Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıMENÜ
Vajina Estetiği Ameliyatı

Vajina Estetiği Olanlar

Vajina estetiği görünümü bozulan genital bölgenin gençleştirilmesi, yenilenmesi ve vajinanın daraltılması ameliyatlarıdır. İşlem iç dudak estetiği, dış dudaklara dolgu, kliteroplasti ve vajina daraltma şeklinde yapılır.
Vajina Estetiği Olanlar

Vajina Estetiği Nedir?

Vajina estetiği vulva ve vajinadan oluşan çeşitli problemlerin estetik cerrahi yöntemler ile düzeltilmesidir. Vajinanın genişlemesi, iç dudakların sarkması, dış dudakların hacimce küçük olması ve klitoris cildindeki kırışıklıklar vajina estetiği ile giderilebilir. 

Estetik algısının günümüzde tüm vücudu ilgilendirmesi genital bölge operasyonlarının da artmasına neden olmuştur. Kadınlar genital bölgeyi ilgilendiren estetik sorunları ertelemek yerine çözüm arayışına girmişlerdir. Günümüzde başta labioplasti olmak üzere vajina daraltma ve kliteroplasti en sık yapılan estetik uygulamalar haline gelmiştir. 

Vajina Estetiği Nasıl Yapılır?

Vajina estetiği Antalya ameliyatları iç dudak büyümesi, vajina genişlemesi, dış dudakların küçük olması ve klitoris cildinin kırışık olması nedeniyle yapılır. Bu sorunlardan her biri farklı cerrahi yöntemler ile ameliyat edilir. Vajina genişlemesine bağlı sorunların giderilmesinde vajina daraltma yapılır. Vajina daraltma ameliyatı vajinanın giriş kısmından 4-5 cm içeriye doğru uygulanır. Vajinanın bu kısmından üçgen şeklinde bir parça alınır. Bu parça vajina duvarının arka kısmından çıkartılır. Kalan uçlar birbirine dikilerek vajinanın çapı daraltılır. Böylece vajina eski sıkılığına gelmiş olur. 

İç dudak sarkması, büyümesi ve düzensizliği için yapılan ameliyatlarda başlıca 2 tür cerrahi yöntem kullanılır. Bunlardan ilki iç dudakların sarkık ve düzensiz kısımlarının çıkartıldığı kenar düzeltme yöntemidir. Diğeri ise iç dudak büyümesi için yapılan kama çıkarma ameliyatıdır. Bu ameliyatlar ile iç dudaklar küçük ve düzgün bir görünüme kavuşur. Bu operasyonlara labioplasti adı verilir.

Küçülmüş dış dudaklara yağ dolgusu ya da hyalüronik asit enjekte edilerek hacim kazandırılır. Bu tür işlemler genital bölgeye bütün olarak güzellik katan tamamlayıcı uygulamalardır. Bu işlem diğer yöntemle ile birlikte ya da tek başına yapılabilir.

Klitoris kadında cinsel haz almada en önemli yapıdır. Klitoris cildinde bazen sarkma, bolluk ve düzensizlikler olur. Klitoris üzerini örten bu fazla deri cerrahi olarak çıkartılabilir. Bu fazla kısmın alınması kadına hem kozmetik açıdan hem de orgazm açısından fayda sağlar.

Vajina Estetiği Neden Yapılır?

Vajina estetiği ameliyatı 18 yaş üzeri, önemli sağlık problemi bulunmayan ve bu operasyona ihtiyacı olan tüm kadınlara uygulanabilir.

Vajina estetiği başlıca vajina genişlemesi, iç dudak sarkması, büyümesi, dış dudakların küçük olması, klitoris cildinde katlantı ve kırışıklıkların bulunması nedeni ile yapılır. 

Vajinanın geniş olması cinsellikten haz alamama, vajinadan gaz çıkması, vajinadan ses gelmesi, sık vajinal enfeksiyonlar ve vajinanın kötü kokması gibi şikayetlere neden olur.

İç dudakların büyümesi mayo, bikini, tayt ve kot gibi kıyafetlerin kullanımını zorlaştırır. Ayrıca yürüme koşma ve çeşitli spor aktiviteleri sırasında iç çamaşıra sürtünme sonucu tahriş, kızarıklık ve ağrıya yol açar. Ayrıca iç dudakların büyük olması cinsel ilişkide zorlanma nedenidir.

Büyüme kaynaklı bir diğer sorunda genital bölgenin aşırı terlemesi sonucu enfeksiyonların artmasıdır. Genital terleme vajinanın kötü kokması ve sık vajinal enfeksiyonlara zemin hazırlar. 

Dış dudak hacmi bazı kadınlarda azalmıştır. Dış dudak dolgunluğu bir kadında genital bölgenin normal görünmesi için önemli bir anatomik bölgedir. Dış dudak dolgu enjeksiyonları bu amaçla kullanılabilir. 

Genital bölge cildinde koyulaşma olması kadınların bir kısmında estetik kaygılara neden olur. Bu sorun vajina beyazlatma ile giderilebilir.

Doğum dikiş izleri normal doğum yapan kadınlarda genital bölgenin estetik görünümünü bozan bir sorundur. Doğum dikiş izlerindeki düzensizlik ve fazla nedbe dokusu vajina estetiği ile düzeltilebilir.

Vajina estetiği ameliyatı yorumları kadınlarda tüm bu şikayetlerin giderilmesi sonucunda olumlu geri bildirimler içermektedir. Vajina estetiği yaptıran hastalarımızın yorumlarına sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.  

Vajina Estetiği Ne Kadar Sürer?

Vajina estetiği süresi yapılan operasyonun tipine ve uygulanan anestezi şekline göre değişir. En sık vajina daraltma ve iç dudak estetiği operasyonları yapılır. Vajina estetiği ameliyatları ortalama 45-90 dakika kadar sürer. Hasta hazırlığı ve ameliyat sonrası toparlanma ile birlikte toplam süre birkaç saati bulur.

Vajina estetiği ameliyatı eğer lokal anestezi ile yapılıyorsa, uygulanacak işlem boyutu küçükse 30 dakikadan kısa sürede işlem yapılır. Ancak uyutarak yapılan vajina estetiği ameliyatlarında birkaç genital estetik operasyon birlikte uygulanacaksa işlem süresi 1-1,5 saati bulur.

Vajina beyazlatma ve G noktası büyütme gibi işlemler yaklaşık 15-20 dakika sürer.

Vajina Estetiği Yaptıranlar Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vajina estetiği yaptıranların sonrası dikkat etmesi gereken noktalar şunlardır;

 • Vajina estetiği sonrası genital bölgenin nemli kalmamasına dikkat edilmelidir. Bunun için pamuklu iç çamaşır, bol ve hava geçiren yumuşak tarzda kıyafetleri tercih etmek gerekir.
 • Tuvalet temizliği önden arkaya doru yapılmalıdır. Bu şekilde makat çevresindeki bakterilerin vajinaya ulaşması önlenerek enfeksiyon riski azaltılmış olur. Sonrasında genital bölge mutlaka nazikçe kurulanmalı ve nemli bırakılmamalıdır.
 • Vajina estetiği sonrası ilk 7-10 gün ayaktan duş şeklinde banyo yapmak gerekir. Küvette ya da oturarak banyo yapmak vajina içine su girmesine ve dikişlerin açılmasına neden olabilir. Enfeksiyon riski de artar.
 • Sağlıklı bir iyileşme süreci geçirmek ve enfeksiyon riskini azaltma için vajina estetiği sonrası 6-8 hafta deniz ve havuza girilmesi önerilmez.
 • Vajina estetiği sonrası 6-8 hafta ilişkiye girilmemelidir.

Vajina Estetiği Olanlar Ne Zaman İyileşir?

Vajina estetiği ameliyatlarında kendiliğinden eriyen cerrahi iplikler kullanılır. Dikişlerin bu özelliği sayesinde ameliyat sonrası dikiş aldırma gerekmez. Vajina estetiği sonrası dikişlerin erimesi 2-3 haftayı bulur. İyileşme süreci kişiden kişiye değişmekle birlikte 4-6 hafta kadardır.

Vajina estetiği sonrası doktorun verdiği ilaç, pansuman, temizlik önerileri ve diğer hususlara dikkat edilirse iyileşme süreci daha sağlıklı olur. Beslenmeye dikkat etmek, proteinden zengin gıdalar tüketmek iyileşme sürecini hızlandırır. Sigara ve alkol kullanımı doku iyileşmesini yavaşlatır. O nedenle vajina estetiği ameliyatı sonrası iyileşme döneminde sigara ve alkol kullanmamaya özen gösterilmelidir. 

Vajina Estetiği Riskleri Nelerdir?

Vajina estetiği ameliyatları diğer estetik operasyonlar gibi deneyim ve tecrübe gerektiren uygulamalardır. Vajina estetiği riskleri işlemin temiz koşullarda, deneyimli ellerde yapılması ve hastanın ameliyat sonrası önerilere tam uyması halinde oldukça düşüktür.

Bu operasyonlar ameliyat yerinde ağrı, kanama ve enfeksiyon gibi genel cerrahi riskler içerir. Eğer sağlıklı bir doku iyileşmesi olmazsa nedbe dokusu ve deformasyonlar gelişebilir. 

Vajina estetiği sonrası enfeksiyon riskini azaltmak için ameliyat sonrası genital bölge temizliğine dikkat edilmelidir. Vajina estetiği sonrası kanama riskini azaltmak için bu bölgeyi zorlayan spor aktivitelerinden kaçınmak gerekir. İlk 2 ay cinsel ilişkiye girilmemelidir. Ameliyat sonrası uzun yolculuklar tercih edilmemelidir. Bu önerilere uyulması dikişlerin erken dönemde açılmasını önler, kanama riskini düşürür. 

Vajina daraltma ameliyatı ile vajinanın fazla daraltılması durumunda ilişkiye girmede zorlanma ve ilişki sırasında ağrı görülmesi diğer bir risktir.

SORU SORABİLİRSİNİZ
 • G
  Giz***24.01.2022

  Merhaba , Ben vajina daraltma ve vajina estetik ameliyatı iÇin fiyat bilgisi almak istiyorum şimdiden teşekkürler

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • G
  Gam***19.08.2020

  Merhaba vajina estetigiyle ilgili fiyat bilgisi alabilir miyim lutfen?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve detaylı bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı hattımızdan bize ulaşınız.

 • A
  Ayş***23.06.2020

  Genital renk açma işlemi için sadece tek seans gelsem yeterli olur mu ? Bu işlemi yaptırdıktan 20 gün sonra düğünüm var acaba bi sorun olur mu ? Eskisinden daha iyi olur mu o zamana kadar

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Konu hakkında bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı hattımızdan bize ulaşınız.

 • D
  Dam***22.04.2020

  Merhaba ben ic ve dis dudak buyumesi sorunu yasiyorum. Dis da yaglanma da var. Fiyat almak istiyorum

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat bilgisi için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bize ulaşınız.

 • T
  Tug***06.02.2020

  Ben vajinal estetik fiyatını ve nasıl olduğunu öğrenmek istyrm ayrıca calsyrm ameliyatı oldum diyelim ne kadar calışmamam gerekiyo beni bilgilendrrmsnz

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve detaylı bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı hattımızdan bize ulaşınız.

 • F
  Fig***14.01.2020

  Merhaba. Muayene ücretiniz ne kadar? Bir de vajina estetiği operasyonları kliniğinizde mi yoksa anlaşmalı olduğunuz hastanelerde mi yapılıyor. İyi çalışmalar.

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat ve detaylı bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı hattımızdan bize ulaşınız.

 • H
  Hac***02.12.2019

  Merhabalar vajina estetiği fiyatını ve normal muayene ücretini sormak istiyordum sağlık çalışanıyım bundan dolayı indiriminiz varmı mail yoluyla ulaşırsanız sevinirim

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Detaylı bilgi ve fiyatlar için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • Z
  Zai***11.09.2019

  Vajinal estetik fiyatlar nekadar acaba

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat bilgisi için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bize ulaşınız.

 • S
  Sel***17.08.2019

  Vajinam siyah iç dudaklar orantısız biri daha büyük ve dışarda bide gerekliyse daraltma istiyorum toplam ücret ne kadar olur ve en yakın ne zamanda yapabilirim

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat bilgisi ve dilerseniz randevu için lütfen 0 242 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • S
  Sem***25.07.2019

  Selam benim sorum vajina estedigindis dudak ve daraltma bunlarin ayri ayri fiyatini ogrenebilirmiyim ve hollandada oldugum icin nekadar sure gelmem lazim simdiden tesekkurler

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız. Dilerseniz +90 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bizi arayabilirsiniz.

SORU SOR
En az 70 karakter
Yorum ve Fiyat Talebi Formu
En az 70 karakter

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621