Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıMENÜ
G Noktası Dolgusu Antalya

G Noktası Dolgusu Antalya

G noktası nedir?

G noktası vajina iç kısmında bulunan orgazm ile ilişkili alanın adıdır. Dış genital bölgede orgazm başlıca klitoris, iç ve dış dudaklar tarafından sağlanır. Vajina kanalı ise orgazmın diğer kısmını oluşturur. G noktası ilk defa Grafenberg tarafından tanımlanmıştır. Klitoris ile birlikte orgazmda önemli bir rolünün olduğu düşünülmektedir. Ancak G noktasının varlığından şüphe duyan araştırmacılarda bulunmaktadır.

G noktası neresi?

G noktası vajinanın ön duvarında, yaklaşık 2-3 inç (5-7 cm) içerde bulunur. G noktası ilişki sırasında hafifçe kabarır. Hassas bir hale gelir. Vajinal sürtünme sırasında uyarılarak orgazma katkıda bulunur. Kadınların bir kısmı G noktasından haberdar değildir. Bir kısmı ise uyarılmasını ister ve uyarılma sonucu orgazm olur. Birçok araştırmacı G noktasının klitoristen sonra en hassas yer olduğunu düşünür. Bazı kadınlar ise G noktasının klitoral uyarılmadan daha yoğun bir orgazma neden olduğunu söylemektedir. G noktası parmakla derin palpasyon ya da ilişki sırasında doğrudan temas ile uyarılabilir.

G Noktası Dolgusu

G noktası dolgusu dünyada yaygın yapılan bir operasyon olsa da ülkemizde henüz o kadar yaygın değildir. G noktası dolgusu işleminde amaç cinsel hazzı artırmaktır. Klitoral uyarılma ile birlikte vajinal penetrasyon sırasında haz alınması orgazmı oldukça artırır. G noktası büyütme işlemi vajinal giriş sırasında zevk alamayan kadınlara uygulanır. Bu kadınlar klitoral uyarılma ile orgazm olurken vajinal penetrasyon ile haz alamazlar. Bu duruma koital anorgazmi denir.

G noktası büyütme nasıl yapılır?

G noktası dolgusu 18 yaş üzeri bayanlara uygulanabilir. Operasyon anestezi altında yapılır. G noktasının olduğu bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Daha sonra bu bölgeye dolgu işlemi yapılır. Dolgu 2 şekilde uygulanır. Ya hyaluronik asid içeren dolgu malzemeleri ya da liposuction ile alınan yağ dokusu kullanılarak dolgu yapılır. G noktası büyütme işlemi cerrahi bir operasyon değildir. İşlem süresi birkaç dakika olup, riskleri oldukça düşüktür. G noktası dolgusu yaptıranlar hayatlarına normal bir şekilde devam edebilir. Aynı gün ilişkiye girilmesinde bir sakınca yoktur.

G noktası dolgusu kalıcı mıdır?

Dolgu maddeleri veya yağ enjeksiyonu ile yapılan G noktası dolgusu yaklaşık 6 ay kadar kalıcıdır. Daha sonra zamanla bu maddeler ve yağ emilerek kaybolur. Yağ dolgu ile yapılan operasyonlarda kalıcılık ve başarı oranları daha iyi olmaktadır. İşlemin 6 ay sonra tekrar yapılmasında bir sakınca bulunmaz.

Yorum ve Fiyat Talebi Formu
En az 70 karakter

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621