulur. Bu nedenle labioplasti ameliyatı sırasında ağrı ya da acı duyulmaz. İşlem sonrası ağrılar için doktorunuz ağrı kesici verecektir. İşlem sonrası birkaç gün olan sızlama tarzı ağrılar azalarak kendiliğinden geçer.

Labioplasti sonrası kanama

Labioplasti sonrası 7-10 gün lekelenme tarzı küçük kanamalar olabilir. Ancak fazla miktarda kanama olması durumunda mutlaka doktorunuza bilgi veriniz.

Labioplasti sonrası şişlik

Labioplasti sonrası cerrahi bölgede belirgin şişlik olması doku içi kan birikimini düşündürür. Ancak hafif ödeme bağlı şişlik işlem sonrası görülebilmektedir.

Labioplasti sonrası banyo

Labioplasti ameliyatından 24 saat sonra ayaktan duş şeklinde banyo yapılabilir. 7-10 gün ayaktan duş şeklinde banyo yapılması önerilir. İşlem sonrası 4-6 hafta içinde sauna, küvet, havuz ve denize girmek önerilmez.

Labioplasti sonrası normal doğum yapılabilir mi?

Labioplasti ameliyatı olmuş bir kadın normal doğum yapabilir. Bu tür ameliyatlar normal doğuma engel değildir.

Gizlilik taahhütnamesi

Antalya’daki kliniğimize başvurma sebebiniz ve kişisel bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği R.G. 01.08.1998, 23420) tamamen gizli tutulacaktır. Başka şahıslara kişisel bilgileriniz, hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmez.

Genital Estetik Konuları

 • Labioplasti ameliyatı için ilk tercihiniz Funda Hanım olsun.

  Ameliyat öncesi çok endişeleniyordum. Şüphelerim vardı. Fakat şu an çok memnunum hem ameliyat olsun hem doktorum olsun. Labioplasti ameliyatı için ilk tercihiniz Funda Hanım olsun. Her şey için teşekkür ederim.

 • Her kadına tek adres olarak tavsiye ediyorum.

  Uzun zamandır labioplasti hakkında araştırmalar yapıyordum. Çoğu kadın gibi kimseye de danışamadığım için kendi çabalarımla ve cesaretimle yolunu bulmaya çalıştım. Ne mutu ki Funda hanım ile tanıştım. Sosyal medyadan yaptığım araştırmalar ile kendine güvendiğim için hiç pişman olmadım. Aksine iyi ki diyorum ve ihtiyacı olan her kadına tek adres olarak tavsiye ediyorum. Şu oturuşumda, bacak bacak üstüne atışımda, dar ve şort pantolonlar giydiğimde inanılmaz rahatım. Operasyon geçirdiğimde de hiç mi hiç belli değil. Özgüvenimi tekrar kazandım. Ellerinize sağlık Funda Hanım. İyi ki varsınız.  

 • Labioplasti ameliyatı oldum ve şu an çok memnunum.

  Merhabalar… Ben yıllardır iç dudağın uzunluğundan şikayetçiydim. Araştırmalarım sonucu bu işi en iyi yapanlardan biri olduğuna inandığım için Funda Hanım’a başvurdum. Kuzenim, arkadaşım ve ben iç dudak estetiği ameliyatından çok memnun kaldık. Funda hanım hem çok ilgili hem de güzel bir süreç yaşattı. Daha önce iç dudaktan ötürü birçok sorun yaşadım. Hem psikolojik hem de fiziksel olarak bu durumun baya bir zorluğunu yaşadım. Sorunsuz bir şekilde labioplasti ameliyatı oldum. Ve şu an çok memnunum. Kendimi her açıdan daha iyi hissetmemi sağladı. Bu sorunu yaşayan herkese tavsiye ediyorum. Ayrıca Funda Hanım’ın çalışanlarından çok memnunum. Her aşamada onlarda çok ilgili ve güzel karşıladılar.

 • Şu an daha mutluyum ve öz güvenim yerine geldi.

  Oldum olası kafama taktığım operasyonu Funda Hanım ve ekibi sayesinde çok küçük bir operasyon gibi atlattım. Şu an daha mutluyum ve öz güvenim yerine geldi. 2 ay önce labioplasti oldum. Büyük korku ile geldiğim klinikten gülerek ayrıldım. Teşekkürler Funda Yazıcı Erol.

 • Keşke bunca yıl bunu çekmeseymişim.

  Funda Hanımı sosyal medyadan tanıdım. İyi ki görmüşüm. Yaşım 38 sıkıntım kendimi kötü hissetmem 20’li yaşlardan gelmekte. Evliliğimi 20’li yaşlarda yaptım. İlk geceki tedirginliğim eşim ne düşünür stresi beni yıpratmıştı. İyi ki böyle bir uygulama varmış. Keşke bunca yıl bunu çekmeseymişim. Her yaz yaşadığım bikini giyme sıkıntısı denize girmemi engellemişti. Şort giysem arkadaşlar fiziğin düzgün niye giyiyorsun sorusu hep. Anlatmakla bitmez. Şu an çok rahatım. Kendimi daha iyi hissediyorum. Funda Hanımı iyi ki tanıdım. İlk gece bile acı hissetmedim. Çok rahat geçti. Hassas bölge olduğu için korkuyordum. Hiç gerek yokmuş korkmama. Çok çok çok teşekkürler.

 • Eğer böyle bir sıkıntınız varsa Funda hanımla hemen tanışın.

  Sevgili doktorumuz Funda Hanıma labioplasti ameliyatı oldum. İyi ki oldum. Çok memnunum. Ameliyatım ve sonrası gayet güzel geçti. Güler yüzlü, anlayışlı doktorumuzu iyi ki tanımışım. Funda Hanım zaten başarılı başarılarının devamını dilerim. Artık daha özgüvenli ve mutluyum. Eğer böyle bir sıkıntınız varsa Funda hanımla hemen tanışın. Funda hanım ve çalışma arkadaşlarına teşekkürler ‘iyi ki varsınız’.

 • İyi ki doktoruma güvenerek yaptırmışım.

  Tavsiye ederim. Funda hanımı instagram dan  takip etmeye başladım. 9 yıllık evliliğim sürecinde cinsel ilişkilerimizde ben hiç zevk almadım. O yüzden Funda Hanıma kontrole geldim. Funda hanıma durumumu anlattığımda bana labioplasti ve vajinoplasti yaptırmam gerektiğini söyledi. O kadar cana yakın ve işinde uzman olduğu için kendisine güvenerek ameliyatları yaptırdım. Aradan 2 ay geçti ve ben sonucundan çok memnunum. İyi ki doktoruma güvenerek yaptırmışım. Çok doktorlarla daha öncesinde görüşmüştüm. Ama Funda Hanımın üstüne tanımam. Çok teşekkür ederim. Ellerinize sağlık.

 • Her şey için tekrar tekrar teşekkürler.

  Sizi tanımadan önce çok umutsuzdum. Çok çekinen bir insanım ama sizinle tanıştığım gün sorunlarımın biteceğine emin oldum. Ve eşimle de sorunlarım kalktı. Çok teşekkür ederim. Funda Hanım. Her şey için tekrar tekrar teşekkürler. J

 • Sanki önceden erkektim şimdi kadın oldum.

  Öncelikle Funda hanım ve güler yüzlü ekibine çok teşekkür ederim. Burada labio ve klito plasti ameliyatı oldum. Kendimi keşfetmeye başladığım ergenlik dönemimden itibaren beni rahatsız eden güvenimi zedeleyen bir görüntüden kurtulmamı sağladılar. 17 senelik evli olmama rağmen bu eksiklik (fazlalık) yüzünden kendimi asla rahat hissetmedim. Hep çekingen davrandım. Şimdi ise gerçekten çok memnunum. Sanki önceden erkektim şimdi kadın oldum. Herşey için tekrar teşekkür ederim. Ellerinize emeğinize sağlık. Sevgiler.

 • Keşke varlığınızdan daha önce haberim olsaydı.

  Kıymetli Doktorum; 32 yaşındayım ve bekarım. Yıllardır görüntü olarak rahatsızlık duyduğum kimseyle paylaşamadığım iç dudak sarkması sorunumu size gelerek aştım. Keşke varlığınızdan daha önce haberim olsaydı. Labioplasti ameliyatımın 13. Günü bugün ve kendimi kuş gibi özgür bi o kadar özgüvende hissediyorum. Herkese tavsiyem böyle bir durumunuz varsa kendinizi şüphesiz teslim ettiğiniz isim Funda hanım olmalı. İyi ki diyorum… Herşey için sonsuz teşekkürler. Sonsuz başarılar, sevgiyle…

TÜM YORUMLAR
SORU SORABİLİRSİNİZ
 • H
  Hat***03.04.2022

  Labioplasti ameliyatının fiyatı nedir Labialardaki koyu renklerin lazerle giderilmesi işleminin fiyatı nedir

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • G
  Gül***27.02.2022

  Labioplasti operasyon ücretini öğreneblr mym msjıma e mail üzerinden cvp verirseniz memnun olrm

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • A
  Ant***09.11.2021

  Merhaba, acaba Labioplasti ameliyatinin ücreti nedir?( Vajina ic dudak kücültme ameliyati) Ve bu ameliyatin dikis ve yara izlerinin disaridan görünmeyecek hale gelmesi (hic ameliyat olmamis gibi) ne kadar sürer? Tesekkürler

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • A
  A. ***18.10.2021

  Merhaba. Labioplasti, kliteroplasti ve lazerle genital beyazlatma fiyatları öğrenebilir miyim?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • A
  Ayş***03.09.2021

  Merhabalar, ben labioplasti ameliyatı olmak istiyorum ancak işlemi nerede yapıyorsunuz? Lokal anestezi ile mi yapıyorsunuz? Fiyat alabilir miyim muhtemelen muayene sonrası karar verilebilir ancak ortalama bi fiyat almak istiyorum. Ertesi gün iş hayatıma dönebilir miyim? Anestezi işlemleri için ön hazırlık oluyor mu yoksa lokal anestezi ile yapıyorsanız randevuyu aldığım gün gelip operasyonu olabilir miyim ve evime dönebilir miyim? Bir de genital bölge /koltukaltı beyazlatma işlemi yapıyor musunuz ? Fiyatını öğrenebilir miyim? Şimdiden teşekkürler yanıtınızı bekliyorum

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve detaylı bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • I
  Ire***27.08.2021

  Labioplasti ameliyatıyla ilgili bilgi almak istiyorum. Ameliyat ne kadar sürüyor? Ameliyat sonrası yatış gerekiyor mu? Ameliyat sonrası günlük yaşama devam edilebiliyor mu?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Detaylı bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • T
  Tug***24.08.2021

  Merhabalar labioplasti ve daraltma işlemi yaptırmak istiyorum ücret alabilirmiyim

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • S
  Sev***22.08.2021

  Merhabalar. Genital estetik, lazerle vajina beyazlatma için fiyat alabilir miyim lütfen

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • B
  Bah***03.07.2021

  Merhabalar :) süreç hakkında bilgi ve Labioplasti ücretini öğrenmek istiyorum

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • R
  Rab***29.06.2021

  Labioplasti fiyatını öğrenmek istiyorum ayrica indirim yapılıp yapılamayacağını da e mailden ya da sms ile cevap verirseniz sevinirim ilk muayenede ücret aliniyor mu onu da soylerseniz iyi olur

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve detaylı bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan gün içinde bize ulaşınız.

SORU SOR
En az 70 karakter
Yorum ve Fiyat Talebi Formu
En az 70 karakter

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621