Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıMENÜ
Antalya Vajinal Estetik Fiyatları

Vajina Estetiği Antalya

Vajina estetiği Antalya'da birçok farklı sebeple görünümü bozulan genital bölgenin gençleştirilmesi, yenilenmesi ve vajinanın daraltılması ameliyatlarıdır. İşlem vajina daraltma ya da vajina gençleştirme ameliyatı olarak bilinir.
Vajina Estetiği Antalya

Vajina Estetiği 

Vajina Estetiği Antalya ilinde genital bölgenin estetik ya da fonksiyonel bozukluklarında uygulanan farklı ameliyatları içerir. Vajinanın genişlemesi ve iç dudak sarkıklığı için yapılan vajina estetiği ameliyatları en sık uygulanan operasyonlardır. Vajina estetiği ile bayanların özgüvenleri yenilenmekte ve cinsel yaşamları düzelmektedir. Ayrıca bu yüzden yaşanan sağlık problemleri de vajina estetiği ile giderilmektedir.

Vajina Estetiği Nedir?

Vajina estetiği birçok farklı sebeple görünümü bozulan genital bölgenin gençleştirilmesi, yenilenmesi ve vajinanın daraltılması ameliyatlarıdır.

Vajina daraltma ile genişlemiş olan vajen lazer ya da cerrahi yöntemlerle sıkılaştırılıp düzeltilir. İşlem vajina daraltma ya da vajina gençleştirme ameliyatı olarak bilinir. İç dudakların sarkması, düzensizliği ya da büyümesi durumunda labioplasti ameliyatı ile vajina estetiği uygulanır. Doğum dikiş izlerindeki problemler ise vajinal estetik cerrahi ile düzeltilebilir. Klitoris cildindeki sarkma ve kırışıklıklar içinde vajina estetiği ameliyatları uygulanabilir.

Vajina Estetiği Neden Yapılır?

Vajina estetiği başlıca vajina genişlemesi, iç dudak sarkması ve büyümesi nedeni ile yapılır. Vajina genişlemesi sonrası cinsel ilişki sırasında vajina penisi yeterince kavrayamaz. Bu da hem kadın hem de erkek için haz alma sorununa yol açar. Ayrıca vajinası geniş kadınlarda ilişki sırasında istenmeyen sesler oluşur. Bu da cinsel konsantrasyonu bozar.

Vajina Estetiği Ameliyatları Antalya

Antalya ilinde vajina estetiği ameliyatları yaşlanma, doğum ya da yapısal kaynaklı vajina genişlemelerine uygulanan daraltma ameliyatlarıdır. Vajina estetiği ile birlikte iç dudak küçültme, dış dudak dolgusu ve klitorise yönelik estetik operasyonlar uygulanabilir.

Vajina genişlemesi olanlarda vajinal enfeksiyonlar daha sık görülebilir. Vajinanın geniş olması ile adet kanı ve vajinal salgılar içerde birikerek enfeksiyonlara karşı zemin hazırlar. Vajina estetiği ile yapılan daraltma ameliyatı bu sorunların önüne geçecektir.

Vajina estetiğinin diğer sık nedenleri arasında iç dudak sorunları yer alır. İç dudak bazı kadınlarda yaşla birlikte ya da yapısal olarak sarkık, kenarları düzensiz ya da büyük görünebilir. Bu durum ilişki sırasında güçlüklere, tuvalet temizliğinde zorlanmaya ve kıyafet seçiminde sorunlara neden olmaktadır. Ayrıca zaten nemli olan genital bölgede daha fazla nem ve tahrişe neden olur. İç dudağın vajina estetiği ile küçültülmesi yaşanan problemleri giderecektir.

Vajina estetiği dış dudak hacminde azalma, klitoris derisindeki bozulmalar için de uygulanır. Dış dudak hacmi bazı kadınlarda azdır. Bu da kozmetik sorunlara neden olur. Dış dudak yağ enjeksiyonu şeklindeki vajina estetiği uygulaması ile bu sorun çözülebilir.

Normal doğum yapan kadınlarda doğum dikiş izlerindeki düzensizlik ve fazla nedbe dokusu vajina estetiği ile düzeltilmektedir. Doğum dikiş izi problemleri kozmetik sorunlara neden olur.

Vajina gölgesinde ciltte koyulaşma olması bayanların bir kısmında estetik kaygılara neden olur. Bu sorun vajina beyazlatma ile giderilir. G noktası büyütme ise diğer bir vajinal estetik işlemdir. Vajina Estetiği Antalya operasyonu uyguladığımız özel hastanelerde aynı seansta birkaç estetik işlemi yapabilmekteyiz.

Vajina Estetiği Nasıl Yapılır?

Vajina estetiği ameliyatlarında yapılacak genital estetik operasyonunun türüne göre farklı cerrahi teknikler uygulanır.

Vajina daraltma ameliyatı vajinanın giriş kısmından 4-5 cm içeriye doğru yapılır. Vajina estetiği ile vajinanın bu kısmından üçgen şeklinde bir doku parçası alınır. Bu parça vajina duvarının arka kısmından çıkartılır. Kalan uçlar birbirine dikilerek vajinanın çapı azaltılır. Bu şekilde vajina eski sıkılığına kavuşturulmuş olur. İç dudak sarkması, büyümesi ve düzensizliği için yapılan vajina estetiği ameliyatları ise farklı birkaç yöntemle yapılır.

Bu tür vajina estetiği ameliyatlarında başlıca 2 tür cerrahi yöntem uygulanır. Bunlardan biri iç dudakların sarkık ve düzensiz kısımlarının çıkartıldığı kenar düzeltme yöntemidir. Diğeri ise iç dudak büyümesi için yapılan kama çıkarma yöntemidir. Bu tekniklerin uygulanması ile iç dudaklar küçük ve düzgün bir görünüme kavuşur.

Yağ dokusu azalmış dış dudaklara ise yağ dolgusu ya da hyalüronik asit dolgusu uygulanarak hacim kazandırılabilir. Bu tür vajina estetiği operasyonları genital bölgeye bir bütün olarak estetik kazandıracaktır. Bu işlem diğer yöntemle ile birlikte ya da tek başına uygulanabilir.

Klitoris kadında cinsel haz için en önemli yapıdır. Klitoris cildinde bazen sarkma, bolluk ve düzensizlikler olur. Klitoris üzerini örten bu fazla derinin alınması hem kozmetik açıdan hem de orgazm açısından faydalı olmaktadır.  

Vajina Estetiği Antalya'da Kimlere Yapılır?

Vajina estetiği Antalya ameliyatları 18 yaş üzeri olan önemli bir sağlık problemi bulunmayan ve bu operasyonların gerekli görüldüğü kişilere uygulanabilir. Vajina estetiği birkaç estetik operasyonu tanımlayan genel bir ifadedir. Değerlendirme yapılırken hangi vajina estetiği ameliyatının yapılacağı ve uygulanacak teknikler hasta ile detaylı görüşülecektir.

Vajina iki ve üzeri doğum yapan kadınlarda ve bazen de yaşla birlikte genişler. Vajinanın genişlemesi her kadında aynı oranda değildir. Kimi zaman fark edilir düzeyde şikayetler oluştururken kimi zamanda rahatsızlık yaratmaz. Vajinanın genişlemesi birden fazla normal yolla doğum yapanlarda, zor doğumlar sonrası, bebeğin kilosunun fazla olduğu doğumlarda daha belirgin olabilir.

Vajina Estetiği ve Cinsellik

Vajina estetiği hem cinsel yaşamı düzeltmek hem de sağlıklı bir genital bölge için uygulanır. Vajina estetiği ile özgüveniniz en iyi duruma gelir. Normal doğum yapılmadıkça tekrar vajina genişlemesi beklenmez.

Vajinanın genişlemesi ile birlikte cinsel ilişki sırasında bazı sorunlar yaşanmaya başlar. Bu sorunlar hem kadın hem de erkeği ilgilendiren problemlerdir. Genişleyen vajina penisi yeterince kavrayamaz. Bu durum vajinada bolluk hissi oluşturur. Buna bağlı olarak erkek ilişki sırasında penisin vajinaya temasını yeterince hissedemez. Penisin vajina tarafından yeterince sarılamaması ve oluşan vajinal bolluk ilişki sırasında rahatsızlık veren ve istenmeyen seslerin oluşmasına neden olur.

Vajinanın genişlemesi yanında, bazı kadınlarda iç dudak sarkması, büyümesi ve asimetrisi bulunur. Bu durum hem estetik kaygılara hem de günlük yaşam ve ilişki sırasında sorunlara neden olur. Vajina estetiği ile iç dudaklardaki sarkma, büyüme ve asimetri düzeltilerek yaşanan problemler giderilebilir. İç dudaklara yönelik vajina estetiği ameliyatı ile genital bölgede tahriş, kızarıklık, ilişkide zorlanma ve tuvalet temizliğinde yaşanan problemler düzelecektir. Ayrıca bikini, mayo ve iç çamaşırı kullanımı daha rahat olacaktır. Tüm bunlar ile vajina estetiği sonrası kişinin özgüveni artacaktır.

Vajina estetiği yapılan bir diğer durum ise doğum dikiş izlerinin düzeltilmesidir. Normal doğumlar sırasında yapılan kesi ve sonrasında atılan dikişler istenildiği gibi iyileşmeyebilir. Oluşan izler bu bölgeye yönelik vajina estetiği ile düzeltilebilir. Klitoris cildine yapılan estetik operasyonlar ve dış dudaklara yapılan dolgu ve küçültme operasyonları da diğer vajina estetiği ameliyatlarıdır.  

Antalya Vajina Estetiği Fiyatları 2021

Vajina estetiği fiyatları Antalya’da planlanan genital estetik ameliyatının ne olduğuna bağlıdır. Antalya Vajina Estetiği Fiyatları 2021 vajina daralma ya da iç dudak estetiği gibi ayrı operasyonlarda aynı değildir. Ancak bazen birkaç genital estetik ameliyatı birlikte yapılabilir. Bu durumda vajina estetiği fiyatları daha uygun olabilir. Hasta tek seferde anestezi alarak birkaç vajina estetiği ameliyatını geçirmiş olur.

Antalya vajina estetiği fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise kullanılan anestezi türüdür. Lokal anestezi ile işlemin uygulandığı durumlarda vajina estetiği fiyatı daha uygun olmaktadır. Her doktor kendi tecrübesi ve çalıştığı kliniğin bulunduğu ile göre vajina estetiği fiyatlarını belirlemektedir.

En sık vajina daraltma ve iç dudak estetiği ameliyatları yapılsa da bunlar dışında uygulanan vajina estetiği ameliyatları da bulunmaktadır. Dış dudak dolgusu, klitoris cildini düzeltme, G noktası büyütme ve doğum dikiş izlerinin alınması gibi diğer ameliyatlar için vajina estetiği fiyatları aynı değildir. Vajina estetiği Antalya fiyatları ve yapılan genital estetik operasyonlar hakkında detaylı bilgi ve randevu için lütfen arayınız. Doktor Funda Yazıcı Erol ile ön görüşme yapmak, randevu ve sorularınız için 0 (242) 322 9773 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Vajina Estetiği Ne Kadar Sürer?

Vajina estetiği ameliyatı süresi yapılan operasyonun tipine ve uygulanan anestezi türüne göre değişir. En sık vajina daraltma ve iç dudak estetiği operasyonları yapılmaktadır. Vajina estetiği ile birkaç farklı genital estetik operasyon birlikte yapılabilir. Bu durumda süre uzayacaktır. Vajina estetiği ameliyatları genellikle 30-60 dakika kadar sürer. Hasta hazırlığı ve ameliyat sonrası toparlanma ile birlikte toplam süre birkaç saati bulur.

Vajina estetiği ameliyatı eğer lokal anestezi ile yapılıyorsa ve uygulanacak cerrahi işlem boyutu küçükse 30 dakika ya da daha kısa sürede işlem tamamlanabilir. Ancak uyutarak yapılan vajina estetiği ameliyatlarında birkaç genital estetik operasyon birlikte uygulanacaksa işlem süresi 1-1,5 saati bulur.

Vajina beyazlatma ve G noktası büyütme gibi vajina estetiği işlemleri ise yaklaşık 15-20 dakika gibi daha kısa süren uygulamalardır. Vajina estetiği Antalya’da işlemi yaptığımız özel hastanelerde benzer sürelerde uygulanmaktadır.

Antalya'da Vajina Estetiği Yaptıranlar

Vajina estetiği yaptıranların çoğunda operasyon sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar benzerdir. Vajina estetiği sonrası genital bölgenin nemli kalmamasına özen gösterilmelidir. Bunun için pamuklu iç çamaşır seçimi, bol ve hava geçiren yumuşak tarzda kıyafetleri tercih etmek gerekir.

Vajina estetiği sonrası tuvalet temizliğine dikkat edilmelidir. Tuvalet temizliği önden arkaya doru yapılmalıdır. Bu şekilde makat çevresindeki bakterilerin vajinaya ulaşması önlenerek enfeksiyon riski azaltılmış olur. Sonrasında genital bölge mutlaka nazikçe kurulanmalı ve nemli bırakılmamalıdır.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer noktalardan biri de banyodur. Vajina estetiği ameliyatları sonrası ilk 7-10 gün ayaktan duş tarzında banyo yapmak gerekir. Küvette ya da oturarak banyo yapmak vajina içine su girmesine ve dikişlerin açılmasına neden olabilir. Ayrıca enfeksiyon riski de yaratır. O nedenle bu kurallara uymak sağlıklı iyileşme süreci için önemlidir.  Banyo sonrası genital bölgeyi kuru tutmayı da unutmamalıyız. Vajina estetiği yaptıranların dikkat etmesi gereken bir diğer hususta deniz ve havuz kullanımıdır. Sağlıklı bir iyileşme süreci geçirmek ve enfeksiyon riskini azaltma için vajina estetiği sonrası 4-6 hafta deniz ve havuza girilmemelidir.

Vajina estetiği sonrası cinsel ilişki erken dönemde uygun değildir. Vajina estetiği yaptıranların dikkat etmesi gereken hususlardan biri de ameliyat sonrası hemen cinsel ilişkiye girilmemesidir. Vajina estetiği operasyonu sonrası ilk 4-6 hafta ilişkiye girmek uygun değildir. Dikişlerin açılmaması ve enfeksiyon gelişimini önlemek için cinsel ilişki süresine uymak önem arz eder.

Vajina estetiğini Antalya'da hangi doktorlar yapar?

Antalya vajina estetiği ameliyatları genellikle kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ya da plastik cerrahi uzmanı doktorlar tarafından yapılmaktadır. Bu ameliyatlar tecrübe gerektiren operasyonlardır. Bu nedenle her doktor tarafından uygulanmayabilir.

Antalya'da vajina estetiğinde hangi anesteziler kullanılır?

Vajina estetiği Antalya'da anestezi altında yapılan cerrahi bir operasyondur. Kişinin ameliyat sırasında ağrı duymaması için bölgesel ya da uyutarak olmak üzere 2 tip anestezi kullanılır. Vajina estetiğinde hangi anestezi yönteminin seçileceği ameliyatın şekline göre kara verilir. Küçük cerrahi uygulanacak iç dudağın vajina estetiği ameliyatlarında bölgesel anestezi tercih edilebilir. Daha büyük cerrahi operasyonlarda uyutarak anestezi şekli tercih edilmektedir. Bölgesel anestezi ile yapılan vajina estetiği ameliyatlarında cerrahi uygulanacak kısım iğne ile uyuşturulur. Uyutarak yapılan vajina estetiği ameliyatlarında ise anestezi ilacı damar yolundan verilmektedir. Ayrıca bölgesel olarak ta uyuşturma yapılabilir.

Vajina estetiği ne zaman iyileşir?

Vajina estetiği ameliyatlarında genellikle kendiliğinden eriyebilen dikişler kullanılmaktadır. Dikişlerin bu özelliği sayesinde kişiye dikiş aldırma gibi tekrar bir işlem uygulanmaz. Vajina estetiği sonrası dikişlerin erimesi 2-3 haftayı bulabilir. İyileşme sürecinin büyük oranda tamamlanması kişiden kişiye değişmekle birlikte 4-6 haftayı bulur.

Vajina estetiği sonrası doktorun verdiği ilaç, pansuman, temizlik önerileri ve diğer hususlara dikkat edilirse iyileşme süreci daha sağlıklı olacaktır. Beslenmeye dikkat etmek, proteinden zengin gıdalar tüketmek iyileşme sürecini kısaltır. Sigara kullanımı doku iyileşmesini yavaşlatır. O nedenle vajina estetiği ameliyatı sonrası sigara kullanmamaya özen gösterilmelidir. 

Vajina estetiği iyileşme süreci nasıldır?

Vajina estetiğinde sağlıklı bir iyileşme süreci yaşamak için önerilere dikkat edilmelidir. Özellikle genital bölgenin temiz ve kuru tutulması vajina estetiği sonrası enfeksiyon riskini oldukça azaltacaktır. Ameliyat sonrası erken dönemde vajinal bölgeyi zorlayacak spor ve benzeri aktivitelerden kaçınılmalıdır. Bu bölgeyi zorlamak dikişlerin açılmasına ve kanamaya neden olabilir. Hem enfeksiyon hem de kanama iyileşme sürecini olumsuz etkiler.

Vajina estetiği sonrası iyileşme sürecini sağlıklı bir şekilde tamamlamak için 4-6 hafta cinsel ilişkiden kaçınmak, deniz ve havuz kullanmamak uygun olacaktır. Banyo ve tuvalet temizliğinin doğru bir şekilde yapılması ile genital bölge enfeksiyonları azalacaktır. Vajina estetiği olan kişilerin proteinden zengin gıdalar ile beslenmesi ve doktor önerilerine uyması iyileşme sürecini daha rahat atlatmalarını sağlayacaktır.

Vajina estetiği riskleri nelerdir?

Vajina estetiği ameliyatları diğer estetik operasyonlar gibi deneyim ve tecrübe gerektiren uygulamalardır. Vajina estetiği riskleri işlemin temiz koşullarda, deneyimli ellerde yapılması ve hastanın ameliyat sonrası önerilere tam uyması halinde oldukça düşüktür. Vajina estetiği riskleri yapılan genital estetik tipine göre değişir. Ancak ameliyat yerinde kanama, enfeksiyon gelişimi, bağırsak yaralanması, ilişki sırasında ağrı gibi ortak riskler taşır.

Vajina estetiği risklerini azaltmak için ameliyat sonrası genital bölge temizliğine dikkat edilmelidir. Vajina estetiği sonrası tuvalet temizliğinin önden arkaya ılık su ile yapılması, genital bölgenin kuru tutulması, banyonun ayaktan duş şeklinde alınması ile riskler oldukça azalır.

Vajina estetiği sonrası kanama riskini azaltmak için bu bölgeyi zorlayan spor aktivitelerinden kaçınmak ve erken dönemde cinsel ilişkiye girmemek gerekir. Ameliyat sonrası hemen ya da erken dönemde uzun yolculuklar tercih edilmemelidir. Bu önerilere uyulması dikişlerin erken dönemde açılmasını önler ve vajina estetiği sonrası kanama riskini düşürür. Vajina daraltma ameliyatı ile vajinanın fazla daraltılması durumunda ilişkiye girmede zorlanma ve ilişki sırasında ağrı olabilir.

Vajina estetiği kızlık zarına zarar verir mi?

Vajina estetiği eğer dış genital bölgeye yönelik olarak yapılacaksa kızlık zarına zarar vermez. Kızlık zarı vajinanın birkaç cm içerisinde bulunur. İç dudak estetiği, dış dudak dolgusu, klitoris cildini düzeltme şeklindeki vajina estetiği ameliyatlarında kızlık zarı bozulmaz. Eğer vajina içine işlem yapılacaksa bu durumda doktorunuz ile kızlık zarının durumu konusunda görüşmelisiniz.

Vajina estetiği sonrası cinsel yaşam nasıl olur?

Vajina estetiği sonrası cinsel ilişki ameliyattan yaklaşık 4-6 hafta sonra önerilir. Bu süre içinde dikişler kendiliğinden eriyerek iyileşme süreci büyük oranda gerçekleşir. Vajina estetiği sonrası erken dönemde cinsel ilişkiye girmek dikişlerde açılma ve enfeksiyon riskini artırır. Dikişlerin açılması ağrı ve kanama ile belirti verir. Bu durumu tedavi etmek gerekir. Ek dikiş atılarak kanama kontrolü sağlanır.

Vajina estetiği ameliyatı vajina daraltma şeklinde yapılabilir. Bu durumda eğer 4-6 hafta geçmesine rağmen ilişki sırasında ağrı varsa kontrol gerekir. Bu şekildeki bir ağrı genellikle ameliyat sonrası vajinanın olması gerekenden dar olduğu durumlarda olur. Dış genital bölgeye yönelik yapılan vajina estetiği ameliyatlarında kızlık zarı bozulmaz. O nedenle vajina estetiği sonrası cinsel ilişki olacaksa bu durum göz önünde bulundurulmalıdır.

Vajina estetiği sonrası doğum nasıl olur?

Vajina estetiği sonrası normal vajinal doğum yapılabilir. Vajina estetiği olunması normal doğuma bir engel değildir. Ancak vajina daraltma ameliyatı olanlarda normal doğum sonrası vajina tekrar genişleyebilir. Fakat vajina daraltma şeklinde bir vajinal estetik yapılması doğum şeklini belirleyen bir unsur olamaz. Bu kişiler hem normal doğum hem de sezaryen ile doğum yapabilir.

Vajina estetiği sonrası ağrı olur mu?

Vajina estetiği sonrasında birkaç gün süren hafif ağrılar olabilir. Ancak şiddetli ve uzun süren bir ağrı beklenmez. Böyle bir ağrı olursa doktorunuza bilgi veriniz. Hafif ağrılar için doktorunuz ağrı kesici ilaçlarınızı reçete edecektir. Ancak şiddetli bir ağrı olması dikişlerde açılma, doku içi kanama ya da enfeksiyon gibi durumların belirtisi olabilir. İhmal edilmeden doktor kontrolüne giderek erken dönemde bu durumlar daha kolay tedavi edilebilir.

Vajina estetiği sonrası kanama olur mu?

Vajina estetiği sonrası 7-10 gün içinde lekelenme şeklinde az miktarda kanama görülebilir. Ancak fazla miktarda kanama olması normal değildir. Bu durumda jinekolojik muayene gerekir. Vajina estetiği sonrası kanamanın en sık nedeni dikişlerin açılmasıdır. Bu durumda kanama ya dışarı ya da doku içine doğru olur. Yumuşak doku içine kanama olması şişlik ve ağrı ile belirti verir. Ayrıca ciltte koyulaşma şeklinde renk değişikliği görülebilir. Kanama ve şişliğin erken dönemde fark edilmesi ile gerekli müdahale daha kolay yapılır. Bu durumda açılan dikiş yenilenir. Doku içi biriken kan gerek duyulur ise boşaltılarak tedavi edilir.

Vajina estetiği labioplasti ile birlikte yapılır mı?

Vajşna estetiği ameliyatları içinde labioplasti operasyonları da bulunur. Vajina estetiği vajina daraltma ve iç dudakların küçültülmesi şeklinde birlikte yapılabilmektedir. Kişi tek seansta birkaç farklı genital estetik operasyonu olabilir. Bu durum kişinin her bir işlem için ayrı olarak anestezi almasını önleyecektir.

Lazerle vajina estetiği nedir?

Lazerle vajina estetiği 2 şekilde uygulanmaktadır. Özel lazer cihazları ile vajina daraltma işlemi yapılabilir. Lazer vajina daraltma işlemi bu yöntem için uygun hasta grubuna yapılabilir. Vajinanın belirgin genişlemiş olduğu hasta gruplarında genellikle cerrahi daraltma yöntemi tercih edilir.

Lazerle vajina estetiğinin yapıldığı bir diğer durum ise lazerin cerrahi kesim tekniği olarak uygulandığı iç dudak küçültme ameliyatlarıdır. Antalya’da her iki vajina estetiği ameliyatı da yapılabilmektedir.

Vajina estetiği sonrası bakım nasıl olur?

Vajina estetiği sonrası doktorun reçete ettiği ilaç ve varsa pansumanlar aksatılmadan uygulanır. Vajina estetiği sonrası tuvalet temizliği önden arkaya doğru yapılmalıdır. Bu şekilde makat bölgesinden vajinal kısma bakteri taşınması önlenmiş olur. Bu da enfeksiyon riskini azaltacaktır.

Banyo ilk 7-10 gün ayaktan duş şeklinde yapılmalıdır. Banyo sırasında vajina içine su kaçırmamaya dikkat edilmelidir. Banyo sonrası genital bölgenin nemli kalmamasına özen gösterilmelidir. Genital bölgenin nemli kalması mantar enfeksiyonları başta olmak üzere enfeksiyon riskini artırır.

Vajina estetiği sonrası 4-6 hafta deniz ve havuz kullanmak önerilmez. Deniz ve havuza girmek genital bölgenin ıslak ve nemli kalmasına neden olur. Ayrıca dikişlerin açılmasına da yol açabilir. Bu dönemde deniz ve havuz kullanımı vajinal enfeksiyon riskini artırır. O nedenle vajina estetiği sonrası erken dönemde deniz ve havuza girmekten kaçınılmalıdır.

Vajina estetiği sonrası bu bölgeyi zorlayan spor aktivitelerinden kaçınılmalıdır. Motosiklet, bisiklet ve ata binmek erken dönemde önerilmez. Ayrıca tekvando, futbol ve benzeri sporlar dikişlerin açılma riskini artırması nedeni ile iyileşme döneminde önerilmez. Vajina estetiği ameliyatı sonrası genital bölgeyi terletmeyen pamuklu iç çamaşırları tercih edilir.

Vajina iç dudak estetiği neden yapılır?

İç dudakların görünümü bazı kadınlarda doğumsal nedenlerle ya da yaşla birlikte değişir. İç dudaklarda sarkma, büyüme ya da kenar düzensizliği görülebilir. Bazen de iç dudakların birinde ya da nadiren ikisinde saplı doku parçası bulunabilir. Bu durum günlük yaşantıda çeşitli problemlere neden olur. Vajina estetiği ile bu sorunlar düzeltilir.

İç dudaklarda sarkma, saplı doku parçası ya da büyüme sonucunda yürümek, koşmak ya da spor faaliyetleri sırasında tahriş, kızarıklık, acı ve rahatsızlık hissi oluşabilir. Günlük iç çamaşırı ya da kıyafet seçiminde çeşitli sorunlar ile karşılaşılır. Dar kıyafet ve iç çamaşırı giyinmek rahatsızlık yaratır. Terleme ile birlikte sarkık ve büyük iç dudaklarda sürtünme sonucu tahriş ve ciltte kızarıklık oluşur. Vajina iç dudak estetiği ile bu sorunlardan kurtulmak mümkündür.

Vajina iç dudak estetiği öncesi kişi genital bölgesindeki kozmetik kaygılar nedeni ile cinsel birlikteliğe soğuk bakabilir. Karşı cinse karşı cinsel ilişki açısından çekingen davranabilir. Bunların nedeni genellikle genital bölgeyi beğenmeme sonucu oluşan özgüven azlığından kaynaklanmaktadır. Vajina estetiği sonrası genital bölge sorunları ile duyulan kaygılar giderek özgüven sağlanacaktır.

Vajina iç dudak estetiği nasıl yapılır?
 • Vajina iç dudak estetiği teknik ve yöntem olarak birkaç farklı şekilde uygulanır. Yapılacak olan vajina estetiğinin şekli iç dudaklardaki kozmetik problemlere göre değişir. Ayrıca birkaç farklı vajina estetiği aynı seansta tek anestezi uygulaması ile yapılabilir.
 • Vajina estetiği iç dudak büyümesi için yapılacaksa kama çıkarma tekniği ile küçültme uygulanabilir. Bu yöntemde iç dudakların orta kısmından tabanı dışa bakan üçgen şeklinde bir doku parçası çıkartılır. Açıkta kalan kenarlar birbiri ile karşılıklı olarak dikilir.
 • Vajina estetiği iç dudak sarkması nedeni ile yapılıyorsa sarkan kısım kenar çıkarma yöntemi ile dikilir. Bu yöntemde uygulanan teknik çıkıntılı kenarların kesilerek alınmasıdır. Bu şekilde iç dudak hem hacimsel olarak küçülür hem de kenarları düzgün olur.
 • Diğer bir vajina estetiği yöntemi ise saplı doku parçalarının alınmasıdır. Saplı kısmın iç dudağa yapıştığı yerden alınması ile işlem yapılır. Sonrasında kendiliğinden eriyebilen dikişler ile açık uçlar onarılır.
Vajina iç dudak estetiği fiyatları ne kadar?

Vajina iç dudak estetiği fiyatları uygulanacak olan genital estetik ameliyatının şekline göre değişir. Ayrıca vajina estetiğinin yapıldığı bölge, seçmiş olduğunuz doktor ve uygulanacak anestezi tipi vajina iç dudak estetiği fiyatları için belirleyici unsurlardır. Eğer vajina iç dudak estetiği ile birlikte vajina daraltma ya da dış dudak estetik operasyonları birlikte uygulanacak ise vajina estetiği fiyat aralıkları farklı olmaktadır.

Vajina iç dudak estetiği ne kadar sürer?

Vajina iç dudak estetiği ameliyatı uygulanacak olan cerrahi işlemin boyutuna göre 30 dakika ile 1-2 saat arasında sürebilir. Vajina estetiği için yapılan hazırlıklar, ameliyat, hastanın uyandırılması ve gözlem toplam birkaç saati bulabilir. Vajina daraltma ameliyatı gibi ek bir genital estetik operasyon yapılacaksa ameliyat süresi bir miktar uzayacaktır.

Vajina iç dudak estetiği olanlar nelere dikkat etmeli?

Vajina iç dudak estetiği olanlar iyileşme sürecinin sağlıklı bir şeklide tamamlanabilmesi için temizlik, banyo, verilen ilaçların kullanımı ve cinsel ilişki zamanı gibi konulara dikkat etmeleri gerekir. Doktorun önerilerine uymak ve temizlik konusunda dikkatli davranmak kanama, enfeksiyon gelişimi ya da dikişlerin açılması gibi sorunların önüne geçecektir.

Vajina iç dudak estetiği sonrası ılık su ile önden arkaya yapılan tuvalet temizliği makat çevresindeki bakterilerin cerrahi bölgeye taşınmasını engeller. Tuvalet sonrası genital bölge ayrıca kurulanmalıdır. Nemli kalması mantar enfeksiyonlarına zemin hazırlar.

 • Vajina iç dudak estetiği sonrası banyo ilk 10 gün ayaktan duş şeklinde daha sonra oturarak normal şekilde yapılabilir. İlk 6-8 hafta deniz ve havuza girmemeye özen gösterilmelidir. Bu öneriler ile olası enfeksiyon riskleri azaltılmış olur.
 • Vajina iç dudak estetiği sonrası iyileşme döneminde genital bölgeyi zorlayıcı sporlardan kaçınılmalıdır. Ameliyat sonrası erken dönemde yapılan ve bu bölgeyi ilgilendiren spor çeşitleri dikişlerin zayıflaması ve açılmasına neden olabilir.
 • Vajina iç dudak estetiği sonrası iş yaşamına ertesi gün ya da birkaç gün içinde geçilebilir. Ancak kişinin yaptığı işe göre bu süre uzayabilir.
Vajina iç dudak estetiği ne kadar sürede yapılır?

Vajina iç dudak estetiği genellikle 30 dakika ile 1 saat arasında sürede yapılır. Ancak yapılacak vajina estetiği ameliyatının şekline göre bu süre biraz uzayabilir. Vajina iç dudak estetiği için yapılan hazırlıklar, anestezi uygulanması, ameliyat ve uyanma dönemi ile birlikte toplam süre 1-2 saati bulabilir. Vajina iç dudak estetiği ameliyatında kendiliğinden eriyebilen dikişler kullanıldığından sonrasında alınmasına gerek duyulmaz.

Vajina iç dudak estetiği riskli midir?

Vajina iç dudak estetiği ameliyatı diğer cerrahi işlemler ile benzer riskleri taşır. Bu riskler dikiş açılması, kanama, doku içi kan birikimi ve enfeksiyondur. İşlem sırasında uygulanan anesteziye bağlı ise bulantı, kusma, halsizlik gibi şikayetler görülebilir. Anestezi ile ilgili şikayetler genellikle kısa sürede kendiliğinden düzelir.

Vajina iç dudak estetiği ameliyatı hangi yaşta yapılır?

Vajina iç dudak estetiği 18 yaş ve üzerinde olan kişilere uygulanabilir. İç dudaklar ve genital bölgenin gelişimi ergenlik dönemi boyunca devam eder. Vajina estetiği operasyonları zorunlu bir durum olmadıkça genellikle 18 yaş üzeri kadınlarda yapılmaktadır.

Vajina estetiği olanlarda iç dudaklar tekrar sarkar mı?

Vajina iç dudak estetiği olanlarda sonrasında herhangi bir problem gelişmedi ise genellikle tekrar sarkma, büyüme ya da düzensizlik görülmeyecektir. Ancak dikişlerde açılma, kanama ve enfeksiyon gibi komplikasyonlar gelişirse tedavi ve ek müdahale gerekir. Bu durumlar tedavi edilmez ise iyileşme süreci sağlıklı bir şekilde olmayabilir. Bu nedenle işlemin deneyimli vajina estetiği merkezlerinde yapılması ve doktor önerilerine uyulması ile başarılı bir süreç yaşanacaktır.

Vajina iç dudak estetiği olanlarda bakım nasıl olur?
 • Vajina iç dudak estetiği olanların genital bölgenin temizliğini önden arkaya doğru yapması önerilir. Bu şekilde vajinal enfeksiyon riski azalır. Tuvalet temizliğinden sonra ise bu bölgenin kurulanması nemli kalmasını önleyecektir.
 • Vajina estetiği sonrası iç çamaşırı seçiminde pamuklu olanlar tercih edilmelidir. Pamuklu iç çamaşırı kullanımı genital bölgenin nemli kalmasını önler. Bu nedenle dar ve naylon içeren kıyafetlerden kaçınılmalıdır.
 • İlk 1 hafta ayaktan duş şeklinde banyo yapılabilir. 1-1,5 ay havuz ve denize girilmesi önerilmez. Doktorun verdiği ilaç ve varsa pansumanlar uygulanır.
Vajina iç dudak estetiği olanlarda ödem ve şişlik neden olur?

Vajina iç dudak estetiği olanlarda cerrahiye bağlı hafif ödem olabilir. Ancak belirgin bir şişlik olması, kanama, kızarıklık ve akıntı görülmesi olası bazı problemlerin habercisidir. Lekelenme tarzı küçük kanamalar görülebilir. Ancak bunun dışındaki kanamalar dikişlerde açılmanın bir işareti olabilir. Bazen kanama doku içine olur. Bu durumda ameliyat bölgesinde şişlik ve cilt renginde koyulaşma görülecektir. Kızarıklık ve akıntı ise enfeksiyon belirtilerindendir. Bu durumda enfeksiyonun ilerlememesi için erken dönemde tedavi gerekir.

Vajina iç dudak estetiği olanlar nelere dikkat etmeli?
 • Genital bölge temizliği önden arkaya doğru ılık su ile nazikçe yapılmalıdır.
 • Genital bölgenin kuru tutulmasına özen gösterilmelidir.
 • Genital bölge için varsa verilen pansumanlar yapılmalı ve ilaçlar düzenli kullanılmalıdır.
 • Banyo ilk 1 hafta ayaktan duş ile yapılmalıdır.
 • Vajina iç dudak estetiği olanlara 6-8 hafta havuz ve denize girilmemesi önerilir.
 • Vajina iç dudak estetiği olanlara 6-8 hafta cinsel ilişki önerilmez.
 • Vajina iç dudak estetiği olanlara 6-8 hafta bisiklet ve motosiklet kullanımı önerilmez.
 • Genital bölge şişlik ve kızarıklık açısından ara sıra kontrol edilmelidir.
Vajina iç dudak estetiği olanlarda iyileşme nasıldır?
 • Vajina iç dudak estetiği olanlarda iyileşme süreci yaklaşık 6-8 hafta gibi bir zaman diliminde büyük oranda tamamlanır. Kendiliğinden eriyebilen dikişler kullanıldığı için alınmasına gerek duyulmaz. Dikişler 2-3 hafta içinde erir.
 • Vajina iç dudak estetiği sonrası hafif ödem, lekelenme tarzında ufak kanamalar görülebilir. Dikişlerin erimesi ve doku iyileşmesine bağlı hafif kaşıntı olabilir.
 • Vajina iç dudak estetiği olanlarda genital bölgede belirgin şişlik, morarma, kızarıklık ve akıntı durumunda geç kalmadan doktorunuza bilgi veriniz. Bu belirti ve bulgular doku içi kanama, enfeksiyon ve dikiş açılmasının göstergesi olabilir.
Vajina iç dudak estetiği his kaybı yaratır mı?

Vajina iç dudak estetiği olan kadınlar cinsel yönden bir sorun yaşamayacaktır. Bu tür ameliyatlardan sonra genellikle cinsel hazda azalma ya da his kaybı yaşanmaz. Aksine iç dudaklardaki büyüme, sarkmanın giderilmesi ile ilişki sırasında yaşanan zorluklar ortadan kalkacaktır. Kişinin özgüvenini kazanması ve genital bölgenin normal anatomiye kavuşması ilişkiyi pozitif yönde etkilemektedir. Vajina estetiği ile ilişki sırasında yaşanan sorunlar ve cinsel ilişkiye yoğunlaşamama durumu ortadan kalkacaktır. Böylece kişi kendini daha rahat hissederek ilişkiye daha konsantre olacaktır.

Vajina iç dudak estetiğinde ne gibi sorunlar gelişebilir?

Vajina iç dudak estetiği diğer vajinal estetik ameliyatlar ile benzer risk ve komplikasyonlara sahiptir. Yaşanabilecek sorunlar ile her cerrahi işlemde karşılaşılabilir. Bunlar dikişlerin açılması, doku içi ya da dışına kanama olması ve enfeksiyon gelişimidir. Operasyonun tecrübeli vajina estetiği merkezlerinde yapılması, doktorun verdiği ilaç, pansuman ve önerilere uyulması durumunda bu risk ve komplikasyonlar oldukça azalacaktır.

Vajina estetiği öncesi ve sonrası nasıldır?

Klinik deneyimler vajina estetiği öncesi ve sonrası cinsel yaşamın belirgin düzeldiğini göstermektedir. Vajina estetiği ile sarkık ve büyük iç dudaklar normal hacim ve şekline kavuşturulmakta, genişlemiş vajina daraltılarak ilişki sırasında yaşanan sorunlar giderilmektedir.

Antalya vajina estetiği ameliyatları hem genital bölgenin görünümüne hem de ilişkide yaşanan problemlere bir çözüm olmaktadır. Vajina estetiği öncesi ve sonrası memnuniyet oranları oldukça iyidir. Bu ameliyatlar deneyimli vajina estetiği merkezlerinde güvenle yapılabilen estetik operasyonlardır.

İç dudak estetiği olanların dikişleri alınır mı?

Vajina iç dudak estetiği ameliyatı olanların dikiş aldırmasına gerek yoktur. Bu tür ameliyatlarda kendiliğinden eriyen dikişler kullanılır. Bu dikişler yaklaşık 15-21 gün içinde erir. İyileşme süreci ise genellikle 6-8 haftayı bulur. Önemli olan noktalardan biri vajina estetiği sonrası daha önce bahsedilen günlük yaşam, temizlik, spor ve banyo kurallarına dikkat edilmesidir. Bu önerilere uyulduğu taktirde dikişlerin açılması gibi bir sorun genellikle yaşanmaz.

Vajina iç dudak estetiği olanlarda iz kalır mı?

Vajina iç dudak estetiği operasyonu deneyimli merkezlerde yapıldı ile iz kalma sorunu genellikle yaşanmaz. Cerrahi işlemler sonrası iyileşme döneminin sağlıklı bir şekilde geçirilmesi de önemlidir. Dikiş açılması, doku içi kanama ya da enfeksiyon gelişimi erken tedavi edilmez ise iz kalma sorunu yaşanabilir. Sigara kullanan kadınlarda doku yapısı değişir. Bu hem dikişlerin sağlıklı tutmaması hem de iyileşme sürecinin uzaması gibi sorunlara neden olabilir.

İç dudak estetiğinde anestezi nasıl yapılır?

Vajina iç dudak estetiği lokal ya da uyutarak anestezi ile yapılır. Lokal anestezi genellikle küçük cerrahi operasyonlarda tercih edilir. Uyutarak anestezi yöntemi sedasyon ya da genel anestezi şeklindedir. Her ikisinde de hasta uyur işlemi hatırlamaz. Vajina estetiği sırasında ağrı ya da acı duymaz. İşlem sonrası hafif sızlama şeklinde ağrı olabilir.

Vajina iç dudak estetiğini hangi doktor yapar?

Antalya’da vajina estetiği ameliyatları kadın hastalıkları uzmanı ya da plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılır. Ancak bu tür vajina estetiği ameliyatları her doktor tarafından uygulanmayabilir. Genital bölgenin estetik operasyonları farklı cerrahi ve teknik tecrübeleri içeren işlemleri kapsamaktadır. Bu nedenle doktorunuz uygulanacak vajinal estetik operasyonların şekli konusunda detaylı bilgi verecektir.

Vajina iç dudak estetiği ile kızlık zarı bozulur mu?

Vajina iç dudak estetiği kızlık zarını bozan bir operasyon değildir. Kızlık zarı vajina içine yapılan operasyonlarda bozulabilir. İç dudaklar vajina dışında bulunan bir genital organ bölümüdür. Bu yüzden vajina iç dudak estetiği ameliyatında kızlık zarı üzerinde işlem yapılmaz. Vajina daraltma ameliyatı ise genellikle normal doğum yapmış kadınlara uygulanır. Doğum yapmış kadınlarda kızlık zarı bozulmuş olduğundan vajina daraltma ameliyatı bu konuda sorun oluşturmayacaktır.

İç dudak estetiği olanlarda şişlik olur mu?

Vajina iç dudak estetiği olanlarda genital bölgede hafif ödem dışında bir şişlik görülmesi doğal değildir. Vajina İç dudak estetiği sonrası lokalize şişlik olması durumunda öncelikle doku içi kanama akla gelir. Bu durumda ciltte morluk ve renkte koyulaşma görülebilir. Genel bir şişlik hali enfeksiyon durumunda da olabilir. Kızarıklık, şişlik ve akıntı enfeksiyon belirtilerindendir. Bu durumda antibiyotik tedavisi gerekecektir.  

Vajina iç dudak estetiği sonrası kaşıntı normal mi?

Vajina iç dudak estetiği operasyonunda kendiliğinden eriyebilen özel dikişler kullanılır. Bu özel dikişler sayesinde sonradan dikiş aldırma gibi bir müdahale gerekmez. Vajina estetiği ameliyatı sonrası dikişlerin erimesi 2-3 haftayı bulabilir. Vajina iç dudak estetiği olanlarda dikişlerin erime döneminde iç dudaklarda hafif kaşıntı olabilir. Ancak fazla miktarda kaşıntı, kızarıklık ve eşlik eden başka şikayetler varsa doktorunuz haberdar edilmelidir.

İç dudak estetiği olanlarda ödem olur mu?

Vajina iç dudak estetiği olanlarda ameliyat sonrası dış genital bölgede az miktarda ödem görülebilir. Bu hafif ödem iyileşme süreci ile birlikte azalarak kaybolacaktır. Ödem genellikle 7-10 gün içinde belirgin azalır. Daha sonraki haftalarda ise kaybolur. Vajina estetiği sonrası fazla miktarda ödem, şişlik, kızarıklık ve akıntı olması normal değildir. Bu durum doku içi kanama ya da enfeksiyon habercisi olabilir.

Vajina iç dudak estetiği sonrası morluk görülür mü?

Vajina iç dudak estetiği sonrası ciltte morluk ya da renk değişikliği olması önemli bir bulgudur. Bu bulgular alerji, doku içi kanama ya da enfeksiyon belirtisi olabilir. Akıntı, ateş ve ısı artışı ön planda olası bir enfeksiyonu düşündürür. Morluk ile birlikte şişlik görülmesi doku içi kanama açısından bir işaret olabilir. Alerji durumunda kızarıklık ve kaşıntı ön planda olacaktır. Bu durumlarda uygulanacak olan tedavi planı farklı olacağından doktorunuz öncelikle jinekolojik muayene yapacaktır.

İç dudak estetiği olanlarda ağrı olur mu?

Vajina iç dudak estetiği genital bölge uyuşturularak ya da kişi uyutularak yapılır. Bundan dolayı operasyon sırasında ağrı duyulmayacaktır. Ancak ameliyat sonrasında birkaç gün süren hafif ağrılar olabilir. Bu durum için doktorunuz ağrı kesici ilaç reçete edecektir. Ancak fazla miktarda ağrı olması normal değildir. Bu durumda doktorunuz bilgilendirilerek gerekli muayene, tetkik ve kontroller yapılmalıdır.

Vajina iç dudak estetiği olanlar normal doğum yapabilir mi?

Vajina iç dudak estetiği olmak normal doğuma bir engel değildir. Bu türden vajina estetiği operasyonları olan kişiler normal vajinal doğum yapabilir. Ancak fazla sayıda normal vajinal doğum yapmış olmak vajina genişlemesine neden olabilir. Bu durumda vajina daraltma ameliyatı gibi bir vajina estetiği operasyonu uygulanabilir.

Vajina dış dudak estetiği nasıl yapılır?

Vajina dış dudak estetiği ile vücudun diğer bölgelerinden alınan yağ dokusu dış dudaklara verilir. Dış dudaklara yağ verilmesi liposakşın yöntemi ile yapılır. Dış dudaklara yağ enjeksiyonu süresi işlemin boyutuna ve verilecek olan yağın miktarına göre 30-60 dakika civarında değişir. İşlemin ağrısız yapılabilmesi için lokal ya da sedasyon anestezi uygulanır. İşlem sonrası aynı gün normal yaşama dönülebilir.

Vajina dış dudak estetiği sonrası bakım gerekir mi?

Vajina dış dudak estetiği sonrası genel temizlik kurallarına dikkat edilmesi gerekir. Tuvalet temizliği sonrası genital bölgenin nemli kalmaması için kurulanmasına özen gösterilmelidir. Dış dudak estetiği sonrası iyileşme süreci 2-3 haftada büyük çoğunlukta tamamlanır. Bu iyileşme süreci bitince cinsel ilişkiye girilebilir.

Vajina dış dudak estetiği riskli midir?

Vajina dış dudak estetiği düşük riskli bir vajina estetiği operasyonudur. Diğer vajina estetiği ameliyatlarında bulunan kanama ve enfeksiyon gibi riskler nadiren bu operasyonda da görülebilir. Vajina dış dudak estetiği ile genital bölge görünümü normal şekline kavuşturulur. Bu operasyon ile kişi özgüvenini kazanır. Cinsel yaşam olumlu yönde etkilenir.

Vajina estetiği ile dış dudakların küçültülmesi nedir?

Dış dudaklar bazen kilolu bayanlarda normale göre büyük olabilir. Bu durum bazen de kişi kilolu olmasa da görülür. Dış dudak boyutlarında artış olması bazı genital bölge sorunlarına neden olur. Bu durumda genital bölge terlemeye bağlı daha nemli hale gelir. Ayrıca kıyafet seçimlerinde problemlere yol açar.

Vajina estetiği ile büyük dış dudaklar anestezi altında küçültülebilir. Dış dudaklar ter bezleri açısından zengindir. Büyük olması terleme ile genital bölgenin nemli kalmasına neden olur. Bu da ciltte tahriş ve enfeksiyonlara yol açabilir. Terleme ve enfeksiyon gelişimi genital bölgenin kötü kokmasına yol açar. Bu da cinsel yaşamı negatif olarak etkiler.

Vajina estetiği ile dış dudak küçültme nasıl yapılır?

Vajina estetiği ile dış dudak küçültme operasyonu ya liposakşın yöntemi ile yağ aldırma ya da cerrahi çıkarma şeklinde yapılır. Cerrahi yöntem dış dudaklarda büyüme ile birlikte sarkma varsa uygulanır. Cerrahi işlemde yağ dokusu ile birlikte sarkan fazla deri katlantıları da çıkartılır. Dış dudak büyümesi olan kadınlarda genellikle genital kıllanmanın olduğu pubis denen kısımda da yağ doku artışı olur. Vajina estetiği ile yağ aldırma işlemi bu bölgeye de uygulanabilir. Bu şekilde genital bölgeye bir bütün olarak güzellik kazandırılır.

Vajina estetiği ile dış dudak küçültme kimlere yapılır?

Genital bölge gelişiminin tamamlanması ile birlikte 18 yaş üzeri kadınlara vajina estetiği operasyonları uygulanabilir. Vajina dış dudak estetiği yaptırmak için evli ya da bekar olma şartı bulunmaz. Doğum yapmış olmak engel teşkil etmez. Ayrıca bu işlem sırasında kızlık zarı yırtılmaz. Çünkü kızlık zarı vajinal girişin içinde bulunur.

Vajina dış dudak estetiği ile genital bölge görünüm olarak iyileştirilir. Bunun yanında işlem sonrası dış dudaklardaki terleme, tahriş gibi problemler azalır. Kıyafet seçimi kolaylaşır. Kişinin genital bölgesine karşı özgüveni artar. Tüm bunlar cinsel hayatın daha rahat ve güzel yaşanmasını sağlayacaktır.

Vajina estetiği ile klitoris düzeltme nedir?

Klitoris kadında orgazmı sağlayan en önemli genital bölge yapısıdır. Her kadında farklı boyut ve görünümde olabilir. Klitoris çok yoğun bir sinir ağı içerir. Bu da orgazmda oldukça önemlidir. Klitoris anatomik olarak iç dudakların üst birleşim yerinde bulunur. Baş kısmı açıkta olup gövde kısmı içerdedir. Hassas bir doku olan baş kısmı üzerini bir deri kıvrımı örter.

Bazı bayanlarda klitoris cildi normale göre daha büyük ve kıvrımlı olabilir. Bu da ilişki sırasında yeterli cinsel haz duyamama gibi sorunlara yol açabilir. Bu durumda özel yöntemler kullanılarak klitoris cildinin fazla olan kısımları çıkartılarak normal görünümüne kavuşturulabilir.

Antalya’da vajina estetiği operasyonlarının tamamı anlaşmalı hastanelerimizde sağlıklı ve güvenli bir şeklide uygulanabilmektedir.

Gizlilik taahhütnamesi

Antalya’daki kliniğimize başvurma sebebiniz ve kişisel bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği R.G. 01.08.1998, 23420) tamamen gizli tutulacaktır. Başka şahıslara kişisel bilgileriniz, hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmez.

Genital Estetik Konuları

 • Güvenli ellerde olduğumu bilmenin verdiği rahatlık

  İyileşme sürecinde kontrol için geldiğim bu 10. günde şunu anladım ki sebepsiz yere tedirgin olmuşum. Çok zor ağrılı, sancılı olacağını sandığım vajina estetiği için geldim. Öncelikle güvenli ellerde olduğumu bilmenin verdiği rahatlıkla ve güler yüzünüzle beni psikolojik olarak rahatsız eden bir konudan kurtardığınız için teşekkür ederim. Güzel doktorum ve ekibine.

 • Gayet sıcak ve güler yüzlü karşılandık.

  Yıllardır mağduriyetini yaşadığım bu durumdan beni kurtardığı için Funda Hanım’a çok çok teşekkür ederim. Gayet sıcak ve güler yüzlü karşılandık. Hiç tanımama rağmen gerçekten çok ama çok teşekkür ederim. Nice güzel başarılara…

 • Özgüvenimi çok etkileyen bu sorunumdan beni kurtardınız.

  Bir kadın için belki de en önemli doktoru kadın doğum doktorudur. Nedense bu konuda yüzüm hiç gülmemişti ta ki doktor Funda hanımla tanışana kadar. Konusunda isim yapmış ünlü bir doktora vajina estetiği yaptırmıştım ve sonuç tam bir felaketti. Bütün hayatımı ve özgüvenimi çok etkileyen bu sorunumdan beni kurtardınız. Genç olduğunuz halde bu konudaki tecrübenizle, titizliğinizle, profesyonel ve başarılı geçmişinizle, rahatlatıcı yaklaşımınızla ikinci defa aynı operasyonu geçirmenin tüm olumsuz etkilerini sildiniz ve sonuç muhteşem oldu. Bu konularda benim gibi sorunu olan tüm kadınlara, doktor Funda hanımla görüşmeden hiç bir şey için karar vermeyin diyorum ve gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. Böyle bir şeyi ikinci kez yaşamak istemiyorsanız, doktorunuzu iyi seçin. Funda hanım her şey için teşekkürler, elinize sağlık.

TÜM YORUMLAR
SORU SORABİLİRSİNİZ
 • G
  Gam***19.08.2020

  Merhaba vajina estetigiyle ilgili fiyat bilgisi alabilir miyim lutfen?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve detaylı bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı hattımızdan bize ulaşınız.

 • A
  Ayş***23.06.2020

  Genital renk açma işlemi için sadece tek seans gelsem yeterli olur mu ? Bu işlemi yaptırdıktan 20 gün sonra düğünüm var acaba bi sorun olur mu ? Eskisinden daha iyi olur mu o zamana kadar

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Konu hakkında bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı hattımızdan bize ulaşınız.

 • D
  Dam***22.04.2020

  Merhaba ben ic ve dis dudak buyumesi sorunu yasiyorum. Dis da yaglanma da var. Fiyat almak istiyorum

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat bilgisi için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bize ulaşınız.

 • T
  Tug***06.02.2020

  Ben vajinal estetik fiyatını ve nasıl olduğunu öğrenmek istyrm ayrıca calsyrm ameliyatı oldum diyelim ne kadar calışmamam gerekiyo beni bilgilendrrmsnz

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve detaylı bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı hattımızdan bize ulaşınız.

 • F
  Fig***14.01.2020

  Merhaba. Muayene ücretiniz ne kadar? Bir de vajina estetiği operasyonları kliniğinizde mi yoksa anlaşmalı olduğunuz hastanelerde mi yapılıyor. İyi çalışmalar.

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve detaylı bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı hattımızdan bize ulaşınız.

 • H
  Hac***02.12.2019

  Merhabalar vajina estetiği fiyatını ve normal muayene ücretini sormak istiyordum sağlık çalışanıyım bundan dolayı indiriminiz varmı mail yoluyla ulaşırsanız sevinirim

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Detaylı bilgi ve fiyatlar için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • Z
  Zai***11.09.2019

  Vajinal estetik fiyatlar nekadar acaba

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat bilgisi için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bize ulaşınız.

 • S
  Sel***17.08.2019

  Vajinam siyah iç dudaklar orantısız biri daha büyük ve dışarda bide gerekliyse daraltma istiyorum toplam ücret ne kadar olur ve en yakın ne zamanda yapabilirim

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat bilgisi ve dilerseniz randevu için lütfen 0 242 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • S
  Sem***25.07.2019

  Selam benim sorum vajina estedigindis dudak ve daraltma bunlarin ayri ayri fiyatini ogrenebilirmiyim ve hollandada oldugum icin nekadar sure gelmem lazim simdiden tesekkurler

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız. Dilerseniz +90 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bizi arayabilirsiniz.

 • B
  Bey***18.07.2019

  Vajina estetiğinin fiyatını öğrenebilir miyim?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Vajina estetiği fiyatı için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız. Ameliyat hakkında detaylı bilgi için için https://www.fundayazicierol.com.tr/vajina-estetigi Web sitemizi ziyaret ediniz.

SORU SOR
En az 70 karakter
Yorum ve Fiyat Talebi Formu
En az 70 karakter

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621