Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıMENÜ
Tüp Bebek Tedavisinde Devlet Desteği

Tüp Bebek Tedavisinde Devlet Desteği

Tüp Bebek Tedavisinde Devlet Desteği Var Mı?

Tüp bebek tedavisinde devlet desteği 3 tüp bebek denemesine kadar geçerlidir. Tüp bebek tedavisi yaptırmak isteyen çift mutlaka tedaviyi raporu aldığı hastanede olmak zorunda değildir.

SGK ile anlaşmalı olan merkezlerde raporunu kullanarak tüp bebek tedavisi yaptırabilir. SGK anlaşması olmayan merkezlerde tüp bebek tedavi ücretini kendisi karşılar.

Alınan tüp bebek tedavisi raporlarında ilaç raporu 1 ay geçerli iken tedavi raporu en fazla 6 ay geçerlidir. Tüp bebek tedavisinde devlet desteği için gerekli olan rapor tüp bebek ünitesi olan devlet ya da üniversite hastanelerinden alınabilir.

Tüp Bebek Tedavisinde Devlet Desteği Şartları

  • Kadın yaşının 23’ü bitirmiş, 39’dan gün almamış olması. En az 3 yıllık evli olmak. 3 yıl evli olduktan sonra en az 2 kez aşılama yaptırmak.
  • Sperm sayısının 5 milyondan az olması (3 yıl evli olma şartı arınmaz),farklı zamanlarda yapılmış en az 3 adet sperm değerinin düşük olması.
  • Düşük yumurta rezervinin olması (3 yıl evli olma şartı aranmaz),FSH değerinin yüksek, AMH değerinin düşük olması, antral folikül sayısının düşük olması.
  • Tüplerin kapalı olması (3 yıl evli olma şartı aranmaz),laparoskopi ile belirlenmeli.
  • Son evliliğinden çocuğunun olmaması (eğer çiftin daha önceki evliliklerinden çocukları varsa buna bakılmaz, şu anki evliliğinde çocuğu yoksa rapor çıkartabilir).
  • Tüp bebek tedavisinin yapılabilmesi ve raporunun çıkarılabilmesi için çiftin resmi olarak evli olması gerekir.
Yorum ve Fiyat Talebi Formu
En az 70 karakter

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621