Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıMENÜ
Jinekolog Antalya

Kadın Doğum Uzmanı Antalya

Kadın Doğum Uzmanı (jinekolog) başta gebelik takibi, normal ya da sezaryen doğum ile kadın jinekolojik hastalıkları ile ilgilenen tıp doktorudur. Halk arasında ise Kadın Doğum Uzmanı şeklinde kısaltılır.
Kadın Doğum Uzmanı Antalya

Kadın Doğum Uzmanı başta gebelik takibi, normal ya da sezaryen doğum ile kadın jinekolojik hastalıkları ile ilgilenen tıp doktorudur. Genellikle jinekolog doktor olarak ifade edilir. Halk arasında ise kadın doğum uzmanı şeklinde kısa bir ifade halinde kısaltılır. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı gibi cerrahi branşlarda doktor isimlerinin önüne Operatör Doktor (Op. Dr.) şeklinde tanımlama eklenir. Operatör kelimesi o branştaki doktorun ameliyat yapan bir uzman hekim olduğunu gösterir. Doğum uzmanları aynı zamanda operatör hekimdir.

Kadın Doğum Uzmanı (Jinekolog) 

Kadın Doğum Uzmanı gebelik, doğum ve birçok jinekolojik hastalık yanında tüp bebek tedavisi ile ilgilenen doktorlardır.

Kadın doğum uzmanları jinekolog doktor olarak da bilinir. Dış genital bölge, vajina, rahim ve rahim ağzı, yumurtalık ve tüpler ile ilgili tüm jinekolojik sorunlar Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanının ilgi alanındadır.

Jinekolog Antalya ilinde nasıl olunur?

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olmak için öncelikle bir tıp fakültesine girmek gerekir. Tıp fakülteleri üniversite sınavlarında tercih edilebilmektedir. Tıp fakültelerinin çoğu ülkemizde yüksek puan sıralamasına sahiptir.

Tıp fakültesi mezunu olduktan sonra tıpta uzmanlık sınavı ile Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü tercih edilebilir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı 5 yıllık bir eğitim sonucunda tamamlanmaktadır. Kadın Doğum Uzmanı diploması bu eğitim sonrasında uzmanlık sınavını başarı ile tamamlayan asistan doktorlara Sağlık Bakanlığı tarafından verilmektedir.

Kadın Doğum Uzmanı Antalya’da nelere bakar?

Kadın Doğum Uzmanı Antalya’da kendi alanında fazla konuda hizmet sunan oldukça geniş bir bölümdür. Gebelik ve doğum, jinekolojik hastalıklar ve tüp bebek tedavisi ana başlıkları altında birçok hastalık ve klinik durum ile ilgilenmektedir.

Kadın Doğum Uzmanlarının en önemli görevlerinden biri de koruyucu hekimlik çalışmalarıdır. Seçilmiş bazı hastalıklarda tarama yapılması, aşı uygulamaları ve bilgilendirme hizmetleri koruyucu hekimliğin en önemli uygulamalarıdır. Kadın hastalıklarının önemli bir kısmı tarama, risk faktörlerinin azaltılması ve aşı uygulamaları gibi yöntemlerle önlenebilir durumdadır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları için diğer hastalıklarda olduğu gibi jinekolojik hastalıkların erken teşhis edilmesi oldukça önemlidir. Jinekolojik sorunların erken saptanması hastalığın tedavi edilebilirliği ve hastanın sağ kalım süresi açısından önemli rol oynamaktadır.

Kadın hastalıkları ve Doğum Uzmanı Antalya’da kendi uzmanlık alanı yanında toplumda sık görülen yaygın sağlık sorunları hakkında da bilgi sahibidir. Bu da hastalarında bulunan jinekoloji dışı problemlerin saptanması ve doğru kliniğe yönlendirilmesi konusunda oldukça önemlidir.  

Bir Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı için koruyucu hekimlikte kanser taramaları önemli yer tutar. Meme kanseri kadınlarda görülen en sık kanserdir. Meme kanseri taramalarının uygun aralıklarla yapılması ve gerekli görülen durumlarda genetik danışmanlık hizmeti bu hastalıktan korunmada uygulanan hizmetlerdir. Rahim ağzı kanseri taramaları da benzer öneme sahiptir. Bunun dışında daha az görülen kanser türleri için yıllık jinekolojik muayeneler hastalığın erken saptanmasında faydalı olmaktadır.

Toplumda yaygın görülen diyabet, hipertansiyon ve obezite gibi sorunların tespiti ve erken önlem alınması Kadın hastalıkları ve Doğum Uzmanları için de önemlidir.

Kadın Doğum Uzmanı jinekolojik hastalıklar, doğum ve gebelik hizmetleri yanında gebelik öncesi danışmanlık hizmeti de vermektedir. Kadın Doğum Uzmanları gebelik düşünen bayanları gebe kalmadan önce değerlendirip sağlıklı bir gebelik geçirmeleri için hazırlar. Bunun için varsa önceki gebelik öykülerinin alınması ile başlanır. Önceki gebeliklerde geçirilen enfeksiyonlar, diyabet, hipertansiyon ve farklı klinik problemler öğrenilir. Ayrıca olası ailesel hastalıklar bilinmelidir. Bu gerekli olabilecek genetik testlerin yapılmasını kolaylaştırır.

Kadın Doğum Uzmanının anne adayını gebelik öncesi tıbbi yönden değerlendirmesi ve gebeliğin daha kontrollü ve güvenli geçmesini sağlayacaktır. Bulaşıcı enfeksiyonlar açısından yapılan testler, varsa kullanılan ilaçlar ve anne adayının beslenme durumu açısından değerlendirmeler yapılır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlarının en bilinen görevi normal ya da sezaryen ile doğum yaptırmasıdır. Doğum eylemi bebeğin doğum kanalına yerleşmesi ve burada ilerlemesini sağlayan bir dizi farklı mekanizma ve manevra ile olur. Ancak her doğum normal süreçte ilerlemeyebilir. Bu durumda Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı doğum eyleminin sağlıklı ve güvenli olarak gerçekleşmesinde aktif rol oynar.

Doğum eyleminin yönetimi Kadın Doğum Uzmanının kontrolü altında gerçekleşir. Gerekli durumlarda doğumun başlatılması ve doğum eyleminin ilerlemesinin değerlendirilmesinde aktif rol alır. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı için kritik müdahalelerden biri de anormal doğum eylemidir. Anormal doğum eylemi olan gebelerde gebelik zarının açılması kararı, doğum eyleminin desteklenmesi ve rahim kasılmalarının izlenmesi gibi durumların yönetimi doğumun sağlıklı tamamlanmasında önem arz eder.

Kadın Doğum Uzmanı doğum eyleminin güvenli bir şekilde tamamlanması için doğum kesisi, vajinal doğum için forseps ve vakum denen aletlerin kullanımı, omuz geliş gibi anormal durumların tespiti ve gerekli hallerde sezaryen doğumun sağlanmasında önemli rol alır.

Antalya Kadın Doğum Yan Dalları

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı eğer yan dal eğitimi almak isterse jinekolojik onkoloji cerrahisi ve perinatoloji olmak üzere iki alanda eğitim görebilir. Her iki yan dal için eğitim süresi toplam 3 yıl olarak belirlenmiştir.

Jinekolojik onkoloji uzmanı rahim kanseri, rahim ağzı kanseri, yumurtalık kanserleri, tüplerde gelişen kanserler, dış genital bölge kanserleri ve vajina kanseri ile ilgilenir. Perinatoloji uzmanları ise yüksek riskli gebeliklerde gebelik öncesi, gebelik ve sonrasındaki dönemde hem anne hem bebek için tanısal yaklaşım ve tedavi planını uygulayan hekimlerdir.

Kadın hastalıkları muayenesi (jinekolojik muayene) nedir?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları yılda bir kontrol amaçlı olarak jinekolojik muayene önermektedir. Bu sayede bazı jinekolojik hastalıklar erken dönemde saptanabilmektedir. Bu da tedavi ve sağ kalım oranlarını önemli ölçüde etkiler. Rahim ağzı kanseri taraması için kullanılan smear testi kadın hastalıkları muayenesi sırasında alınır.

Jinekolojik muayene Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı tarafından hem gebelik döneminde hem de jinekolojik hastalıklarda yapılabilmektedir. Jinekolojik muayene ilk kez yapılacaksa genellikle bayanlar çekinme ve korku yaşar.

Jinekolojik muayene birkaç dakika süren genellikle ağrısız bir kontroldür. Daha önce jinekolojik muayene yaptırmamış bayanlar korku ve çekinme nedeni ile muayene sırasında kendilerini kasabilmektedir. Ancak bu kaygı ve korku tekrarlayan muayenelerde azalır. 

Kadın hastalıkları muayenesi ne zaman yapılır?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları acil bir durum yok ise genellikle jinekolojik muayeneyi adet dönemi dışında yapmak ister. Adetli iken rahim ağzını değerlendirmek zordur. Bu nedenle smear testi de alınamaz.

Kadın hastalıkları muayenesi öncesinde kişinin şikayetleri ve klinik hikayesi dinlenir. Kadın Doğum Uzmanı hastanın yaş, meslek, medeni durum, düşük ve gebelik öyküleri, geçirdiği cerrahi işlemler, varsa kullandığı ilaçlar ve ailesinde görülen kalıtsal hasatlıkları öğrenir. Ayrıca sigara ve alkol kullanımı da bilinmelidir. 

Kadın hastalıkları muayenesi nasıl yapılır?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı jinekolojik kontrolü muayene masasında yapar. Jinekolojik muayene masası özel tasarlanmış bir masadır. Hasta üzerine bir örtü alır ve bel bölgesinden aşağısını soyunur. Bacaklarını masanın her iki yanında duran desteklere yaslayarak açar. Bu pozisyon tıpta litotomi pozisyonu olarak ifade edilir. 

Kadın Doğum Uzmanı jinekolojik muayeneye karın ve dış genital bölgeyi inceleyerek başlar. Ameliyat izleri, ciltteki renk değişiklikleri, genital bölgedeki olası cilt lezyonları ve çeşitli patolojiler açısından değerlendirme yapar.

Dış genital bölgenin muayenesinden sonra vajina ve rahim ağzının değerlendirilmesi yapılır. Bunun için spekulum adı verilen özel bir alet kullanılır. Ancak kişi bakire ise spekulum muayenesi yapılmaz.

Spekulum metal ya da plastik malzemeden yapılmış olup vajina içine yerleştirilerek buranın rahat bir şekilde muayene edilmesine olanak verir. Spekulum iki parçalı bir alet olup vajina içine yerleştirildikten sonra açılır ve vajina bir ışık kaynağı ile aydınlatılarak değerlendirme yapılır.

Spekulum muayenesinde rahim ağzı renk değişikliği, yara ve polip benzeri lezyonlar açısından değerlendirilir. Gerekli hallerde rahim ağzından smear testi alınır. Smear testi basit ağrısız bir işlemdir. Vajinada akıntı varsa sürüntü ile örnek ve kültür alınır.

Spekulum ile vajina ve rahim ağzı değerlendirildikten sonra elle muayeneye geçilir. Elle muayenede rahim ve yumurtalıklardaki palpe edilebilen olası patolojiler açısından araştırma yapılır. Elle jinekolojik muayenede doktor eldivenlerini giydikten sonra iki parmağını vajina içine yerleştirir. Diğer eli ile alt batın bölgesine hafifçe bastırarak jinekolojik kist ve kitle gibi patolojileri hissetmeye çalışır. Ancak bakire hastalarda vajinal muayene yapılmaz.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları için en ulaşılabilir ve kolay görüntüleme aracı ultrasonlardır. Ultrason hem alt batın hem de vajinal yoldan yapılabilir. Bakire bayanlarda alt batın ultrasonu tercih edilir.

Kadın Doğum Uzmanı ultrason ile rahim, rahim zarı ve yumurtalıkları değerlendirir. Yumurtalık kist ve kitlweleri, rahim miyomları ve rahim zarı kalınlaşmaları ultrason ile kolay ve hızlı bir şekilde saptanan patolojilerdir. Ayrıca varsa gebelik durumu erken haftalarda saptanabilir.

Jinekolojik hikaye, muayene ve ultrason bulguları doğrultusunda gerekli kan ve idrar tahlilleri istenerek tedavi planına geçilir.

Kadın hastalıkları (jinekolojik hastalıklar) nelerdir?

 • Kadın genital bölge enfeksiyonları (genital siğiller, paraziter enfeksiyonlar, genital herpes, sifiliz, bakteriyel vajinitler, mantar vajinitleri, rahim ağzının enfeksiyöz hastalıkları, pelvik inflamatuar hastalık, rahim zarı iltihabı)
 • Dış gebelik (tüpler, yumurtalıklar ya da batın içi yerleşim)
 • Kronik pelvik ağrı
 • Mesane fonksiyon bazuklukları, idrar kaçırma, ağrılı mesane sendromu
 • Pelvik organların vajinal kanala ya da dışına uzanması
 • Rahim miyomları
 • Adet bozuklukları (endometriozis, ağrılı adet görme, adet görememe)
 • Rahim kaynaklı anormal vajinal kanama
 • Jinekolojik kanserler (dış genital bölge, vajina, rahim ağzı, rahim, rahim zarı ve yumurtalık kanserleri)
 • Hormonal bozukluklar
 • Cinsel İşlev bozuklukları
 • Menapoz

Kadın hastalıkları belirtileri nelerdir?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları açısından önem arz eden bazı jinekolojik belirti ve bulgular vardır. Bu belirti ve bulgular ışığında hastalardan gerekli tahlil ve testler istenerek tanıya kısa sürede ulaşılmaya çalışılır. Kadın Doğum Uzmanlarının günlük pratikte karşılaştığı jinekolojik belirti ve bulgular sıralanmıştır.

 • Dış genital bölgede kaşıntı, kızarıklık, şişlik, renk değişikliği, ülser, şişlik ya da kitle
 • Vajinal kanama
 • Adet bozuklukları (adet görememe, adet düzensizliği, sık adet görme, ağrılı adet görme ya da adet sayısında azalma)
 • Karında şişlik ya da şişkinlik
 • Alt batın ve kasık ağrısı
 • Bulantı, kusma, halsizlik, terleme, ateş
 • İdrar yaparken yanma ve ağrı
 • Gebe kalamama

Kadın doğum kontrol yöntemleri nelerdir?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları açısından önemli bir konu da doğum kontrol yöntemleri konusunda çiftleri bilgilendirmek ve onlara uygun doğum kontrol yöntemini seçmektir.

Doğum kontrol yöntemlerinden geri çekme, vajinal yıkama ve yumurtlama günü takibi halk arasında sık kullanılan ancak başarı oranları düşük uygulamalardır. Kondom kullanımı, vajinaya diyafram yerleştirilmesi, rahim ağzı başlıkları ve vajinal kondom ise mekanik bariyer oluşturan doğum kontrol yöntemleridir.

Hormonal doğum kontrol yöntemleri sık ve yaygın kullanılmaktadır. Doğum kontrol hapları, iğneler ve implantlar bunlara örnektir. Rahim içi araçlar ise yaygın kullanılan ve uzun süre etki gösteren doğum kontrol yöntemidir. Bakırlı, hormonlu ya da katkısız rahim içi araçlar bulunmaktadır.

Kadın Doğum Uzmanı bu yöntemlerden çiftler için en uygun olanı önerecektir.

Kadın Doğum Uzmanı ve tüp bebek uygulamaları

Üremeye yardımcı tedavi uygulamaları sertifikası alan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları tüp bebek tedavisi ile ilgilenebilmektedir.

Kadın Doğum Uzmanları normal yollardan gebe kalamayan çiftlere farklı tüp bebek tedavi yöntemleri uygulayarak sağlıklı bir gebelik sağlamaya çalışmaktadır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı temelde iki şekilde tüp bebek uygulaması yapar. Bunlardan biri in-vitro fertilizasyon (IVF),diğeri ise intrastoplazmik sperm enjeksiyonudur (ICSI). İlk yöntemde yumurta hücresi labaratuvarda sperm hücreleri ile kendiliğinden döllenir. İkinci yöntemde ise bir diğer adı ile mikroenjeksiyon yönteminde sperm hücresi mikroskop altında yumurta içerisine enjekte edilir.

Kadın Doğum Uzmanı bu şekilde döllenmiş yumurtayı rahim içine transfer ederek gebelik oluşumunu başlatır.

Jinekolog ve cinsel terapi

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları aldıkları çeşitli eğitimler ve sertifikalar sonrası cinsel terapi ile de ilgilenebilmektedir. Cinsel sorunlar farklı şekillerde ortaya çıkan sorunları kapsamaktadır.

Günümüzde cinsel işlev bozuklukları, vajinismus, erken boşalma, cinsel isteksizlik ve ağrılı cinsel ilişki bu konuda sık karşılaşılan problemlerdir.

Cinsel terapide çiftler ayrı ayrı ve birlikte değerlendirilerek sorunun tespiti, kaynağının saptanması ve çözüm yolları değerlendirilir. Çiftin yaşadığı cinsel sorunun sebebini bulmak tedavide temel noktadır. Bunun için çeşitli sorular ve diyaloglar ile Kadın Doğum Uzmanı problemin kaynağını saptamaya çalışır.

Vajinismus günümüzde jinekolog doktorların sık karşılaştığı bir sorundur. Genellikle ilk gece çiftin ilişkiye girememesi şeklinde ortaya çıkar. Eğer çiftler bu sorunu kabullenip erken tedaviye gelirse Kadın Doğum Uzmanının uygulayacağı tedavi daha kısa sürede sonuç vermektedir.

 • Spiral taktırdım, çok memnun kaldım.

  Dr. Funda Hanıma arkadaşımın tavsiyesiyle geldim. Çok memnun kaldım. Güler yüzlü dalında uzman harika bir insan. Spiral taktırdım. Çok memnun kaldım. Herkese tavsiye ederim. Funda Hanıma her şey için çok teşekkür ederim.

 • Çok sağlıklı bir ameliyat geçirdim.

  Funda Hanım hayırlı sıhhatli ve huzurlu bir iş sağlamanızı yüce mevladan temenni ve niyaz ederim. Bende rahim sarkması rahatsızlığı vardı. Onun için ameliyat olmuştum. Çok sağlıklı bir ameliyat geçirdim. Şu an sağlığıma kavuştum. Doktoruma çok teşekkür ederim. Çok korkuyordum. Ama doktorumun sayesinde evvela Allaha sonra doktorum sağ olsun şimdi iyiyim. Her şey için çok teşekkür ederim.

 • Korktuğum kadar olmadı, çok teşekkür ederim.

  Spiral çıkarma işleminden çok korkuyordum. Korktuğum kadar olmadı. Çok teşekkür ederim.

 • Hiç şüphe etmeden gelebilirsiniz.

  HER ŞEY İÇİN SONSUZ TEŞEKKÜRLER 4 tane doktor gezdikten sonra Funda Hanım ile tanışma fırsatım oldu. Ve hayatımda kendimi şanslı hissettiğim nadir anlardan biriydi onunla tanışmak. Muayeneden sonra kendisi ‘Rahim ağzı kanseri şüphesi’ olduğunu belittiğinde bile hiç korkmadım. Kendisinin sevecenliği, tatlı dili sayesinde ben ve eşim kendimizi çok rahat hissettik. Belki de şu an onun sayesinde bir kızım var. Hiç şüphe etmeden gelebilirsiniz. Kendisinin arkadaş gibi yaklaşımı sayesinde bütün süreçler çok kolay geçiyor. Kendisine ve ekibine sonsuz teşekkürler. Sizi çok seviyorum.

 • Kendisine çok teşekkür ederim.

  2 aydır sürekli şiddetli kanamalarım vardı. Ve dinmedi. Doktor hanım bana spiral önerdi. Bugün spirali koyduk. Ve umarım kanamalar biraz da olsa diner. Kendisine çok teşekkür ederim.

 • Her zaman kendimizi güvende hissetmemizi sağladı.

  Sevgili hocamız Funda Hanım'ın tecrübesi ve hastalarına olan yaklaşımı her zaman kendimizi güvende hissetmemizi sağladı. İşini çok seven her zaman hastasinin yanında olan ve başarılı tedavi yöntemleri ile mutlu sona ulaşmamızı sağlayan bir doktor dur. iyi ki varsınız, iyi ki bizim doktorumuzsunuz. Sonsuz teşekkürler....

 • İyi ki tedavi sürecimizi kendisi ile tamamladık.

  Tedavimle ilgili soru işaretleri için internette gezinirken Dr. Funda Hanımı buldum. İyi ki tedavi sürecimizi kendisi ile tamamladık. İlgi alakası ve samimiyeti ile çok yardımcı oldu. Sayesinde tüm sorunlarımızı aştık. Hem de çok kısa sürede. Kendisine ve ekibine tekrardan çok teşekkür ederiz.

 • Samimiyetiniz ve dostluğunuz için teşekkürler.

  Bana dünyanın en güzel kızlarını armağan ettiğiniz için size minnettarım. Ayrıca samimiyetiniz ve dostluğunuz için teşekkürler.

 • Şimdi bu mutluluğu buradan paylaşmak çok güzel

  Birlikte geçirdiğimiz 9 aylık heyecanlı süreçten sonra, şimdi bu mutluluğu buradan paylaşmak çok güzel. Hamileliğim boyunca, sabırla, ilgiyle ve her şeyden önemlisi Güleryüz ve sakinliğinizle yanımızda olduğunuz için çok şanslıyız. Bu güzel duyguları daha birçok aileye de yaşatabilmeniz dileği ile.. Herşey için Teşekkürler, Nihal-Hasan Ali Acar ve tabiki Mert bebek

 • Hayatımdaki iyi kilerden birisiniz.

  Güler yüzlü iyi kalpli doktorum. Hayatımdaki iyi kilerden birisiniz. Sizi ilk tanıdığımızda çok tedirgindik. Yaşamış olduğum hastalıknedeniyle birlikte zor zamanlar geçirdik. Ta ki o güne kadar, kızıma hamile kaldığımı öğrendiğim güne kadar. Birlikte güzel hamilelik dönemi geçirdik. Şimdi yine birlikteyiz. Yine hamileyim. Sizinle yine güzel bir dönem geçireceğiz. Herşeyin güzel olması temennisi ile… Büşra.

TÜM YORUMLAR
SORU SORABİLİRSİNİZ
 • A
  Ana***16.08.2020

  Hello, I would like to have some investigation as I have very strong pelvic pains on the right side. Also, I had a scan few weeks ago and I was told I had a liquid going down and that probably I had some cyst rupture. But I don't feel better, I didn't receive any treatment and I was told that my right ovary looks good. I am afraid of ovarian apoplexy. Thank you, Ana Mirea

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  You can call us tomorrow. Phone: +90 242 322 9773.

 • T
  Tas***11.08.2020

  Hi My wife is currently having severe lower abdominal and one side of the body. We have a son of 9 years old and he had a miscarrage before 2 years. I would like to visit if you carry out this type of face to face treatment. Also could you please advise consultation fees and other expenses. Many thanks

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Call us for appointment Please. Phone: +90 242 322 9773.

 • S
  San***10.08.2020

  Fiyati ne kadar ve telefon adres alabilirmiyim acil dönüş yaparsaniz sevinirim

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Size en kısa sürede dönüş sağlayacağız dilerseniz 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bize ulaşabilirsiniz.

 • T
  Tuğ***29.07.2020

  Erkek arkadaşım ile iki regl arasında ertesi gün hapı kullanarak ilişkiye girdim ve 10 gün içerisinde 3 kez kullandım hapı. Bir sorun olur mu? Regl zamanım geldi ve 2 gün sadece koyu kahvemsi renkli pıhtı geldi ve sonrasında kanama veya buna benzer birşey olmadı bir sorun var mıdır? Bilgilendirirseniz çok sevinirim

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Muayene etmek gerekir.

 • A
  Aly***26.06.2020

  Benim karnımın sağdan aşagı tarafları bazen hafifce ağrıyor sizce neden?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Karın ağrısının birçok nedeni vardır. Araştırmak gerekebilir. Muayene olmanız uygun olacaktır.

 • A
  Asl***24.06.2020

  Bugün sekreterinizle görüşüp randevu almıştım...tam tarihi ve tekrar gönderirmisiniz acaba rica etsem...ismim Aslı Satılmış ...

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Size geri dönüş sağlayacağız.

 • H
  Hat***15.06.2020

  Yarın için randevu almak istiyorum kaştan geldim yarın saat 14:00 e kadar bana randevu verebilir misiniz bilendirmenizi bekliyorum..

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Size geri dönüş sağlanarak randevunuz oluşturulmuştur. İyi günler dileriz.

 • T
  Tuğ***29.04.2020

  Mrb muayene ücretiniz nedir acaba ve tahlil istendiği zaman ayriyetten ücret uygulanıyor mu acaba

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Fiyat bilgisi için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bize ulaşınız.

 • G
  Göz***23.04.2020

  Muayene ücretini öğrenmek istiyorum ve bu sağlık problemleri yüzünden hasta kabul alıyormusunuz teşekkürler şimdiden.

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  COVID19 nedeniyle bu ay haftanın bazı günleri çalışmaktayız. Fiyat ve detaylı bilgi için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı hattımızdan bize ulaşınız.

 • A
  Ame***17.04.2020

  Merhabalar. Adet kanaması dışında kanamam oluyor. Bir anlık olup geçiyor. Bunun sebebi nedir?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Muayene edip değerlendirmek gerekir.

SORU SOR
En az 70 karakter
Yorum ve Fiyat Talebi Formu
En az 70 karakter

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621