Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıMENÜ
Sürtünmeyle Hamile Kalınır Mı?

Sürtünmeyle Hamile Kalınır Mı?

Sürtünme kızlık zarının bozulmaması için yapılan bir ilişki veya mastürbasyon şeklidir. Sürtünme ile orgazm olmak mümkündür. Sürtünme penisin vajinaya penetre olmadan genital bölgeye ve klitorise teması şeklinde olabileceği gibi elle, yastık veya benzeri bir şey ile de yapılabilir.

Sürtünmeyle Gebe Kalınır Mı?

Sürtünme eğer ilişki sırasında hamile kalmama için yapılıyorsa, olasılığı azaltsa da sürtünmeyle hamile kalınabilir. Gebelik meni sıvısının rahme ulaşması ile olur. Adet günü bitiminden iki hafta sonra yani 14 ile 16. günler arası hamile kalma olasılığı en yüksektir. Meni yani sperm rahimde 4 güne kadar canlı kalabilir. Adet bitiminden 10-14. günler arası ilişkiye girmek ve bunu sürdürmek hamilelik ihtimalini en yüksek seviyeye çıkarır. Bu durum bir sonraki adet dönemine kadar devam eder.

Sürtünmeyle olan ilişkilerde gebe kalmamak için hamilelik olasılığının en yüksek olduğu günlere dikkat etmek gerekir. Sürtünme sırasında erkeğin vajinal girişe boşalmaması da hamilelik olasılığını azaltır.

Sürtünme Bekarete Zarar Verir Mi?

Sürtünme bekareti bozabilir. Kızlık zarının önde ve zayıf olması, sürtünme süresinin uzun tutulması ve farkında olmadan vajinal penetrasyon olması durumunda kızlık zarı bozulabilir. Sürtünme sırasında kan gelmesi bekaretin bozulduğunun bir göstergesi olabilir. Bu durumda kızlık kontrolü gerekir.

Hamileyken Sürtünme İle ilişkinin Zararı Var Mıdır?

Hamileyken sürtünme yoluyla ilişkiye girmede bir sakınca yoktur. Sürtünme sırasında penisin klitorise değmesi ve sürtmesi ile orgazm olunabilir. Sürtünme ile ilişkilerde ilişkinin uzun sürmesi vajinal girişte kızarıklık ve tahrişe neden olabilir. Sürtünme ile ilişki yaşayan çiftin genital hijyene dikkat etmesi özellikle kadını olası vajinal enfeksiyonlardan korur.

Sürtünme Sonrası Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

Sürtünme sonrası adet gecikmesi önemli bir gebelik işaretidir. Adetin geciktiği durumlarda olası bir hamilelik ekarte edilmelidir. Adet gecikmesinin bir çok nedeni vardır. Gebelik dışında, yoğun stres, hormonal bozukluklar, rahim zarı yapışıklıkları ve rahim ağzı darlıkları adet gecikmesi veya sorunlarına neden olur.

Yorum ve Fiyat Talebi Formu
En az 70 karakter

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621