Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıMENÜ
Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Gebelik Testi Antalya

Gebelik testleri içinde en erken ve en doğru sonuçlar kanda gebelik testi bakılarak alınır. Kanda gebelik testi hamilelik hormonu olan Beta-HCG’nin doğrudan kanda saptanmasına dayanmaktadır.
Gebelik Testi Antalya

Gebelik Testi Antalya

Gebelik testi Antalya kliniğimizde kanda Beta-HCG hormonu bakılarak yapılabilir. Gebelik testi (hamilelik testi) genellikle başka bir belirti olmadan hamileliği erken dönemde saptayan idrar ve kan testleridir.

Gebelikte yasal tahliye süresi

Gebeliğin yasal kürtaj süresini geçirmeden erken dönemde saptanması önemlidir. Çünkü 10 hafta ve üzeri istenmeyen gebeliklere kürtaj operasyonu yapılmaz.

Ultrasonografi gebelik testine göre daha geç haftalarda hamileliği saptar. Alt batından yapılan ultrasonografi ile gebelik en erken 5-6 haftalarda saptanır.

Ultrasonda erken gebelik

Alttan bakılan transvajinal ultrasonografi ile 4-5 haftalar arası gebelik saptanabilmektedir. Bayanların çoğu daha hızlı ve ulaşılabilir olması nedeni ile öncelikli olarak idrarda gebelik testini kullanır.

İdrarda gebelik testi ile çok erken dönemdeki gebelikleri saptamak zor olabilir. Çünkü gebelik hormonu olan Beta-HCG kanda belli bir değerin üstüne çıkınca idrara geçer. Bu da çok erken dönemde gebeliğin belirlenmesini güçleştirir.

Kanda gebelik testi

Gebelik testleri içinde en erken ve en doğru sonuçlar kanda gebelik testi bakılarak alınır. Kanda gebelik testi hamilelik hormonu olan Beta-HCG’nin doğrudan kanda saptanmasına dayanır. Son adet tarihine baz alındığında kandaki tahmini Beta-HCG değerleri 3 haftalık gebelikte 5-50 arasında değişir. 4 haftalık gebeliklerde 5-425, 6 haftalık gebeliklerde ise 1080-56000 aralığında bulunur.

Gebelik testi fiyatları

Gebelik testi Antalya’daki anlaşmalı laboratuvarlarımızda hızlı ve güvenli bir şekilde uygulanabilmektedir. Antalya gebelik testi fiyatları için bizi arayınız. 

Gizlilik Taahhütnamesi

Antalya’daki kliniğimize başvurma sebebiniz ve kişisel bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği R.G. 01.08.1998, 23420) tamamen gizli tutulacaktır. Başka şahıslara kişisel bilgileriniz, hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmez.

SORU SORABİLİRSİNİZ
 • S
  Sev***20.11.2022

  Son adetim 21.10.2022 . Kasım'da adet olmadım.gebelik idrarda negatif ne yapmalıyım.Tesekkur ederim.

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Kanda gebelik testi yaptırabilirsiniz.

 • E
  Emi***11.11.2022

  Regl tarihimin üzerinden 1 hafta geçti. Önceden olan regli belirtilerim yok. Hamilelik testi yaptırmadım. Yaptıracağım. Önden fiyat bilgisi almak istiyorum. Teşekkürler.

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve bilgi için lütfen gün içinde 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • H
  Hel***27.09.2022

  7 ağustos 'ta adet gördüm bu ay hiç görmedim iki tane idrar testi yaptım ikiside pozitif çıktı ayle hekimine gitim kan talihli yaptım ayn oda pozitif çıktı hiç doğum doktoruna gitmedim merak ediyorum hamile miyim bebeğim kaç haftalık keseye düşmüş mü

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Randevu için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • G
  God***22.08.2021

  kız arkadaşımla sürtünme yoluyla defalarca ilişkiye girdik regl olması gerekirken olmadı bugün (pazar günü) pembe bir sıvı geldiğini söyledi ama ondan öncede cuma günü ağır bir ağrı kesici içti hamilelik olasılığı nedir teşekkür ederim

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Hamilelik şüphesi varda durum test ile anlaşılabilir.

 • H
  Hil***16.06.2021

  Gebelik testi yaptım sonuç 0.62 değer bu sonuca göre gebemiyim nasl oluyor yardımcı olurmusunuz bilenedim

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • A
  Ass***17.01.2021

  Hi, where in Antalya, closer to Konyaaltı area i can submit HCG test? I need to do it 2 times to see the dynamics

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Hi, my address: Yeşilbahçe Mahallesi, Portakal Çiçeği Caddesi 1460. Sokak Turunç Plaza İş Merkezi No:6 D:14 Muratpaşa - Antalya. Phone: +90 242 322 9773.

 • A
  Alp***31.12.2020

  İyi günler abla 09.12.2020 tarihinde sevgilim ile bir ilişki yaşadık onun üstünde ince pijama ve baksır vardı bende ise ince bir tayt ve iç çamaşırı vardı baksırın içine boşaldım ama önüm baya ıslaktı oda baya zevk suyu akıtı o halde sürtünmeyr devam ettik adetim normalde 20 ile 30 arasında oluyo genelde 25 de adet oluyorum bu sefer 21 de oldum ilişkiden sonra 4 5 gün karınım kasıklarım ağrıdı adetim de dediğim şekilde oldum şuan da ara sıra karnım ağrıyo vajinal bölgemde 2 gündür şişlik var memelerimde sanki büyüme var 4 5 saate bir başım dönüyo sürekli başım ağrıyo doğru düzgün yemek yiyemiyorum iştahım yok anlatığım şekilde gebelik varmıdır sizce hamile ola bilirmiyim abla

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Net bir yorumda bulunabilmek için muayene edip değerlendirmemiz gerekir.

 • Y
  Yar***31.10.2020

  Hocam merhaba, size ACİİLL bir şey sormam lazim. 2 gün önce erkek arkadaşım ile cinsel bir birleşme olmadan afedersiniz seviştik. Içime girmedi veya içime boşalmadı anala biraz boşaldı ve girdi. Ben de eğer gelirse menisi diye korkup dün ertesi gunu hapi alıp içtim. Bende herhangi bir yan etki göstermedi. Acaba fayda eder mi ? 80 kg üzerindeyim. Acaba gebe kalma riskim var mı?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Böyle durumlarda bir gebelik olasılığı vermemiz zor.

 • D
  Don***31.10.2020

  Hocam adetim 28 gün önce olmalıydı ama olmadı, bir hafta önce evde hcg testi yaptım negatif oldu ama hala adet olmadım, ne yapmalıyım?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Kanda gebelik testi daha doğru sonuç vermektedir.

 • I
  Isi***16.08.2020

  Eşimle ilişkıye gırdım ama kızlık bozuldu ama icerı penısimi boşalmadı baxer boşaldım hamile kaılır mı ve boşaldııktan snra sütunme ile hamile kalırnır mı hocam?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Adet gecikmesi olursa test yaptırabilirsiniz.

SORU SOR
En az 70 karakter
Yorum ve Fiyat Talebi Formu
En az 70 karakter

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621