Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıMENÜ
Esnek Kızlık Zarı, Özellikleri ve Dikimi

Esnek Kızlık Zarı, Özellikleri ve Dikimi

Esnek kızlık zarı özellikleri, delik çapı büyük, ince ve elastik doku yapısı olan bir himen şeklidir. Cinsel ilişki sırasında kanamaz. Bu nedenle önemli bir yere sahiptir. Esnek kızlık zarı olanlara da kızlık zarı dikimi uygulanabilir.

Esnek kızlık zarı kanar mı?

Esnek kızlık zarı genellikle ilişki sırasında kanamaz. Esnek kızlık zarı normale göre daha elastik yapıda olup ortasındaki delik daha geniştir. Bu nedenle kanama olmaz. Ancak doğum sırasında yırtılarak bozulur.

Esnek kızlık zarına dikim yapılabilir mi?

Esnek kızlık zarı olanlar ilişki sırasında kanama sağlamak için kızlık zarı dikimi isteyebilmektedir. Esnek kızlık zarında geçici ve kalıcı Kızlık zarı dikimi tekniği kullanılarak dikim yapılabilir.

Esnek kızlık zarı ne zaman kanar?

Esnek kızlık zarı normale göre daha geniş delikli ve elastik yapıdadır. Genellikle doğum sırasında bozularak kanar.  

Esnek kızlık zarı kürtaj sırasında yırtılır mı?

Esnek kızlık zarı kürtajda genellikle yırtılmaz. Kürtaj sırasında kızlık zarına zarar vermemeye dikkat edilir. Bu bayanlara himen zarar görmesin diye kürtaj sırasında daha ince kanüller kullanılır.

Esnek Kızlık ZarıEsnek kızlık zarı olan gebe kalır mı?

Esnek kızlık zarı olan biri kızlık zarında kanama olmadan gebe kalabilir. Tam bir ilişki olmaması durumunda sürtünme yolu ile olan ilişkilerde de gebelik oluşabilir.

Esnek kızlık zarı olanda bekaret nasıl belli olur?

Esnek kızlık zarında muayene sırasında yırtık görülmeyecektir. Bu durumda kişinin bakire olup olmadığı ancak kendi ifadesi ile belli olur. Kızlık zarı muayenesi sırasında delik çapının geniş olması ile himenin esnek olabileceği tahminen söylenebilir. Antalya’da kliniğimizde esnek kızlık zarı muayenesi kolaylıkla yapılabilmektedir.

Esnek kızlık zarı olanlar ne yapmalı?

Esnek kızlık zarı olanlara kızlık zarı dikimi yapılabilir. Kızlık zarı esnek olanlarda flep yöntemi ya da geçici onarım tekniği ile fokal daraltma uygulanabilir. Her iki yöntem sonrasında ilişkide kanama sağlanacaktır.

Esnek kızlık zarı olanlarda ilişkiye girildiği belli olur mu?

Esnek kızlık zarı olan birinin ilişkiye girdiği muayene ile anlaşılmaz. Kızlık zarı muayenesinde esnek olan zarda bozulma ya da yırtık görülmeyecektir.

Kızlık zarının esnek olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Kızlık zarının esnek olup olmadığı ilişki sırasında kızlık zarında kanama olmaması ve sonrasında kızlık zarı muayenesinde yırtık görülmemesi ile anlaşılır. Ayrıca bekaret kontrolünde deliğin normalden geniş olduğu görülür. Sadece kızlık zarı muayenesi yaparak kızlık zarının esnek alacağı düşünülebilir.

Esnek kızlık zarı tedavisi nedir?

Esnek kızlık zarı ilişkide kanamaz. Esnek kızlık zarı olanlara ilişki sırasında kanama sağlanması için kızlık zarı dikimi yapılabilmektedir. Esnek kızlık zarı tedavisi halk arasında bunu ifade etmek için kullanılır.

Yorum ve Fiyat Talebi Formu
En az 70 karakter

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621