Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıMENÜ
Genital Siğil Dondurma ve Yakma

Genital Siğil Tedavisi

Genital siğil (kondilom) bir çeşit virüsün neden olduğu karnabahar şeklindeki kabarcıklı deri lezyonlarıdır. Genital siğil tedavisi Antalya’da yapılabilir. Bu tedavi ertelenmeden en kısa sürede yapılmalıdır.
Genital Siğil Tedavisi

Genital Siğil Nedir?

Human Papilloma Virüsünün (HPV) cinsel bölgede oluşturduğu deri lezyonlarına genital siğil denir. Bu virüs genital bölgede karnabahar benzeri kabarık döküntülerin çıkmasına neden olur. Siğil virüsü genellikle cinsel ilişki ile bulaşır. Aşı bu virüsten korunmada oldukça etkilidir. Lezyonlar çoğunlukla kaşıntılı değildir. Bazen hiç belirti vermez.

Genital siğiller dış genital bölgede olabileceği gibi vajina içi ve rahim ağzında da görülebilir. Bazı kadınlarda cilt lezyonları olmasa bile HPV testi pozitif çıkabilir.

Genital siğiller toplumda %1-2 civarında bulunur. Çoğunlukla 18-30 yaşlar arasında cinsel aktif dönemde ortaya çıkar.

HPV'nin 200’ün üzerinde tipi bulunmaktadır. Genital siğile en sık neden olan virüs tipleri, tip 6,11, 16 ve 18’dir. Bu virüs %10 civarında HPV taşıyıcılığı şeklinde görülür.

Genital Siğil Belirtileri

Genital siğil genellikle cinsel yolla geçen viral bir enfeksiyondur. Bulaşma sonrası siğil virüsü ciltteki küçük çatlak ve zedelenme olan kısımlara yerleşerek kabarcıklı deri lezyonlarına neden olur. Virüs bulaştıktan sonra uzun bir süre belirti vermeden gizli olarak vücutta kalır. Yaklaşık 1-12 ay arası bir süre zarfında lezyonlar ortaya çıkar. Lezyonlar deriden kabarık, deri ile aynı ya da kahverengidir.

Genital bölgede yeni başlayan kaşıntı ve daha önce olmayan karnabahar benzeri lezyonların görülmesi siğil için önemli bir belirtidir. Genital siğiller küme yapma eğilimi gösteren cilt lezyonlarıdır. Sayı ve büyüklükleri değişkendir. Kozmetik problem oluşturmasının yanında kaşıntı, kanama ve bazen ağrı gibi şikayetlere neden olur.

Lezyonlar bazen o kadar fazladır ki anüs, vajina ve genital bölgeyi kitle şeklinde doldurabilir. Kadınlarda en sık dış genital bölgede, daha sonra makat çevresi, vajina ve rahim ağzında yerleşir. Vajina ve rahim ağzında yerleşen lezyonlar ilişki sırasında ağrı, vajinal yanma ve kaşıntı gibi şikayetler yapabilir.

Genital siğiller iç dudaklarda, klitoris ve klitoris cildinde, dış dudaklarda ve anüs bölgesinde olabilir. Rahim ağzına yerleşebilir. Siğiller öncü lezyonlar oluşturarak rahim ağzı kanserine dönüşebilir. Rahim ağzı kanseri gelişiminde özellikle tip 16 ve 18 daha sık sorumludur.

Genital Siğil Bulaşma Yolları

Genita siğil virüsü dış ortama dayanıklıdır. Bu da bulaşması için avantaj yaratır. Genital siğilde bulaşma derideki küçük çatlak ve zedelenmelerle olur. Genital siğil genellikle HPV taşıyan erkekle korunmasız cinsel birliktelik sonrası bulaşır. Ancak cinsel ilişki dışında da virüs geçişi olabilir.

Cinsel ilişki dışında virüs bulaşma yolları şunlardır;

 • Ortak iç çamaşırı ve banyo havlusu kullanımı,
 • Genital bölge traş jiletleri, ağda malzemeleri, temiz olmayan tuvaletlerin ortak kullanımı,
 • Süs dövmeleri için kullanılan malzemelerin temiz olmaması.
 • Oral ilişki ile genital lezyonların ağıza bulaşması.

Farklı genital siğil virüs tipleri genital bölge dışında el ve ayaklara yerleşerek siğile neden olur. Bu durumda genital bölge dışında da siğiller görülür. Yüzlerce tipi bulunan genital siğil virüsünün yaklaşık üçte birine yakını cinsel yolla bulaşmaktadır. Doğum kontrol hapı kullanan kadınlarda prezervatif kullanımı az olduğu için bu kişilerde HPV sıklığı artar.

Erken yaşta birden fazla partner ile cinsel aktif yaşamın olması ve korunmasız ilişki önemli bir risk faktörüdür. İmmünitenin zayıf olduğu durumlarda genital siğil görülme riski artar. İmmünite bazı ilaçlara bağlı, HIV enfeksiyonu ve diyabet gibi durumlarda düşebilir. Sigara ve alkol kullanımı siğil gelişimi için risk faktörleridir. Cinsel yolla bulaşan başka hastalıkların varlığı diğer risk faktörlerini oluşturur. Genital siğil özellikle cinsel yolla geçer. Ancak ortak tuvalet ve banyo eşyalarının kullanımı, ortak iç çamaşırı kullanımı ile de geçebilir. 

Genital Siğil Aşısı Var Mı?

Genital siğili önlemenin en önemli yollarından biri HPV aşısı olmaktır. HPV aşısı genital siğilden korur. Genital siğil aşısını hem erkek hem de kadınlar yaptırabilir. Rahim ağzı kanserinde E6 ve E7 proteinleri üretilir. Genital siğil aşısı E6 ve E7 proteinleri üzerinden etki gösterir.

HPV özellikle aktif cilt lezyonlarının olduğu dönemde oldukça bulaşıcıdır. Prezervatif kullanmak bile bazen koruyucu olmaz. Cinsel ilişki sırasında prezervatifin korumadığı açıkta olan kısımlardan deri teması ile siğil virüsü geçişi olabilir. Bu nedenle lezyonları fazla ve büyük olan biri ile ilişkiye girilmemelidir. Genital siğil aşısı, hem siğil hem de rahim ağzı kanserine karşı korur.

HPV aşısı genellikle virüs ile karşılaşmamış kişilere uygulanır. 13-18 yaş aralığındaki genç kızlar genital siğil aşısı için ideal gruptur. HPV aşısı enfeksiyonu geçiren kişilere de yapılabilir. HPV virüsünün birçok farklı tipi olduğundan diğer tiplere de bağışıklığın olması için aşı uygulanabilir.

Bu aşı siğili olanlara yapıldığında immüniteyi güçlendirebilir. Genital siğil aşısı sadece kadınlara değil erkeklere de yapılır. Erkeklerde de aynı şekilde koruyucudur.

2023 yılında ülkemizde 9'lu HPV aşısı olarak bilinen etkinliği yüksek yeni bir aşı kullanıma girmiştir. Aşı hakkında bilgi almak için kliniğimizi arayabilirsiniz. 

Genital Siğil Tedavisi Antalya

Genital siğil tedavisi başlıca yakma, dondurma, cerrahi olarak çıkarma ve ilaç ile yapılır. Genital siğil tedavisi lezyon boyutuna göre değişir. Tedavi sonrası tekrarlamayı önlemek için siğiller tamamen ortadan kaldırılmalıdır.

Küçük lezyonlarda genital siğil kremleri kullanılarak bölgesel tedavi amaçlanır. Büyük lezyonların tedavisinde daha ileri yaklaşımlar gerekir. Genital siğil lezyonları tedavi ile ortadan kaldırılsa dahi, siğil virüsü hücre içinde kalarak gizli bir şekilde enfeksiyonu uzun yıllar devam ettirebilir. Gözle görülen lezyonu olmayan kişilerin bu virüsü bulaştırılma olasılığı oldukça azdır.

Genital siğil tedavisi planlanırken lezyonları fazla ve büyük olan hastalarda işlem birkaç seansta yapılır. Bu şekilde kademeli olarak yapılan tedavi ile lezyonlar sayı ve boyut olarak azaltılıp küçültülebilir.

Kadınlarda genital siğil tedavisi genellikle Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü tarafınca yapılır. Ancak her Kadın Doğum Uzmanı bu tedavileri uygulamayabilir. Bazı hallerde genital siğil tedavisini cilt hastalıkları uzmanları da yapmaktadır.

Genital siğil tedavisi için seçilecek yöntem siğilin yeri, sayısı ve boyutuna göre doktor tarafından belirlenir. Ayrıca daha önceki yapılmış tedaviler, kişinin gebelik durumu, akut ya da kronik hastallıkları göz önüne alınarak tedavi planı oluşturulur.

Genital Siğil Dondurma Nasıl Yapılır?

Genital siğil dondurma tedavisi sıvı nitrojen kullanılarak kriyoprob adı verilen cihazlar ile yapılır. Kriyoterapi sıvı nitrojen ile genital siğilleri dondurarak yok eder. Sıvı nitrojen genital siğil üzerine 10-20 saniye süre ile uygulanır. Bu yönteme genital siğilin kriyoterapi ile tedavisi denir. Eğer siğil boyutu büyük ve sayı fazla ise ilk önce lokal anestezi yapılır.

Sıvı nitrojen siğil üzerine ve hemen çevresine uygulanır. Sıvı nitrojen ile siğiller önce donar, daha sonra çözünür. Lezyonların sayı ve boyutuna göre sıvı nitrojenin uygulama süre ve sayısı değişir.

Sıvı nitrojen uygulanırken o bölgede hafif ve orta derecede bir yanma hissi olabilir. Dış genital bölgedeki lezyonlarda tedavi daha kolay olurken, idrar kanalı çıkışında, vajina ya da anüs girişi içindeki lezyonlarda daha zordur. Bu lezyonlar tedavi edilirken büyüteç benzeri bir alet kullanılır.

Genital Siğil Yakma Tedavisi Nasıl Yapılır?

Genital siğil yakma tedavisi elektrokoter denen bir alet ile siğillerin yakılması şeklinde yapılır. Düşük voltajlı elektrikli bir prob ile genital siğiller yakılır. Elektrokoter cihazı ile genital siğil yakma tedavisi klinik ortamında ve hastanelerde yapılabilir.

Genital siğil tedavisi öncesi lokal anestezi uygulanarak siğilin bulunduğu bölge uyuşturulur. Sayı olarak fazla ve dev siğillerde işlem genel anestezi altında yapılır.

Genital siğil yakma sonrası biraz ağrı, şişlik ve kızarıklık olabilir. İyileşme genellikle 2-4 hafta içinde olur. Genital siğil yakma işlemi geniş bir doku alanına uygulandıysa iyileşme süresi uzar. Bu durumda iyileşme sonrası iz kalma ihtimali vardır.

Genital siğil yakma tedavisi genellikle küçük siğil alanlarına yapılır. Elektrokoter ile siğil yakma az ve önemsiz miktarda kanama ile tedaviyi mümkün kılmaktadır. Bu da siğilin güvenli bir şekilde alınmasına olanak tanır.

Genital siğil yakma tedavisi ile hastaların çoğunda 6 aylık süre içinde tekrarlama olmaz. Siğil yakma tedavisinde ilaç tedavisine göre tekrarlama oranı daha düşüktür. Siğilin cerrahi olarak çıkarılması virüs enfeksiyonunu tamamen tedavi etmez. Genital siğil virüsü vücutta aktif olmayan bir halde uzun yıllar kalabilir.

Genital Siğil Yakma Riskleri Nelerdir?

Genital siğil yakma işleminde kanama, enfeksiyon ve ağrı gibi risk ve istenmeyen durumlar olabilir. Yakma sonrası kanama genellikle minimaldir. Çünkü genital siğil yakma işlemi sırasında elektrokoter kan damarlarını yakarak tıkar. Bu da kan kaybını önler.

Genital siğil yakma sonrası enfeksiyon gelişimini önlemek için doktorunuz antibiyotik verebilir. Yakma tedavisinde işlemden sonra birkaç gün ağrı olabilir. Bu durumda doktorunuz ağrı kesici ilaçlar verecektir.

Genital siğil yakıldıktan sonra kişinin doku yanıtına göre iz kalma düzeyi değişir. Küçük siğillerin tedavisinde iz kalmadan iyileşme olurken, daha büyük ve sayı olarak fazla olan genital siğil tedavisinde iz kalabilir.

Genital siğil yakma tedavisi hamilelikte de kullanılabilen bir yöntemdir. Ancak siğilin yakılması virüs enfeksiyonunu ortadan kaldırmaz. Siğil virüsü uzun yıllar boyunca aktif olmadan vücutta kalabilir. Bu nedenle genital siğil tedavisi yapılan bir kişi virüsü bulaştırmaya devam edebilir. Prezervatif kullanımı virüs bulaştırma oranlarını azaltır. Ancak tamamen önlemez.

Gebelikte Genital Siğil Tedavisi

Gebelikte görülen siğiller eğer çok büyük değilse tedavi yapılmaz. Çünkü gebelik döneminde vücudun bağışıklık sistemi daha düşüktür. Bu nedenle gebelikte genital siğil tedavisi sonrası tekrarlama oranı yüksektir. Doğumdan sonra genital siğillerin kendiliğinden iyileşme olasılığı oldukça fazladır. Doğumdan sonra iyileşmeyen genital siğiller rahatlıkla tedavi edilebilir.

Gebelik döneminde çok büyük olan siğiller tahriş ile birlikte kopma ve kanamalara neden olur. Bu tür siğiller tedavi edilebilir. Tedavi edilirken krem tedavisi tercih edilmez. Lokal anestezi ile koterizasyon yapılabilir. Vajina içerisinde ve girişte yoğun siğillerin olması durumunda normal doğum tercih edilmez.

Gebelikte genital siğiller doğumun şekli konusunda önem arz eder. Siğiller bazen o kadar büyük olur ki vajinal kanalı tıkayıp normal doğumu güçleştirebilir. Zaten bu durumda normal doğum siğillerin bebeğe geçme olasılığı yüzünden tercih edilmez. Bu kişilere sezaryen doğum yaptırılır.

Dış genital bölge ve vajinada fazla sayıda genital siğil olması normal doğum sırasında virüsün bebeğe bulaşmasına neden olur. Bu şekilde bebeğin siğil virüsü kapması, üst solunum yollarında papillom denen lezyonlara yol açar. Papillomlar bebekte solunum sıkıntısı oluşturabilir. Bundan dolayı annede genital siğil bulunuyorsa bu gebelerde sezaryen ile doğum tercih edilir.

Genital Siğil Tedavisi Sonrası Cinsellik

Genital siğili olan bir erkeğin ya da kadının cinsel hayatında rahat olması için mutlaka genital siğil tedavisi görmesi gerekir. Ayrıca partnerin HPV aşısı olması onu genital siğilden koruyacaktır. HPV aşısı genital siğil tedavisi görmüş olanlara da yapılır.

Genital siğili olan kişi ilişki sırasında bu virüsü eşine bulaştırma kaygısı taşır. Bu da cinselliği olumsuz yönde etkiler. Cinsel isteksizlik ve endişeler nedeni ile ilişkiyi sürekli ertelemek isteyebilir. Uzun vadede yaşanan cinsel sorunlar çiftleri boşanmaya kadar götürür.

Genital siğil tedavisi için önce bu durumu kabul edip sonra güvendiğiniz bir uzman doktor seçerek çözüm aranmalıdır. Genital siğil tedavisini ertelememek ve bir an önce sorunu çözmek, kişinin yaşam kalitesini artıracaktır. Ayrıca yaşanan cinsel problemleri giderecektir.

Genital siğil kendiliğinden geçer mi?

Genital siğilin kendiliğinden geçme ihtimali oldukça düşüktür. Lezyon geçse bile siğil virüsü vücutta yıllarca hiçbir bulgu vermeden kalabilir. Ancak aktif cilt lezyonlarının tedavi edilmesi gerekir. Aktif lezyonların olması hem bulaşıcılık, hem de kozmetik ve fiziksel şikayetlerin giderilmesi açısından önemlidir. Aktif cilt lezyonları olan kişilerde bulaşıcılık olmayanlara göre daha fazladır.

Tedavi sonrası lezyonların geçmesi kozmetik problemleri ortadan kaldırır. Bulaşıcılığı belirgin azaltır. Ancak siğil virüsü vücutta yıllarca gizli olarak kalabilir.

Genital siğil tedavi edilmezse ne olur?

Genital siğiller oluşturduğu kozmetik problemler, virüsün eşe bulaşmasını önlemek ve siğile bağlı fiziksel şikayetleri gidermek için tedavi edilmelidir. Bu lezyonlar ayrıca cinsel isteksizlik ve ilişki sırasında eşe bulaştırma korkusu gibi endişeler yaratır.

Dış genital bölgedeki siğillerin çoğu tip 6 ve 11’dir. Bu siğillerin kanser yapıcı etkisi düşüktür. Ancak rahim ağzı siğilleri kanser öncüsü lezyonlar oluşturabilir. Bu nedenle önemlidir. Rahim ağzı siğillerinden korunmada günümüzde 9'lu HPV aşısı uygulanır.

Genital siğillerin büyüme hızı nasıldır?

Cinsel ilişki sonrası kadına genital siğil virüsü bulaşınca siğil hemen ortaya çıkmaz. Bir süre gizli olarak kalır, büyümez. Bu süre aylar ya da yıllar sürebilir. Daha sonraki bir dönemde ciltte siğil olarak ortaya çıkar.

Boyutları genellikle 0,5-1 cm arasındadır. Zamanla büyüyerek bazı kişilerde birkaç santimetreyi bulur. Bazen de nadiren dev boyutlara (5-10 cm) ulaşır. Bazı kişilerde ise virüs bulaşsa bile siğil gelişmez. Bu nedenle büyüme hızını önceden öngörmek zordur. 

HPV tipleri nelerdir?

Genital siğillerin %90'dan fazlasına HPV tip 6 ve 11 neden olur. Bunlar dışında HPV tip 16, 18, 31, 33 ve 35 te genital siğillere neden olabilir. Özellikle tip 6 ve 11 genital siğiller dışında göz, ağız, burun ve üst hava yollarında siğile neden olmaktadır.

HPV aşısı koruyuculuğu ne kadar?

Genital siğil virüslerinden tip 16 ve 18 rahim ağzı kanserlerinden sorumlu virüs tipleridir. Rahim ağzı kanserinde %70 oranında bu virüs tipleri bulunur. Rahim ağzı kanserini önlemek için bu virüs tiplerine karşı aşılar geliştirilmiştir. Bu aşılar rahim ağzı kanserine karşı koruyucudur.

Aşılardan bazıları siğillerin %90’ında bulunan tip 6, 11 dışındaki diğer yüksek riskli tiplere karşı da koruyuculuk sağlar. HPV aşıları çapraz koruma adı verilen bir fenomen ile birkaç farklı siğil virüs tipine karşı da koruma sağlar.

HPV aşıları cinsel yolla bulaşan diğer hastalıkları önlemez. Ayrıca bu aşılar mevcut siğil virüsü enfeksiyonlarını ve siğil virüsüne bağlı hastalığı tedavi etmez.

Genital siğil nerede çıkar?

Genital siğil kadında iç dudaklar, klitoris, dış dudaklar, vajina ve rahim ağzında ortaya çıkar. Ayrıca anüs bölgesi ve çevresinde de görülür. Genital siğil tedavisi siğilin çıktığı yere, sayı ve boyutlarına göre yapılır.

Genital siğiller farklı sayı, şekil ve boyutlarda olabilir. Siğil ciltten kabarık olup deri renginden kahverengiye kadar değişen renk tonlarına sahiptir. Genellikle görünüm olarak karnabahara benzer. Ancak değişik görünümlerde de olabilirler.

Genital siğil bulaşma süresi ne kadar?

Genital siğil cinsel ilişki ile ten tene temas sonucu hemen bulaşabilir. Bulaşma derideki küçük zedelenme ve çatlak yerlerinden olur. Ancak bulaşma sonrası karşı tarafta siğil gelişmeyebilir. Siğil virüsü uzun yıllar gizli bir şekilde vücutta kalır. Dayanıklı bir virüstür. Bulaşmadan yıllar sonra siğil oluşumuna neden olabilir. Alkol, sigara kullanımı, stresli yaşam ve vücut savunma sisteminin zayıfladığı durumlarda lezyonlar daha kolay ortaya çıkar.

Genital siğil çoğalması nasıl olur?

Genital siğil çoğalması virüs ile olur. Siğil virüsü ilk olarak hedef hücre yüzeyine bağlanır. Daha sonra kendi genetik materyalini hedef hücre içine sokar. Hücre içine giren genetik materyal burada çeşitli enzim işlemleri sonrası çoğalıp hücre dışına atılır.

Genital siğil çok kaşınır mı?

Genital siğiller çoğunlukla kaşıntılı lezyonlar değildir. Fakat bazen kaşıntı ve yanma hissi olabilir. Ağrı genellikle olmaz. Ancak kaşıntı ve kanama olduğu durumlarda bazen yanma tarzı ufak ağrılar olabilir.

Büyük genital siğillerde tahriş ve kopmalara bağlı olarak kanama meydana gelir. Genital bölge temizliğinde, ağda yaparken ve genital bölgeyi kaşımakla siğillerde kanama olabilir.

Genital siğil gebe kalmaya engel olur mu?

Genital bölgede siğil olması gebe kalmaya engel değildir. Ancak genital siğiller bulaşıcı olduğundan bir an önce tedavi edilmesi gerekir. 

Genital siğil lazer ile tedavi edilebilir mi?

Genital siğiller lazer ile tedavi edilebilir. Lazerle genital siğil tedavisi lokal ya da sedasyon anestezi ile yapılır. Anestezi uygulamadan lazer ile genital siğil tedavisi yapılmaz.

Genital siğil tedavisinde anestezi

Genital siğil hem lokal hem de uyutarak anestezi ile alınabilir. Genital siğil tedavisinde uygulanacak anesteziye kişinin ağrı eşiği, bulunan genital siğil sayısı, boyutu ve yerleşim yeri ile karar verilir. Küçük ve az sayıdaki genital siğillere lokal anestezi uygulanır. Büyük ve çok sayıda genital siğil varsa uyutarak anestezi tercih edilir.

Genital siğil nasıl önlenir?

Genital siğili önlemenin en iyi yolu aşı olmaktır. Her ne kadar prezervatif kullanımı, ortak eşya kullanmama ve temizliğe dikkat edilse de bir şekilde bu virüsler bulaşabilir. Siğil virüsü dış ortama dayanıklı bir virüs olduğundan bulaşması da kolaydır.

9'lu genital siğil aşısı bu açıdan oldukça önem taşır. Genital siğil aşısı her iki cinse de uygulanabilir 13-18 yaş arası genç kızlar 9'lu HPV aşısı için en ideal grubu oluşturur. HPV aşısı genital siğili önlemekle kalmaz rahim ağzı kanserine karşı da koruyucudur.

Antalya Genital Siğil Tedavisi Fiyatları 2024

Genital siğil tedavisi Antalya ilinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanının yaptığı muayene sonucu planlanır. Hangi lezyona ne şekilde tedavi uygulanacağı belirlenir.

Genital siğil tedavi fiyatları 2024 yılında lezyonların sayı, boyut ve yerine göre değişir. Küçük tek bir lezyonda ayrı büyük çok sayıda lezyonlarda farklı tedavi yöntemleri uygulanır. Büyük lezyonların cerrahi olarak çıkartılması hastane şartlarında yapılır. Küçük, tek ve birkaç lezyon klinikte yakma ve dondurma gibi minimal invaziv yöntemlerle ortadan kaldırılabilir.

Genital siğil tedavi fiyatları cerrahi olarak siğilin çıkarılması, siğil yakma ve dondurma gibi yöntemlerden dolayı farklı olmaktadır. Jinekolojik muayene sonrası genital siğil tedavisinin total maliyeti daha net belli olur.

Bazı lezyonlar farklı zamanlarda birkaç seansta tedavi edilir. Bu durumda genital siğil tedavi fiyatları ya seans başı ya da ücretin en başta ödenmesi şeklinde belirlenir.

Gizlilik taahhütnamesi

Antalya’daki kliniğimize başvurma sebebiniz ve kişisel bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği R.G. 01.08.1998, 23420) tamamen gizli tutulacaktır. Başka şahıslara kişisel bilgileriniz, hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmez.

SORU SORABİLİRSİNİZ
 • M
  Min***27.07.2023

  Hpv nedenli genital siğil kaybetme işlemi hakkında bilgi almak istiyorum. 1 tane büyük siğilim var diğerleri çok küçük olmak üzere yaklaşık 4-5 tane siğil var. Hangi işlemler yapılabilir? İşlemlerin ücreti ve muayene ücreti hakkında bilgi alabilir miyim? Teşekkür ederim.

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat, bilgi ve dilerseniz randevu için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • G
  Gün***24.11.2022

  Merhaba. Aylardır genital siğil problemiyle uğraşıyorum. Belki 50 ye yakın irili ufaklı siğilim vardır. Bana yardımcı olur musunuz?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Randevu için lütfen sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • B
  Bil***06.09.2022

  Merhaba. Benim genital.i bölgemde çok küçük gözle görünen kadarıyla sayı olarak bir tane siğil benzeri bir şey çıktı. Hpv testim 45 ve 52 türü pozitif çıkmıştı yaklaşık 2 ay önce kolkoskopi smear testi hepsini yaptırdım. Doktorum şu an için her hangi bir sıkıntı olmadığını söyledi ama siğili görünce korktum. Sizden muayene için ve siğil tedavisi için ücret öğrenebilir miyim rica etsem?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • B
  Bah***03.08.2022

  Genital bölgemde siğil çıktı. Gerekli muayene ve tetkikleri olmak istiyorum. Konuyla ilgili fiyat bilgisi talep ediyorum.

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat, bilgi ve dilerseniz randevu için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • A
  Ale***03.04.2022

  Yoğun bir genital siğil problemim var. Fiyat ve en erken randevu tarihi hakkında bilgi almak istiyorum.

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • C
  Cin***22.03.2022

  Sure c nedir fiyat nekadardir esinde gelmesi gerekirmi Tadavi ucreti neye maalolur

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • E
  E***04.11.2021

  6 yıldır genital siğil sorunu yaşıyorum. Devlet hastanesine gidiyorum ancak birkaç ay sonra tekrarlıyor. Tedavi için fiyat bilgisi almak istiyorum

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • N
  N.s***14.07.2021

  Makat bölgemde siiler oluştu tedavi süreci ve Fiat konusunda bilgi almak istiyorum

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • M
  Min***17.06.2021

  28 haftalık gebeyim ve genital bölgede yavaş yavaş çoğalan siğillerim bulunmakta . Bunların gebelikte tedavi maliyeti ne olur ayrıca cildiyle bakar mı?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız. Evet cildiye bölümüne de gidebilirsiniz.

 • M
  Min***20.09.2020

  Kadın Doğuma gittim 4 Kez ama ne bir ilaç tedavisi nede yakma yaptılar ilgilenmediler genital sigil için ameliyathaneyi açamam dedi Dr git özelde yaptır yada git devlet hastanesine başka Dr bul dedi şaşrdm kaldım neyapacagmı şimdi benm kadın doguma mı yada dermatoloji Dr namı gitmem lazım?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Genital siğil tedavisi veya bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı hattımızdan bize ulaşınız.

SORU SOR
En az 70 karakter
Yorum ve Fiyat Talebi Formu
En az 70 karakter

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621