Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıMENÜ
Vajina Ameliyatı

Vajina Estetiği

Vajina estetiği görünümü bozulan genital bölgenin gençleştirilmesi, yenilenmesi ve vajinanın daraltılması ameliyatlarıdır. İşlem iç dudak estetiği, dış dudaklara dolgu, kliteroplasti ve vajina daraltma şeklinde yapılır.
Vajina Estetiği

Vajina Estetiği

Vajina estetiği ameliyatı genital bölgenin estetik ya da fonksiyonel bozukluklarında yapılan ameliyatlardır. Vajina genişlemesi ve iç dudak sarkması için sıklıkla uygulanır. Vajina estetiği ile hem kadının özgüveni yenilenmekte hem de cinsel yaşamları düzelmektedir. Ayrıca bu yüzden yaşanan sağlık problemleri de vajina estetiği ile giderilmektedir.

Vajina Estetiği Nedir?

Genital bölgenin gençleştirilmesi, yenilenmesi ve vajinanın daraltılması ameliyatlarına vajina estetiği denir. Vajina daraltma ile genişlemiş olan vajen lazer ya da cerrahi yöntemlerle sıkılaştırılıp düzeltilir. İç dudakların sarkması, düzensizliği ya da büyümesi durumunda labioplasti ameliyatı uygulanır. Doğum dikiş izlerindeki problemler ise vajinal estetik cerrahi ile düzeltilir. Klitoris cildindeki sarkma ve kırışıklıklar da estetik cerrahisi ile giderilebilmektedir.

Vajina Estetiği Neden Yapılır?

Vajina estetiği başlıca vajina genişlemesi, iç dudak sarkması ve büyümesi nedeni ile yapılır. Vajina genişlemesi sonrası cinsel ilişki sırasında vajina penisi yeterince kavrayamaz. Bu da hem kadın hem de erkek için haz alma sorununa yol açar. Vajinası geniş kadınlarda ilişki sırasında istenmeyen sesler oluşur. Bu da cinsel konsantrasyonu bozar.

Vajina Estetiği Ameliyatı

Vajina estetiği ameliyatları yaşlanma, doğum ya da yapısal kaynaklı vajina genişlemelerine uygulanan daraltma ameliyatlarıdır. Vajina estetiği ile birlikte iç dudak küçültme, dış dudak dolgusu ve klitorise yönelik estetik operasyonlar yapılabilir.

Vajina estetiği ameliyatları başlıca şu nedenlerle yapılır;

 • Vajina genişlemesi olanlarda vajinal enfeksiyonlar daha sık görülür. Vajinanın geniş olması sonucu adet kanı ve vajinal salgılar içerde birikerek enfeksiyonlara zemin hazırlar. Vajina estetiği ile yapılan daraltma sorunların önüne geçer.
 • İç dudak bazı kadınlarda yaşla birlikte ya da yapısal olarak sarkık, kenarları düzensiz ya da büyük olabilir. Bu durum ilişki sırasında zorlanma, tuvalet temizliğinde sorunlar ve kıyafet seçiminde problemlere neden olur. İç dudak sarkması genital bölgede nemlenme ve tahrişe neden yol açar. İç dudağın vajina estetiği ile küçültülmesi yaşanan bu problemleri düzeltir.
 • Vajina estetiği dış dudak hacminde azalma ve klitoris derisindeki bozulmalar için de uygulanır. Dış dudak hacmi bazı kadınlarda azdır. Bu da kozmetik sorunlara neden olur. Dış dudak yağ enjeksiyonu ile bu sorun çözülür.
 • Doğum dikiş izi problemleri kozmetik sorun yaratır. Normal doğum yapan kadınlarda doğum dikiş izlerindeki düzensizlik ve fazla nedbe dokusu vajina estetiği ile düzeltilmektedir.
 • Vajina bölgesi cildinde koyulaşma olması kadınların bir kısmında estetik kaygılara neden olur. Bu sorun vajina beyazlatma ile giderilir.

G noktası büyütme orgazmı artırma amaçlı uygulanan diğer bir vajinal estetik işlemdir. 

Vajina Estetiği Nasıl Yapılır?

Yapılacak genital estetik operasyonunun türüne göre farklı cerrahi teknikler uygulanır. Vajina daraltma ameliyatı vajinanın giriş kısmından 4-5 cm içeriye doğru yapılır. Vajinanın bu kısmından üçgen şeklinde bir parça alınır. Bu parça vajina duvarının arka kısmından çıkartılır. Kalan uçlar birbirine dikilerek vajinanın çapı daraltılır. Vajina eski sıkılığına gelmiş olur. 

İç dudak sarkması, büyümesi ve düzensizliği için yapılan ameliyatlarda başlıca 2 tür cerrahi yöntem uygulanır. Bunlardan ilki iç dudakların sarkık ve düzensiz kısımlarının çıkartıldığı kenar düzeltme yöntemidir. Diğeri ise iç dudak büyümesi için yapılan kama çıkarma ameliyatıdır. Bu ameliyatlar ile iç dudaklar küçük ve düzgün bir görünüme kavuşur. Bu operasyonlara labioplasti adı verilir.

Yağ dokusu azalmış dış dudaklara yağ dolgusu ya da hyalüronik asit enjekte edilerek hacim kazandırılır. Bu tür işlemler genital bölgeye bir bütün olarak güzellik katan tamamlayıcı uygulamalardır. Bu işlem diğer yöntemle ile birlikte ya da tek başına yapılabilir.

Klitoris kadında cinsel haz almada en önemli yapıdır. Klitoris cildinde bazen sarkma, bolluk ve düzensizlikler olur. Klitoris üzerini örten bu fazla derinin alınması hem kozmetik açıdan hem de orgazm açısından fayda sağlar.

Vajina Estetiği Kimlere Yapılır?

Vajina estetiği ameliyatı 18 yaş üzeri, önemli sağlık problemi bulunmayan ve bu operasyonların gerekli görüldüğü kişilere uygulanabilir. Vajina iki ve üzeri doğum yapan kadınlarda ve yaşla birlikte genişler. Vajinanın genişlemesi her kadında aynı oranda değildir. Kimi zaman fark edilir düzeyde şikayetler oluştururken kimi zamanda rahatsızlık yaratmaz. Vajinanın genişlemesi birden fazla normal yolla doğum yapanlarda, zor doğumlar sonrası, bebeğin kilosunun fazla olduğu doğumlarda daha belirgin olabilir. İç dudak büyümesi ise genellikle yapısal ve genetik nedenlere bağlıdır. İç dudakların büyümesi ve sarkması labioplasti ameliyatı ile düzeltilir.

Cinsellik ve Vajina Estetiği

Vajina estetiği hem cinsel yaşamı düzeltmek hem de sağlıklı bir genital bölge için yapılır. Vajina estetiği ile ayrıca özgüveniniz yerine gelir. Normal doğum yapılmadıkça tekrar vajina genişlemesi beklenmez.

Vajinanın genişlemesi ile birlikte cinsel ilişki sırasında sorunlar yaşanmaya başlar. Bu sorunlar hem kadın hem de erkeği ilgilendiren problemlerdir. Genişleyen vajina penisi yeterince kavrayamaz. Bu durum vajinada bolluk hissi yaratır. Erkek ilişki sırasında penisin vajinaya temasını yeterince hissedemez. Penisin vajina tarafından yeterince sarılamaması ve oluşan bolluk ilişki sırasında istenmeyen seslerin oluşmasına neden olur.

Vajina estetiği ile iç dudaklardaki sarkma, büyüme ve asimetri düzeltilerek yaşanan problemler giderilebilir. Bu ameliyatla genital bölgedeki tahriş, kızarıklık, ilişkide zorlanma ve tuvalet temizliğinde yaşanan problemler düzelir. Ayrıca bikini, mayo ve iç çamaşırı kullanımı daha rahat olur. Özgüven artar.

Vajina estetiği yapılan bir diğer durum ise doğum dikiş izlerinin düzeltilmesidir. Normal doğumlar sırasında yapılan kesi ve sonrasında atılan dikişler istenildiği gibi iyileşmeyebilir. Oluşan izler bu bölgeye yönelik vajina estetiği ile düzeltilir.

Vajina Estetiği Ameliyatı Fiyatları 2021

Vajina estetiği fiyatları planlanan genital estetik ameliyatının ne olduğuna bağlıdır. Bazen birkaç genital estetik ameliyatı birlikte yapılabilir. Bu durumda vajina estetiği fiyatları daha uygun olur. Hasta tek seferde anestezi alarak birkaç vajina ameliyatını olabilir.

Vajina estetiği fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör de kullanılan anestezi türüdür. Lokal anestezi ile işlemin uygulandığı durumlarda vajina estetiği fiyatı daha uygun olur. 

Antalya vajina estetiği fiyatları, yapılan genital estetik operasyonlar hakkında detaylı bilgi için lütfen arayınız. Op. Dr. Funda Yazıcı Erol ile ön görüşme yapmak, randevu ve sorularınız için 0 (242) 322 9773 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşınız.

Vajina Estetiği Ne Kadar Sürer?

Vajina estetiği süresi yapılan operasyonun tipine ve uygulanan anestezi şekline göre değişir. En sık vajina daraltma ve iç dudak estetiği operasyonları yapılır. Vajina estetiği ameliyatları genellikle 30-60 dakika kadar sürer. Hasta hazırlığı ve ameliyat sonrası toparlanma ile birlikte toplam süre birkaç saati bulur.

Vajina estetiği ameliyatı eğer lokal anestezi ile yapılıyorsa, uygulanacak işlem boyutu küçükse 30 dakikadan kısa sürede işlem yapılır. Ancak uyutarak yapılan vajina estetiği ameliyatlarında birkaç genital estetik operasyon birlikte uygulanacaksa işlem süresi 1-1,5 saati bulur.

Vajina beyazlatma ve G noktası büyütme gibi işlemler yaklaşık 15-20 dakika sürer. 

Vajina Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vajina estetiği sonrası dikkat edilmesi gereken şunlardır;

 • Vajina estetiği sonrası genital bölgenin nemli kalmamasına özen gösterilmelidir. Bunun için pamuklu iç çamaşır seçimi, bol ve hava geçiren yumuşak tarzda kıyafetleri tercih etmek gerekir.
 • Tuvalet temizliği önden arkaya doru yapılmalıdır. Bu şekilde makat çevresindeki bakterilerin vajinaya ulaşması önlenerek enfeksiyon riski azaltılmış olur. Sonrasında genital bölge mutlaka nazikçe kurulanmalı ve nemli bırakılmamalıdır.
 • Vajina estetiği ameliyatları sonrası ilk 7-10 gün ayaktan duş şeklinde banyo yapmak gerekir. Küvette ya da oturarak banyo yapmak vajina içine su girmesine ve dikişlerin açılmasına neden olabilir. Enfeksiyon riski de yaratır.
 • Sağlıklı bir iyileşme süreci geçirmek ve enfeksiyon riskini azaltma için vajina estetiği sonrası 6-8 hafta deniz ve havuza girilmesi önerilmez.
 • Vajina estetiği sonrası 6-8 hafta ilişkiye girilmemelidir.

Hangi anestezi yöntemleri kullanılır?

Vajina estetiği anestezi altında yapılan cerrahi bir operasyondur. Kişinin ameliyat sırasında ağrı duymaması için bölgesel ve uyutarak 2 tip anestezi kullanılır.

Vajina estetiğinde hangi anestezi yönteminin seçileceği ameliyatın şekline göre kara verilir. Küçük cerrahi uygulamalarda bölgesel anestezi tercih edilir. Daha büyük operasyonlarda uyutarak anestezi uygulanır. 

Vajina estetiği ne zaman iyileşir?

Vajina estetiği ameliyatlarında kendiliğinden eriyen dikişler kullanılır. Dikişlerin bu özelliği sayesinde dikiş aldırma gerekmez. Vajina estetiği sonrası dikişlerin erimesi 2-3 haftayı bulur. İyileşme süreci kişiden kişiye değişmekle birlikte 4-6 hafta kadardır.

Vajina estetiği sonrası doktorun verdiği ilaç, pansuman, temizlik önerileri ve diğer hususlara dikkat edilirse iyileşme süreci daha sağlıklı olur. Beslenmeye dikkat etmek, proteinden zengin gıdalar tüketmek iyileşme sürecini kısaltır. Sigara ve alkol kullanımı doku iyileşmesini yavaşlatır. O nedenle vajina estetiği ameliyatı sonrası iyileşme döneminde sigara ve alkol kullanmamaya özen gösterilmelidir. 

Vajina Estetiği Riskleri

Vajina estetiği ameliyatları diğer estetik operasyonlar gibi deneyim ve tecrübe gerektiren uygulamalardır. Vajina estetiği riskleri işlemin temiz koşullarda, deneyimli ellerde yapılması ve hastanın ameliyat sonrası önerilere tam uyması halinde oldukça düşüktür.

Bu operasyonlar ameliyat yerinde kanama, enfeksiyon gelişimi, bağırsak yaralanması, ilişki sırasında ağrı gibi riskler taşır.

Vajina estetiği sonrası enfeksiyon riskini azaltmak için ameliyat sonrası genital bölge temizliğine dikkat edilmelidir. Özellikle ilk 2 ay tuvalet temizliği önden arkaya ılık su ile yapılmalı, genital bölge kuru tutulmalı, banyo ayaktan duş şeklinde alınmalıdır.

Vajina estetiği sonrası kanama riskini azaltmak için bu bölgeyi zorlayan spor aktivitelerinden kaçınmak gerekir. Erken dönemde cinsel ilişkiye girilmemelidir. Ameliyat sonrası uzun yolculuklar tercih edilmemelidir. Bu önerilere uyulması dikişlerin erken dönemde açılmasını önler, kanama riskini düşürür. 

Vajina daraltma ameliyatı ile vajinanın fazla daraltılması durumunda ilişkiye girmede zorlanma ve ilişki sırasında ağrı olabilir.

Vajina estetiği kızlık zarına zarar verir mi?

Vajina estetiği eğer dış genital bölgeye yönelik olarak yapılacaksa kızlık zarına zarar vermez. Kızlık zarı vajinanın birkaç cm içindedir. İç dudak estetiği, dış dudak dolgusu, klitoris cildini düzeltme şeklindeki vajina estetiği ameliyatlarında kızlık zarı bozulmaz. Eğer vajina içine işlem yapılacaksa bu durumda doktorunuz ile kızlık zarının durumu konusunda görüşmelisiniz.

Vajina estetiği sonrası cinsel yaşam

Vajina estetiği sonrası cinsel ilişki ameliyattan yaklaşık 6-8 hafta sonra önerilir. Bu süre içinde dikişler kendiliğinden eriyerek iyileşme süreci büyük oranda tamamlanır. Vajina estetiği sonrası erken dönemde cinsel ilişkiye girmek dikişlerde açılma ve enfeksiyon riskini artırır. Dikişlerin açılması ağrı ve kanama ile belirti verir. Bu durumda ek dikiş atılarak kanama kontrolü sağlanır.

Vajina daraltma sonrası eğer 6-8 hafta geçmesine rağmen ilişki sırasında ağrı ve zorlanma varsa kontrol gerekir. Bu şekildeki bir ağrı vajinanın olması gerekenden dar olduğu durumlarda görülebilir. 

Vajina estetiği sonrası doğum

Vajina estetiği sonrası normal vajinal doğum yapılabilir. Vajina estetiği normal doğuma engel değildir. Vajina daraltma ameliyatı olanlarda normal doğum sonrası vajina tekrar genişleyebilir. Vajina daraltma şeklinde bir estetik yapılması doğum şeklini belirleyen bir unsur değildir. Bu kişiler hem normal doğum hem de sezaryen ile doğum yapabilir.

Vajina estetiği sonrası ağrı olur mu?

Vajina estetiği sonrasında birkaç gün süren hafif ağrılar olabilir. Ancak şiddetli ve uzun süren bir ağrı beklenmez. Böyle bir ağrı olursa doktorunuza bilgi veriniz. Hafif ağrılar için doktorunuz ağrı kesici ilaçlarınızı reçete edecektir. Ancak şiddetli bir ağrı olması dikişlerde açılma, doku içi kanama ya da enfeksiyon gibi durumların belirtisi olabilir. İhmal edilmeden doktor kontrolüne giderek erken dönemde bu durumlar tedavi edilmelidir.

Vajina estetiği sonrası kanama olur mu?

Vajina estetiği sonrası 7-10 gün süren lekelenme şeklinde az miktarda kanama görülebilir. Ancak fazla miktarda kanama olması normal değildir. Bu durumda jinekolojik muayene gerekir. Vajina estetiği sonrası kanamanın en sık nedeni dikişlerin açılmasıdır. Bu durumda kanama ya dışarı ya da doku içine doğru olur. Yumuşak doku içine kanama olması şişlik ve ağrı ile belirti verir. Ayrıca ciltte morarma şeklinde renk değişikliği görülebilir. Kanama ve şişliğin erken dönemde fark edilmesi ile gerekli müdahale daha kolay yapılır. Bu durumda açılan dikiş yenilenir. Doku içi biriken kan gerek duyulur ise boşaltılarak tedavi edilir.

Vajina daraltma ve labioplasti birlikte yapılır mı?

Vajina estetiği ameliyatları içinde labioplasti operasyonları da bulunur. Vajina estetiği vajina daraltma ve iç dudakların küçültülmesi şeklinde birlikte yapılabilmektedir. Kişi tek seansta birkaç farklı genital estetik operasyonu olabilir. Bu durum kişinin her bir işlem için ayrı olarak anestezi almasını önleyecektir.

Lazerle vajina estetiği

Lazerle vajina estetiği 2 şekilde yapılır. Özel lazer cihazları ile vajina daraltma yapılabilir. Lazer vajina daraltma işlemi bu yöntem için uygun hasta grubuna uygulanır. Vajinanın belirgin genişlemiş olduğu hasta gruplarında genellikle cerrahi daraltma yöntemi tercih edilir.

Lazerle vajina estetiğinin yapıldığı bir diğer durum ise lazerin cerrahi kesim tekniği olarak uygulandığı iç dudak küçültme ameliyatlarıdır. Antalya’da her iki vajina estetiği ameliyatı da yapılabilmektedir.

Vajina estetiği sonrası bakım

Vajina estetiği sonrası bakım ve öneriler şunlardır;

 • Vajina estetiği sonrası doktorun reçete ettiği ilaç ve varsa pansumanlar aksatılmadan yapılmalıdır.
 • Vajina estetiği sonrası tuvalet temizliği önden arkaya doğru yapılmalıdır. Bu şekilde makat bölgesinden vajinal kısma bakteri taşınması önlenmiş olur. Bu da enfeksiyon riskini azaltacaktır.
 • Banyo ilk 7-10 gün ayaktan duş şeklinde yapılmalıdır. Banyo sırasında vajina içine su kaçırmamaya dikkat edilmelidir. Banyo sonrası genital bölgenin nemli kalmamasına özen gösterilmelidir. Genital bölgenin nemli kalması mantar enfeksiyonları başta olmak üzere enfeksiyon riskini artırır.
 • Vajina estetiği sonrası 6-8 hafta deniz ve havuz kullanmak önerilmez. Deniz ve havuza girmek genital bölgenin ıslak ve nemli kalmasına neden olur. Ayrıca dikişlerin açılmasına yol açabilir. Vajinal enfeksiyon riskini artırır.
 • Vajina estetiği sonrası bu bölgeyi zorlayan spor aktivitelerinden kaçınılmalıdır. Motosiklet, bisiklet ve ata binmek erken dönemde önerilmez. Ayrıca tekvando, futbol ve benzeri sporlar dikişlerin açılma riskini artırması nedeni ile iyileşme döneminde önerilmez. 
 • Vajina estetiği ameliyatı sonrası genital bölgeyi terletmeyen pamuklu iç çamaşırlar tercih edilmelidir.

Labioplasti ameliyatı neden yapılır?

İç dudakların görünümü bazı kadınlarda doğumsal nedenlerle ya da yaşla birlikte değişir. İç dudaklarda sarkma, büyüme ya da kenar düzensizliği olur. Bazen de iç dudakların birinde ya da nadiren ikisinde saplı doku parçası bulunabilir. Bu durum günlük yaşantıda çeşitli problemlere yol açar. Vajina estetiği ile bu sorunlar düzeltilir.

İç dudaklarda sarkma, saplı doku parçası olması ya da büyüme, yürürken, koşarken kişiyi rahatsız eder. Spor faaliyetleri sırasında tahriş, kızarıklık, acı ve rahatsızlık hissi oluşabilir. Günlük iç çamaşırı ya da kıyafet seçiminde çeşitli zorluklar yaşanır. Dar kıyafet ve iç çamaşırı giyinmek rahatsız eder. Terleme ile birlikte sarkık ve büyük dudaklarda tahriş ve ciltte kızarıklık oluşur.

Genital bölgedeki kozmetik kaygılar nedeni ile kadın cinsel birlikteliğe soğuk bakabilir. Karşı cinse karşı çekingen davranabilir. Bunların nedeni genellikle genital bölgeyi beğenmeme sonucu oluşan özgüven azlığından kaynaklanır. Vajina estetiği sonrası kaygılar azalarak özgüven artar.

Vajina iç dudak estetiği nasıl yapılır?

Vajina iç dudak estetiği teknik ve yöntem olarak birkaç farklı şekilde yapılır. Yapılacak olan ameliyatın şekli iç dudaklardaki kozmetik problemlere göre değişir. Ayrıca birkaç farklı operasyon aynı seansta tek anestezi uygulaması ile yapılabilir. Vajina estetiği şu şekillerde yapılır;

 • Ameliyat iç dudak büyümesi için yapılacaksa kama çıkarma tekniği ile küçültme uygulanabilir. Bu yöntemde iç dudakların orta kısmından tabanı dışa bakan üçgen şeklinde bir doku çıkartılır. Açıkta kalan kenarlar birbiri ile karşılıklı olarak dikilir.
 • Operasyon iç dudak sarkması nedeni ile yapılıyorsa sarkan kısım cerrahi olarak çıkartılır. Kalan uçlar dikilerek iç dudak kenarları düzeltilir. Bu yöntemde uygulanan teknik çıkıntılı kenarların kesilerek alınmasıdır. Buna kenar rezeksiyonu denir.
 • İç dudakta polip tarzı saplı doku parçaları varsa bunlar cerrahi olarak çıkartılabilir. Uygulanan yöntem rezeksiyondur. Saplı kısım iç dudağa yapıştığı yerden kesilerek alınır. Sonrasında kendiliğinden eriyebilen dikişler ile açık uçlar onarılır.

Vajina iç dudak estetiği ne kadar sürer?

Vajina iç dudak estetiği ameliyatı boyutuna göre 30 dakika ile 1-2 saat arasında sürebilir. Ameliyat için yapılan hazırlıklar, hastanın uyandırılması ve gözlemle birlikte toplam birkaç saati bulur.

Labioplasti olanlar nelere dikkat etmeli?

Labioplasti olanlar iyileşme sürecinin sağlıklı bir şeklide tamamlanabilmesi için temizlik, banyo, verilen ilaçların kullanımı ve cinsel ilişki zamanı gibi konulara dikkat etmeleri gerekir. Doktorun önerilerine uymak ve temizlik konusunda dikkatli davranmak kanama, enfeksiyon gelişimi ya da dikişlerin açılması gibi sorunların önüne geçecektir.

 • İç dudak estetiği sonrası ılık su ile önden arkaya yapılan tuvalet temizliği makat çevresindeki bakterilerin cerrahi bölgeye taşınmasını engeller. Tuvalet sonrası genital bölge ayrıca kurulanmalıdır. Nemli kalması mantar enfeksiyonlarına zemin hazırlar.
 • Banyo ilk 10 gün ayaktan duş şeklinde daha sonra oturarak normal şekilde yapılabilir.
 • İlk 6-8 hafta deniz ve havuza girmemeye özen gösterilmelidir.
 • İyileşme döneminde genital bölgeyi zorlayıcı sporlardan kaçınılmalıdır. Ameliyat sonrası erken dönemde yapılan ve bu bölgeyi ilgilendiren spor çeşitleri dikişlerin zayıflaması ve açılmasına neden olabilir.
 • Vajina iç dudak estetiği sonrası iş yaşamına ertesi gün ya da birkaç gün içinde geçilebilir. Ancak kişinin yaptığı işe göre bu süre uzayabilir.

Labioplasti ne kadar sürede yapılır?

Labioplasti genellikle 30 dakika ile 1 saat arasında sürer. Ancak yapılacak vajina estetiği ameliyatının şekline göre bu süre biraz uzayabilir. Vajina iç dudak estetiği için yapılan hazırlıklar, anestezi uygulanması, ameliyat ve uyanma dönemi ile birlikte toplam süre 1-2 saati bulabilir. Vajina iç dudak estetiği ameliyatında kendiliğinden eriyebilen dikişler kullanıldığından sonrasında alınmasına gerek duyulmaz.

Labioplasti riskli midir?

Labioplasti ameliyatı diğer cerrahi işlemler ile benzer riskleri taşır. Bu riskler dikiş açılması, kanama, doku içi kan birikimi ve enfeksiyondur. İşlem sırasında uygulanan anesteziye bağlı ise bulantı, kusma, halsizlik gibi şikayetler görülebilir. Anestezi ile ilgili şikayetler genellikle kısa sürede kendiliğinden düzelir.

Labioplasti ameliyatı hangi yaşta yapılır?

Labioplasti ameliyatı 18 yaş ve üzerinde olan kişilere uygulanabilir. İç dudaklar ve genital bölgenin gelişimi ergenlik dönemi boyunca devam eder. Vajina estetiği operasyonları zorunlu bir durum olmadıkça genellikle 18 yaş üzeri kadınlarda yapılmaktadır.

İç dudaklarda tekrar sarkma olur mu?

Labioplasti olanlarda genellikle tekrar sarkma, büyüme ya da düzensizlik olmaz. Ancak dikişlerde açılma, kanama ve enfeksiyon gibi komplikasyonlar gelişirse tedavi ve ek müdahale gerekir. Bu durumlar tedavi edilmez ise iyileşme süreci sağlıklı bir şekilde olmayabilir. Bu nedenle işlemin deneyimli ellerde yapılması önerilir.

Ameliyat sonrası ödem ve şişlik

Labioplasti olanlarda cerrahiye bağlı hafif ödem olabilir. Ancak belirgin bir şişlik olması, kanama, kızarıklık ve akıntı görülmesi olası bazı problemlerin habercisidir. Lekelenme tarzı küçük kanamalar görülebilir. Ancak bunun dışındaki kanamalar dikişlerde açılmanın bir işaretidir. Bazen kanama doku içine olur. Bu durumda ameliyat bölgesinde şişlik ve cilt renginde koyulaşma, morarma görülecektir. Kızarıklık ve akıntı ise enfeksiyon belirtilerindendir. Enfeksiyonun ilerlememesi için erken dönemde tedavi gerekir.

Labioplasti sonrası iyileşme süreci

Vajina iç dudak estetiği olanlarda iyileşme süreci yaklaşık 6-8 hafta gibi bir zaman diliminde tamamlanır. Kendiliğinden eriyebilen dikişler kullanıldığı için dikiş alınmasına gerek yoktur. Dikişler 2-3 hafta içinde erir. Hafif ödem, lekelenme tarzında ufak kanamalar görülebilir. Dikişlerin erimesi ve doku iyileşmesine bağlı hafif kaşıntı olabilir.

Ameilyat sonrası his kaybı olur mu?

Ameliyat sonrası cinsel hazda azalma ya da his kaybı yaşanmaz. Aksine iç dudaklardaki büyüme ve sarkmanın giderilmesi ile ilişki sırasında yaşanan zorluklar ortadan kalkar. Kişinin özgüvenini kazanması ve genital bölgenin normal anatomiye kavuşması ilişkiyi pozitif yönde etkiler.

Vajina estetiği öncesi ve sonrası

Klinik deneyimler vajina estetiği öncesi ve sonrası cinsel yaşamın belirgin düzeldiğini göstermektedir. Vajina estetiği ile sarkık ve büyük iç dudaklar normal hacim ve şekline kavuşturulmakta, genişlemiş vajina daraltılarak ilişki sırasında yaşanan sorunlar giderilmektedir.

Antalya vajina estetiği ameliyatları hem genital bölgenin görünümüne hem de ilişkide yaşanan problemlere bir çözüm olmaktadır. Vajina estetiği öncesi ve sonrası memnuniyet oranları oldukça iyidir.

Dikiş aldırmak şart mı?

Vajina estetiği ameliyatı olanların dikiş aldırmasına gerek yoktur. Bu tür ameliyatlarda kendiliğinden eriyen dikişler kullanılır. Bu dikişler yaklaşık 15-21 gün içinde erir. İyileşme süreci ise genellikle 6-8 haftayı bulur. Önemli olan noktalardan biri vajina estetiği sonrası daha önce bahsedilen günlük yaşam, temizlik, spor ve banyo kurallarına dikkat edilmesidir. Bu önerilere uyulduğu taktirde dikişlerin açılması gibi bir sorun genellikle yaşanmaz.

Ameliyat sonrası iz kalır mı?

Vajina iç dudak estetiği operasyonu deneyimli merkezlerde yapıldı ise iz kalma sorunu genellikle yaşanmaz. Cerrahi işlemler sonrası iyileşme döneminin sağlıklı bir şekilde geçirilmesi önemlidir. Dikiş açılması, doku içi kanama ya da enfeksiyon gelişimi erken tedavi edilmez ise iz kalabilir. Sigara kullanan kadınlarda doku yapısı bozulur. Bu hem dikişlerin sağlıklı tutmaması hem de iyileşme sürecinin uzaması gibi sorunlara yol açar.

Ameliyat sonrası kaşıntı normal mi?

Ameliyatlarda kendiliğinden eriyebilen özel dikişler kullanılır. Bu özel dikişler sayesinde sonradan dikiş aldırma gibi bir müdahale gerekmez. Vajina estetiği sonrası dikişlerin erimesi 2-3 haftayı bulabilir. Operasyondan 7-10 gün sonra dikişlerin erimesi nedenli iç dudaklarda hafif kaşıntı görülür. Ancak fazla miktarda kaşıntı, kızarıklık ve eşlik eden başka şikayetler varsa doktorunuz haberdar edilmelidir.

Ameliyat sonrası ödem sorunu

Vajina iç dudak estetiği olanlarda ameliyat sonrası dış genital bölgede az miktarda ödem görülebilir. Bu hafif ödem iyileşme süreci ile birlikte azalarak kaybolur. Ödem genellikle 7-10 gün içinde belirgin azalır. Daha sonraki haftalarda ise kaybolur. Vajina estetiği sonrası fazla miktarda ödem, şişlik, kızarıklık ve akıntı olması normal değildir. Bu durum doku içi kanama ya da enfeksiyon habercisi olabilir.

Ameliyat yerinde sararma ve morluk

Ameliyat sonrası ciltte morluk, kızarıklık veya sararma şeklinde renk değişikliği olması önemli bir bulgudur. Bu bulgular alerji, doku içi kanama ya da enfeksiyon belirtisi olabilir. Akıntı, ateş ve ısı artışının ön planda olası enfeksiyonu düşündürür. Morluk ile birlikte şişlik görülmesi doku içi kanama bulgusudur. Alerji durumunda kızarıklık ve kaşıntı ön planda olacaktır. Bu durumlarda yapılacak olan tedavi farklı olacağından doktor muayenesi gerekir.

Dış dudak estetiği

Vajina dış dudak estetiği ile vücudun diğer bölgelerinden alınan yağ dokusu dış dudaklara enjekte edilir. Bu işleme dış dudak dolgusu denir. Dış dudaklara yağ verilmesi liposakşın yöntemi ile yapılır. Dış dudaklara yağ enjeksiyonu süresi işlemin boyutuna ve verilecek olan yağın miktarına göre 30-60 dakika civarında değişir. İşlemin ağrısız yapılabilmesi için lokal ya da sedasyon anestezi uygulanır. İşlem sonrası aynı gün normal yaşama dönülebilir.

Dış dudak estetiği sonrası bakım

Vajina dış dudak estetiği sonrası genel temizlik kurallarına dikkat edilmesi gerekir. Tuvalet temizliği sonrası genital bölgenin nemli kalmaması için kurulanmasına özen gösterilmelidir. Dış dudak estetiği sonrası iyileşme süreci 2-3 haftada büyük çoğunlukta tamamlanır. Bu iyileşme süreci bitince cinsel ilişkiye girilebilir.

Dış dudak estetiği riskli mi?

Vajina dış dudak estetiği düşük riskli bir genital estetik operasyonudur. Diğer vajina estetiği ameliyatlarında bulunan kanama ve enfeksiyon gibi riskler nadiren bu operasyonda da görülebilir. Vajina dış dudak estetiği ile genital bölge görünümü normal şekline kavuşturulur. Bu operasyon ile kişi özgüvenini kazanır. Cinsel yaşam olumlu yönde etkilenir.

Dış dudakların küçültülmesi

Dış dudaklar bazen kilolu bayanlarda normale göre büyük olabilir. Dış dudak boyutlarında artış olması bazı genital bölge sorunlarına yol açar. Yaşanan en önemli sorun genital bölgenin terlemeye bağlı daha nemli hale gelmesidir. Ayrıca kıyafet seçimlerinde problemler yaşanır.

Vajina estetiği ile büyük dış dudaklar anestezi altında küçültülebilir. Dış dudaklar ter bezleri açısından çok zengindir. Büyük olması terleme ile genital bölgenin nemli kalmasına neden olur. Bu da ciltte tahriş ve enfeksiyonlara yol açar. Terleme ve enfeksiyon gelişimi genital bölgenin kötü kokmasına sebebiyet verir. Bu da cinsel yaşamı olumsuz etkiler.

Dış dudak küçültme nasıl yapılır?

Dış dudak küçültme operasyonu ya liposakşın yöntemi ile yağ aldırma ya da cerrahi çıkarma şeklinde yapılır. Cerrahi yöntem dış dudaklarda büyüme ile birlikte sarkma varsa uygulanır. Cerrahide yağ dokusu ile birlikte sarkan fazla deri katlantıları da çıkartılır. Dış dudak büyümesi olan kadınlarda genellikle genital kıllanmanın olduğu pubis denen kısımda da yağ doku artışı olur. Yağ aldırma işlemi bu bölgeye de uygulanır. Bu şekilde genital bölge bir bütün olarak güzellik kazanır.

Dış dudak küçültme kimlere yapılır?

Genital bölge gelişiminin tamamlanması ile birlikte 18 yaş üzeri kadınlara vajina estetiği operasyonları uygulanabilir. Vajina dış dudak estetiği yaptırmak için evli ya da bekar olma şartı aranmaz. Doğum yapmış olmak engel teşkil etmez. Ayrıca bu işlem sırasında kızlık zarı yırtılmaz. Çünkü kızlık zarı vajinal girişin içinde bulunur.

Vajina dış dudak estetiği ile genital bölge görünüm olarak güzelleşir. İşlem sonrası dış dudaklardaki terleme, tahriş gibi problemler azalır. Kıyafet seçimi kolaylaşır. Kişinin genital bölgesine karşı özgüveni artar. Tüm bunlar cinsel hayatın daha rahat ve güzel yaşanmasını sağlar.

Kliteroplasti

Klitoris kadında orgazmı sağlayan en önemli yapıdır. Her kadında farklı boyut ve görünümde olabilir. Klitoris çok yoğun bir sinir ağı içerir. Bu da orgazmda oldukça önemlidir.

Klitoris anatomik olarak iç dudakların üst birleşim yerinde bulunur. Baş kısmı açıkta olup gövde kısmı içerdedir. Hassas bir doku olan baş kısmı üzerini bir deri kıvrımı örter.

Bazı bayanlarda klitoris cildi normale göre daha büyük ve kıvrımlıdır. Bu da ilişki sırasında yeterli cinsel haz duyamama gibi sorunlara yol açabilir. Özel yöntemler kullanarak klitoris cildinin fazla olan kısımları çıkartılabilir.

Gizlilik taahhütnamesi

Antalya’daki kliniğimize başvurma sebebiniz ve kişisel bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği R.G. 01.08.1998, 23420) tamamen gizli tutulacaktır. Başka şahıslara kişisel bilgileriniz, hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmez.

Genital Estetik Konuları

 • Güvenli ellerde olduğumu bilmenin verdiği rahatlık

  İyileşme sürecinde kontrol için geldiğim bu 10. günde şunu anladım ki sebepsiz yere tedirgin olmuşum. Çok zor ağrılı, sancılı olacağını sandığım vajina estetiği için geldim. Öncelikle güvenli ellerde olduğumu bilmenin verdiği rahatlıkla ve güler yüzünüzle beni psikolojik olarak rahatsız eden bir konudan kurtardığınız için teşekkür ederim. Güzel doktorum ve ekibine.

 • Gayet sıcak ve güler yüzlü karşılandık.

  Yıllardır mağduriyetini yaşadığım bu durumdan beni kurtardığı için Funda Hanım’a çok çok teşekkür ederim. Gayet sıcak ve güler yüzlü karşılandık. Hiç tanımama rağmen gerçekten çok ama çok teşekkür ederim. Nice güzel başarılara…

 • Özgüvenimi çok etkileyen bu sorunumdan beni kurtardınız.

  Bir kadın için belki de en önemli doktoru kadın doğum doktorudur. Nedense bu konuda yüzüm hiç gülmemişti ta ki doktor Funda hanımla tanışana kadar. Konusunda isim yapmış ünlü bir doktora vajina estetiği yaptırmıştım ve sonuç tam bir felaketti. Bütün hayatımı ve özgüvenimi çok etkileyen bu sorunumdan beni kurtardınız. Genç olduğunuz halde bu konudaki tecrübenizle, titizliğinizle, profesyonel ve başarılı geçmişinizle, rahatlatıcı yaklaşımınızla ikinci defa aynı operasyonu geçirmenin tüm olumsuz etkilerini sildiniz ve sonuç muhteşem oldu. Bu konularda benim gibi sorunu olan tüm kadınlara, doktor Funda hanımla görüşmeden hiç bir şey için karar vermeyin diyorum ve gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. Böyle bir şeyi ikinci kez yaşamak istemiyorsanız, doktorunuzu iyi seçin. Funda hanım her şey için teşekkürler, elinize sağlık.

TÜM YORUMLAR
SORU SORABİLİRSİNİZ
 • G
  Giz***24.01.2022

  Merhaba , Ben vajina daraltma ve vajina estetik ameliyatı iÇin fiyat bilgisi almak istiyorum şimdiden teşekkürler

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • G
  Gam***19.08.2020

  Merhaba vajina estetigiyle ilgili fiyat bilgisi alabilir miyim lutfen?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve detaylı bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı hattımızdan bize ulaşınız.

 • A
  Ayş***23.06.2020

  Genital renk açma işlemi için sadece tek seans gelsem yeterli olur mu ? Bu işlemi yaptırdıktan 20 gün sonra düğünüm var acaba bi sorun olur mu ? Eskisinden daha iyi olur mu o zamana kadar

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Konu hakkında bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı hattımızdan bize ulaşınız.

 • D
  Dam***22.04.2020

  Merhaba ben ic ve dis dudak buyumesi sorunu yasiyorum. Dis da yaglanma da var. Fiyat almak istiyorum

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat bilgisi için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bize ulaşınız.

 • T
  Tug***06.02.2020

  Ben vajinal estetik fiyatını ve nasıl olduğunu öğrenmek istyrm ayrıca calsyrm ameliyatı oldum diyelim ne kadar calışmamam gerekiyo beni bilgilendrrmsnz

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve detaylı bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı hattımızdan bize ulaşınız.

 • F
  Fig***14.01.2020

  Merhaba. Muayene ücretiniz ne kadar? Bir de vajina estetiği operasyonları kliniğinizde mi yoksa anlaşmalı olduğunuz hastanelerde mi yapılıyor. İyi çalışmalar.

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve detaylı bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı hattımızdan bize ulaşınız.

 • H
  Hac***02.12.2019

  Merhabalar vajina estetiği fiyatını ve normal muayene ücretini sormak istiyordum sağlık çalışanıyım bundan dolayı indiriminiz varmı mail yoluyla ulaşırsanız sevinirim

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Detaylı bilgi ve fiyatlar için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • Z
  Zai***11.09.2019

  Vajinal estetik fiyatlar nekadar acaba

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat bilgisi için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bize ulaşınız.

 • S
  Sel***17.08.2019

  Vajinam siyah iç dudaklar orantısız biri daha büyük ve dışarda bide gerekliyse daraltma istiyorum toplam ücret ne kadar olur ve en yakın ne zamanda yapabilirim

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat bilgisi ve dilerseniz randevu için lütfen 0 242 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • S
  Sem***25.07.2019

  Selam benim sorum vajina estedigindis dudak ve daraltma bunlarin ayri ayri fiyatini ogrenebilirmiyim ve hollandada oldugum icin nekadar sure gelmem lazim simdiden tesekkurler

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız. Dilerseniz +90 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bizi arayabilirsiniz.

SORU SOR
En az 70 karakter
Yorum ve Fiyat Talebi Formu
En az 70 karakter

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621