Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıMENÜ
Estetik Kızlık Zarı Dikimi

Estetik Kızlık Zarı Dikimi

Estetik Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kızlık zarının estetik onarımı mikrocerrahi yöntemler ve kendiliğinden eriyen dikişlerle vajinal girişte yeni bir kızlık zarı oluşturulmasına denir. Estetik kızlık zarı dikiminde gizli dikişler kullanıldığından dışarıdan bakmakla operasyonun yapıldığı belli olmaz. Onarım yerini görmek için bacaklar açık şekilde, iç dudaklar dışa aralanmalıdır.

Estetik Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Estetik kızlık zarı dikimi kalıcı ve geçici olarak 2 şekilde yapılır. Geçici onarımda vajina girişi iç duvardan daraltılarak ilişkide kanama olması sağlanır. Kalıcı onarımda ise vajina iç duvarından canlı doku parçası kaldırılarak kenar kısımlarından birbirine dikilir. Her iki yöntem anestezi altında, standart cerrahi şartlarda yapılır. İşlem öncesi 6 saatlik açlık gerekir. Onarım birince 1-2 saat kişi gözlenerek taburcu edilir.  

Estetik Kızlık Zarı Dikimi Çeşitleri

Estetik kızlık zarı dikimi çeşitleri şunlardır;

  • Mikrocerrahi ile geçici kızlık onarımı
  • Mikrocerrahi ile kalıntı kızlık zarı parçalarının uç uca dikilmesi
  • Flep yöntemi ile kalıcı kızlık diktirme

Her iki yöntem lokal veya sedasyon anestezisi ile yapılabilir. % 80-90 flep yöntemi ile kalıcı estetik kızlık zarı dikimi tercih edilmektedir. Kalıcı onarım ömür boyu dayanır.

Kızlık Zarı Ddikimi İle Birlikte Genital Estetik Yapılır Mı?

Kızlık zarı dikimi ile birlikte genital estetik ameliyatları yapılabilmektedir. Bu ameliyatlar büyük ve asimetrik iç dudakların küçültülmesi, vajinanın daraltılması gibi labioplasti ve vajinoplasti işlemlerini kapsar. Vajina estetiğine yönelik olarak yapılan bu ameliyatlar aynı seansta kızlık zarı dikimi ile uygulanabilir.

Kızlık Zarı Dikimi İle Birlikte Vajina Daraltma Yapılır Mı?

Vajina doğum ya da farklı birçok nedenle genişleyebilir. Vajinanın genişlemesi cinsel ilişkide hem erkek hem de kadının zevk almasını olumsuz etkiler. Kızlık zarı dikimi ile birlikte vajina daraltma ameliyatı aynı seansta uygulanabilmektedir.

Yorum ve Fiyat Talebi Formu
En az 70 karakter

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621