Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıMENÜ
Kızlık Zarının Dikildiği Belli Olur Mu?

Kızlık Zarının Dikildiği Belli Olur Mu?

Kızlık Zarı Dışarıdan Görünür Mü?

Kızlık zarı anatomik yerleşim olarak vajinanın 1-2 cm derinindedir. Normalde bacaklar kapalı iken dışarıdan görünmez. Kızlık zarını görebilmek için hem bacakların açık olması hem de iç dudakların dışa aralanması gerekir. Kızlık zarı dikimi ameliyatı bozulmuş kızlık zarının olduğu anatomik lokasyona yapılır. Bu yüzden dışarıdan bakmakla belli olmaz.

Kızlık Zarının Dikildiği Belli Olur Mu?

Kızlık zarının dikildiği dışarıdan belli olmaz. Kızlık zarı onarımı vajina girişinin hemen iç kısmına uygulanır. Dikimin yapıldığı yer vajina içinde olduğundan belli olmaz. Onarım yapıldığı ancak konu hakkında deneyimli bir Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanının yapacağı muayene ile anlaşılabilir. 

Kızlık Zarının Dikildiğini Erkek Anlar Mı?

Kızlık zarının dikildiği ilişki sırasında anlaşılmaz. Onarım kendiliğinden eriyen gizli dikişlerle yapılır. Geçici kızlık zarı dikiminde 7 gün içinde kalıcı onarımda ise yıllar sonra ilişki olabilir. İlişki sırasında kızlık zarının dikildiğine ait sıra dışı bir his olmayacaktır. Dikim sonrası onarım yerinde sağlıklı bir iyileşme olduğu ve kişinin kontrolüne geldiği sürece mutlaka kanama sağlanır.

Kızlık Zarının Tuttuğu Muayenede Anlaşılır Mı?

Siz istemedikçe normal bir jinekolojik muayenede doktor kızlık zarı dikimi ile ilgilenmez. Deneyimli bir jinekolog hekim genellikle kızlık zarının dikildiğini anlayabilir. Ancak dikilmiş kızlık zarı bazen öyle sağlıklık bir şekilde iyileşir ki hekim dahi onarıldığını anlamaz.

Kızlık zarının tuttuğu ancak dikim sonrası yapılan doktor kontrolü ile anlaşılabilir. Bu kontroller dikimden 1 ay sonra ve düğün öncesi şeklinde 2 kez yapılır. Dikimin tutmaması durumunda ek onarım gerekebilir.

Kızlık Zarı Dikilir Mi?

Kızlık zarı genital bölge girişinde halka tarzında esnek bir dokudur. Yırtıldığında dikilebilir. Onarım için birkaç farklı yöntem geliştirilmiştir. Kızlık zarı onarımında en çok kullanılan yöntem mikrocerrahi flep kaldırma tekniğidir. Bu yöntemle kızlık zarı tamamen bozulmuş olsa da cerrahi olarak yeniden oluşturulabilir.

Kızlık Zarı Dikildiğinde Kanar Mı?

Dikilen kızlık zarı normal bekaret kanamasına benzer şekilde yırtılarak kanar. Genellikle kanama birkaç damla, kırmızı renktedir. 1 haftaya kadar lekelenme şeklinde sürebilir. Doktor kontrolüde gelindiği ve önerilere uyulduğu taktirde kesin kanama olur.

Yorum ve Fiyat Talebi Formu
En az 70 karakter

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621