Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıMENÜ
Kaç kişiyle ilişkiye girildiği nasıl anlaşılır?

Kaç kişiyle ilişkiye girildiği nasıl anlaşılır?

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından yapılan jinekolojik muayene ile bir bayanın kaç kişiyle ilişkiye girdiği anlaşılamaz. Bunun yanında Bilgisayarlı Tomografi, Manyetik Rezonans Görüntüleme, Ultrasonografi, kan testleri ya da başka herhangi bir tıbbi görüntüleme ya da tahlil ile bir bayanın ilişkiye girme sayısını anlamak mümkün değildir.

Kaç kişiyle ilişkiye girildiği anlaşılır mı?

İlk ilişkide kızlık zarı yırtılma oranı %50 civarındadır. Kızlık zarı yırtılmamış bile olsa bu kişinin ilişkiye girmediği anlamına gelmez. Bazı bayanlar esnek kızlık zarına sahiptir. Kaç kez ilişkiye girerlerse girsinler kızlık zarı yırtılmaz. Kızlık zarı muayenesinde kızlık zarının sağlam olduğu söylenir. Oysaki bu bayanlar daha önce ilişkiye girmiş olabilir. 

Cinsel ilişki sırasında yeterli ön sevişmenin sağlandığı durumlarda vajina girişi salgı bezlerinin etkisi ile kayganlaşır. Kızlık zarı vajina girişine çok yakın yerleşimlidir. Vajinal girişin ıslanması ve kayganlaşması penisin kızlık zarını bozmadan içeri girmesine izin verebilir. Bu durumda kızlık zarı bozulmayacaktır.

Bozulmuş bir kızlık zarı jinekolojik muayenede kolaylıkla anlaşılabilir. Kızlık zarının olması gereken yerde kalıntı doku parçaları vardır. Vajinal açıklık genişlemiştir. Doğumdan sonra tüm kenarları boyunca yırtılan ve vajina kenarına çekilen kızlık zarı kalıntıları nedbeleşerek bu şekilde kalır. Kızlık zarının bu görünümüne caruncula myrtiforme adı verilir. Bu şeklide olan bir hymen doğum yapmış kadınlarda görülebilir.

Bir diğer durum ise kızlık zarında doğal çentik bulunmasıdır. Kızlık zarında doğal çentik yaklaşık %20 oranında görülür. Genç kız herhangi bir cinsel birliktelik yaşamasa da kızlık zarının deliğe bakan serbest kenarında çentik ya da çentikler bulunur. Bu durum kişinin bakire olmadığını göstermez. Ancak çok nadiren doğal çentik ile kızlık zarı kenar zedelenmesini ayırmak kolay olmayabilir. Ancak her iki durum da kızlık zarı bütünlüğü korunmuştur.

Yorum ve Fiyat Talebi Formu
En az 70 karakter

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621