Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolDoğum - Gebelik ve Kadın Hastalıkları UzmanıMENÜ
İlk Gecede İlişki

İlk Gece İlişkide Kanama

Gerdek günü penis girişi ile oluşan kızlık zarı kanamasına ilk gece kanaması adı verilir. İlk ilişkide bekaret zarı normal olsa dahi kamana olmayabilir. Bazen de esnek kızlık zarı kanamaz.
İlk Gece İlişkide Kanama

İlk gece ilişki denemeden önce vajinanın ilişkiye hazır hale gelmesi gerekir. Bunun için ön sevişmenin yeterince uzun olması sağlanmalıdır. Vajina ilişkiye hazır değilse ilişkide vajinal yırtıklar oluşabilir. Bu nedenle kızlık zarı kanaması daha yoğun gelebilir. İlk gece zorlanma olması durumunda ilişkiye devam edilmemelidir. Mutlaka doktora başvurulmalıdır. Kolay bir ilişki için kayganlaştırıcı jel kullanılabilir.

İlk gece kanaması nedir?

Gerdek günü penis girişi ile oluşan kızlık zarı kanamasına ilk gece kanaması adı verilir. İlk gece kanaması olmayanlar da esnek kızlık zarı olabilir.

İlk ilişkide kanama olur mu?

İlk ilişkide bekaret zarı normal olsa dahi kamana olmayabilir. Bazen de esnek kızlık zarı kanamaz.

İlk gece kanaması ne zaman olur?

İlk gece kanaması çoğunlukla ilişkinin hemen ardında meydana gelir. Bazen de az miktarda olan kanama vajina içinde kalıp pıhtılaşabilir. Ayağa kalkındığında ya da tuvalete çıkıldığında dışarı akabilir.

İlk gece kanaması ne renk olur?

İlk gece kanaması pembe, açık kırmızı, koyu kırmızı ya da beklemişse kahverengi olabilir.

İlk gece kanaması ne kadar sürer?

İlk gece kanaması çoğunlukla birkaç gün lekelenme şeklinde sürer. Fakat kanama 10-15 gün de devam edebilir. Ya da bir kez olup devam etmeyebilir. Bazen de kanama fazla olup uzun sürebilir. Yoğun olan kanamalarda doktor kontrolü gerekir.

İlk gece kanaması ne kadar olur?

Kızlık zarı kanaması genellikle lekelenme şeklinde birkaç damla olabilir. Bazen de daha yoğun gelebilir.

İlk gece kanaması kaç gün sürer?

İlk gece kanaması genellikle birkaç gün sürüp gittikçe azalarak kaybolur. Fakat kanamanın yoğunluğuna göre daha uzun da sürebilir.

İlk geceden sonra denize havuza girilir mi?

İlk gece kanamasının az oluğu durumlarda denize ve havuza girilebilir. Ancak daha fazla olduğu durumlarda kanama azalana kadar denize ve havuza girilmemesi tavsiye edilir.

İlk geceden sonra ilişkiye devam edilir mi?

Kızlık zarı kanamasının az olduğu durumlarda ilişkiye devam etmekte sakınca yoktur. Fakat yoğun olduğu durumlarda kanama azalana kadar ara vermek gerekir.

İlk geceden sonra tekrar ilişkiye devam etmek sakıncalı mı?

İlk ilişkide birkaç damla az miktarda kanama gelmesi durumunda ilişkiye devam etmede sakınca yoktur. Yoğun kanamada ise devam etmek kanamayı artıracağı için sakıncalıdır.

SORU SORABİLİRSİNİZ
 • A
  Anıl Araz19.02.2019

  Hocam eşimle ilk ilişkimizdi kızlık zarı yırtıldı az bir kan geldi fakat akşamı ve ertesi günü hafif hafif kan akmaya devam ediyor aralıksız bir şekilde sizce ne yapmalıyız?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Kızlık zarı muayenesi yaptırmanız uygun olacaktır. Bazen kızlık zarındaki yırtık vajina duvarına uzanabilir. Bu da kanamanın uzun sürmesine ya da miktarının fazla olmasına yol açabilir.

 • E
  Esra19.02.2019

  Cinsellik ile sorcam ilişkiye girdik ama kan gelmedi neden olur

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Esnek kızlık zarı olabilir.

 • U
  Ugr18.02.2019

  Hocam merhaba , kız arkadaşımla ilişkiye girdim penisimi vajinaya tam sokmadım ama 2-3 kere denedik kanama meydana geldi. Kanama ilk başta biraz fazla geldi daha sonra dokundukça kanadı. Şimdi sadice damla damla kan var bir sorun olur mu

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Muayene yaptırmanız uygun olacaktır.

 • K
  Kaptan Markos06.02.2019

  Hocam kanama devam etmedi sonra sadece dediğim gibi ilk gün iç kısımda vardı 2 gün sonra baya geldi sonra bir daha gelmedi o zaman normal yani kanamanın olması

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Bazen kızlık zarı kanaması vajina iç kısmına doğru olup burada birikebilir. Sonraki gün pıhtılı olarak dışı akabilir.

 • K
  Kaptan Markos05.02.2019

  Hocam kız arkadaşımla sevişirken sürtüşme oluyordu Bir anda az bir yüklenmemle kafası vajinanın içine girdi.Sonra baktık kan akmadı iç kısmı açınca orada kan vardı.O gün bir kaç defa daha beraber olduk akşam az az tuvalette kan gelmiş.2 gün sonra tekrar beraber olduk ilk direk vajinaya girmesiyle hepsi baya bir kan geldi bu sefer bu normal mi böyle ilkinde dışa görünmeyen kan olması sonra baya çok kan gelmesi.

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Kızlık zarındaki yırtık derecesine göre kanama miktarı değişebilir. Fazla ya da devam eden bir kanama oldu ise kontrole gelebilirsiniz.

 • I
  Izmir16.01.2019

  Hocam merhaba kızlığım bozuldu o an çok aşırı kanamam oldu gün boyunca devam etti fakat 3.günüm hala kanamam var ama sadece idrardan sonra geliyor normalmi doktora görünmelimiyim?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Muayene etmek uygun olacaktır.

 • S
  Sasa6706.01.2019

  Hocam dün sevgilimle ön sevişme yaparken penisimin ucu braz içeri girdi ve koyu bi kan geldi suanda brz pembe kan geliyomuş. Zar yırtılmışmıdır yoksa zorlmadan mı olmuştur

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığını kızlık zarı muayenesi ile anlayabiliriz. Muayene için 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 • S
  Seçil26.12.2018

  nisanlimla iliskiye girdik ilk iliskimizde canim cok yandi ama yinede kan gelmedi 2 sene olacak hala kan gelmedi ve nisanlim baktiginda yirtildigini görmüş neden gelmemis olabilir

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Bazen kızlık zarı yırtılınca kanama çok az miktarda ve vajina içine olabilir. Bu durumda dışa kanama görünmeyebilmektedir. İçerdeki az miktarda olan kan pıhtılaşarak farkında olmadan atılabilir. Ancak kızlık zarı muayenesi ile kızlık zarının durumu anlaşılabilir.

 • E
  Eda Yılmaz03.12.2018

  Ben 1aydir adet olmuyordum ve biz nişanlimla birliktelik yasadık spermın ucu vajınama deydiği gibi agrıyı hisettim hemen kendimi Geri cektim ve 15 20dk uzandık ve ayagıya kalkmamla kanamam su gibi akıntım gitti acaba kızlık bozulmusmudur yada adet kanımıdrr bir kerede temizledi

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Kızlık zarının durumu tam olarak kızlık zarı muaynesi ile anlaşılabilir. Dilerseniz 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bize ulaşabilirsiniz.

 • T
  Tedirgin24.11.2018

  Erkek arkadaşımla üzerimizde iç çamaşırları varken sürtünme yoluyla ilişkimiz oldu üstümdeyken kapalı şekilde kendi içinde boşaldıgını söyledi. 1 gün sonra adet oldum hamile kalırmıyım

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Hamilelik için en doğru bilgiyi kanda gebelik testi verir.

SORU SOR
Basından Videolar

Kadın sağlığı, gebelik ve tüp bebekle ile ilgili TV programlarımız merakla takip edilmektedir.

Yorum ve Fiyat Talebi Formu

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz teşekür ederiz.

Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolDoğum - Gebelik ve Kadın Hastalıkları Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621