Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolDoğum - Gebelik ve Kadın Hastalıkları UzmanıMENÜ
Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Gebelik Testi Antalya

Gebelik testleri içinde en erken ve en doğru sonuçlar kanda gebelik testi bakılarak alınır. Kanda gebelik testi hamilelik hormonu olan Beta-HCG’nin doğrudan kanda saptanmasına dayanmaktadır.
Gebelik Testi Antalya

Gebelik Testi Antalya

Gebelik testi Antalya kliniğimizde kanda Beta-HCG hormonu bakılarak yapılabilir. Gebelik testi (hamilelik testi) genellikle başka bir belirti olmadan hamileliği erken dönemde saptayan idrar ve kan testleridir.

Gebeliğin yasal kürtaj süresini geçirmeden erken dönemde saptanması önemlidir. Çünkü 10 hafta ve üzeri istenmeyen gebeliklere kürtaj operasyonu yapılmaz.

Ultrasonografi gebelik testine göre daha geç haftalarda hamileliği saptar. Alt batından yapılan ultrasonografi ile gebelik en erken 5-6 haftalarda saptanır. Alttan bakılan transvajinal ultrasonografi ile 4-5 haftalar arası gebelik saptanabilmektedir.

Bayanların çoğu daha hızlı ve ulaşılabilir olması nedeni ile öncelikli olarak idrarda gebelik testini kullanır. İdrarda gebelik testi ile çok erken dönemdeki gebelikleri saptamak zor olabilir. Çünkü gebelik hormonu olan Beta-HCG kanda belli bir değerin üstüne çıkınca idrara geçer. Bu da çok erken dönemde gebeliğin belirlenmesini güçleştirir.

Gebelik testleri içinde en erken ve en doğru sonuçlar kanda gebelik testi bakılarak alınır. Kanda gebelik testi hamilelik hormonu olan Beta-HCG’nin doğrudan kanda saptanmasına dayanır. Son adet tarihine baz alındığında kandaki tahmini Beta-HCG değerleri 3 haftalık gebelikte 5-50 arasında değişir. 4 haftalık gebeliklerde 5-425, 6 haftalık gebeliklerde ise 1080-56000 aralığında bulunur.

Gebelik testi Antalya’daki anlaşmalı laboratuvarlarımızda hızlı ve güvenli bir şekilde uygulanabilmektedir. Antalya gebelik testi fiyatları için bizi arayınız. 

Gizlilik taahhütnamesi

Antalya’daki kliniğimize başvurma sebebiniz ve kişisel bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği R.G. 01.08.1998, 23420) tamamen gizli tutulacaktır. Başka şahıslara kişisel bilgileriniz, hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmez.

SORU SORABİLİRSİNİZ
 • S
  Sel***29.03.2019

  Merhaba Bet hcg testine göre hamile oldugum çıktı ama çok erken oldugu için yükselmesini bekliyorum keseyi kaçıncı hafta görüyoruz bu süreçte gelmeli miyim bu arada ilk gebelik ayrıca muayene ücretini ögrenebilir miyim saglık sigortam yok

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Gebelik kesesi transvajinal ultrason ile en erken dört-beş hafta arasında görülebilir. Muayene ücreti ve detaylı bilgi için 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bize ulaşabilirsiniz.

 • Ş
  Şüp***18.12.2018

  Hocam bir kadının çamaşırına sperm bulaşşa ve o kadın o çamaşırı 2 gün sonra giyse gebelik açısından risk taşır mı yoksa böle bişey mümkün değil mi spermler ölmüş olur mu ozamana kadar tşk ederim

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Gebelik şüphesi durumunda en doğru sonuç kanda gebelik testi ile alınmaktadır.

SORU SOR
Basından Videolar

Kadın sağlığı, gebelik ve tüp bebekle ile ilgili TV programlarımız merakla takip edilmektedir.

Yorum ve Fiyat Talebi Formu

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolDoğum - Gebelik ve Kadın Hastalıkları Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621