Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıMENÜ
Kızlık Zarı Dikimi Videosu

Kızlık Zarı Dikimi Videosu

Kızlık Zarı Dikimi Videosu İzlenmeli Mi?

Kızlık zarı dikimi ameliyatının canlı olarak yapıldığı videoların izlenmesi kişide işleme ait kafa karışıklıklarına, yersiz korku, kaygı ve endişelere neden olur. Zaten doktor olmayan birinin ameliyat videosu izlemesi uygun değildir. Bu tür ameliyatlar deneyim ve tecrübe gerektirir ve sadece doktorlar tarafından anlaşılabilir.

Ne Tür Kızlık Zarı Dikimi Videosu İzleyebilirim?

Kızlık zarı dikimi videosu, anlatım şeklinde, şema veya animasyon sunumu tarzındaysa bu videoları izlemekte bir sakınca yoktur. Hatta bu tür bilgilendirici videoların izlenmesi kişiyi ruhen rahatlatır. İşleme ait endişe, kaygı ve korkuları ortadan kaldırarak, kızlık zarı dikimi ameliyatına daha rahat girmesine neden olur.

Ne olursa olsun önceden konu hakkında doğru bilgilendirmelerin yapılmadığı videolar işlem ve ameliyatlar kişide stres yaratır. Stres ise cerrahi operasyonlarda istenmeyen bir durumdur. Stres bağışıklığı düşürür, iyileşme sürecini bozar. Bu yüzden kişinin olacağı operasyon hakkında önceden doğru bilgi ve anlatımların yapılması rahatlama sağlayacaktır.

Kızlık Zarı Tam Olarak Nerededir?

Kızlık zarı tam olarak vajinanın giriş kısmında bulunur. Bacaklar kapalı iken dışarıdan bakmakla görülmez. Kızlık zarını görebilmek için bacaklar yanlara açılarak ayna ile bakılmalıdır. Ancak kızlık zarında yırtık olup olmadığı ya da hangi kızlık zarı çeşidi var anlamak tecrübe ister. O nedenle kızlık zarının doktor tarafından değerlendirilmesi daha sağlıklıdır.

Kızlık Zarı Dikimi Nereye Yapılır?

Kızlık zarı dikimi temelde 2 yöntemle yapılır. Bunlar kalıcı ve geçici onarımlardır. Her iki kızlık zarı onarımı vajinanın giriş kısmına, bozulmuş kızlık zarı seviyesine uygulanır. Kalıcı onarımda vajina iç dokusundan parça kaldırılır ve dikilir. Geçici onarımda ise vajina iç duvarı eriyebilen ipliklerle daraltılır. İplikler 7-10 gün içinde erir. Bu yüzden işlem geçicidir.

Onarım işleminin gösterildiği canlı kızlık zarı dikimi videolarını izlemek işlem hakkında yersiz korku ve kaygı yaratacaktır.

Yorum ve Fiyat Talebi Formu
En az 70 karakter

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621