Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıMENÜ
Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Gebelik Testi Antalya

Gebelik testleri içinde en erken ve en doğru sonuçlar kanda gebelik testi bakılarak alınır. Kanda gebelik testi hamilelik hormonu olan Beta-HCG’nin doğrudan kanda saptanmasına dayanmaktadır.
Gebelik Testi Antalya

Gebelik Testi Antalya

Gebelik testi Antalya kliniğimizde kanda Beta-HCG hormonu bakılarak yapılabilir. Gebelik testi (hamilelik testi) genellikle başka bir belirti olmadan hamileliği erken dönemde saptayan idrar ve kan testleridir.

Gebeliğin yasal kürtaj süresini geçirmeden erken dönemde saptanması önemlidir. Çünkü 10 hafta ve üzeri istenmeyen gebeliklere kürtaj operasyonu yapılmaz.

Ultrasonografi gebelik testine göre daha geç haftalarda hamileliği saptar. Alt batından yapılan ultrasonografi ile gebelik en erken 5-6 haftalarda saptanır.

Alttan bakılan transvajinal ultrasonografi ile 4-5 haftalar arası gebelik saptanabilmektedir. Bayanların çoğu daha hızlı ve ulaşılabilir olması nedeni ile öncelikli olarak idrarda gebelik testini kullanır.

İdrarda gebelik testi ile çok erken dönemdeki gebelikleri saptamak zor olabilir. Çünkü gebelik hormonu olan Beta-HCG kanda belli bir değerin üstüne çıkınca idrara geçer. Bu da çok erken dönemde gebeliğin belirlenmesini güçleştirir.

Gebelik testleri içinde en erken ve en doğru sonuçlar kanda gebelik testi bakılarak alınır. Kanda gebelik testi hamilelik hormonu olan Beta-HCG’nin doğrudan kanda saptanmasına dayanır. Son adet tarihine baz alındığında kandaki tahmini Beta-HCG değerleri 3 haftalık gebelikte 5-50 arasında değişir. 4 haftalık gebeliklerde 5-425, 6 haftalık gebeliklerde ise 1080-56000 aralığında bulunur.

Gebelik testi Antalya’daki anlaşmalı laboratuvarlarımızda hızlı ve güvenli bir şekilde uygulanabilmektedir. Antalya gebelik testi fiyatları için bizi arayınız. 

Gizlilik Taahhütnamesi

Antalya’daki kliniğimize başvurma sebebiniz ve kişisel bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği R.G. 01.08.1998, 23420) tamamen gizli tutulacaktır. Başka şahıslara kişisel bilgileriniz, hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmez.

 • Her şey yolunda, teşekkür ederim hocam.

  Funda Hocama adet gecikmesi sorunu ile başvurdum. Önceleri adetlerim düzensiz olsa da yine de adet görürdüm. Üzerinden 2 hafta geçmesine rağmen adet görmemiştim. Funda hocam kanda gebelik testi istedi. Gebelik testi pozitif çıkmıştı. Hamileydim. Böyle bir şeyi beklemediğim için önce çok şaşırdım. Sonra ise gebeliği devam ettirmek istediğimi düşündüm. Şu an kontrollerime geliyorum. Her şey yolunda, teşekkür ederim hocam.

TÜM YORUMLAR
SORU SORABİLİRSİNİZ
 • I
  Isi***16.08.2020

  Eşimle ilişkıye gırdım ama kızlık bozuldu ama icerı penısimi boşalmadı baxer boşaldım hamile kaılır mı ve boşaldııktan snra sütunme ile hamile kalırnır mı hocam?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Adet gecikmesi olursa test yaptırabilirsiniz.

 • F
  Fnd***17.05.2020

  Adet dönemime 3-4 gün varken çok hafif pembe renkte bi iki damla kan gibi bişi geldi 2-3 gün boyunca çok ara ara bi iki damla pembe renk kan geldi bugün 8.günüm hala adet olmadım ve bugün idrar test yaptırdım negatif çıktı sizce hamile olabilir miyim?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Muayene olmanız uygun olacaktır.

 • A
  Ays***04.03.2020

  Hocam merhaba ben 10 şubat ve 19 şubatta erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla bi ilişkş yaşadım adetim 3 marttaydı fakat bugünde gelmeyince ben kan testi yaptırdım ve sonuç 0.1 çıktı bu sonuç kesin midir hocam hamilelik konusunda korkmama gerek yok değil mi

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Konu hakkında bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı hattımızdan bize ulaşınız.

 • A
  Ayş***08.02.2020

  hocam merhaba adetim 3 ocaktı yumurtlamayı adetin 18.günü gördüm.ve yumurtlamanın 19.günü evde hcg testi yaptım tek çizgi çıktı.ADETİM normalde 30ile34 arası değişiyor adetim de olmadı ve 37.günümdeyim.VE 4 gündür taharetlenirken peçeteye sildikçe yumurta akına benzer uzun sümüksü kahve lekeler ama bu lekeler ne cok kahve ne cok koyu değil geliyor.açıkcası kafam karıştı gebelik testi yapmaya korkuyorum hayal kırıklığına uğramaktan korkuyorum. 11 aylık evliyim 5 aydır deniyoruz bebek olmadı eşimde bende herhangi bir sorun yok.sizin eski hastanızım aramızda mesafe olduğu için gelemiyorum yardımcı olurmusunuz .sizi seviyorum saygılar hocam

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Muayene edip değerlendirmemiz uygun olacaktır.

 • C
  Can***05.02.2020

  Adetim 10 gün gecikti kan testi yaptırdım sonucun 0.17 cıktı hamile olma ihtimalim varmi

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Sonucunuz negatif ama detaylı bilgi için muayene olmanız gerekiyor.

 • G
  Gül***22.01.2020

  Hocam merhaba ben aralıgın 19 unda adet oldum 5 gün sürdü bitti esımle ıkıncı çocuğu ıstıyoruz 31 Aralık 4 Ocak 6 Ocak ve 8 Ocak günlerini degerlendırdik ben daha adet olmadım test yapmaya da korkuyorum oyle göğüslerde belirti yok yanlış hesaplamadıysam 5 günlük bi gecıkme yaşıyorum bu size verdıgım tarihlerde hamilelik olabilir mi bunu bilmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Gebelik testi ile anlaşılabilir.

 • G
  Gül***21.11.2019

  Hamilelik testi yaptırmak istiyorum fakat ilerde karşıma çıkar mı ya da alemden bırıne haber edılır mı ogrenmek ıstıyorum. 20 yasındayım bekarım

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Bilgi için lütfen 0 242 322 9773 numaralı sabit hattımız dan bize ulaşınız.

 • G
  Gül***07.08.2019

  Merhaba hocam adetimden 10 gün önce acilde kan ve idrar testi vermiştim bebek yok dedi dogrumudur

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Adet gecikmeniz var ise gebelik testi yaptırabilirsiniz.

 • D
  D.k***28.06.2019

  Merhabalar. Gebelik kan testi fiyatınızı ögrenmek istiyorum. Bir de kesin bilgi icin iliskiyi baz aldigimizda kac gun sonra gelmeliyim (gec dollenme vs durumu dahil) Internette malum cok fazla kirli var bu beni korkutuyor.Kan testi bir de yeterli midir ogrenmek icin. Tesekkurler.

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Kanda gebelik testini ilişkiden tahminen 15 gün sonra yaptırmanız uygun olacaktır. Gebelik testi fiyatları için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bize ulaşınız.

 • S
  Sel***29.03.2019

  Merhaba Bet hcg testine göre hamile oldugum çıktı ama çok erken oldugu için yükselmesini bekliyorum keseyi kaçıncı hafta görüyoruz bu süreçte gelmeli miyim bu arada ilk gebelik ayrıca muayene ücretini ögrenebilir miyim saglık sigortam yok

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Gebelik kesesi transvajinal ultrason ile en erken dört-beş hafta arasında görülebilir. Muayene ücreti ve detaylı bilgi için 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bize ulaşabilirsiniz.

SORU SOR
En az 70 karakter
Yorum ve Fiyat Talebi Formu
En az 70 karakter

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621