Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıMENÜ
Kızlık Zarının Dikildiği Belli Olur Mu?

Kızlık Zarının Dikildiği Belli Olur Mu?

Kızlık zarının dikildiği dışarıdan görünür mü?

Kızlık zarı anatomik yerleşim olarak vajinanın 1-2 cm derinindedir. Normalde bacaklar kapalı iken dışarıdan görünmez. Kızlık zarını görebilmek için hem bacakların açık olması hem de iç dudakların dışa aralanması gerekir. Kızlık zarı dikimi ameliyatı da bozulmuş kızlık zarının olduğu yere uygulanır. Dışarıdan bakmakla yeri görünmez.

Kızlık zarının dikildiği belli olur mu?

Kızlık zarının dikildiği dışarıdan belli olmaz. Kızlık zarı onarımı vajina girişinin hemen iç kısmına uygulanır. Dikimin yapıldığı bu nedenle anlaşılmaz. Onarım yapıldığı ancak konu hakkında deneyimli bir Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanının yapacağı jinekolojik muayene de belli olur.

Kızlık zarının dikildiğini erkek anlar mı?

Kızlık zarının dikildiği ilişki sırasında anlaşılmaz. Geçici kızlık zarı dikiminde 7 gün içinde kalıcı onarımda ise aylar yıllar sonra ilişki olabilir. İlişki sırasında kızlık zarının dikildiğine ait sıra dışı bir his olmayacaktır. Onarım kendiliğinden eriyen gizli dikişlerle yapılır. Dikim sonrası onarım yerinde sağlıklı bir iyileşme olduğu ve kişinin kontrolüne geldiği sürece mutlaka kanama sağlanır.

Kızlık zarının dikildiğini doktor anlar mı?

Kızlık zarı dışarıdan bakmakla görülebilen bir yerde değildir. Bozulmuş kızlık zarına yapılan dikim işlemi de vajina girişine yakın iç kısma uygulanır. Bu nedenle dışarıdan görülmez. Bu cerrahi onarımda kendiliğinden eriyebilen gizli dikişler kullanılır. Bu nedenle kızlık zarının dikildiği belli olmaz. Ancak konu hakkında deneyimli bir jinekolog hekim yapılan kızlık zarı muayenesi ile onarım işlemini anlayabilir.

Kızlık zarı dikilir mi?

Kızlık zarı genital bölge girişinde halka tarzında esnek bir dokudur. Yırtıldığında dikilebilir. Onarım için birkaç farklı yöntem geliştirilmiştir. Kızlık zarı onarımında en çok kullanılan yöntem mikrocerrahi flep kaldırma tekniğidir. Bu yöntemle kızlık zarı tamamen bozulmuş olsa da cerrahi olarak yeniden oluşturulabilir.

Kızlık zarı dikildiğinde kanar mı?

Dikilen kızlık zarı normal olan gibi ilişki sonrası benzer şekilde yırtılarak kanar. Genellikle kanama birkaç damla, kırmızı renktedir. 1 haftaya kadar lekelenme şeklinde sürebilir. Doktor kontrolüde gelindiği ve önerilere uyulduğu taktirde kesin kanama olur.

Yorum ve Fiyat Talebi Formu
En az 70 karakter

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621