Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıMENÜ
Kızlık Zarı Dikimi Kesin Sonuç Verir Mi?

Kızlık Zarı Dikimi Kesin Sonuç Verir Mi?

Kızlık Zarı Onarımı Nedir?

Kızlık zarı vajinanın hemen girişinde bulunan halkasal tarzda bir doku parçasıdır. İlişki ve ilişki dışı birçok nedenle kızlık zarı bozulabilir. Kızlık zarı onarımı bozulan kızlık zarının farklı teknik ve yöntemler kullanılarak onarılması işlemidir.

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı onarımı yapılırken temelde 2 yöntem kullanılır. Bunlar geçici ve kalıcı kızlık zarı onarımlarıdır. Geçici kızlık zarı onarımında vajina girişine eriyebilen dikişler atılarak fokal daraltma operasyonu uygulanır. Kalıcı onarımda ise flep ya da uç uca dikim teknikleri ile kızlık zarı anatomik ve fonksiyonel olarak yeniden oluşturulur. Kızlık zarı onarımında temel amaç sonraki ilişkide kızlık zarı kanamasının sağlanmasıdır.

Bütün cerrahi onarımlarda bölgenin sağlıklı iyileşmesi uygun şartların sağlanması ile olur. Kontrolsüz yapılan ağır spor aktiviteleri, enfeksiyonlar, bölgenin nemli kalması, temizlik şartlarına dikkat edilmemesi doku iyileşmesini olumsuz yönde etkiler. Bu da cerrahi sonrası istenilen sonuçların alınamamasına yol açar.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Kesin Sonuç Verir Mi?

Her kadın ayrı bir doku özelliğine sahiptir. Cerrahi onarım ile atılan dikişler her bayanda farklı doku yanıtlarının oluşmasına yol açar.

Sigara, yoğun alkol kullanımı, düzensiz beslenme doku iyileşmesini olumsuz yönde etkileyebilir. Tüm bunlardan dolayı kalıcı kızlık zarı dikimi yapıldıktan sonra o bölgenin iyileşme sürecinin doktor tarafından kontrol edilmesi oldukça önemlidir. Çünkü doku iyileşmesinde görülen olası küçük sorunlar yapılan bu kontrollerde saptanarak düzeltilebilir.

Sonuç olarak kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası iyileşme sürecinin kontrol altında olduğu durumlarda kesin kızlık zarı kanaması sağlanacaktır.

Yorum ve Fiyat Talebi Formu
En az 70 karakter

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621