Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolDoğum - Gebelik ve Kadın Hastalıkları UzmanıMENÜ
İlk Gecede İlişki

İlk Gece İlişkide Kanama

Gerdek günü penis girişi ile oluşan kızlık zarı kanamasına ilk gece kanaması adı verilir. İlk ilişkide bekaret zarı normal olsa dahi kamana olmayabilir. Bazen de esnek kızlık zarı kanamaz.
İlk Gece İlişkide Kanama

İlk gece ilişki denemeden önce vajinanın ilişkiye hazır hale gelmesi gerekir. Bunun için ön sevişmenin yeterince uzun olması sağlanmalıdır. Vajina ilişkiye hazır değilse ilişkide vajinal yırtıklar oluşabilir. Bu nedenle kızlık zarı kanaması daha yoğun gelebilir. İlk gece zorlanma olması durumunda ilişkiye devam edilmemelidir. Mutlaka doktora başvurulmalıdır. Kolay bir ilişki için kayganlaştırıcı jel kullanılabilir.

İlk gece kanaması nedir?

Gerdek günü penis girişi ile oluşan kızlık zarı kanamasına ilk gece kanaması adı verilir. İlk gece kanaması olmayanlar da esnek kızlık zarı olabilir.

İlk ilişkide kanama olur mu?

İlk ilişkide bekaret zarı normal olsa dahi kamana olmayabilir. Bazen de esnek kızlık zarı kanamaz.

İlk gece kanaması ne zaman olur?

İlk gece kanaması çoğunlukla ilişkinin hemen ardında meydana gelir. Bazen de az miktarda olan kanama vajina içinde kalıp pıhtılaşabilir. Ayağa kalkındığında ya da tuvalete çıkıldığında dışarı akabilir.

İlk gece kanaması ne renk olur?

İlk gece kanaması pembe, açık kırmızı, koyu kırmızı ya da beklemişse kahverengi olabilir.

İlk gece kanaması ne kadar sürer?

İlk gece kanaması çoğunlukla birkaç gün lekelenme şeklinde sürer. Fakat kanama 10-15 gün de devam edebilir. Ya da bir kez olup devam etmeyebilir. Bazen de kanama fazla olup uzun sürebilir. Yoğun olan kanamalarda doktor kontrolü gerekir.

İlk gece kanaması ne kadar olur?

Kızlık zarı kanaması genellikle lekelenme şeklinde birkaç damla olabilir. Bazen de daha yoğun gelebilir.

İlk gece kanaması kaç gün sürer?

İlk gece kanaması genellikle birkaç gün sürüp gittikçe azalarak kaybolur. Fakat kanamanın yoğunluğuna göre daha uzun da sürebilir.

İlk geceden sonra denize havuza girilir mi?

İlk gece kanamasının az oluğu durumlarda denize ve havuza girilebilir. Ancak daha fazla olduğu durumlarda kanama azalana kadar denize ve havuza girilmemesi tavsiye edilir.

İlk geceden sonra ilişkiye devam edilir mi?

Kızlık zarı kanamasının az olduğu durumlarda ilişkiye devam etmekte sakınca yoktur. Fakat yoğun olduğu durumlarda kanama azalana kadar ara vermek gerekir.

İlk geceden sonra tekrar ilişkiye devam etmek sakıncalı mı?

İlk ilişkide birkaç damla az miktarda kanama gelmesi durumunda ilişkiye devam etmede sakınca yoktur. Yoğun kanamada ise devam etmek kanamayı artıracağı için sakıncalıdır.

SORU SORABİLİRSİNİZ
 • R
  Reş21.04.2019

  Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik fakat penisimi onun vajinasına deydirdim bir miktar kan geldi ve bu kan az bir şekilde 2 gün devam etmiş sizce kızlık zarı bozuldu mu tekrardan kan gelir mi

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Kızlık zarında zedelenme ya da bozulma olduğu ancak kızlık zarı muayenesi ile anlaşılabilir.

 • S
  Srkanshr20.04.2019

  Eşimle ilişkiye girdim ilk gece akşam kanamam oldu ertesi gün deyim hala devam ediyor adet dönemim de bu gün yarın olmam lazımdı bi sıkıtı mı var hocam sizce

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Devam eden kanamalarda doktor kontrolü uygun olacaktır.

 • A
  Aahahagag21.03.2019

  Hocam ilişkiye girdiğim anda kanamam oldu mu anlamadım ama sonrasında çok az oldu koyu renkliydi sıvı değildi tekrar beraber olduğunda kan gelır mı çünkü o anda gelmedi

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Tam olmayan yırtıklar da kızlık zarı kanaması bazen sonraki ilişkide de olabilir.

 • D
  Daaaas20.03.2019

  Hocam ben sporcuyum eşimle ilk gecemde kan gelmedi o anda sonrasında biraz geldıgını hıssettım fakat tuvallere hıssettım o da biraz gururuna dokunda nasıl olcak sorun sporculuğunda mı nedir bılwmiyorum

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Esnek kızlık zarı olabilir. Kızlık Zarı muayenesi ile kızlık zarının durumu anlaşılabilir

 • D
  Dyg18.03.2019

  Girdikten sonra bikaç damla kan geldi sonrasında tuvalete gittim biraz da onda kan geldi sonra ilişkiye devam ettim ara ara yine geldi ilişkiden sonraki günler de tuvalete gittikçe az az geldi arada bi pıhtı şeklinde oldu reglime 4 gün var regl mi değil mi anlayamadım normal mi bu hocam

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Kanama devam ediyorsa muayene ile kanamanın sebebi anlaşılabilir.

 • M
  Merve11.03.2019

  Benim 3 günüm bugün kanama devam ediyor dün kesildi dedim sonra yine geldi bugün tuvalete girdiğimde fazla geldi bu normal mi ?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Muayene olmanız uygun olacaktır.

 • T
  Teksasli05.03.2019

  2 gün önce kız arkadaşımla ilişkiye girdik ilişki esnasında kanama oldu ama üzerinden kaç gün geçmesine rağmen hala kesik kesik kanama oluyor bazende tuvalete giderken geliyor ne yapmamız lazim

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Muayene olmanız uygun olacaktır.

 • A
  Anıl Araz19.02.2019

  Hocam eşimle ilk ilişkimizdi kızlık zarı yırtıldı az bir kan geldi fakat akşamı ve ertesi günü hafif hafif kan akmaya devam ediyor aralıksız bir şekilde sizce ne yapmalıyız?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Kızlık zarı muayenesi yaptırmanız uygun olacaktır. Bazen kızlık zarındaki yırtık vajina duvarına uzanabilir. Bu da kanamanın uzun sürmesine ya da miktarının fazla olmasına yol açabilir.

 • E
  Esra19.02.2019

  Cinsellik ile sorcam ilişkiye girdik ama kan gelmedi neden olur

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Esnek kızlık zarı olabilir.

 • U
  Ugr18.02.2019

  Hocam merhaba , kız arkadaşımla ilişkiye girdim penisimi vajinaya tam sokmadım ama 2-3 kere denedik kanama meydana geldi. Kanama ilk başta biraz fazla geldi daha sonra dokundukça kanadı. Şimdi sadice damla damla kan var bir sorun olur mu

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Muayene yaptırmanız uygun olacaktır.

SORU SOR
Basından Videolar

Kadın sağlığı, gebelik ve tüp bebekle ile ilgili TV programlarımız merakla takip edilmektedir.

Yorum ve Fiyat Talebi Formu

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolDoğum - Gebelik ve Kadın Hastalıkları Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621